Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Ами, че то без протокол от събранието на ловната дружинка в която са те приели не можеш да отидеш да си подадеш заявление за каране на курса. В същия протокол се записва, че дружинката дава съгласието си да изкараш курса и след това да те приеме. В "Средногорец" гр. Брезово поне е такъв реда. След подаване на заявлението "даряваш" 300 лв. на сдружението и други 250 лв. вкарваш по банкова сметка.

при курсовете организирани от ловното е така но при частните курсове те питат дали имаш дружинка и те предупреждават че след курса ти дават док.за издържани изпити и чао :drinks:

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ще има в гр Ямбол . тел 046/661226 - Ловно -Ямбол цената на курса е към 550лв ! Казаха ми че курса започва през Април 2011 г. Сега набират кандидати !

някои знае ли в бургас дали ще има курс

Ако прочетеш всички постове и натиснеш върху червения надпис НАТИСНИ ТУК - ще видиш в кои градове ще се провеждат курсове за придобиване на право на лов и съответно в кои сдружения има места за съотве

при курсовете организирани от ловното е така но при частните курсове те питат дали имаш дружинка и те предупреждават че след курса ти дават док.за издържани изпити и чао :drinks:

И има такива които ходят на частни курсове ли? :blink:

И после си блъскат главата, че нямат дружинка :wacko:

Аз за пръв път чувам за частни курсове

Преди няколко години слушах за един познат на колегата, който се излъгал да кара нещо подобно като тези курсове, накрая му издали удостоверение, че е минал подготовка и може да кара курса за ловец. Като за това е заплатил 2 пъти повече от цената на курса... :blink:

Незнам ама :) почти съм сигурен, че не всеки (камоли частници) може да организира курсове за придобиване право на лов поради:

(2) (Изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2009 г.) Изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по горите, въз основа на изискуема норма за ловна площ от 70 хектара за един ловец, ежегодно определя максималния брой на ловците в ловните сдружения по чл. 30, както и сдруженията, които могат да организират курсове за подготовка на кандидати за придобиване право на лов, и броя на свободните места в тях. При определяне на изискуемата норма за ловна площ не се взема предвид броят на ловците, навършили 65-годишна възраст.

От това все ми се чини че реда за организиране на курсове за ловци се определя изцяло на държавно ниво ...

Може и да греша :)

Аз за пръв път чувам за частни курсове

понеже съм от хасковско мога да дам пример с геодар.жоро е частник и той организира ежегодно курсове.такива курсове имах впредвит като казах частни(по простата причина че незнам как точно се водят) :drinks: малко ви пообърках с тези "частни курсове"затова уточнявам какво съм имал впредвид :drinks:

понеже съм от хасковско мога да дам пример с геодар.жоро е частник и той организира ежегодно курсове.такива курсове имах впредвит като казах частни(по простата причина че незнам как точно се водят) :drinks: малко ви пообърках с тези "частни курсове"затова уточнявам какво съм имал впредвид :drinks:

Мерси колега, че наистина се пообърках с тези "частни курсове" :drinks:

16.02.2011 - Заповед № 168/15.02.2011 г. за лицата, които ще проведат подготовка на кандидатите за придобиване право на лов през 2011 г. по чл. 22, ал. 4

Източник ИАГ

• 2 weeks later...

В Бургас ще има курс - за справки и записвания Невен 0889815949

Също така в СРЕДЕЦ ще има курс - за справки и записвания Диян 0889 620024. Доколкото разбрах грудовци ще записват до 14 февруари, цената е към 600 лева , но можело да се плаща на части.

здравей има ли още места в бургас или средец?

Казанлък или Тополовград....или в Казанлъшкия регион,че изтървах срока,пишете на ЛИЧНИ ако излезе нещо....хиляди благодарности!!!

• 5 weeks later...
  • 2 months later...

Един малко странен и нестандартен въпрос, но все пак...По време на практичния изпит (стрелба) в каква позиция се изисква да стои пушката преди да излети паничката- прикладвана на рамото или долу в ръцете?

Един малко странен и нестандартен въпрос, но все пак...По време на практичния изпит (стрелба) в каква позиция се изисква да стои пушката преди да излети паничката- прикладвана на рамото или долу в ръцете?

Мисля, че вече може пушката да е прикладвана преди поискването .

Мисля, че вече може пушката да е прикладвана преди поискването .

Преди 3г. като карах курса беше така.

По принцип в скиита пушката, когато е на рамо преди излитане на паничка се счита за фал(пропуск), но няма как човек, който не е стрелял никога преди това за 150 изстрела да добие такива навици. Затова оправданието на всички инструктори е "ние не сме професионалисти по ловна стрелба". До някъде са прави и всички свикнат така, то те няма ли да умалеят цял ден из гората да ходят с пушка на рамо? :drinks:

В крайна сметка се оказа, че може да си прикладвал преди посикването, тъй като патроните, които се отпускат за обучение са много малко. Искам да попитам и още нещо. Колко пари трябва да се платят за придобиване на ловен билет. Изключвам таксите за удостоверения, МВР и др такива. Интересува ме парите към горското и към ловното. Питам защото сега званях в ловнто и ми казаха, че трябва да си приготвя към 700 лв. :blink: :blink: :blink: след взимане на изпита за да стана ловец. Най-общо ми обясниха, че се давали 300 лв встапителен члеснки внос за ловното сдружени и останалите към 400 лв били годишни такси и някакви други към горското. Аз вече платих 300 лв. като дарение към ловното дружество при записване на курс. Сега още 300 лв. Много душманска ми се струва тая работа и затова искам да разбера какъв е реда по-принцип. Благодаря предварително за отговорите :)

В крайна сметка се оказа, че може да си прикладвал преди посикването, тъй като патроните, които се отпускат за обучение са много малко. Искам да попитам и още нещо. Колко пари трябва да се платят за придобиване на ловен билет. Изключвам таксите за удостоверения, МВР и др такива. Интересува ме парите към горското и към ловното. Питам защото сега званях в ловнто и ми казаха, че трябва да си приготвя към 700 лв. :blink: :blink: :blink: след взимане на изпита за да стана ловец. Най-общо ми обясниха, че се давали 300 лв встапителен члеснки внос за ловното сдружени и останалите към 400 лв били годишни такси и някакви други към горското. Аз вече платих 300 лв. като дарение към ловното дружество при записване на курс. Сега още 300 лв. Много душманска ми се струва тая работа и затова искам да разбера какъв е реда по-принцип. Благодаря предварително за отговорите :)

Много са лакоми ей :wacko:

Миналата година ми излезе към 230 лева плюс към 100 лева встъпителен внос, ама твойто направо е пладнешки обир :smakbumm: