Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Вижте какво издялках.

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колеги,дайте си мнението за тези дялканици!Ще ме бъде ли или.....?

Ето една готова,която вече си има и притежател. Да му е честита!!!

Ето и от мен едно аматьорско изпълнение,което сътворих за два,три дни по няколко часа.Не е кой знае какво,но е сефтето.

Posted Images

Горната поставка е с размер 75/55см и е предназначена за трофей от бл. елен. Става и за лопатар, а по-малката е с размери 38/30см и става и за сръндак и за прасе.Кой каквото си е утрепал. :bira::AR15firing:

Колеги,дайте си мнението за тези дялканици!Ще ме бъде ли или.....?

Според мен имаш шанс, само не използвай такъв лъщящ лак, че разваляш целия ефект от дърворезбата. Използвай нитроцеолозен мат лак или, прави здраво поклитие и не блести. :good:

супер са кажи какви инструменти ползва за дялкането и ако имаш снимки от процеса на работа качи нещо

Ето какво дялкам сега:

post-30060-0-31685100-1292695020_thumb.jpg

Браво колега, харесват ми, но се откажи от този лак, разваляш ги с него!

Поздрави и спорна работа!

Още не съм ги лакирал, но ако имаш нещо впредвид, помагай. :drinks:

Иабмаш я дарбата според мен,а за лакирането наистина трябва да помислиш.Спорна ти работа...

Браво,колега!

Ако не си дърворезбар,сменай професията :yahoo:

Ето една готова,която вече си има и притежател. Да му е честита!!!

%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6.110.jpg

Я тоя горски!!! :p Тачо, ти си бил "скрита лимонка" бре! ;) Харесва ми, не мога да си кривя душата, ама и май с хубави длетца работиш а? :D Не, че е е от тях ама да видиш, че знам!

Почерпал съм предварително да видим, кога ще ми делнеш една независимо за какво е ! "Кокали" има бол......... :yahoo: , айде да видим дали ще се сетиш де е почерпката! 8)

:plezene:

Я тоя горски!!! :p Тачо, ти си бил "скрита лимонка" бре! ;) Харесва ми, не мога да си кривя душата, ама и май с хубави длетца работиш а? :D Не, че е е от тях ама да видиш, че знам!

Почерпал съм предварително да видим, кога ще ми делнеш една независимо за какво е ! "Кокали" има бол......... :yahoo: , айде да видим дали ще се сетиш де е почерпката! 8)

:plezene:

Той горския не пие но задачката аз я разгадах.

Ракията страшна и мезето също :hi: Здрав да си и

заповядай да върнем жеста :drinks:

Колеги,дайте си мнението за тези дялканици!Ще ме бъде ли или.....? :drinks:post-30060-0-94841800-1292070865_thumb.jpg

post-30060-0-67794600-1292070915_thumb.jpg

Откажи се от лака!По скоро байцвай и матирай,но не лакирай!Лакирано дървото /резбовано/ стои фалшиво,и някак опростява трофея!Или иначе казано,прави го кичозен и неестествен!Освен това в самата композиция на резбата трябва да присъстват само елементи от естествената му среда,дъбов или буков лист,жълъд,част от изсъхнал и напукан от годините клон,шишарка и т.н. и т.н.!Като изключение може би прави дивата коза.Обикновената поставка е планински бор/алпийски клек/ и мурова или клекова шишарка.На мен лично не ми харесва.Бих я поставил,на нещо по красиво и богато!Ама всичко това е лично мнение!Кой както го разбира.

Откажи се от лака!По скоро байцвай и матирай,но не лакирай!Лакирано дървото /резбовано/ стои фалшиво,и някак опростява трофея!Или иначе казано,прави го кичозен и неестествен!Освен това в самата композиция на резбата трябва да присъстват само елементи от естествената му среда,дъбов или буков лист,жълъд,част от изсъхнал и напукан от годините клон,шишарка и т.н. и т.н.!Като изключение може би прави дивата коза.Обикновената поставка е планински бор/алпийски клек/ и мурова или клекова шишарка.На мен лично не ми харесва.Бих я поставил,на нещо по красиво и богато!Ама всичко това е лично мнение!Кой както го разбира.

Не забелязах какво неестествено има,амааа..зависчии всякакви :punish:

Що трябва да си изливаме злобата в навечерието на НГ-немоа го разбера.

Не забелязах какво неестествено има,амааа..зависчии всякакви :punish:

Що трябва да си изливаме злобата в навечерието на НГ-немоа го разбера.

Ами май нещо не ме разбра колегата Искрен!Изказах мнение.А и тези, които ме познават,знаят Искрене,че от патрона до поставката на трофея/вкл.препарирането/,всичко си правя сам.Така че, просто някои думи в поста ти са излишни.Желая ти здраве и много слука.Ако имаш нещо,за казване пиши на лични.

Ами май нещо не ме разбра колегата Искрен!Изказах мнение.А и тези, които ме познават,знаят Искрене,че от патрона до поставката на трофея/вкл.препарирането/,всичко си правя сам.Така че, просто някои думи в поста ти са излишни.Желая ти здраве и много слука.Ако имаш нещо,за казване пиши на лични.

Когато някой колега се опита да направи нещо и се похвали с него,(още повече поставката която виждам ми се струва супер),мисля,че ще е добре да го похвалим,а не веднага да му търсим кусурите.

По твойте думи излиза че ти си професионалист,така,че за теб това трябва да важи с пълна сила,а в случая ми звучи малко като самохвалство.Ако имаше нещо трябваше ти да му го кажеш на лични.

Когато някой колега се опита да направи нещо и се похвали с него,(още повече поставката която виждам ми се струва супер),мисля,че ще е добре да го похвалим,а не веднага да му търсим кусурите.

По твойте думи излиза че ти си професионалист,така,че за теб това трябва да важи с пълна сила,а в случая ми звучи малко като самохвалство.Ако имаше нещо трябваше ти да му го кажеш на лични.

Не Искрене,не съм професионалист,но отдавна-още от ученическите години,подялквам това и онова.И точно защото момчето наистина има ръка,за това му и писах.Той сам ще намери пътя за себе си.Относно самохвалството също не си прав.Аз не работя нито за пари,нито за слава.Ако чукна нещо,то е или за приятел или за лично ползване.За съжаление все по рядко намирам време за това.Ако с постовете си съм обидил някого,моля да бъда извинен от всички съфорумци.Не съм имал в предвид да търся кусури или да звуча по обиден начин.Просто изказах мнение.Евала на момчето,нека все така да радва окото.