Jump to content

Recommended Posts

Тази година, ще има ли курс за подборен лов,в района на София?

• Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Навярно никой не се е сетил да изчисли финансовия ефект от провеждането на курсовете и даването на удостоверения за подборен лов. Сигурно съм много приблизителен, но моите сметки са горе-долу следните

грешиш когато пиша съм седнал и съм от голямо село

То курсове може да има, ама изпити няма. Няма ли изпит, няма документ. В ППЗЛОД няма методика за провеждане на практическия изпит. Това е пръта в колелото. Наслука!

Posted Images

Здравейте!

Искам да Ви попитам дали на територията на област Русе, Разград и/или Силистра ще се провежда курс за подборен лов?

За сега се изчаква явно ще има промени до колкото чух!И те ще бъдат,до колкото чух стрелба с нарезно оръжие по бягащи мишени/силуети на животни//.Но това неиминуемо ще доведе до разходи за построяване на подобни стрелбища в дадени области където ще се провеждат курсовете!!! :rolleyes:

Тази година, ще има ли курс за подборен лов,в района на София?

В гр Раднево ще има 130 лв

В гр Раднево ще има 130 лв

дай малко повече информация ако може

Телефон за връзка или адрес или човек?

Утре т.е понеделник ще проверя за подробности

Сега звънях в Лесотехническия на номер 028687391, там ще има курс началото на март, цената е 180 лева. Интересно от къде такава разлика в цената, май в Раднево ще го запиша.

Колеги , аз се подлъгах излъгах и вас. Ходих днес до ловното в Раднево имаше телефон на обявата обадих се , някаква г-жа ми вдигна каза , че до 2-ро нареждане за подборен лов няма да има. Тел: 0893459010

post-23547-0-45832400-1297103221_thumb.jpg

Сега звънях в Лесотехническия на номер 028687391, там ще има курс началото на март, цената е 180 лева. Интересно от къде такава разлика в цената, май в Раднево ще го запиша.

Колега разликата идва от това,че в лесотехническия това е цената за всички животни без Глухар/Бл.елен,ел.лопатар,сърна,муфлон,дива коза и дива свиня/сумирани по-30лв.се получава 180лв.,а в ЛРД се провеждат за три животни/бл.елен,сърна и дива свиня/+ някой лев печалба и за тях и се получава 130-160лв. :good:

Edited by orlovec69

Колега разликата идва от това,че в лесотехническия това е цената за всички животни без Глухар/Бл.елен,ел.лопатар,сърна,муфлон,дива коза и дива свиня/сумирани по-30лв.се получава 180лв.,а в ЛРД се провеждат за три животни/бл.елен,сърна и дива свиня/+ някой лев печалба и за тях и се получава 130-160лв. :good:

Благодаря за разяснението, колега. Дано да успея да се вредя преди въпросните промени, че едва ли ще са в моя полза.

няма ли най-накрая някой да излезне с нещо официално.Или типично по български ще се разпространява от уста на уста както е и за бележките за хищник и за много други неща.Значи когато прибират парите нищо никой не казва за промени, а като вземат хората да се заинтересоват какво се случва - тогава почва едно шикалкавене, мълчание и вдигане на рамене.

няма ли най-накрая някой да излезне с нещо официално...

Няма, щото никой не му пука ...

Миналата седмица говорих с човек от ловното във Варна (тия правиха списък още миналата година при цена "около" 300лв.)

Отговара беше: "Чакаме да се изработи нова методика за повеждане на обучението и изпита за придобиване на право за подборен лов и тогава ще се проведе курса - ще ви се обадим ..."

До колкото разбрах основния препъникамък е че им се иска да вкарат в методиката и стрелба с нарезно, но пък няма достатъчно(да не казвам почити никъкви)стрелбища, на които да има възможност за такава стрелба.

не подлагваи хората и в лесото изпита е за елен сарна свиня

не подлагваи хората и в лесото изпита е за елен сарна свиня

Колега Марин да за такса от 180лв.можеш да вземеш за три от животните които си описал но сЪрна не се пише с /А/.Като такса от 60лв е за едно животно и ако искаш можеш да вземеш и за е.лопатар,муфлон като заплатиш по 60лв съответно за всяко!!!Преди време като го карах 2000г.за пет животни ми излезе 150лв. по 30лв.,а ето телефон 8687391 на лесотехническия на който могат да ти потвърдят,че може и за други животни да изкараш!!!Успех. :good:

Колега Марин да за такса от 180лв.можеш да вземеш за три от животните които си описал но сЪрна не се пише с /А/.Като такса от 60лв е за едно животно и ако искаш можеш да вземеш и за е.лопатар,муфлон като заплатиш по 60лв съответно за всяко!!!Преди време като го карах 2000г.за пет животни ми излезе 150лв. по 30лв.,а ето телефон 8687391 на лесотехническия на който могат да ти потвърдят,че може и за други животни да изкараш!!!Успех. :good:

пишеш като селски бакалин това толкова онова толкова погледни по стари постове аз също съм побликувал телефона на лесото помогналсъм с информация на много колеги така че няма смисал да ме баламосваш :good:

пишеш като селски бакалин това толкова онова толкова погледни по стари постове аз също съм побликувал телефона на лесото помогналсъм с информация на много колеги така че няма смисал да ме баламосваш :good:

Да вярно прав си,че пиша като бакалин но не като селски неграмотник!!!А това кой на кого е помогнал е друга тема,която на теб няма да обеснявам! :hi:

ОбЯснявам!!! ........Колеги. Тук сме се събрали по друг повод, а не кой колко е грамотен.Моля Ви, нека говорим за по-интересни неща! Поздрави.

Да вярно прав си,че пиша като бакалин но не като селски неграмотник!!!А това кой на кого е помогнал е друга тема,която на теб няма да обеснявам! :hi:

голема работа си :yahoo:

ОбЯснявам!!! ........Колеги. Тук сме се събрали по друг повод, а не кой колко е грамотен.Моля Ви, нека говорим за по-интересни неща! Поздрави.

Колега прав си,но все пак се опитвам да пиша като него грамотно! :clap:

• 4 weeks later...

По информация от щатния ни ловен, от Ловното в Шумен са му казали, че има някакво взето решение (нямам идея от кой и на какво ниво, а и той не можа да ми каже), че до 2014г. курсове за придобиване право на подборен лов няма да се провеждат.

Моля, ако има някой по-запознат по темада - няка сподели.