Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

margi93

Курс за подборен лов

142 мнения в тази тема

Искат вече 3 години. Но няма проблем за курса а като направиш стаж тогава ти дават право да ти се издаде разрешително за нарезно оръжие. Олеле маико..

Колега, в закона пише друго:

ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА

Чл. 26. (1) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) Право на подборно ловуване имат лица, придобили право на лов, със стаж като ловци не по-малък от 2 години и успешно положили изпит пред комисия, назначена със заповед на изпълнителния директор на Изпълнителната агенция по горите.

Ако някъде някой чиновник на своя глава е решил друго - пиши поне за къде (кой град) става дума, та колегите да си търсят правата .

Редактирано от Diters

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"От сигурен източник" курсове тази година няма да има :) Когато се изградят специалните стрелбища - тогава

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"От сигурен източник" курсове тази година няма да има :) Когато се изградят специалните стрелбища - тогава

Колко сигурен е източника ти, колега?

С тия първоаприлски източници, знаеш ли колко хора ще се върржат??? :p

От Лесотехническия казват, че имат договорка с ИАГ за курс(включително съгласувани дати) и чакат само МС да промени правилника в частта му за провеждане на практически изпити, т.е. да ги отмени, защото към настоящия момент няма лицинзирани от МВР стрелбища.

Педложението в МС било внесено още Януари.

Редактирано от Diters

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е една измишльотина която си написал!!!Защо?Я си задай въпроса аджеба тези големи и малки магазини на кого ще продават ловно нарезно оръжие,а нали тези собственици на големи магазини/ВИП/ спрямо тях се орентират законите за КОС и ЗЛОД!!! ;):good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е една измишльотина която си написал!!!Защо?Я си задай въпроса аджеба тези големи и малки магазини на кого ще продават ловно нарезно оръжие,а нали тези собственици на големи магазини/ВИП/ спрямо тях се орентират законите за КОС и ЗЛОД!!! ;):good:

Честит ви 1-ви Април! Надявам се, Постингът на Дитерс да е шегичка. Аз по-скоро следвам логиката на колегата Златев. По груби сметки - в България са регистрирани около 130-140 000 ловци. От тях ловуват около 40-50 000. Нарезно оръжие обаче имат повече от половината. Я сеа да сметнем какъв е пазара на нарезно оръжие и боеприпаси, такси за съхранение, носене, такси за лов, лицензи за продажба, транспортиране, складиране и пр. Ако поради некви пикливи курсове всичко това зацикли, кой бушон ще изгори? ъъъм? :buba:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Надявам се, Постингът на Дитерс да е шегичка. ...

Надяваш се, ама ... не е ...

Това, което пиша го има в един дриг сайт, като официално писмо, изпратено от Катедра "Ловно стопанство" на Лесотехническия университет.

... Аз по-скоро следвам логиката...

Каква логика, какви пет лева??? - щом става дума за Булгаристан, колега?

Кое в тая държава е логично, че и това да е ? :eusa_wall:

Редактирано от Diters

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надяваш се, ама ... не е ...

Това, което пиша го има в един дриг сайт, като официално писмо, изпратено от Катедра "Ловно стопанство" на Лесотехническия университет.

Каква логика, какви пет лева??? - щом става дума за Булгаристан, колега?

Кое в тая държава е логично, че и това да е ? :eusa_wall:

Чакай сега, че май нещо съм объркал авторите. Сега се коригирам: Исках да кажа, че ми се ще твърдението за отмяна на курсовете до лицензиране на стрелбища да е шегичка. А не казаното от Дитерс. Много моля за извинение, колега. Доколкото схващам, си прочел в някакъв сайт писмо от катедра "Ловно стопанство", в което потвърждават, че курсове ще има. Тъй ли е?:pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето текста на писмото за което говоря:

Изпратено до ЛРД ***** от Катедра "Ловно стопанство" при Лесотехнически университет - София:

Драги колеги ловци,

Във връзка с Вашия интерес за участие в курс “Подборен лов” в Лесотехническия университет Ви информирам, че има набрани кандидати за поне 2 учебни курса, сред които сте и вие. От страна на ЛТУ има готовност и няма никакъв проблем за провеждането на курсовете. Забавянето и голямото закъснение се дължи на невъзможността Изпълнителната агенция по горите да открие процедура за изпити, поради наличието в Правилника за приложение на закона за лова и опазване на дивеча на практически изпит. Оказа се, че за провеждането на такъв, няма лицензирани от МВР стрелбища. За преодоляването на този проблем още през м. Януари 2011 год. в Министерски съвет е внесено предложение за промяна на Правилника, с цел отпадане на практическия изпит. Имахме уверение, че това ще се случи първоначално до края на м. Февруари, а след това до края на м. Март.

Към този момент ние заявяваме, че имаме готовност за провеждане на курса и в теоретичната и практическата част, но не можем да гарантираме провеждането на изпита, който е в компетенцията на ИАГ.

Съгласувано с ИАГ вероятната дата за провеждане на курса е 18.04. – 21.04.2011 год., а провеждане на изпита – началото на м. Май.

Благодаря Ви за разбирането.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проявяваме разбиране, къде ще ходим. То у нас има ли нещо, което да става без зор и нерви? :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и моята информация е, че курсове докато не се изградят специални стрелбища няма да има, но колегата Петър толкова убедено пишеше, че за момент се усъмних в моя източник на информация.В петък разговарях с един човек в ИАГ на ръководен пост и той потвърди, че за момента няма развитие по проблема, но въпреки това продължават да записват желаещи.Според мен логиката да има изпит на стрелбище е много правилна.Защото как взимаш разрешение за оръжие, което не си пипал и не си боравил с него?Някак си няма логика.Преди време когато казармата беше задължителна все пак придобивахме представа как се борави с нарезно оръжие, но сега взимаш разрешително купуваш и стреляш. :unsure:

Пожелавам на всички чакащи по бързо да се реши проблема :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация от днес:

ДЛС Балчик записват кандидати за курс за подборен отстрел, който ще се проведе м.Май.

Цена 240лв.

за контакт и информация

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.

В Кърджали казаха, че няма да се провежда курс за сега. Чакали второ нареждане,а в Момчилград нямало да има до 2014.

Явно се очакжат някакви промени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да не би да има по прясна информация :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде - честито! Курсовете започват. :drinks::yahoo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде започват ? и записват ли още кандидати ?

Информацията е от ЛТУ. Там имат записани хора за поне 3 групи и не знам дали ще успеят да проведат курса за всички желаещи от списъка. Изискването за практическо обучение по стрелба, както и изпита не са отпаднали и се изисква сключен договор с лицензирано стрелбище. За практическото обучение и изпита се доплаща на самото стрелбище.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде - честито! Курсовете започват. :drinks::yahoo:

В Балчик даже приключиха с лекциите.

Очаква се да кажат кога и как ще протече изпита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен днес ми се обадиха, че курсовете в ЛТУ стартират от 06.05.2011г. - 3 дена лекции и пукотевица доколкото разбрах на Лозен /ама не е много сигурно/ изпит към средата на месеца. Парите съм дал от януари, чак сега се обадиха. Абе важното е, че се почна. :cool:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен днес ми се обадиха, че курсовете в ЛТУ стартират от 06.05.2011г. - 3 дена лекции и пукотевица доколкото разбрах на Лозен /ама не е много сигурно/ изпит към средата на месеца. Парите съм дал от януари, чак сега се обадиха. Абе важното е, че се почна. :cool:

Да не си имал предвит 06.06.2011г. и ако е така пусни някакви контакти със тях.

elfozavar хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си имал предвит 06.06.2011г. и ако е така пусни някакви контакти със тях.

Моя грешка 06.06.11 е, имам някъв GSM от който ми звъняха, ще го пусна на лични ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои занели нещо за изпита в град Елхово

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да успокоя всички кандидати за нарезно - просто според министерството няма да ви се сбъдне! Вчера бях в лесото заедно с колеги за курса и ни обясниха, че не може да ни се проведе курс и да ни се дадат тапий, щото не може от Министерството на земеделието и горите да назначат комисия за изпита!?! :angry: А не могат да назначат комисия щото за практическия курс няма критерии по които да ни оценяват. Абе пародия отвсякъде. Между другото където и да ви обещават курс и тапия освен да ви приберат парите друго няма да стане, докато тия смешници от министерството не изготвят критериите. По принцип работа за 5 минути, ама някой трябва да я свърши. Такава ни е всичката българска работа..... А и министъра ловец го раздава......... :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да успокоя всички кандидати за нарезно - просто според министерството няма да ви се сбъдне! Вчера бях в лесото заедно с колеги за курса и ни обясниха, че не може да ни се проведе курс и да ни се дадат тапий, щото не може от Министерството на земеделието и горите да назначат комисия за изпита!?! :angry: А не могат да назначат комисия щото за практическия курс няма критерии по които да ни оценяват. Абе пародия отвсякъде. Между другото където и да ви обещават курс и тапия освен да ви приберат парите друго няма да стане, докато тия смешници от министерството не изготвят критериите. По принцип работа за 5 минути, ама някой трябва да я свърши. Такава ни е всичката българска работа..... А и министъра ловец го раздава......... :huh:

Има ли светлина в тунела за редовия ловец до едрия лов? :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване