Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

filipe708

Курс за ловци и курс за подборен лов във Варна

Здравейте колеги.

Днес научих че ловното сдружение във Варна организира курс за ловци. Документите се подават до края на февруари в ловното. Самия курс започва в началото на март а испитие ще бъдат проведени през месец май. (такак който се запише, ше хване и следващия ловен сезон)

Цената на курса е 650лв.

Ловното във варна също така организира и курс за подборен лов.

Цената на курса е 300лв.

Поздрав.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко скъпичък подборния лов.Можеш ли да разясниш дали са влезли в сила новите разпоредби за провеждането на курсове за подборно ловуване и дали цената се повишава от това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко скъпичък подборния лов.Можеш ли да разясниш дали са влезли в сила новите разпоредби за провеждането на курсове за подборно ловуване и дали цената се повишава от това.

Незнам клега. Това е което днес офицялно научих.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ходих в ловното във Варна, още не са влезли новите разпоредби и за сега няма курс за подборен лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ходих в ловното във Варна, още не са влезли новите разпоредби и за сега няма курс за подборен лов.

Хмммм, странна работа, това което го написах го чух баш от ловното :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също питах в Разлог.Отговориха ми ,че чакат нови разпоредби и чак тогава ще се организират курсове.Ако някой разбере нещо ново нека да споделя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз малко инфо по темата ...

За "подборен" във Варна записват още от октомври миналата година ( записах се и аз ), но това е само някакво предварително записване.

Служителката, тогава ми каза, че в момента в който се съберат достатъчно желаещи (около 20 човека) курса веднага ще се проведе, понеже този щял да е втори поред за годината (2010) чакали да видят колко мераклии ще има.

Попитах за цената и дамата ми каза, че предния бил по "около 300 лв. " :unsure: , което ме накара да се замисля (не може да не знаеш, колко е точно, след като си организатор) ... но карай ...

В последствие се поразрових и се оказа, че Варна е един друг град, относно цените на курсовете - не само ловните, а и за боравене с КНО (истината е обяснима, донякъде - монопол, ограничено предлагане и сравнително високо ниво на търсенето).

Това всичко се случва в началото на Октомври 2010.

В края на Януари 2011 си позволих да притесня хората от ЛРД-Варна и позвъних по телефона ... въпросната дама ми обясни, че се чака нова наредба(указания) за провеждането на курса за подборен отстрел и докато не излязат курс няма да има.

Така, че колеги, ако някой разбере, че въпросните указания са факт или някъде в района на Североизточна България щв се провежда този курс- моля пишете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам от колко годишна възраст може да се изкарат курсове за ловец.

Щом питаш явно ще чакаш - 18 (навършени)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ли ще махнат тези курсове за подборен? Защо е нужно разрешение за подборен,след като вече не само подборно се ловува с нарезно оръжие? Ами ето,на мен ми трябва карабина за гонка. Аз не желая да ловувам подборно! Защо тогава да им карам кусрса за подборен? Стъргане,докато може...

И се чудя какво им плащаме толкова и какво получаваме срещу 300 лева?

Само продължаваме да хрантутим хрантутниците,а насреща едно голо нищо..

brakoniera2 par4oveca topmitko харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ли ще махнат тези курсове за подборен? Защо е нужно разрешение за подборен,след като вече не само подборно се ловува с нарезно оръжие? Ами ето,на мен ми трябва карабина за гонка. Аз не желая да ловувам подборно! Защо тогава да им карам кусрса за подборен? Стъргане,докато може...

И се чудя какво им плащаме толкова и какво получаваме срещу 300 лева?

Само продължаваме да хрантутим хрантутниците,а насреща едно голо нищо..

мъни,мъни и пак мъни!!!!

nqkoiotnqkade хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли накъде около Варна курсове догодина,че имам приятел,спечелен вече за каузата?От няколко години все се изплъзва-пари нямало,не знам какво си и.т.н. Докато е пресен дето се вика да си знае къде ще кара курса !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли накъде около Варна курсове догодина,че имам приятел,спечелен вече за каузата?От няколко години все се изплъзва-пари нямало,не знам какво си и.т.н. Докато е пресен дето се вика да си знае къде ще кара курса !

Ще има колега! Ето и контактите:

Сдружение"Ловно-рибарско дружество" - Варна ще проведе на курс за кандидати за придобиване на право на лов.

За контакти:

Стоян Атанасов

Сдружение"Ловно-рибарско дружество" - Варна

052/621337

0893600355

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади стига си чесал пръстите по клавиатурата ,ами да вземеш малко да дойдеш на лов ли ?!? :)))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курс за ловци ще има и в Нови пазар записванията са до края на месец януари.Ето и телефоните за връзка 0537-22042 и 0882512074. ;)

Редактирано от Манол Манолов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсове за ловци ще има в цялата страна почти във всеки град в списание ЛОВ И КУЧЕ на първите страници е поместено в кой град колко свободни места има за цяла БЪЛГАРИЯ са около10 000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване