Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
DUDU

мерни прибори на OPTIX

Recommended Posts

Извинявай шаман, но аз доколкото виждам на везната си сложил МК-8, а не МК-6 можеби от там идва разликата в теглото.

Поздрави на всички колеги !!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай шаман, но аз доколкото виждам на везната си сложил МК-8, а не МК-6 можеби от там идва разликата в теглото.

Поздрави на всички колеги !!!!

Надписът на снимката е трудно различим, но бързомерът си е МК-6.

Ето по-детайлен поглед:

post-8898-0-58606900-1302550453_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписът на снимката е трудно различим, но бързомерът си е МК-6.

Ето по-детайлен поглед:

post-8898-0-58606900-1302550453_thumb.jpg

Да ама отзад ако си сложил лев и 10 на монети??? :rofl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изчетах темата колеги останах с убеждението,че повечето от вас не харесват бързомереца и то пишат без да са го видели сиреч, око да види ръка да пипне.Да ви кажа колеги аз това чудо го видях на живо и останах с доста добри впечатления даже съм решил да си го поръчам.Мой познат го ползва от началото на сезона на плуавтоматична карабина в кал.3006 и е доволен казва,че до сега няма никакви проблеми. Та въпроса ми е към колегите който са писали критично в темата след като са продадени вече много от тези бързомери (това го знам от сигорен източник) защо никои не се е отказал и не си продава уреда(бързомера) във форума т.е. няма обяви за продажба на такива втора употреба (никои не се отказва от хубавото)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изчетах темата колеги останах с убеждението,че повечето от вас не харесват бързомереца и то пишат без да са го видели сиреч, око да види ръка да пипне.Да ви кажа колеги аз това чудо го видях на живо и останах с доста добри впечатления даже съм решил да си го поръчам.Мой познат го ползва от началото на сезона на плуавтоматична карабина в кал.3006 и е доволен казва,че до сега няма никакви проблеми. Та въпроса ми е към колегите който са писали критично в темата след като са продадени вече много от тези бързомери (това го знам от сигорен източник) защо никои не се е отказал и не си продава уреда(бързомера) във форума т.е. няма обяви за продажба на такива втора употреба (никои не се отказва от хубавото)?

Определено си оптимист.. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си оптимист.. :)

Колега JPB дайте мнение ако сте го виждал този бързомер вие сте компетенция по оптичните прибори в лова.Кажете конкретно какво не ви харесва в този оптичен уред?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Уреда" може да е здрав и механиката му да работи добре. Но е гола вода от към габарити,полезрение и цена.

За съвсем малко повече пари се купува доказано качествен уред. - еймойнт 9000сц. За мен това дето предлагат оптикс изобщо не е конкуренция на еймпойнт и съответно изобщо не заслужава парите дето му искат..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Уреда" може да е здрав и механиката му да работи добре. Но е гола вода от към габарити,полезрение и цена.

За съвсем малко повече пари се купува доказано качествен уред. - еймойнт 9000сц. За мен това дето предлагат оптикс изобщо не е конкуренция на еймпойнт и съответно изобщо не заслужава парите дето му искат..

Данчо, я обади нещо за H34S (Hunter) Aimpoint. Наскоро го взех и го прострелях, но дотук. Още нямам впечатления от него при реален лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, я обади нещо за H34S (Hunter) Aimpoint. Наскоро го взех и го прострелях, но дотук. Още нямам впечатления от него при реален лов.

За тоя Х34С изобщо не съм го виждал и не мога да дам мнение по въпроса... Имам впечатления от 9000сц и от микро-то.Изцяло положителни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм заложил на Аймппоинт! Микрото е перфектен компактен бързомер според мен.С продукт на Оптикс не съм стрелял и немога да дам мнение!На външен вид изглежда прилично.За параметрите му немога да зная,без да съм го олзвал.Не съм против родното производство-напротив,но от постовете на Стоян Георгиев оставам с един леко горчив привкус.Пак ли правим някое копие,ама не баш копие?Задавам си въпроса-щом копираме,защо не копираме 1:1 всичко? Или да заимстваме не само идеята,ами и параметрите и качеството?

Явно е поредния продукт,прекопиран лошо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който посети ловното изложение в Пловдив може да види ловните продукти на OPTIX. Представителите на фирмата са много любезни и отзивчиви, и обясняват всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се запознах с въпросния бързомер.Всички проблеми се заключават единствено в цената!При ценови нива между 300 и 400 лева с ДДС ще затворят устата на всички нихилисти.Лошото е, че когато пазара е малък трудно се постига ниска цена.Аз лично се радвам и симпатизирам на българските производители.Техните усилия трябва да се адмирират и оценяват.Всички тези производители хранят вашите семейства и заслужават подкрепа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също разгледах бързомера им и тм хареса като качество и дизайн ,но наистина цената му не е достатъчно конкурентна ,ако по някакъв начин цената му бъде коригирана в рамките на споменатата от колегата по-горе и бъде популяризиран мисля ,че ще има доста по-голяма популярност.

Мнението ми , е че и предлагането на поне два модера оптични прицели от ловен тип ще е много полезно за фирмата.1.5-6х и 3-12х примерно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви монтажи ползват за АК?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се запознах с въпросния бързомер.Всички проблеми се заключават единствено в цената!При ценови нива между 300 и 400 лева с ДДС ще затворят устата на всички нихилисти.Лошото е, че когато пазара е малък трудно се постига ниска цена.Аз лично се радвам и симпатизирам на българските производители.Техните усилия трябва да се адмирират и оценяват.Всички тези производители хранят вашите семейства и заслужават подкрепа.

За 400лв ще си взема най малкото японски бързомер с гаранция от производителя така че бледото копие пак ще остане на заден план.

Всъщност въпросната фирма не видях да предлага ловна оптика с изключение на въпросното копие на Aimpoint.

В сайта им в раздел лови оптики се предлагат термовизионни и др нощни прицели забранени за ползване от нашето законодателство.

Ако това е ловна оптика.........

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За 400лв ще си взема най малкото японски бързомер с гаранция.

Всъщност въпросната фирма не видях да предлага ловна оптика с изключение на въпросното копие на Aimpoint.

Въпросната фирма изобщо не прави никакви ловни оптики...питал съм ги.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната фирма изобщо не прави никакви ловни оптики...питал съм ги.

Ексклузивна оптика за ексклузивни ловци

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BmJh54aIOVI

Виж клипчето/ако не си го гледал/.

Това лов ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е термовизион и по принцип се води за военна а не ловна употреба....Това че тия от ОПТИКС го рекламират като ловен според мен е за други евентуални пазари(например руснаците) ,където такъв "лов" не е забранен....В БГ. се води "бракониерство" :pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е термовизион и по принцип се води за военна а не ловна употреба....Това че тия от ОПТИКС го рекламират като ловен според мен е за други евентуални пазари(например руснаците) ,където такъв "лов" не е забранен....В БГ. се води "бракониерство" :pardon:

Интересно къде е снимано това ........?

В България ли?

Или въпросното стопанство е в Русия?

Извинявам се за отклонението от темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой,които още ползва МК 6.Да сподели мнение и впечатления.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой,които още ползва МК 6.Да сподели мнение и впечатления.

В нета има няколко обяви за продажба на въпросния бързомер както и доста бивши собственици.Предполагам че продавачите ще знаят добре защо го продават!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам колко струва,но стрували си парите.С тази гаранция от 1г. - то на китайските дават повече гаранция пък и изглаждат по-добре.За това искам мнението на собственик,който го е ползвал повече от година,а не само притежател на когото му е стоял в касата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно къде е снимано това ........?

В България ли?

Или въпросното стопанство е в Русия?

Извинявам се за отклонението от темата.

Не знам къде е снимано, но дори и да е в Русия, сцената от 3:40 когато гътнаха майката -си е престъпление към природата от където и да го погледнеш.

Редактирано от Herzblock

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове