Jump to content

захранка на диви прасета

Recommended Posts

здравеите колеги на скоро взех да захранвам,за да имаме слука през сезон 2011г.даите сьвет как мога да разбера по кое време идват да ядат царевицата дивите прасета.защото сам зает и не мога да ходя постоянно да наблюдавам. а искам да разбера колко мьжки и колко женски има.благодаря предварително. :drinks:

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Това е по скоро за темата "за варда на прасета" а не за "захранка на диви прасета" !

Posted Images

здравеите колеги на скоро взех да захранвам,за да имаме слука през сезон 2011г.даите сьвет как мога да разбера по кое време идват да ядат царевицата дивите прасета.защото сам зает и не мога да ходя постоянно да наблюдавам. а искам да разбера колко мьжки и колко женски има.благодаря предварително. :drinks:

Най-вече по следите ще разбереш колко мъжки и колко женски идват. По това време на годината големите мъжкари вървят сами, а майките с малките няма как да ги сбъркаш. По кое време :rolleyes: или да си купиш камера от тея дето ги рекламират в сайта(което е много скъпо удоволствие), или да се нагласиш някъде клякаш наблизо и чакаш. Вечерта бинокъла няма да ти свърши работа(освен ако не за нощно виждане), но те предполагам се чуват прасетата като ядат. :D

:good: Успех в начинанието!!!

Хубаво е,че си решил да подхранваш :) Но без камера за която говори Красен няма как със точност да разбереш в колко часа са идвали прасчовците.Иначе,за да определиш колко мъжки и колко женски са идвали послушай съвета на колегата писал преди теб.

Поздрави и Късмет!!! :drinks:

Хубаво е,че си решил да подхранваш :) Но без камера за която говори Красен няма как със точност да разбереш в колко часа са идвали прасчовците.Иначе,за да определиш колко мъжки и колко женски са идвали послушай съвета на колегата писал преди теб.

Поздрави и Късмет!!! :drinks:

Има и друг начин да се разбере за посещение на хранилката ;)

Какъв е колега ?? :)

Благодаря предварително и Наслука :drinks:

бай Иване ще сьм ти безкраино благодарен ако ми кажеш какав е начина,благодаря ти предварително :wallbash:

На мен ми звучиш, сякаш искаш да извардиш някой глиган, и за това се интересуваш как да ги различиш и в колко часа идват. :( Иначе какво толкова в колко точно идват и колко мъжки и женски?! нали ги има, а и те днес може да са тук, а утре съвсем други да дойдат! :wacko:

бай Иване ще сьм ти безкраино благодарен ако ми кажеш какав е начина,благодаря ти предварително :wallbash:

Имаш ЛС

Имаш ЛС

Тази работа почва да намирисва вече, за начина на "преброяване на дивите прасета", щом и на лични вече я подкарахме. :spiteful:

Ами примка разбира се, така най добре ще видиш какво посещава района ви. Също така ще можеш да видиш дали е в напреднала бременност или току що прасно :angry:

filipe708,доколкото се сещам си от Варна.

Може да се видим и да ти покажа(докажа) че метода е абсолютно безкръвен и не наранява по никакъв начин прасетата ;)

Недей да засилваш нещата чак към примките!Всичко е хуманно;)

А вече е друг въпроса кой за какво иска да знае кога излизат прасетата ;)

Поздрави!

filipe708,доколкото се сещам си от Варна.

Може да се видим и да ти покажа(докажа) че метода е абсолютно безкръвен и не наранява по никакъв начин прасетата ;)

Недей да засилваш нещата чак към примките!Всичко е хуманно;)

А вече е друг въпроса кой за какво иска да знае кога излизат прасетата ;)

Поздрави!

Е кажи го и на останалите.Нали е форум това?

колега далеч сам от мисьлта да ги вардя,ако имах това предвит изобщо нямаше да обсьждам тази тема а направо щях да ги чакам,а и сега ни най малко е момента за това начинание.благодаря и НАСЛУКА.

БАЙ ИВАНЕ какво имаш предвид с това "имаш ЛС"?

ЛС=Лично съобщение,или съобщение предвидено само за теб.Можеш да го прочетеш като кликнеш върху името си и отидеш на "Съобщения"

п.п.Едно време беше по-хубаво,имаш ЛС и ти излиза като отделен прозорец и няма начин да не го прочетеш!

Юли я помисли по този въпрос :drinks:

БАЙ ИВАНЕ какво имаш предвид с това "имаш ЛС"?

Колега, намери ли ключа от платката? Не знам какво ти е споделил бай Иван, но ако не ти се струва удачен мога да ти кажа един много лесен, но пак на лични.

Поздрави!

Красене ще ти бьда много благодарен да споделиш за какво точно става вьпрос :drinks:

Ами аз съм го мислил ама не знам дали може да стана на практика, с едмо фотоапаратче от тия дигиталните и една фотоклетка. Връзваш фотоклетката за щракалото на фотото и като мине нещо го фотографира. Това е ама тябва някой който разбира от техника да свърже жиците.... аз не мога. :rolleyes:

Edited by Krasen_dk

Ами аз съм го мислил ама не знам дали може да стана на практика, с едмо фотоапаратче от тия дигиталните и една фотоклетка. Връзваш фотоклетката за щракалото на фотото и като мине нещо го фотографира. Това е ама тябва някой който разбира от техника да свърже жиците.... аз не мога. :rolleyes:

Има една подробност обаче... Вечерта когато светкавицата се включи и уплаши животното, туй повече никогаш няма да мине от там. :nea: А може и в съседния ловен район да иде да се премести ;)

То затова са измислени тези с инфрачервената светлина. Дори и тогава, като им светнат червените крушки, го удрят на спринт, докато им свикнат. Но наистина, светкавицата ще им искара акъла, и до доста!

да ти кажа росене и аз мисля така,а и като завали апарата ще се научи да плува! :drinks:

красене извиняваи ,че ти збьрках името

Няма нищо свикнах. Каквото такова ще измислим други варианти. аз само давам предложения :unsure:

Колега Петър заведиме на мястото където ги подхранваш и на следващата сутрин ще ти кажа с точност до секундата в колко часът идват прасетата.