Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Защо не се дават бележки за хищници

Recommended Posts

Здравейте колеги? Взех си отпуск и реших да направя стървище и да ходя за хищници -да ама не. Оказа се, че ловно дружество Видин не дава да се ловува само на хищници, а може да вземеш бележка за водоплаващ и хищници. Напоследък в района са забелязани глутници от вълци и казах на прецедателя да ми вземе бележка само за хищници, но дружеството не давало за това взех комбинирана бележка до края на януари и си направих стървище. След проведен разговор с прецедателя да взема бележка и за февруари, той категорично ми каза, че лова е до края на януари и ловното дружество Видин не давало бележки. Та в този ред на мисли според вас къде да си търсим правата, когато ни откажат издавенито на бележки за хищник с предлога ,че в момента няма да минем другата седмища и няма проблем да ходим и без бележка- това го казва прецедателя на Ловното дружество. Ловът на хищници в БГ е целогодишен, и когато искам да съм изряден ловец нещата не се получават. Защо...?

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сега ще ти кажа такива като теб колега са потенциални бракониери, затова председателите на дружинки и управителните съвети на събрания решихме да ограничаваме ловци като вас защото покрай лисиците и ч

Нека Видинското здружение започне да дава белешки за хищници защото вълци ще ни изядът за чакали да не говориме когато падна този вълк с него имаше още ОСЕМ звяра знаете ли господа управници това какв

Винаги съм излизал и ще излизам за мой кеф.С разрешително или не това си го преценявам аз.Хищниците са моята страст така,че с бележка или без аз съм на полето.С бележка или без аз стрелям това което м

Posted Images

сега ще ти кажа такива като теб колега са потенциални бракониери, затова председателите на дружинки и управителните съвети на събрания решихме да ограничаваме ловци като вас защото покрай лисиците и чакалите загиват и много други животни. тожа е навсякъде в България... трябва да има ред за да ловуваме всички.

сега ще ти кажа такива като теб колега са потенциални бракониери, затова председателите на дружинки и управителните съвети на събрания решихме да ограничаваме ловци като вас защото покрай лисиците и чакалите загиват и много други животни. тожа е навсякъде в България... трябва да има ред за да ловуваме всички.

Прочети ТУКи ще разбереш колко не си прав.

Edited by lubitel

Хайде още един. <_<

Не знам кога някои хора ще проумеят , че разковничето не е в забраните , а в контрола. Иначе се получава малко по сталински : нет человек - нет проблемов./няма бележки - няма бракониери/

Нека се самозалъгваме , че като се ограничават разрешителните за индивидуален лов на хищници и месарчетата ще спрат да присъстват в ловностопанските райони. Блажени са вярвящите. Е , хайде , няма вече бракониери в полето....или поне до намирането на поредната застреляна бременна кошута с отрязани бутове. Тогава ще се спрат бележките за бекас.

П.П. Понеже повечето сме шофьори , трябва да се приеме , че потенциално можем да седнем пияни зад волана ли ? Ами тогава да ни се забрани час по-скоро управлението на МПС. Проблема май се крие под косата :wacko: .

На браконерите не им трябват бележки,гледат само да нямат свидетели,затова и не издават бележки,за да нямат свидетели като браконерсват..

Не знам как ме наричаш бракониер,като въобще не ме познаваш. Дадох доста пари да купя риба и глави от риба захраних и накрая сам бракониер. Извинявай, ама преди да конкретизираш даден човек помисли.Бих искал дори горския да присъства с мен на отсрела ако може.А реда мисля, че го създава закона и щом той ми разрешава "председателите на дружинки и управителните съвети" няма как да ме ограничат а могат да завишат проверките.Ако бе прочел добре какво съм написъл .../в района са забелязани и глутници от вълци/ та имам желание да отсрелям няколко ...освен гадните чакали кото доста разредиха дивеча в района. Пак задавам въпроса как да си търсим правата като ни откажат бележка..?????

На браконерите не им трябват бележки,гледат само да нямат свидетели,затова и не издават бележки,за да нямат свидетели като браконерсват..

100% съгласен! Baev е прав, контрола е нулев, оттам идва проблема!

Проблема не е от контрола,проблема е от съзнанието. Всеки председател на дружинка си знае мръвкарите.

Edited by vanko petkov

Дано този пост е написан в ироничен стил.

Не знам как ме наричаш бракониер,като въобще не ме познаваш. Дадох доста пари да купя риба и глави от риба захраних и накрая сам бракониер. Извинявай, ама преди да конкретизираш даден човек помисли.Бих искал дори горския да присъства с мен на отсрела ако може.А реда мисля, че го създава закона и щом той ми разрешава "председателите на дружинки и управителните съвети" няма как да ме ограничат а могат да завишат проверките.Ако бе прочел добре какво съм написъл .../в района са забелязани и глутници от вълци/ та имам желание да отсрелям няколко ...освен гадните чакали кото доста разредиха дивеча в района. Пак задавам въпроса как да си търсим правата като ни откажат бележка..?????

Правата г-н Димитров се търсят САМО И ЕДИНСТВЕНО със събиране на ловци от цяла България и принуда на ловните съюзи да ги защитават. Днес разговарях с председателя на дружината и с други ловци от нашата дружинка във връзка с протеста на 26.01.2011 г. в 12.30 часа пред областна управа Бургас заради спирането на лова от 10.01 2011 г в 7 области. 100 % от колегите казват "на нас ни е все тая, нищо няма да излезе от цялата работа, все ни е в г..а".

На всичките отговорих и на Вас ще отговоря. Закона разрешава да се бият хищници, но има и хора над закона, които с една заповед забраняват лова. На всички колеги споменах абревиатури като ДДС, ДЛС, Участъци взети на концесия , никой не знаеше какво е това. След това продължих с това , че тази година " съхранението и опазването на дивеча" е 50 лв., но догодина бас държа , че ще е 100 лв., а по- другата 200 лв.. От тук следва отпадането на много ловци от дружинките. По нататък няма да разсъждавам. Нека всеки да си прави анализ. Поздрави

Браво адмирации, страхотно решение сте взели !

Г-н Русев, виждам, че отскоро сте регистриран във форума, разгледайте го по-подробно, прочетете темите свъзани с лова на хищници и коментарите написни от потребителите !

Не бързайте да правите оценки и да обобщавате за всички ловци на хищници, че са бракониери !

След като така сте решили на вашите управителни съвети, то това си е ваше право и избор на тези, които ви търпят !

Има закони и правилници, които регламентират как става лова на хищници и всеки, който има желание и възможност, може да упражни правото си на лов за което си е платил.

Вие, вместо да си вършите работата, за която сте избрани и получавате част от парите на същите тези ловци, които така смело наричате бракониери, си седите на топло и вземате много "мъдри" решения !

Съгласен съм, че ред трябва да има, но това може да стане само, ако си вършите работата, а не като взимате такива смешни решения.

Дано някой не ви осъди за това !

Сега ще ти кажа че ако това ако не е шега заради такива като теб няма ред за да ловуваме нормално.

По този начин ако се разсъждава скоро няма да има дребен дивеч в България,то и едър няма да има !

Бракониерите си бракониерстват-ни бележка им трябва,ни указания от Председатели и

Управителни съвети,но хората които искат да регулират популацията на хищниците законно с добри намерения и безкористни цели биват спъвани от такива като теб !

Ако не разбираш какво имам предвид според мен не бива да си ловец - не е редно !

:censored:

Многоуважавани от мен г-н Русев,

така както имате 3 публикувани поста и сентенциите които ръсите в един от тях много ме разсмяха. Давам си срок 27 минути да намеря другите два за да преценя дали ще се смея още повече.

Ще ви помоля да ми съобщите кои са тези дружинки и още повече ограниченията за да мога да преценя и да не идвам във Вашия регион.

Кажи ми чистосърдечно някога излизал ли Сте на лов за хищник, с какво оръжие, какъв калибър и най накрая налагало ли ви се е да стреляте по друг дивеч когато сте на варда за хищник. "трябва да има ред за да ловуваме всички."

Този абзац е разковничето на всичко, дааа трябва наистина, но не си мислете, че този ред се създава от председатели на дружинки или УС на същите. Този ред се създава на съвсем друго място и играчите /подчертавам играчите/, а не създателите изобщо нямат такива помисли да ловуваме всички. Вземете се в ръце. Почетете малко повече темите свързани с лова на хищници и чак тогава блъскайте по клавишите. Поздрави

Edited by jordanls

Г-н Русев, виждам, че отскоро сте регистриран във форума, разгледайте го по-подробно, прочетете темите свъзани с лова на хищници и коментарите написни от потребителите !

Не бързайте да правите оценки и да обобщавате за всички ловци на хищници, че са бракониери !

След като така сте решили на вашите управителни съвети, то това си е ваше право и избор на тези, които ви търпят !

Има закони и правилници, които регламентират как става лова на хищници и всеки, който има желание и възможност, може да упражни правото си на лов за което си е платил.

Вие, вместо да си вършите работата, за която сте избрани и получавате част от парите на същите тези ловци, които така смело наричате бракониери, си седите на топло и вземате много "мъдри" решения !

Съгласен съм, че ред трябва да има, но това може да стане само, ако си вършите работата, а не като взимате такива смешни решения.

Дано някой не ви осъди за това !

Съжалявам , не прочетох последните два поста.

Сега ще ти кажа че ако това ако не е шега заради такива като теб няма ред за да ловуваме нормално.

По този начин ако се разсъждава скоро няма да има дребен дивеч в България,то и едър няма да има !

Бракониерите си бракониерстват-ни бележка им трябва,ни указания от Председатели и

Управителни съвети,но хората които искат да регулират популацията на хищниците законно с добри намерения и безкористни цели биват спъвани от такива като теб !

Ако не разбираш какво имам предвид според мен не бива да си ловец - не е редно !

:censored:

На Вас също се извинявам, ако бях прочел просто нямаше да пиша

Правата г-н Димитров се търсят САМО И ЕДИНСТВЕНО със събиране на ловци от цяла България и принуда на ловните съюзи да ги защитават. Днес разговарях с председателя на дружината и с други ловци от нашата дружинка във връзка с протеста на 26.01.2011 г. в 12.30 часа пред областна управа Бургас заради спирането на лова от 10.01 2011 г в 7 области. 100 % от колегите казват "на нас ни е все тая, нищо няма да излезе от цялата работа, все ни е в г..а".

На всичките отговорих и на Вас ще отговоря. Закона разрешава да се бият хищници, но има и хора над закона, които с една заповед забраняват лова. На всички колеги споменах абревиатури като ДДС, ДЛС, Участъци взети на концесия , никой не знаеше какво е това. След това продължих с това , че тази година " съхранението и опазването на дивеча" е 50 лв., но догодина бас държа , че ще е 100 лв., а по- другата 200 лв.. От тук следва отпадането на много ловци от дружинките. По нататък няма да разсъждавам. Нека всеки да си прави анализ. Поздрави

Браво колега много точно казано,ще си позволя да допълня анализът Ви:

Повечето ловци ще се откажат заради това прословуто "съхранение и опазване на дивеча" та от догодина като вдигнат пак таксата ще започне масовото ама масовото бракониерство което и сега го има но пак е в няква степен,а след това ще е поголовно и няма да има прошка.

Edited by stiliqn_vd

Браво колега много точно казано,ще си позволя да допълня анализът Ви:

Повечето ловци ще се откажат заради това прословуто "съхранение и опазване на дивеча" та от догодина като вдигнат пак таксата ще започне масовото ама масовото бракониерство което и сега го има но пак е в няква степен,а след това ще е поголовно и няма да има прошка.

Има проблем колега, те са го сметнали:

От ЗЛОД-а

Чл. 23а. (Нов - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) (1) Изключването на ловец от ловното сдружение се извършва с решение на управителния съвет. Не може да упражнява правото си на ловуване лице, което:

1. не е заверило ловния билет и членската си карта за съответната година;

2. е изключено от ловното сдружение за нарушения по този закон и Закона за биологично разнообразие; лицето може да бъде прието за член в ловно сдружение след изтичането на две години, смятано от датата на изключването.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2009 г.) В 7-дневен срок от приемането на решението на управителния съвет за изключване на лице от състава на ловното сдружение председателят на сдружението уведомява писмено за това директора на държавното горско стопанство и съответното държавно ловно стопанство.

(3) Директорът на държавното горско стопанство или държавното ловно стопанство отнема билета за лов на лицето по ал. 1.

(4) В 7-дневен срок от отнемане на билета за лов по ал. 3 директорът на държавното горско стопанство или държавното ловно стопанство вписва това обстоятелство в регистъра по чл. 23, ал. 7 и уведомява писмено Министерството на вътрешните работи за отнемането на издаденото разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за ловни цели.

Макар, че и тук има номер.

И се оказва , че ще ходя с прашка или лък. Интересното е обаче как тези 50-60000 ловци не проумяват всичко това и не се организират за протест или Славейков ще се окаже наистина голям пророк:

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.

А пък и в творбите на други големи поети се долавя също угорчение от овчедушието на българина.

Поздрави.

:drinks:

Има проблем колега, те са го сметнали:

От ЗЛОД-а

Чл. 23а. (Нов - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) (1) Изключването на ловец от ловното сдружение се извършва с решение на управителния съвет. Не може да упражнява правото си на ловуване лице, което:

1. не е заверило ловния билет и членската си карта за съответната година;

2. е изключено от ловното сдружение за нарушения по този закон и Закона за биологично разнообразие; лицето може да бъде прието за член в ловно сдружение след изтичането на две години, смятано от датата на изключването.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2009 г.) В 7-дневен срок от приемането на решението на управителния съвет за изключване на лице от състава на ловното сдружение председателят на сдружението уведомява писмено за това директора на държавното горско стопанство и съответното държавно ловно стопанство.

(3) Директорът на държавното горско стопанство или държавното ловно стопанство отнема билета за лов на лицето по ал. 1.

(4) В 7-дневен срок от отнемане на билета за лов по ал. 3 директорът на държавното горско стопанство или държавното ловно стопанство вписва това обстоятелство в регистъра по чл. 23, ал. 7 и уведомява писмено Министерството на вътрешните работи за отнемането на издаденото разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за ловни цели.

Макар, че и тук има номер.

И се оказва , че ще ходя с прашка или лък. Интересното е обаче как тези 50-60000 ловци не проумяват всичко това и не се организират за протест или Славейков ще се окаже наистина голям пророк:

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.

А пък и в творбите на други големи поети се долавя също угорчение от овчедушието на българина.

Поздрави.

:good:

Е заради такива "светци" и дълбокомислещи тъпанари винаги ще има бракониери,бракониери за спорт и кеф,а не бракониери за месо." Те " били решили...... и да има ред ....и за всички.Нали си има закон и правилник БЕ.... мунчо.От къде на къде ще ме наричаш и мене и всички желаещи за бележки "потенциални бракониери".Като си толкова отворен,тръгваи по баирите,денем и нощем....

.....Че не можах да се сдържа.

Е заради такива "светци" и дълбокомислещи тъпанари винаги ще има бракониери,бракониери за спорт и кеф,а не бракониери за месо." Те " били решили...... и да има ред ....и за всички.Нали си има закон и правилник БЕ.... мунчо.От къде на къде ще ме наричаш и мене и всички желаещи за бележки "потенциални бракониери".Като си толкова отворен,тръгваи по баирите,денем и нощем....

.....Че не можах да се сдържа.

Винаги съм излизал и ще излизам за мой кеф.С разрешително или не това си го преценявам аз.Хищниците са моята страст така,че с бележка или без аз съм на полето.С бележка или без аз стрелям това което ми доставя удоволствие.Вярно е ,че бих предпочел да не се крия в храсталаците,когато чуя звук от двигател,но никой не може да ме спре да трепя хищници когато си поискам.А за другия(ядливия)ей хора ако искам мога ги натръшкам с хиляди ама не мие кеф.Аз ловувам за кеф.Знам,че има много други такива.Дано и правоимащите го разберат.И хората които ни различават са тия които издават бележките.Има много като мен.Дайте ни права и вие ще сте по-добре!

:blink::wacko: е просто изгубих говор и картина.Докога г-н Русев ще сме виновни по презумция.До кога ще трябва да сме виновни до доказване на противното.Ако някой председател,член на управителен съвет или контролен орган желае да докаже,че съм бракониер да заповяда,но ще помоля когато ме хване в крачка,напише акт,протокол и т.н.,всичко е минало през всички инстанции на съда и има влязла в сила присъда,чак тогава мога да бъда наречен бракониер.Това с потенциалния не върви драги г-н Потенциален Изнасилвач /нищо лично просто потенциално можете да го извършите/.Малко е грубо,но искам да ме разберете колко е обидно да нарочваш някой който не е извършил нищо незаконно и нередно.

Няма какво , да се извиняваш.

Много добре си го написал.

Тяхната работа е "Накарай мързеливия на работа , та да те научи на акъл".

Що да проверяват по полетата, като могат да забраняват от канцелариите.