Jump to content

Какви гуми за кал и силно пресечена местност

martinst
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих с едно Г 300 GD което ще ползвам за лов, но тъй като терена където ловуваме е силно пресечена местност и с много кал, искам съвет какви гуми за кал да сложа... Двоумя се между два модела на Малатеста и един нов Матадор.. Моля ви дайде съвет от опит....

Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих с едно Г 300 GD което ще ползвам за лов, но тъй като терена където ловуваме е силно пресечена местност и с много кал, искам съвет какви гуми за кал да сложа... Двоумя се между два модела на Малатеста и един нов Матадор.. Моля ви дайде съвет от опит....

Зависи дали ще го караш често и по асвалт, или основно само в калта ? От значение е и колко пари си предвидил за целта. Регенератите са евтин и компромисен вариант, за калта и извън пътя ще ти вършат работа, но по асвалт и на мокро ги няма никакви.

Хубаво е да дадеш линк към точния модел гума, или да прикачиш снимка на същата, за да знаем за какво точно говориш.

Аз карам същия модел превозно средство и в момента съм с "Кумхо" КЛ 81. Доволен съм от тях, цената не е много висока, стават за каране и по асвалт. Не са много шумни, за разлика от регенератите и се държат прилично на мокър и заснежен път.

Преди съм карал с "Малатеста", в калта и извън пътя се държат добре, но по пътя ги няма никакви.

Има и много по-добри модели гуми, но и цената за тях е доста по-висока .

Аз от 1 седмица смених all terrain гумата на BF Goodrich ( от която съм много доволен карал съм ги поне 60 000км ) с новия им Mud Terrain KM2 , който уикенда се представи много добре,

мек и хуабв каучук с добро поведение на асфалта и няма да говоря как е извън пътя :) Горещо го препоръчвам.

Здравейте колеги,

Според мен, към момента, имайки предвид цените ,не си струва да се занимаваш с регенерати тежки,твърди с големи разлики в теглото и не на последно място безбожно скъпи за качествата които имат.

Купи си гуми.

Според мен, към момента, имайки предвид цените ,не си струва да се занимаваш с регенерати тежки,твърди с големи разлики в теглото и не на последно място безбожно скъпи за качествата които имат.

Купи си гуми.

И аз подкрепям мнението на веско, плюс това тук там изкачат добри оферти за нови гуми ... моите ми излязоха доста прилично ...

И аз подкрепям мнението на веско, плюс това тук там изкачат добри оферти за нови гуми ... моите ми излязоха доста прилично ...

Много са прави колегите . Да караш с регенерати е все едно да ходиш на лов с тежки и твърди обувки , а така определено няма да ти е добре .Е така ще е и с джипа ти . :pardon:

Всеки от вас е прав, но все пак... изхождайки от личния опит и последната седмица, когато нашата група ловува с 6 Г-та... за терена май най добрия вариант е Кайман на "Малатеса", но опряхме до другия проблем... 16" 5/130 джанти ... обърнах Бг Кърнаре , Перник - всичко но..... ядец.... Някой да има нещо на идея

Колко прилично....?

Здравейте колеги,

Регенератите като Малатеста Кайман са много добри за кал но ако ги караш на асвалт много бързо се износват.Аз също карам Г-300Д-дълга база и съм със Кайман 235/85/16 откъдето другите включват 4х4 аз минавам само на заден мост но си го държа на село до гората и обратно на асвалт не го карам.

Така че ти си прецени .Ако ще го караш на асвалт с регенератите скорост 70-80 разход 14-15л.С регенератите ще имаш голяма проходимост извън пътя но лошо поведение на пътя.Шум почти няма.Ако искаш и добро поведение на пътя и добра проходимост на кал и силно пресечен терен(както ти казваш) ако имаш възможност си вземи Silverstone Extreme

http://www.silverstonetyres.co.uk/

Четвърта година карам редукторен УАЗ с Кайман 235/85R16.

За кал гумите са страхотни, за сняг: трагедия, даже и след допълнително нарязани грайфери.

За шосе на къси разстояния: стават, даже и не качи разхода спрямо руските, с които го бях взел.

• 6 months later...

lassa competus 4х4 мн добра гума за кал сняг асвалт на додра цена около 180-190лв. броиката за 265/65/15