Jump to content

монтаж Рекнагел

Recommended Posts

Алуминиевите рингове се стягат със стоманени болтчета ,трябва ли да се ползва динамометрична отвертка и каква сила е достатъчна и същевременно няма да доведе до проблем с резбата в алуминия?

Моментът на затягане е от порядъка на 1.3-1.4 Nm. Може да се ползва динамометрична отвертка, подобна на тази от снимката, а при липса- качествени шестограмни ключета. В случая на фирмата Гедоре. Техните размери са подбрани така, че при достигане на приблизително същия момент, деформацията на дългото им рамо е видима. Трябва, разбира се и малко опит или усет:)

Но във всички случаи няма опасност от повреждане на резбата в тялото на монтажа. Дуралуминият е материал с високи якостни показатели. По- вероятно е да се повреди вътрешния шестостен на някое болтче или дори да се деформира корпуса на оптиката при прекалено голямо усилие на затягане.

post-8898-0-22181100-1302885858_thumb.jpg

post-8898-0-26369000-1302885869_thumb.jpg

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Може да прецениш и сам: Примерна база на Рекнагел- База на Армстунинг с монтажи на Рекнагел- Варианти на монтиране върху тази база на различни видове бързомерци и оптики- Както е видно, пет

Не бях влизал скоро в другия форум ,направи ми впечатление тема в която се разискваха различни модели монтажи.Бях неприятно изненадан да науча ,че ринговете на рекнагел са от алуминий.В сайта на Рекн

Материалът, влаган в производството на тези изделия не е просто някакъв "алумин", а същият, която се ползва в авиостроенето. Мога да изброя няколко марки. Автора на толкова противоречивите постове в д

Posted Images

Аз ползвам рингове Burris Xtreme Tac, и на инструкциата за монтаж е записано да се затягат тези болтове(тези отгоре) 20 inch/lbs, което е около 2,3 Nm, а за болта, което затяга пръстена към базата от 7 до 11 Nm.

Аз ползвам рингове Burris Xtreme Tac, и на инструкциата за монтаж е записано да се затягат тези болтове(тези отгоре) 20 inch/lbs, което е около 2,3 Nm, а за болта, което затяга пръстена към базата от 7 до 11 Nm.

Еее , колега как може такова нещо..mellow.gif На суперкласно европейско оръжие (ssg 04)- да сложиш не,къф монтаж *американска ширпотреба*unsure.gif Никога ли не си чувал за по-по-най доброто на светъ - *Recknagel*mad.gif ...(for ewverclapping.gif)

Сега майтапа настрана,кажи често ли демонтираш-монтираш ,уивър планката(база,профил) каква и откъде е...има,няма "повтаряемост"..... е такива банални неща и впечатления.... Американския ДурАл ,има ли качествата на "немския"??eusa_think.gif

п.с. Е сега видях в сайта че има и "изцяло стоманени уивър монтажи" http://www.burrisoptics.com/rings1.html#2 ... ама око да види -ръка да пипнеunsure.gif

Поздрави...-- успех в стрелбата и Наслука в лова!

Edited by jovani62

Колега, дали е щир или не, това не знам, но нека поясня, карабината е с фабрична уивър база, както знаеш, аз ползвам рингове Бурис тактикъл и те не са сваляеми (швенк монтаж). Ринговете са с 6 винта и оптиката ляга в тях на по-голямо петно, затова реших да ги взема. Оптиката не е сваляна, но не и мръднала след прострелката (60 -тина изтрела). Дуралуминият е прахово боядисан, матиран, с необходимата гладкост. За лична проверка затегнах ринговете с 2 Nm след това разглобих и проверих нямаше и следа по тубоса на оптиката.(за разлика от некачествените рингове, които нараняват тубоса). Ринговете са американски, но качествени.

P.S. Горният ми пост беше за момента на затягане, а не за марката на ринговете. :good:

• 1 month later...

Да, попадал ми е такъв монтаж, както и оптика на същата фирма.

Засега са монтирани на не много подходяща за тях пушка- ей така, за идеята.

Монтажът лежи добре на базата, но е издържан в много милитари стил. Тежи като за материала, от който е направен.

Дай да го видим как стреля това ИЖ-е от снимката...

По аналогия се сещам за трабантче-бегачка, със сменен двигател, окачване, гуми и т.н.... :rolleyes:

А някой нещо да каже за Ernst Apel монтажите не са ли молко по добри от рекнагел и леополд.

А някой нещо да каже за Ernst Apel монтажите не са ли молко по добри от рекнагел и леополд.

Малко по-добри от Рекнагел и много по-добри от леуполд... ;)

Става дума за швенк монтажите... При уивърските пръстени не съм виждал по-добре изпълнени от тея на Рекнагел.

• 2 years later...

Колеги предстои ми монтиране на уивер пръстени на рекнагел,само че чета доста колеги да препоръчват пръстени на рекнагел а шината на "шаманa" или на "вая 91" и се замислих какво ги кара така да мислят.Уивер базите на рекнагел ли имат някакъв кусур или?

Колеги предстои ми монтиране на уивер пръстени на рекнагел,само че чета доста колеги да препоръчват пръстени на рекнагел а шината на "шаманa" или на "вая 91" и се замислих какво ги кара така да мислят.Уивер базите на рекнагел ли имат някакъв кусур или?

Тази цев е на Steyr на която още в завода са и заварили шина на Рекнагел това доказва , че кусура може да бъде само един /цената/.

post-41419-0-24218000-1370850561_thumb.jpg

Поразпитах още преди няколко седмици и за нашите бази и тези на рекнагел,цената се върти около 100 лв.

Или нещо аз не съм разбрал. :umnik2:

От миналата година имам такъв монтаж -рингове рекнагел и цяла база изработена от бай Стоян ,върху карабина 300 уин.маг. и мога да кажа само хубави неща ,много здрав и стабилен ,абсолютна повтаряемост на попаденията при сваляне-поставяне ,с две думи качеството изпреварва цената.Въпросът с базите е чисто практически ,базите на бай Стоян са от фрезован дуралуминий правени и напасвани за конкретната пушка .

От миналата година имам такъв монтаж -рингове рекнагел и цяла база изработена от бай Стоян ,върху карабина 300 уин.маг. и мога да кажа само хубави неща ,много здрав и стабилен ,абсолютна повтаряемост на попаденията при сваляне-поставяне ,с две думи качеството изпреварва цената.Въпросът с базите е чисто практически ,базите на бай Стоян са от фрезован дуралуминий правени и напасвани за конкретната пушка .

Не претендирам да разбирам, но това не се ли прави от стомана?

ПС Прочетох темата и май въпросът ми е излишен. Но все пак, и базите ли са алуминиеви?

Edited by miko

Ако действително базите на нашите пройзводители са по добри от тези на рекнагел ще взема такава,ама малко ме съмнява.

Ако действително базите на нашите пройзводители са по добри от тези на рекнагел ще взема такава,ама малко ме съмнява.

Първо - базите на Рекнагел са тип Пикатини /с надлъжно отнемане в горната си част/, което още по-лътно приближава тяхната визия до военната, докато повечето от базите на Шамана са адаптирани към специфичното си приложение и по мое мнение по-добре пасват на ловно оръжие.

Второ - базите на Рекнагел са изработени от алуминий, докато шаманските са стоманени.

Поздрави и наслука!

Не мога да преценя дали базите на Рекнагел са по добри или не ,но за мен базите на бай Стоян са перфектни , напаснати за конкретното оръжие .Освен това ,аз исках цяла релса , а в иначе богатия каталог на Рекнагел ,за моята карабина се предлага база от две части.

Първо - базите на Рекнагел са тип Пикатини /с надлъжно отнемане в горната си част/, което още по-лътно приближава тяхната визия до военната, докато повечето от базите на Шамана са адаптирани към специфичното си приложение и по мое мнение по-добре пасват на ловно оръжие.

Второ - базите на Рекнагел са изработени от алуминий, докато шаманските са стоманени.

Поздрави и наслука!

Колега а според теб базите на рекнагел-пикатини не са ли по плитки в средата и по този начин да улесняват стрелбата на механични?

Може да прецениш и сам:

Примерна база на Рекнагел-

post-8898-0-90727700-1372446919_thumb.png

База на Армстунинг с монтажи на Рекнагел-

post-8898-0-57923500-1372446942_thumb.jpg

Варианти на монтиране върху тази база на различни видове бързомерци и оптики-

post-8898-0-87651700-1372446954_thumb.jpgpost-8898-0-41444200-1372446968_thumb.jpgpost-8898-0-70441800-1372446981_thumb.jpgpost-8898-0-19286200-1372446992_thumb.jpgpost-8898-0-96368500-1372447334_thumb.jpg

Както е видно, петте напречни канала са напълно достатъчни за монтиране на всички възможни оптични уреди.

База от неръждаема стомана, предназначена за пушки с бяла цевна кутия-

post-8898-0-54997500-1372447130_thumb.jpgpost-8898-0-28511800-1372447151_thumb.jpg

Снимките са на Броунинг БАР, тъй като от профила ти виждам, че имаш такъв и вероятно питаш за него.

За тази пушка височината на базата в средната и част е само 3,6мм.

Edited by Shaman

Снимките са на Броунинг БАР, тъй като от профила ти виждам, че имаш такъв и вероятно питаш за него.

За тази пушка височината на базата в средната и част е само 3,6мм.

Да карабината е лонг трак,винаги съм чел и слушал добри отзиви за вас.Просто исках да си разясня коя от двете бази да е,за ринговете вече съм решил само да ги поръчаме.Оптиката която ще слагам е малко непредпочитана от теб ама ще те помъча да я монтираш. :bira: А на никон съм си харесал един бинокъл монарх 10х42.Нека малко да се освободя от работа и ще се разбереме да монтираме оптиката и простреляме карабината.

Поздрави

Колеги а някой може ли да ми каже колко милиметра е най високата част от блокчетата до цевната кутия на монтажа тип швенк на рекнагел за броунинг при свалени рингове.Шамана каза че неговите бази уивер са под 3,6мм. тея на швенка ми изглеждат по високи ама може и да се бъркам.Ако някой има под ръка монтажа и да замери точно,бирата я пращам потна. :drinks:

Edited by pakito

Предната пета е висока 5 мм, задната-3.

Мерси за разяснението,както винаги си подготвен с точен отговор.

Бирата потна а мезето сухо и диво. :drinks:

• 2 years later...

Здравейте колеги, четох сега тук там и съм объркан тука пише, че уивърите и пръстените на Рекнагел са от алуминиева сплав а пък на много от базите и на ринговете в сайта на випа пише, че са от стомана та да питам какви са или има и така и така!?!?!? Мисля да взема монтаж на Рекнагел за Уинчестър-а за това питам! Гледах и уивър база на Шамана много ми харесва как изглежда (в качеството не се и съмнявам) харесва ми, че е и стоманена както и че е изрязана за лесен достъп до магазина, но има само два канала за монтаж на рингове, което не зная дали е достатъчно за точно монтиране на оптически прицел!?!?!? А бих желал монтажа да е стоманен! Помагайте колеги.

Монтажите на Рекнагел са алуминиеви, като контриращите зъби/болтове и гайките са стоманени. Т.е. всичко контактуващо с базата е стоманено. Така са качествените монтажи, за съвременните алуминиеви оптики и бързомери, и нямат общо с изцяло стоманени китайски боклуци.

Базите на Шамана са произведени със супер качество, правени са с много мисъл и по два канала отпред и отзад са напълно достатъчно.

Напълно можеш да се довериш и на Рекнагел, и на Шамана.

Говоря от личен опит, като дал грешни пари в лутане преди това, а не като чул недочул.