Jump to content

помогнете ми.....

Recommended Posts

Колеги на 72рия ден кучето ми курцхаар разви рахит давах му калци-делис на десетия ден се оправи и го спрях но след четери дни пак изкриви краката пак започнах с калци- делис.Даи те ми съвет ще се оправили и да продължавам ли с калци-делис.

Колеги на 72рия ден кучето ми курцхаар разви рахит давах му калци-делис на десетия ден се оправи и го спрях но след четери дни пак изкриви краката пак започнах с калци- делис.Даи те ми съвет ще се оправили и да продължавам ли с калци-делис.

Най-добре е да направите кръвни изследвания на кучето си и да се консултирате с ветлекар.

Възможно е една елементарна корекция в диетата да е достатъчна. Не всяко изкривяване на краката е рахит!!!!

лека вечер

Edited by Гергана Чернева

Може да си го предозирал,посети ветиринар ще му инжектира витамини,и ще се оправи

Много е възможно това което описваш да не е рахит, даже съм убедена че не е рахит. Кръвните изследвания са задължителни .Във форума има доста писано и коментирано по въпроса, така че, прегледай и другите теми.

колеги благодаря ви но е рахит ако може даите още мнения просто искам да сравня с докторите при които съм ходил

колеги благодаря ви но е рахит ако може даите още мнения просто искам да сравня с докторите при които съм ходил

Ако искате мнение , дайте да видим резултата от кръвните изследвания.

След консултацията ти с лекар , ако всичко е наред , давай си му калций - делис , и ако не ти е проблем хубава гранула , а по савет на лекар освен калция може да му даваш и добри витамини , като ги редуваш на седмица.

А най - добре за витамините питай лекаря , или човека от който ги закупуваш .

Моя савет е поне до година , година и половина да му даваш гранулки , калций и в менюто му да има и картофки или ориз .

След това вече може да минеш на по просто меню.

Аз притежавам курцхарче и поне според мен , а и според ветеринаря ми "има лъскав косъм" и се развива добре , малко е дребничка на ръст , но си е 6ти номер .

Лапите трябва да са що годе под прав ъгъл и трябва пръстите да са затворени , когато кучето е стъпило на равна повърхност .

И не забравяй , че освен калция и витамините , слънцето е също много добро лекарство :)

Може да си го предозирал,посети ветиринар ще му инжектира витамини,и ще се оправи

На опаковката на дели пише, че не е наблюдавано предозирне с делис.

Аз дава по две хапчета делис 20 дена и 10 почивам.

как приготвяте ориза?

Калцият се възприема масово като прахче от което кучетата почти задължително имат нужда допълнително.

Калцият е метал...

.който трябва задължително да е в баланс със много други вещества в организма.

Най-важните са фосфор и витамин Д.

Когато нивата са завишени се нарича хиперкалцемия, а при занижени хипо.....

Ако има завишени нива организма отделя по-голямо количество хормони които да го разграждат вкл. и от костите и именно тогава на пръв поглед нелогично се губи костна маса. високите му нива могат да предизвикат доста проблеми като калцификати в кръвоносната система, промяна в поведение, запек и мн. др.

По-добрите нива са леко под нормата, а не леко над!

Даването една-две дози седмично разбира се не е проблем както и ако не се дава....това количество е символично! Ако нивата са леко завишени обаче е увреждащо!!!

Преди ветовете казваха 10дни даваш 10почиваш ...сега са минали на ден даваш два-три почиваш!

Е, трябва нещо да препоръчват и продават. Имах един приятел на който му продадоха голяма кутия и той я купи от неудобство без да дава нищо. След около месец вета пипал лапите на кутрето и казал "Кво ше кажеш за ефекта от таблетките"!!??

Разбира се когато нивата и съотношенията са наистина проблемни калции и др. се препоръчват ежедневно!

Но само след кръвни изследвания и цялостен точен анализ на общото състояние на животното.

Надписа на кутията че неможе да се предозира ми е странен, неправилен превод, неконтролирано твърдение с цел продажба и т.н.

Любопитно ми е кой е автор на това твърдение.

Може би се има впредвид че неможе да се даде повече от една таблетка.........ако може снимка да го преценим заедно!

Не давайте обаче калции и синтетични витамини без да е доказано категорично че са необходими чрез изследване. Може да навредите!!!

На здраво куче синтенични добавки не се дават.

Много лекари си ги препоръчват на всеки, но НЕ Е правилно!

Дозировката 10даваш 10недаваш е несериозна-или има нужда или няма.

Или пък 10дни се нуждае а другите 10 дни не??? ;) ДЕМЕК НИЩО КОНКРЕТНО!

Радев признал съм те.Не че ти правя четки но колкото съвета си дал винаги си бил прав и доста обстойно си обяснявал.С кеф ти чета постовете

Аз съм ветеринарен лекар и скромното ми мнение по въпроса е ,че ако животното се храни балансирано (с домашноприготвена или готова храна), то даването на калции е напълно излишно.

Проблемът идва от това ,че повечето хора си мислят че като дават калций кучето няма да има проблеми или пък че всяко изкривяване на краката е рахит.За това не малко допринася интернет и съвети от дългогодишни кучкари. Истината е че от всички метаболитни заболявания ,рахита се среща сравнително рядко.

Повечето от вас са семейни и имат деца - питай те жените си и личните си лекари кой дава профилактично калций на децата? И какво изобщо предписват на децата като профилактика на рахита?

При животните логиката е сходна- ако едно куче прояви метаболитен проблен то вероятността това да е заради недостиг на калций е много малка.

• 3 weeks later...

Колеги моля да бъда извинен,че пиша в тази тема,но проблемите ми са сходни като на колегата Стоян и сметнах,че ще е по добре да доразвием тази вместо нова да отварям. Колеги имам Сръбско трицветно гонче което днес направи 6 месеца.Проблемите ми с него не спират всеки ден.Преди месец месец и половина се разболя и отслабна дръстично. 1во излязоха на яве проблеми с краката изкриви преден десен крак-Рахит според ветеринаря.Изкаран курс със калции 10 дни и 1 инжекция калции и кракът бе изправен.Слабеенето продължи обаче каквото и да правя и отидохме на кръвни изследвания. Хемоглобина беше дръстично нисък,а левкоцитите бяха 22 каквото и да значи.Заключение на доктора Стомашно-чревна инфекция.10 дневен курс с антибиотик и добавка към него. Смяна на гранулата и ефектът е на лице кучето вече е със загладен косъм и доста по налято от преди.Сега идва и новия проблем.Днес излизаме на разходка за 1 път от месец насам и шах кучето не може да бяга с др кучета изостава задницата е свита и бяга с двата крака като зайче.Стъпва на задните крака много назад също като заек.И след 2-3 км разходка взе да изкривява колянцето на предна лява лапа и да се дърпа и изостава. Не смятам,че е рахит.Но въпроса ми е Какво е и поправимо ли е? Ще прикача няколко снимки за да видите и нагледно какво имам предвид. Благодаря и дано някой може да ми помогне.

П.с 1 вата снимка е от края на януари т.е. със инфекцията, 2 втората е от днешната разходка.

Edited by Lapeto

Направи пълни кръвни изследвания. Постановката на задните крайници е непривична. Рентгенова снимка ще покаже имали данни за рахит или не. Друга причина за това може да е някаква флексорна деформация, но само по тази снимка е трудно да се прецени.

Флексорна деформация какво ще рече? поправимо или не притеснявам се да не е някъв вид атрофия на мускулите? Възможно ли е? и каква снимка трябва за преценка? А кръвната картина.... то се е видяло,че пак ще бодем лапата,но.....изчаквам малко

Флексорна деформация какво ще рече? поправимо или не притеснявам се да не е някъв вид атрофия на мускулите? Възможно ли е? и каква снимка трябва за преценка? А кръвната картина.... то се е видяло,че пак ще бодем лапата,но.....изчаквам малко

Не е атрофия , поправимо е , но не се шашкай това е само предположение. Първо направи кръвните изследвания .

тези дни ще се изследваме и ще публикувам резултата.По добре вече да чуя няколко мнения,защото се напатих с доктори..... Благодаря

тези дни ще се изследваме и ще публикувам резултата.По добре вече да чуя няколко мнения,защото се напатих с доктори..... Благодаря

Многото мнения понякога могат повече да те объркат ,отколкото да ти помогнат.

Успех!

Няколкото мнения със сигурност ще помогнат за поставяне на по-точна диагноза и правилно лечение.

Объркването.... ако има такова ще е при лекарите а не при стопанина!

Ако детето ми е болно и лечението на предполагаемата диагноза не се подобрява или се влошава

значи да не търся в никакъв случай второ мнение.... :o=@ [email protected] =@ ?

Кучето ми имаше некво течение;

първи вет-пиометра + неотложна операция

втори вет-пиометра с насрочена операция

трети вет-.....нищо

четвърти - всичко е наред бременност със 7-8 живи и здрави плода!

Сгреших като казах на първия вет че ще се консултирам с втория???? Грешната диагноза съвпадна!!!!

Edited by tzara

Многото мнения понякога могат повече да те объркат ,отколкото да ти помогнат.

Успех!

Много 'Баби хилаво бебе' са казали хората и не са сгрешили,но незнам вече и аз какво да правя.

Като за начало ще е кръвна картина утре или в др ден и тогава ще се съветваме за понататъшни действия.

Ако детето ми е болно и лечението на предполагаемата диагноза не се подобрява или се влошава

значи да не търся в никакъв случай второ мнение.... :o=@ [email protected] =@ ?

Не това имах впредвид.

Кучето ми имаше некво течение;

първи вет-пиометра + неотложна операция

втори вет-пиометра с насрочена операция

трети вет-.....нищо

четвърти - всичко е наред бременност със 7-8 живи и здрави плода!

Сгреших като казах на първия вет че ще се консултирам с втория???? Грешната диагноза съвпадна!!!!

Вкрайна сметка пиометра ли беше или не?

Edited by марина

8 кученца живи и здрави!

Ако се бях доверил на първия и втория..... :o пъпитата в екарисажа :o !

Мога да напиша и имена и подробности......не ми пука грам!

Edited by tzara

8 кученца живи и здрави!

Ако се бях доверил на първия и втория..... :o пъпитата в екарисажа :o !

Мога да напиша и имена и подробности......не ми пука грам!

Не искам да знам имена, но са ми интересни подробностите по случая. Любопитно ми каква е причината първите двама колеги да сгрешат диагнозата? Да видим..........

Кучето има някакво изтечение- пиометра е най-вероятната причина , особено ако няма инфо от стопанина за фактическа или вероятна бременност. Дали пък стопанина не е спестил информация за състоянието но подопеченото си куче?

Колежке Марина пиша отново по моя случай. При нормални количества на калции, фосфор и др елементи в кръвта възможно ли е изкривяването и стъпката на задните лапи да се е появила от преомора или липса на витамин АД 3 или нещо подобно?

Колежке Марина пиша отново по моя случай. При нормални количества на калции, фосфор и др елементи в кръвта възможно ли е изкривяването и стъпката на задните лапи да се е появила от преомора или липса на витамин АД 3 или нещо подобно?

При подрастващите животни, липсата на Витамин Д3 би повлияла калциевите нива в кръвта. Щом казваш че биохимията е в норма, според мен не би трябвало да има дефицит на Д3. От 27ми насам имали някъква промяна в кучето, задълбочавали се проблема или е все така?