Jump to content

привличане на диви прасета

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Понеже сме в балкана нивите ги сеем с овес,средата на Април и според времето.На всяка нива солище и хранилка от която пада царевица.Ходим на оглед всяка седмица-сега,като се сгрее почти всеки ден.Няма

Абе колега, те сега вече са бременни. Що не ги оставиш малко да си починат? Като си на варда в тъмното трудно ще различиш бременна свиня майка от обикновенно прасе. По добре изчакай, че е грехота да

Охотника предполагам е чел, че в държави като Германия и Австрия по закон храненето започва когато спре лова и свършва когато започне лова. При екстремни ситуации ако се наложи хранене се забранява ло

Posted Images

Охотника предполагам е чел, че в държави като Германия и Австрия по закон храненето започва когато спре лова и свършва когато започне лова. При екстремни ситуации ако се наложи хранене се забранява лова.

На въпроса с каква храна се привлича дивеча най добре, отговорям на естествената в района. Това не означава че щом си от Кюстендил трябва да им отваряш компоти от сливи и череши, а да купиш този фураж който се произвежда при Вас. Правил съм опити с непривични за района фуражи и са били неуспешни. Но съм имал и изключения с осолени или подсладени фуражи. Изгорялото масло има много голям ефект, но никога не съм го ползвал. Като заместител ползвам боров или буков катран смесен с нерафинирано олио. Това са биологични продукти които се разграждат и горските няма да те глобят. :drinks:

Edited by gorskiduh
  • 1 month later...

ако знаете някакъв начин за привличане кажете го.инече то за храненето си се знае.пробвахме и със пасти разни,но ефект почти няма.мерси предварително!

• 2 weeks later...

Нещо сте занимарили темата колеги?нямали сафоромци с опит. :drinks:

Edited by vasko_861

Нещо сте занимарили темата колеги?нямали сафоромци с опит. :drinks:

Колеги хранил съм с всичко изброено до тук и деиства,но съм захранвал и с каракуда.За 1 седмица изчдоха 9 чувала хубаво натапкани,поне 40 кг.В района хи6ник е рядкост.Говоря за свинско подхранване с риба.

Наслука

Колеги хранил съм с всичко изброено до тук и деиства,но съм захранвал и с каракуда.За 1 седмица изчдоха 9 чувала хубаво натапкани,поне 40 кг.В района хи6ник е рядкост.Говоря за свинско подхранване с риба.

Наслука

Вярно хапват риба с охота . При нас като падне нивото на Дунав, се скъсват да хапват риба и миди в останалите плитки локви по каналите на островите .

Вярно хапват риба с охота . При нас като падне нивото на Дунав, се скъсват да хапват риба и миди в останалите плитки локви по каналите на островите .

Дали от рибите или от мидите незнам но ми прави впечатление , че крайдунавските ви глигани все големи но с малки трофеи :nea: явно имат доста папане :D

Една зима изкарах умрял кон за стръв , първите вечери ... нищо ама нищо и се отказах да чакам . Отидох след 4/5 дни .... от коня почти не беше останало нищо а в снега имаше само свински следи . Има ли прасенца лесна работа "кълвът" на всичко , лошото е когато ги няма . Тогава не помага нито царевица , нито отработеното масло , риби , жаби , сол ......

Според мен в края на зимата и началото на пролетта животните имат нужда от сочен фураж,затова мисля,че репкото сято наесн ще е пораснало достатъчно през пролетта за да зъдаржи дивеча.

Колеги,през есента сеите жито/но есента/ пролетната сеитба независимо какво е няма такъв ефект.Мойта дружинка в момента има около 40 дка дивечови ниви.През зимата храниме с царевица.Имаме над 25 солища,които подържаме целогодишно

Колеги,през есента сеите жито/но есента/ пролетната сеитба независимо какво е няма такъв ефект.Мойта дружинка в момента има около 40 дка дивечови ниви.През зимата храниме с царевица.Имаме над 25 солища,които подържаме целогодишно

Браво на колегите трябва да зимаме пример от такива като вас.всички ако правят така неможем се отарва от животни.къде лувуваш колега. :drinks:

Edited by vasko_861

Браво колеги имате сигорно и много ловни оспехи.

някой пробвал ли е това ? при мен работи . пак им заложих. умни животни са прасетата , така е само за тях.

post-1830-0-23115600-1304533302_thumb.jpg

post-1830-0-54814500-1304533403_thumb.jpg

някой пробвал ли е това ? при мен работи . пак им заложих. умни животни са прасетата , така е само за тях.

Това с маслото го правим от доста време и работи. За част от царевицата дълбаем дупки с бургия 40-50см. дълбочина и пускам по един кочан, една ваксина или по едно канче зърно / ако царевицата е на зърно / . Скъсват се да ровят и после си имаш нови калища след дъжд .

Edited by ДБД

Да ам трябва да видите кои далбае дали прасе или ЯЗОВЕЦ щото при мен доста царевица ми изиадоха те са много добри в дълбаенето

Edited by vasko_861

Да ам трябва да видите кои далбае дали прасе или ЯЗОВЕЦ щото при мен доста царевица ми изиадоха те са много добри в дълбаенето

Ами прасетата дълбаят, язовец с копита не съм виждал, пък и там където храним са голяма рядкост... да не кзавам хич .

Edited by ДБД

Марков това с маслото и ботилката какво представлява?

До калището, ако има дърво се връзва едно шише пълно с горяло малсо и му се прави дупка да капе в калището. Прасетата го обожават! После като минеш да оглеждаш калищата, дърветата около него са изцапани дет са се трили. :)

Как какво бе .... капан за диви прасета :nea: Влиза прасето в чатала и готово :)

Отработеното масло е за прасетата като аптека,мори всякакви паразити нафъкани ис козината им.Посещават мястото епизодично но не го подминават.На мокро калище маслото има отрицателен ефект.Бутилката регулярно се пробива с върхъ на ножа все по ниско.Изсипвам и две-три торби едра сол в близост до хранилката.

В крайна сметка маслото, храната или солта ги задърйа най-продължително и сигурно в даден район?!

В крайна сметка маслото, храната или солта ги задърйа най-продължително и сигурно в даден район?!

А може и трите накуп

post-20557-0-63068100-1305298907_thumb.jpg