Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ловни ножове изработени от Иван Василев

Recommended Posts

• Replies 669
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Две руски дамаскови остриета на които сложих дръжки и уших каний. Дръжките са с дамаскови гардове и тонирани напливи от елша и бук.

Два ножа. Първия е непретенциозен дерач от РВЛ34, с дебелина 4мм и дължина на острието 100мм. Дръжката е от неръждавейка и орехов корен. Втория е с руско дамасково острие дълго 115мм. Др

Днес завъших поредния. Стомана Х12МФ.Острието е дълго 120мм, дебело 6мм, широко 32мм.Обща дължина 235мм.Дръжката е от напливи от габър и елша, черен фибър и неръждавейка.Кания от 4мм телешки бланк.

Posted Images

• 3 weeks later...

Острие 4Х13,гард и болстер - бронзови,дръжката от кожени шайби :) .Подарък за мой добър приятел :(

Браво !!! Много хубав нож си направил :( Давай , захващай се сериозно , че на всички тука ножове ни трябват - спретни една серия от хубави ножки на прилични цени и само стой та гледай - одове заръчах два .

Още веднъж поздравления !!!!

Острие 4Х13,гард и болстер - бронзови,дръжката от кожени шайби :) .Подарък за мой добър приятел :(

Колега много красота има в ножа.Харесва ми,че стой изчистена дръжката.Интересува ме от каде мога да си закупя има едни гаичици кадето се слагат на петата на ножа и приличат на капка вода.Ако се сещаш да не е обикновенна гайка а тези заоблените.

:angry: много хубав нож.а някаква закалка на острието правиш ли?ако не е таина

Правя закалка.В темата за габровските ножове съм я описал :p

Колега,ако не е тайна,моля да споделиш с нас незнаещите как постигаш този блясък на острието.В каква поредност редуваш шкурките?

Аз си купувам такива бронзови от бриколаж и от практикер.

А дръжката от гьон след оформянето и с нещо импрегнираш ли я. и какво ако да.

• 1 year later...

Да ви покажа един ловен дето свърших днес. :D Шина от Дядото, обработена и закалена от мен.Гард и пета от същата шина , дългичка беше и ми хартиса :) .Дръжката - от любимия ми корен от маслина и две парченца биволски рог.Разделих ги с червен фибър и всичкото го докарах пак до мойта си любима форма. :D В крайна сметка Се получи дълъг 25см, острие 13см, дебелина в основата 6мм плавно изтъняваща до нула към върха.Сечението на клина е триъгълник.В събота живот и здраве ще го пробвам на дивеч как е :drinks:

021692853.jpg

021692852.jpg

021692851.jpg

021692850.jpg

021692849.jpg

021692848.jpg

021692844.jpg

021692843.jpg

Да ви покажа един ловен дето свърших днес. :D Шина от Дядото, обработена и закалена от мен.Гард и пета от същата шина , дългичка беше и ми хартиса :) .Дръжката - от любимия ми корен от маслина и две парченца биволски рог.Разделих ги с червен фибър и всичкото го докарах пак до мойта си любима форма. :D В крайна сметка Се получи дълъг 25см, острие 13см, дебелина в основата 6мм плавно изтъняваща до нула към върха.Сечението на клина е триъгълник.В събота живот и здраве ще го пробвам на дивеч как е :drinks:

021692853.jpg

021692852.jpg

021692851.jpg

021692850.jpg

021692849.jpg

021692848.jpg

021692844.jpg

021692843.jpg

Браво колега и честито за хубавия нож дето си направил майстор си :drinks::good:

Много добре изглежда :good: , да те питам откъде намираш корена от маслината?

От Гърция го донесох колега.

Фладера на дървото би могъл да се подчертае повече . Ако смея да отбележа . Пробва ли стабилизация и малко цвят ?

• 3 weeks later...