Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

dewey

Кога започват курсовете?

Та питането ми е кога започват ловните курсове(не записванията)? Записах се февруари, платих си.. та до сега ни вест, ни кост..

И дали в цялата страна едновременно започват?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та питането ми е кога започват ловните курсове(не записванията)? Записах се февруари, платих си.. та до сега ни вест, ни кост..

И дали в цялата страна едновременно започват?

Ами кажи от кой район си, защото във Варна започват вече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и в Разград са започнали преди 1 месец

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдивско вече мина теоретичната част, м. Май има две стребли на стрелбището в с. Труд и началото на м. Юни трябва да са изпитите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Кърджали, но ще карам курса в Момчилград.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е било и продължава да ми бъде чудно как хора се записват на курсове, плащат и уж имат желание да станат ловци, не са се поинтересували кога, как, къде и т.н. - телефони имат в горското,в ловното, кмета :nea::D ... Това е все едно да си дадеш парите без да се заинтересуваш кога и какво ще получиш срещу тях ...

Има цяла тема за ловните курсове през 2011г. и достатъчно информация ....

ТУК

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е било и продължава да ми бъде чудно как хора се записват на курсове, плащат и уж имат желание да станат ловци, не са се поинтересували кога, как, къде и т.н. - телефони имат в горското,в ловното, кмета :nea::D ... Това е все едно да си дадеш парите без да се заинтересуваш кога и какво ще получиш срещу тях ...

Има цяла тема за ловните курсове през 2011г. и достатъчно информация ....

ТУК

Е да, ама ми казаха че ще ми се обадят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама ми казаха че ще ми се обадят.

Еми значи чакате (от "умрел" писмо) г-не :rofl: ...

ЛОВНО-РИБАРСКО ДРУЖЕСТВО

Момчилград 6800, ул. Момчил Войвода 14, тел. 036312162

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е вече разбрах.. За Момчилград 2 май в 17:00.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам сега юли ще направя 16г. другата година може ли да се запиша да искарам курсовете за гонач или не сами нужни? :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам сега юли ще направя 16г. другата година може ли да се запиша да искарам курсовете за гонач или не сами нужни? :rolleyes:

Изкарай курсове за гонач на мацки,а като навършиш 18г. се запиши на курс за лов. :good:

mitko80 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да знае някакво раздвижване по въпроса с курсовете за подборен ,благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да знае някакво раздвижване по въпроса с курсовете за подборен ,благодаря

Все още няма такова. Трябва да бъде разработена методологията за провеждане на практическите упражнения и изпити ( стрелба с нарезно оръжие ). Тъй като вече е факт новия Закон за горите, той ще наложи промяна на Закона за лова и опазване на дивеча и свързания с него Правилник за прилагане. А като знаем колко бързо стават тези процедури :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още няма такова. Трябва да бъде разработена методологията за провеждане на практическите упражнения и изпити ( стрелба с нарезно оръжие ). Тъй като вече е факт новия Закон за горите, той ще наложи промяна на Закона за лова и опазване на дивеча и свързания с него Правилник за прилагане. А като знаем колко бързо стават тези процедури :rolleyes:

Какво ли общо може да има между курса за подборен отстрел и закона за горите ?! Според мене никаква връзка няма едното с другото! :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли общо може да има между курса за подборен отстрел и закона за горите ?! Според мене никаква връзка няма едното с другото! :unsure:

Е как да няма. Нов Закон за горите, следва нов Закон за лова и опазване на дивеча и след това нов Правилник за прилагане на Закона за лова и опазване на дивеча. А именно правилника регламентира провеждането на курсове и изпити. :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да няма. Нов Закон за горите, следва нов Закон за лова и опазване на дивеча и след това нов Правилник за прилагане на Закона за лова и опазване на дивеча. А именно правилника регламентира провеждането на курсове и изпити. :rolleyes:

Може и така да е както казваш , мислех си че само в закона за лова се уреждат въпросите относно правото на лов подборния отстрел , курсовете и т.н. :unsure:

Редактирано от lobo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадиха ми се иналата седмица, в сряда(11.05) започва курса в ДЛС Балчик.

... Нов Закон за горите, следва нов Закон за лова и опазване на дивеча и след това нов Правилник за прилагане на Закона за лова и опазване на дивеча. А именно правилника регламентира провеждането на курсове и изпити. :rolleyes:

Нов закон за горите няма, колега! Има закон за изменение и допълнение на закона за горите, като в допълнителните му разпоредби са отразени и промените в закона за лова и опазване на дивеча.

Предложение за промяна на заложения в правилника начин за изпит при провеждане на курсове за придобиване право на подборен отстрел е внесено за гласуване още през Януари в Министерси съвет. Дали е гласувана въпросната промяна в правилника или не, все още не знам.

Поздрави :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам курсовете за ловец, ако има изменения, ще важат ли и за мен или изпита ще си бъде по стария закон?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам курсовете за ловец, ако има изменения, ще важат ли и за мен или изпита ще си бъде по стария закон?

Промените за които пишем касаят провеждане на курсове за придобиване право на подборен отстрел.

По това, което виждам, че си написал, ти в момента караш курс за придобиване право на ЛОВ , което е съвсем различно . За курса, който караш си остават теоретичния и практически изпити.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам ,изпита по стрелба на панички с какви патрони се извършва?

Защото ,синът ми ходи на тренировки и стреляха с 32гр. с концентратор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам ,изпита по стрелба на панички с какви патрони се извършва?

Защото ,синът ми ходи на тренировки и стреляха с 32гр. с концентратор.

При нас е със 7-ци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване