Jump to content

NISAN TERANO-2.4I

angel-l
 Share

Recommended Posts

Здравейте,наскоро си купих въпросния джип- 96год.,къса база.Интересува ме какъв разход има на бензин и на газ,как е проходим ли е ,предимства и недостатъци,скъпа ли му е потдръжката.Благодаря ви предварително.

• 2 weeks later...

Здравейте,наскоро си купих въпросния джип- 96год.,къса база.Интересува ме какъв разход има на бензин и на газ,как е проходим ли е ,предимства и недостатъци,скъпа ли му е потдръжката.Благодаря ви предварително.

Здравейтеколега, аз го имам същия от 3 г. доволен съм много.Подръшката нее скъпа сега ще слагам газ много е добра инжекцията за обикновенна газова.Моят на дълъг път ми гори 10 на 100 а твоя?

Здравей колега.Все още несъм го засичал но като смятам идва някъде около 15 на 100,но ми се вижда доста.Ако някой колега има такъв да пише.

Дайте още инфо,цени на части,дефекти,с какви гуми карате.

Дайте още инфо,цени на части,дефекти,с какви гуми карате.

Аз карам със 265/70/15 мисля, че това е максималния размер който се побира без да опира

Побират се до 31x10.5x15, с леко "подстригване" и "изпилване" на предните гумено-пластмасови калобрани. Аз лично ползвам 235/75/15 на Пирели, като смятам в скоро време да ги сменя с по-агресивни гуми в същия размер. За цените на частите няма да се плашиш. Машината е от относително ''нискобюджетните'' решения.

11-13 газ на дълго, 14-17 в града. Бензин с по литър надолу. Зависи още от гумите, товара и ''крака''. :rolleyes:

със обикновенна газова ли сте колега?

Лично аз съм с 2,7 tdi 125 к.с. Но прекарах доста време в разучаването на модела, преди да си купя моя.

Иначе по въпроса - стойностите са за обикновено АГУ.

Но като се замисля за толкова време така и не чух някой да го е свалил под 12л. газ на 100 км.

Все пак не говорим за малка машина (особено дългата база).

Не претендирам да съм най-големият разбирач... ;)

А твоят какъв разход дава?

Лично аз съм с 2,7 tdi 125 к.с. Но прекарах доста време в разучаването на модела, преди да си купя моя.

Иначе по въпроса - стойностите са за обикновено АГУ.

Но като се замисля за толкова време така и не чух някой да го е свалил под 12л. газ на 100 км.

Все пак не говорим за малка машина (особено дългата база).

Не претендирам да съм най-големият разбирач... ;)

А твоят какъв разход дава?

на дълъг път ми гори 10 - 100 бензин мисля , че като сложа обикновенна газова да не качва повече от 12 - 100 газ.Но ще видим

Аз иамам 2.4 бензин 125кк с гуми 235/75/15 газ ми гори сега в студеното някаде кам 14-15/100км, а през пролет/лято и есента с 225/75/15 12-13/100км.Сменилсам кормилна щанга,2-шарнира,накрайници,носещи щанги и тампоните кам тях и почти цялата предница и дадох около 350лв непомня точно.Иначе бензин,ако щете ми вярвайте гори 10л/100км

14-15 на дълъг път лие или смесено каране.Аз за 3 год.съм сменил- съединитела 1бр.шарнир, тампоните задни на долния носач и четирите биалетки.

Аз иамам 2.4 бензин 125кк с гуми 235/75/15 газ ми гори сега в студеното някаде кам 14-15/100км, а през пролет/лято и есента с 225/75/15 12-13/100км.Сменилсам кормилна щанга,2-шарнира,накрайници,носещи щанги и тампоните кам тях и почти цялата предница и дадох около 350лв непомня точно.Иначе бензин,ако щете ми вярвайте гори 10л/100км

колега тази кормилна щанга на каква цена е намери?

• 5 months later...

Имам 2,4i, 103 к.Сам си сложих газова (най-обикновенна).Разход на дълъг път 10,5 газ при скорост 100-110 км/ч.Рециклирах ябълковидните болтове (включително и на кормилната щанга) за 60 лв.Не ми включват хъбсовете всеки път.Някой ако знае нещо по въпроса.Правихме една обиколка по Осогово около 50-60 км, като на места си беше съвсем като офрроуд.Макар и с проблеми с хъбсовете се справи чудесно.Температурата изобщо не мръдна от нормалната.

• 2 months later...

Имам 2,4i, 103 к.Сам си сложих газова (най-обикновенна).Разход на дълъг път 10,5 газ при скорост 100-110 км/ч.Рециклирах ябълковидните болтове (включително и на кормилната щанга) за 60 лв.Не ми включват хъбсовете всеки път.Някой ако знае нещо по въпроса.Правихме една обиколка по Осогово около 50-60 км, като на места си беше съвсем като офрроуд.Макар и с проблеми с хъбсовете се справи чудесно.Температурата изобщо не мръдна от нормалната.

колега как го постигна този разход от 10.5 газ ............

"...Разход на дълъг път 10,5 газ при скорост 100-110 км/ч..." Дано си смятал верно!А, ако кажеш, че е и за дълга база с включен климатик...!?

"...Разход на дълъг път 10,5 газ при скорост 100-110 км/ч..." Дано си смятал верно!А, ако кажеш, че този разход е за дълга база и с включен климатик...!? Благородно завиждам!

• 8 months later...

аз карам нисан терано 1 2.4 бензин 89г.

колеги смятам да сложа на моето терано 16 гуми ( в момента сам с 15 215х75)

проблемът е че не мога да преценя колко са по големи 16 и да ли нямат да ми опитат в калниците .

да ли с по големите гуми ще се дигне и разхода на гориво .

проблемът е че не мога да преценя колко са по големи 16 и да ли нямат да ми опитат в калниците .

Аз го имах същия,но се спомина :umnik2: .Колега мисля,че ще опират 16 ц.,но може и да не.Не си спомням модела,които бях сложил временно,той не опираше всички други опираха,даже ми изтъргаха грайферите от под калниците.

и аз си мисля че 16 ще му дойдат малко големи и ще опират , особено когато се натовари.

Ако автомобилът ти не е с изключително "уморени" пружини и амортисьори - няма за какво да се притесняваш.

Карам Терано 1 - пикап (има снимка в темата за автомобилите за лов) с "кални" гуми 235/70 R16 и нямам грижи с опиране - не съм рязал калници.

Гумите ги взех от човек, който ги е карал на автомобил като твоя и ги продаде само заради високия разход с тях.

Edited by Diters

пружините са нови .

но и разхода на гориво не е за подценяване .

благодаря все пак . маи за сега ще си карам с 15 гуми.

• 1 month later...

"...Разход на дълъг път 10,5 газ при скорост 100-110 км/ч..." Дано си смятал верно!А, ако кажеш, че е и за дълга база с включен климатик...!?

колега има значение при поставянето на газовата каде се слага дифузиора и с какви размери са му дупките а повечето газаджйи слагат едно към кесим споделям от опит има и каталози с дифузиори за различните видове марки автомобили повечето са италянски поинтересувай се може да ти е сложена неподходяща плочка на неподходящото място

понеже и аз мисла да ставам собственник на терано къса база 2.4 та за това чета тая тема

поздрави и дано да съм бил полезен