Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Иван Василев

Ловни ножове изработени от Иван Василев

Recommended Posts

Ванка, приятелю ти отново изригна!!!! Страхотно се е получило!!!! :yahoo::clapping:

:drinks:

Благодаря Найдене.На кого да благодаря за новата тема? :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Найдене.На кого да благодаря за новата тема? :rolleyes:

И на мен ми е интересно!!! Не на мен със сигурност!!! :) Съмнява ме, че Росен е ''Дядо Поп'' в случая! :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димчо, тази оценка от теб си е голям комплимент.Благодаря ти.Стоманата на ножа съм пропуснал да напиша, а тя е RWL 34.

Ще ти цъкна и аз един гоооолям плюс!Теб нема кво да те коментираме,видяхме, че и с копривщенски заготовки, пак се справяш отлично!!! :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно!!! Не на мен със сигурност!!! :) Съмнява ме, че Росен е ''Дядо Поп'' в случая! :good:

Обещах ти, като се видяхме на Беклемето :drinks:

Дзверо си има своя тема, сега и ти си имаш ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че колегата е отговорил вместо мен и то правилно, за което му благодаря.Аз да взема да покажа последния ловджия дето направих.Обща дължина - 24см, острие - 11,5см, дръжка - 11,5, дебелина - 4мм, ширина на клина в режещата част 3см.Плоско скосяване на клина почти до нула с минимален вторичен скос.Дръжката е от един "Дзверски" наплив от бреза.Кания телешка кожа дебела 3мм.

022774780.jpg?r=0

Чаках го този красавец и вече е мой :yahoo:

Ванка,благодаря ти приятелю :bira::hi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че колегата е отговорил вместо мен и то правилно, за което му благодаря.Аз да взема да покажа последния ловджия дето направих.Обща дължина - 24см, острие - 11,5см, дръжка - 11,5, дебелина - 4мм, ширина на клина в режещата част 3см.Плоско скосяване на клина почти до нула с минимален вторичен скос.Дръжката е от един "Дзверски" наплив от бреза.Кания телешка кожа дебела 3мм.

022774776.jpg?r=0

022774777.jpg?r=0

022774778.jpg?r=0

022774779.jpg?r=0

022774780.jpg?r=0

Колега много красиви неща сътворяваш.Как може човек да се свърже с теб.Ако може телефон или на лични.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

022774776.jpg?r=0

022774777.jpg?r=0

022774778.jpg?r=0

022774779.jpg?r=0

022774780.jpg?r=0

И от мен един плюс.Красота!:hi: Това е невероятно,уникално и неповторимо!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен един плюс.Красота!:hi: Това е невероятно,уникално и неповторимо!

Благодаря ти Крумов.Като занам ти какви неща твориш, оценката ти значи много за мен.Имам едно две хубави парчета дърво за приклад и пушка дето се нуждае от нова премяна.Ще ти пиша в темата дасе разберем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Крумов.Като занам ти какви неща твориш, оценката ти значи много за мен.Имам едно две хубави парчета дърво за приклад и пушка дето се нуждае от нова премяна.Ще ти пиша в темата дасе разберем.

И аз благодаря за оценката.:hi:Винаги си добре дошъл и с каквото мога съм насреща!:drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна работа майсторе.Но няма ли копче от този тип да наранява приклада.

Предполагам имаш в предвид дръжката на ножа, и ако е така, не няма да нарани дръжката понеже всички ръбове отдолу са загладени и полирани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш в предвид дръжката на ножа, и ако е така, не няма да нарани дръжката понеже всички ръбове отдолу са загладени и полирани.

Колега получи ли пратката от Шумен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега получи ли пратката от Шумен?

Извинявай колега, не съм влизал от доста време.Получих подаръка, много благодаря.Като ми дойде стоманата ще ти се обадя за доуточнение на подробностите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид че това е ловен нож,и ще се носи на кръста.Когато носиш пушката на рамо,приклада и ножа често се допират,това може да е опасно за един красив приклад.Лично мнение.

А не е ли време за нещо ново спиращо дъха.Със здраве.

Редактирано от A.A.A.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид че това е ловен нож,и ще се носи на кръста.Когато носиш пушката на рамо,приклада и ножа често се допират,това може да е опасно за един красив приклад.Лично мнение.

Абсолютно изравнено е с дръжката и няма никакъв проблем :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има и маниер на носене на пушката,така,че горното не е задължително!Примерно аз я нося обърната наобратно под лек ъгъл нагоре,като винаги балансирам с дясната ръка държейки цевите отпред и в това положение пушката е разположена диагонално на гърба ми,което автоматично изключва допир до канията и ножа!Примерно ако те пратят да гониш на някоя гонка и се наложи да преминеш през трънлив участък,кво прайш тогава,то ако ще мислиш само да не надереш приклада,ебах ти и лова!:drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има и маниер на носене на пушката,така,че горното не е задължително!Примерно аз я нося обърната наобратно под лек ъгъл нагоре,като винаги балансирам с дясната ръка държейки цевите отпред и в това положение пушката е разположена диагонално на гърба ми,което автоматично изключва допир до канията и ножа!Примерно ако те пратят да гониш на някоя гонка и се наложи да преминеш през трънлив участък,кво прайш тогава,то ако ще мислиш само да не надереш приклада,ебах ти и лова!:drinks:

Аз пък Другарю Енев винаги си нося ножовете(щот са два) от ляво на каиша, па пушката на дясно рамо винаги! Виж къв съм умен да го ева! :D И друго, имам пушка за фукня и такава за работа...!!!!! :plezene:

ПС Извинявам се на Ванката за спама, от мое име и от името на Върбан! :oops2:

:bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз пък не съм толкова умен.Благодаря ви за мненията

Аз пък не разбирам, къде видя и запетайка от моя пост насочена към теб, та да подскачаш кат пощипан! :) Това, че се бъзикаме с Върбан, по ред причини и в много теми, не ти дава повод да си сърдит! ;)

Иначе, логиката ти относно евентуално нараняване на приклада е съвсем правилна, и ти го пиша сега, защото сега видях на кой е писал Енев друже!

Жив и здрав! Утре вечер ш почистя темата на Ванката, дано ме прочетеш! ;)

:bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един.Стомана D2 с дебелина в основата 6мм, обща дължина 250мм, острие 130мм.Скосяването е плоско с минимален вторичен скос.Дръжка от неръждавейка, черен фибър и наплив от бреза и елша.

022919617.jpg?r=0

022919619.jpg?r=0

022919621.jpg?r=0

022919622.jpg?r=0

Поздравления Ванка, невероятен нож.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:clapping: Перфектен и невероятен като всички други . :good::good::good::hi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове