Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

мнението эа чешките оптики "Артемис"

Recommended Posts

Эдравейте колеги. Имам вече втора оптика на "Артемис" и двете ми се иэпотяват при влажно време.

Не съм ги удрял.После с месеци от вътрешната страна на предната леща се появява влажно петно.

Едната е 6/42 а другата 7/50.Сериоэен проблем при премегване и иэтрел!

Edited by radoadvokat

Привет колега,

Аз до скоро ходех с Меопта 4х32 и при много мокро време не съм имал такъв проблем. Това за което се сещам е че има разхермитизация на системата. Може би трябва да се посъветваш със специалист. Това което ми се е случвало при бинокъл обаче е че след мокренето се пояавяват плесени които унищожават покритията на лещите.

Успех и наслука.

Колега имаш сериозен проблем както ти казва и другия колега настъпила е разхерметизация на оптиката и затова се получава така да не те плаша но незнам някой в страната освен Оптикоелектрон-Панагюрище който може да се справи с подобен проблем.Иначе всички оптики на Меопта са отлични и ако пише на тях Сваровски цената сигурно ще е х3

Эдравейте колеги. Имам вече втора оптика на "Агтемис" и двете ми се иэпотяват при влажно време.

Не съм ги удрял.После с месеци от вътрешната страна на предната леща се появява влажно петно.

Здравей колега!

Оптиките не са ли в гаранция (на Меопта са с 10 години)?

Ако са, веднага ги носи. Пък ако влажните петна отвътре още ти седят са длъжни да ти приемат рекламацията безропотно - по-сигурно доказателство за разхерметизация от това - здраве му кажи!

Эдравейте колеги. Имам вече втора оптика на "Агтемис" и двете ми се иэпотяват при влажно време.

Мой приятел ,също с 7/50 има същия проблем.Явно э фабричен недостатък.А що се отнася до гаранцията никой не я иэпълнява.

Сваля ли я эа ремонт,эначи оставам беэ оръжие эа лов.

Мой приятел ,също с 7/50 има същия проблем.Явно э фабричен недостатък.А що се отнася до гаранцията никой не я иэпълнява.

Сваля ли я эа ремонт,эначи оставам беэ оръжие эа лов.

гаранцията е затова да се спазва обърни се към федерациятана потребителите тел-02/8333285 и към комисията за защита на потребителите тел-070011122! иначе аз ползвам от 4 години чешка оптика 3-12x50 и съм страшно доволен няма дъж няма студ оптиката е с кристален образ ! P.S задължително трябва да имаш фактура или най-малко касов бон успех и си отстояваите правата!

• 3 weeks later...

ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА - КОЛЕГИ ТЕ СА ПРАВИ ИМАШ РАЗХЕРМЕТИЗАЦИЯ , А МОЙТА Е КОМБИНИРАНА -БЪРЗОМЕР И ВАРИО КОЯТО ИМАМ ОТ ТРИ ГОДИНИ И МОГА ДА ТВЪРДЯ ЧЕ Е СТРАХОТНА ОПТИКА

Малки букви !

Edited by xumepa
Эдравейте колеги. Имам вече втора оптика на "Артемис" и двете ми се иэпотяват при влажно време.

Невъзможно! Вътре има азот и няма начин да се изпотява!

ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА - КОЛЕГИ ТЕ СА ПРАВИ ИМАШ РАЗХЕРМЕТИЗАЦИЯ , А МОЙТА Е КОМБИНИРАНА -БЪРЗОМЕР И ВАРИО КОЯТО ИМАМ ОТ ТРИ ГОДИНИ И МОГА ДА ТВЪРДЯ ЧЕ Е СТРАХОТНА ОПТИКА

Малки букви !

веднага правя корекция - колеги те са прави нарушена я херметичноста а моята е комбинирана бързомер и варио страхотно качество

веднага правя корекция - колеги те са прави нарушена я херметичноста а моята е комбинирана бързомер и варио страхотно качество

и моята е варио и нямам проблем с нея.

Нещо си объркал при затягането на оптиката към монтажа. По всяка вероятност си стегнал повече от необходимото ринговете. Това е довело до разхерметизиране. Не виждам друга причина за появата на този дефект два пъти. Ако е така (а дано да не е), губиш възможността за рекламация. Този който може да ти помогне е Васко Дългия от фирма ВАЯ. Той беше дълго време техен единствен представител в България. Сега не знам как е

• 1 month later...

Колеги, аз вече 5 год. ползвам "Артемис "3~12х50мм на мощен калибър. Чудесна оптика ! Никакъв проблем. Ако някой от вас има разхерметизирана чешка оптика да прави веднага рекламация при вносителите- ВАЯ-91 и ВИП-Трейдинг. В БГ може да се оправи този проблем.

Колеги гледам че обсъждате тъкмо марката която сам си харесал.Някои да знае каква е цената на 1,5-6*42 с подсветка и без такава?

Колега vhb77, разгледай внимателно този сайт и ще разбереш, че чехите не правят модел 1,5~6х42мм с подсветка. Моделът без осветление на скалата се продава за ~ 800лв в магазините.

http://meopta.com/index.php?id=53〈=en

Колега специалист ,да знаете адрес и телефон на ВАЯ-91,тъй като чувам добри отзиви за този мерник-

ARTEMIS 3-12 х 50 ? Имам Tikka T3 - 7 Rem.Mag,която ползвам на различни дистанции и искам да сменя

стария 6 Х 42.

Колега специалист ,да знаете адрес и телефон на ВАЯ-91,тъй като чувам добри отзиви за този мерник-

ARTEMIS 3-12 х 50 ? Имам Tikka T3 - 7 Rem.Mag,която ползвам на различни дистанции и искам да сменя

стария 6 Х 42.

ВАЯ-91 Тел-0889571717

VHB77, мисля, че не може да се намери нищо друго освен китайско производство за тези пари. Европейските оптики са много скъпи и са над 2000 лв. Ако можеш да си позволиш около 800-900 лв бюджет за оптика, то вземи си OPTALENS, производство на ХAKKO- Япония, или БУШНЕЛ - Корея или Япония. Другия вариант е да се запознаеш с нашето родно производство на ОМЗ-София.

Успешен избор !

VHB77, мисля, че не може да се намери нищо друго освен китайско производство за тези пари. Европейските оптики са много скъпи и са над 2000 лв. Ако можеш да си позволиш около 800-900 лв бюджет за оптика, то вземи си OPTALENS, производство на ХAKKO- Япония, или БУШНЕЛ - Корея или Япония. Другия вариант е да се запознаеш с нашето родно производство на ОМЗ-София.

Успешен избор !

Мерси "Специалиста" ще трябва да пообикалям доста докато си намеря

• 4 months later...

Днес "утъпквах" цевта на новата си ловна карабина CZ 550 FS .30-06 и стрелях по мишена на 50 м. След направените корекции на мерните прибори от Тошо на стрелбището "Диана-Л" край Лозен започнах да вкарвам куршумите в "мухата". Установих, че 50-60 м не са проблем да поразявам целта с механичните мерни прибори които за тази карабина са много добре направени. За разстоянието 60 -100 м ми е необходима оптика. Ловувам в насечен горист терен предимно дива свиня чрез гонка на близки разстояния за което ми са необходими добри механични мерни прибори. Пушката ми е къса, маневрена и затова се спирам на чешка фиксирана оптика Artemis 2000 6X42 която е в диапазона от 7 до 100м. Другата оптика Artemis 2000 1,5-6x42 е с варио, но за конкретния лов който упражнявам не виждам ползата от вариото т.е. кога ще имам време да въртя от 1.5 до 6 увеличението и прасето да ме чака. За в бъдеще планувам покупка на карабина CZ 550 FS cal. 243 Win за лов на сръндаци чрез издебване и навярно 1,5-6x42 ще ми бъде полезна. Колеги, до колко съм прав в разсъжденията си по отношение на дивеча, терена, калибъра, карабината и оптиката?

Днес "утъпквах" цевта на новата си ловна карабина CZ 550 FS .30-06 и стрелях по мишена на 50 м. След направените корекции на мерните прибори от Тошо на стрелбището "Диана-Л" край Лозен започнах да вкарвам куршумите в "мухата". Установих, че 50-60 м не са проблем да поразявам целта с механичните мерни прибори които за тази карабина са много добре направени. За разстоянието 60 -100 м ми е необходима оптика. Ловувам в насечен горист терен предимно дива свиня чрез гонка на близки разстояния за което ми са необходими добри механични мерни прибори. Пушката ми е къса, маневрена и затова се спирам на чешка фиксирана оптика Artemis 2000 6X42 която е в диапазона от 7 до 100м. Другата оптика Artemis 2000 1,5-6x42 е с варио, но за конкретния лов който упражнявам не виждам ползата от вариото т.е. кога ще имам време да въртя от 1.5 до 6 увеличението и прасето да ме чака. За в бъдеще планувам покупка на карабина CZ 550 FS cal. 243 Win за лов на сръндаци чрез издебване и навярно 1,5-6x42 ще ми бъде полезна. Колеги, до колко съм прав в разсъжденията си по отношение на дивеча, терена, калибъра, карабината и оптиката?
Според мен бъркаш за оптиката-за лов на гонка е по-добре оптиката с варио.На 7 м. ако изскочи прасето в храсталаците,колко е полето,в което го търсиш ?На 7м. при 6- кратно увеличение животното ще се намира на 1,33м.от теб-ще си изкараш акъла.

Навярно си богат,щом ще купуваш две пушки с различни калибри и различни оптики,но това си е твой проблем.

Моето предложеие е да си вземеш Блазер или друга подобна със сменяеми цеви и една качествена оптика с варио и нещата заспиват.Лично мнение-само.Наслука!

За дивеча, терена, калибъра и карабината - добре, ама за оптиката хич не са ти правилни разсъжденията :)

6х42 няма да ти върши работа за условията на лов на дива свиня, които описваш! Не и ако е на нисък монтаж, без просвет за механичните прибори. Ловувам в също в такъв терен, със същата оптика - можеш да ми се довериш. Близки прасета трудно се хващат и водят през 6 кратното увеличение. За такъв лов по-добре е вариото - в гъстото, когато няма възможност да ти излезе прасе на по-голямо разстояние, слагаш на 1,5х, а на "по-чисти" пусии увеличаваш по преценка.

Мисля че точно за лов чрез издебване не ти е необходимо варио. Дори ми се струва че по-голямо увеличение и по голяма предна леща от 6х42, е още по-добре.

Може да минеш с една оптика и за двате пушки, но или трябва да запомниш настройките на оптиката за всяка пушка (което е малко ш...н вариант) или да прострелваш при всяко прехвърляне (което може да се окаже скъпичко - зависи колко често го правиш). Но си мисля че същото важи и за Блазер с две цеви и една оптика ;)

Общо взето, тия неща ти трябва да ги прецениш!!!

------------------------------

Друг е въпросът дали вариото на фирми от класа на Меопта, Леополд, Хако и т.н. не крие известна доза риск. Мисля че ако пристъпиш към закупуването на такъв вариант трябва да се увериш, че повтаряемостта на попаденията при различните увеличения са обект на гаранцията!!!

П.С. Ако вземш 1,5-6х42 Артемис 2000 на Меопта, ще ми е много интересно да споделиш впечатления. Аз се замислям да сменя моята 6х42 с такава и високият монтаж с нисък.

n960: Благодаря ти за съвета. Оптиката за гонка ще бъде с варио. Карабините ми навярно ще са повече от две и ще се използват по предназначение, но това ще стане в процеса на развитието ми. Имам двама сина които тръгват по стъпките ми и пушките са необходими.

AngelD: Съгласен съм, че в зависимост от пусиите ще варира и вариото на оптиката. Привърженик съм всяка карабина да си има несменяема цев и собствена оптика която да не се мести. Оптика и пушка не се купуват често и навярно ще се спра на оптика Леополд.