Jump to content

мерни прибори на OPTIX

DUDU
 Share

Recommended Posts

Извинявай шаман, но аз доколкото виждам на везната си сложил МК-8, а не МК-6 можеби от там идва разликата в теглото.

Поздрави на всички колеги !!!!

Извинявай шаман, но аз доколкото виждам на везната си сложил МК-8, а не МК-6 можеби от там идва разликата в теглото.

Поздрави на всички колеги !!!!

Надписът на снимката е трудно различим, но бързомерът си е МК-6.

Ето по-детайлен поглед:

post-8898-0-58606900-1302550453_thumb.jpg

Надписът на снимката е трудно различим, но бързомерът си е МК-6.

Ето по-детайлен поглед:

post-8898-0-58606900-1302550453_thumb.jpg

Да ама отзад ако си сложил лев и 10 на монети??? :rofl:

• 8 months later...

Като изчетах темата колеги останах с убеждението,че повечето от вас не харесват бързомереца и то пишат без да са го видели сиреч, око да види ръка да пипне.Да ви кажа колеги аз това чудо го видях на живо и останах с доста добри впечатления даже съм решил да си го поръчам.Мой познат го ползва от началото на сезона на плуавтоматична карабина в кал.3006 и е доволен казва,че до сега няма никакви проблеми. Та въпроса ми е към колегите който са писали критично в темата след като са продадени вече много от тези бързомери (това го знам от сигорен източник) защо никои не се е отказал и не си продава уреда(бързомера) във форума т.е. няма обяви за продажба на такива втора употреба (никои не се отказва от хубавото)?

Като изчетах темата колеги останах с убеждението,че повечето от вас не харесват бързомереца и то пишат без да са го видели сиреч, око да види ръка да пипне.Да ви кажа колеги аз това чудо го видях на живо и останах с доста добри впечатления даже съм решил да си го поръчам.Мой познат го ползва от началото на сезона на плуавтоматична карабина в кал.3006 и е доволен казва,че до сега няма никакви проблеми. Та въпроса ми е към колегите който са писали критично в темата след като са продадени вече много от тези бързомери (това го знам от сигорен източник) защо никои не се е отказал и не си продава уреда(бързомера) във форума т.е. няма обяви за продажба на такива втора употреба (никои не се отказва от хубавото)?

Определено си оптимист.. :)

Определено си оптимист.. :)

Колега JPB дайте мнение ако сте го виждал този бързомер вие сте компетенция по оптичните прибори в лова.Кажете конкретно какво не ви харесва в този оптичен уред?

"Уреда" може да е здрав и механиката му да работи добре. Но е гола вода от към габарити,полезрение и цена.

За съвсем малко повече пари се купува доказано качествен уред. - еймойнт 9000сц. За мен това дето предлагат оптикс изобщо не е конкуренция на еймпойнт и съответно изобщо не заслужава парите дето му искат..

"Уреда" може да е здрав и механиката му да работи добре. Но е гола вода от към габарити,полезрение и цена.

За съвсем малко повече пари се купува доказано качествен уред. - еймойнт 9000сц. За мен това дето предлагат оптикс изобщо не е конкуренция на еймпойнт и съответно изобщо не заслужава парите дето му искат..

Данчо, я обади нещо за H34S (Hunter) Aimpoint. Наскоро го взех и го прострелях, но дотук. Още нямам впечатления от него при реален лов.

Данчо, я обади нещо за H34S (Hunter) Aimpoint. Наскоро го взех и го прострелях, но дотук. Още нямам впечатления от него при реален лов.

За тоя Х34С изобщо не съм го виждал и не мога да дам мнение по въпроса... Имам впечатления от 9000сц и от микро-то.Изцяло положителни.

Аз също съм заложил на Аймппоинт! Микрото е перфектен компактен бързомер според мен.С продукт на Оптикс не съм стрелял и немога да дам мнение!На външен вид изглежда прилично.За параметрите му немога да зная,без да съм го олзвал.Не съм против родното производство-напротив,но от постовете на Стоян Георгиев оставам с един леко горчив привкус.Пак ли правим някое копие,ама не баш копие?Задавам си въпроса-щом копираме,защо не копираме 1:1 всичко? Или да заимстваме не само идеята,ами и параметрите и качеството?

Явно е поредния продукт,прекопиран лошо.

• 2 months later...

Който посети ловното изложение в Пловдив може да види ловните продукти на OPTIX. Представителите на фирмата са много любезни и отзивчиви, и обясняват всичко.

Днес и аз се запознах с въпросния бързомер.Всички проблеми се заключават единствено в цената!При ценови нива между 300 и 400 лева с ДДС ще затворят устата на всички нихилисти.Лошото е, че когато пазара е малък трудно се постига ниска цена.Аз лично се радвам и симпатизирам на българските производители.Техните усилия трябва да се адмирират и оценяват.Всички тези производители хранят вашите семейства и заслужават подкрепа.

Аз също разгледах бързомера им и тм хареса като качество и дизайн ,но наистина цената му не е достатъчно конкурентна ,ако по някакъв начин цената му бъде коригирана в рамките на споменатата от колегата по-горе и бъде популяризиран мисля ,че ще има доста по-голяма популярност.

Мнението ми , е че и предлагането на поне два модера оптични прицели от ловен тип ще е много полезно за фирмата.1.5-6х и 3-12х примерно.

А какви монтажи ползват за АК?

Днес и аз се запознах с въпросния бързомер.Всички проблеми се заключават единствено в цената!При ценови нива между 300 и 400 лева с ДДС ще затворят устата на всички нихилисти.Лошото е, че когато пазара е малък трудно се постига ниска цена.Аз лично се радвам и симпатизирам на българските производители.Техните усилия трябва да се адмирират и оценяват.Всички тези производители хранят вашите семейства и заслужават подкрепа.

За 400лв ще си взема най малкото японски бързомер с гаранция от производителя така че бледото копие пак ще остане на заден план.

Всъщност въпросната фирма не видях да предлага ловна оптика с изключение на въпросното копие на Aimpoint.

В сайта им в раздел лови оптики се предлагат термовизионни и др нощни прицели забранени за ползване от нашето законодателство.

Ако това е ловна оптика.........

За 400лв ще си взема най малкото японски бързомер с гаранция.

Всъщност въпросната фирма не видях да предлага ловна оптика с изключение на въпросното копие на Aimpoint.

Въпросната фирма изобщо не прави никакви ловни оптики...питал съм ги.

Въпросната фирма изобщо не прави никакви ловни оптики...питал съм ги.

Ексклузивна оптика за ексклузивни ловци

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BmJh54aIOVI

Виж клипчето/ако не си го гледал/.

Това лов ли е?

Това е термовизион и по принцип се води за военна а не ловна употреба....Това че тия от ОПТИКС го рекламират като ловен според мен е за други евентуални пазари(например руснаците) ,където такъв "лов" не е забранен....В БГ. се води "бракониерство" :pardon:

Това е термовизион и по принцип се води за военна а не ловна употреба....Това че тия от ОПТИКС го рекламират като ловен според мен е за други евентуални пазари(например руснаците) ,където такъв "лов" не е забранен....В БГ. се води "бракониерство" :pardon:

Интересно къде е снимано това ........?

В България ли?

Или въпросното стопанство е в Русия?

Извинявам се за отклонението от темата.

• 2 years later...

Има ли някой,които още ползва МК 6.Да сподели мнение и впечатления.

Има ли някой,които още ползва МК 6.Да сподели мнение и впечатления.

В нета има няколко обяви за продажба на въпросния бързомер както и доста бивши собственици.Предполагам че продавачите ще знаят добре защо го продават!

Знам колко струва,но стрували си парите.С тази гаранция от 1г. - то на китайските дават повече гаранция пък и изглаждат по-добре.За това искам мнението на собственик,който го е ползвал повече от година,а не само притежател на когото му е стоял в касата.

Интересно къде е снимано това ........?

В България ли?

Или въпросното стопанство е в Русия?

Извинявам се за отклонението от темата.

Не знам къде е снимано, но дори и да е в Русия, сцената от 3:40 когато гътнаха майката -си е престъпление към природата от където и да го погледнеш.

Edited by Herzblock