Jump to content

захранка на диви прасета

Recommended Posts

колеги знам сигорен и евтин начин ел часовник и рибарска корда:good: пробваное работи безотказно

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Това е по скоро за темата "за варда на прасета" а не за "захранка на диви прасета" !

Posted Images

Би ли споделил по точно какъв е този начин :)

Благодаря предварително и Наслука :drinks: :drinks:

С рибарска корда се обикаля мястото на захранката на около 35-40см височина от земята единия край на кордата вързан за дърво другия за батерита на часовника като минат прасета опъват кордата и вадят батерията на часовника.Часовника спира и ти виждаш в колко часа идват две поредни вечери така и на третата 40мин.преди часа оказан от часовника да си там и да ги чакаш.:AR15firing:

С рибарска корда се обикаля мястото на захранката на около 35-40см височина от земята единия край на кордата вързан за дърво другия за батерита на часовника като минат прасета опъват кордата и вадят батерията на часовника.Часовника спира и ти виждаш в колко часа идват две поредни вечери така и на третата 40мин.преди часа оказан от часовника да си там и да ги чакаш.:AR15firing:

Това е по скоро за темата "за варда на прасета" а не за "захранка на диви прасета" ! :blink:

Това е по скоро за темата "за варда на прасета" а не за "захранка на диви прасета" ! :blink:

варда или не избора е твои аз само ти казвам как да разбереш кога идват:icon_thumright:

С този "дивайс" хващаш само първото минаване през кордата.

Ако колко пъти се посещава вечерта?

И трябва всяка сутрин да ходиш ;)

Аз не мога да разбера те по едно и също време ли идват :rofl: ако някой иска да разбере трябва да седи до хранилката няколко нощи и пак не е гаранция, че ще ги засече. :drinks:

Абе ти разбра ли, на колко "доброжелатели" отвори очите!!!!!!! =@=@=@:o:o:o

Аз не мога да разбера те по едно и също време ли идват :rofl: ако някой иска да разбере трябва да седи до хранилката няколко нощи и пак не е гаранция, че ще ги засече. :drinks:

И си много прав,защото трябва да е пълнолуние да ги виждаш,трябва да познаваш гората,къде лежат,откъде идват.Ако им застанеш на пътя хич няма и да ги видиш,ще те усетят,вятър течение,много работи са важни .Ама ако има колеги със здрави крака може и да поседят повече време.

Щастлив съм че има толкова хора които не познават нощния лов чрез издебване.Тва говори че повечето потребители са стриктни в забраните и правилата.А редовно практикуващите го не ползват и не познават интернета.Тайните на причакването който ги знае най вероятно няма да ги сподели,така че да се придържаме към темата.Все пак някой може да сподели опита си от дадена захранка.

Щастлив съм че има толкова хора които не познават нощния лов чрез издебване.Тва говори че повечето потребители са стриктни в забраните и правилата.А редовно практикуващите го не ползват и не познават интернета.Тайните на причакването който ги знае най вероятно няма да ги сподели,така че да се придържаме към темата.Все пак някой може да сподели опита си от дадена захранка.

колега аз слагам царевица и на един дьнер сипван изгоряло масло за да се тьркат прасаците,и каменна сол.гледам в нета разни специализирани захранки но не сьм ги пробвал,ако някои ги е пробвал нека сподели :drinks:

здр.колеги.Има специални чъсовници мисля немски за тая работа.НО темата е ЗАХРАНКА НА ПРАСЕТА а ас до тук нищо не чух за захранването а само в КОЛКО ЧАСА ИДВАТ.Аз поткрепиам колегата filipe708 :drinks:

Има една подробност обаче... Вечерта когато светкавицата се включи и уплаши животното, туй повече никогаш няма да мине от там. :nea: А може и в съседния ловен район да иде да се премести ;)

Убеден ли си в това дето го пишеш или така си мислиш ?! И друго нещо не ми е ясно . Какво толкова го интересува колегата " точното време на пристигане "?! Темата е уж за " захранка" а отива към шпионаж :cool:

Колега , Боче пробвал съм с кюспе ,(когато беше без пари ) шрот и старо олио . Става но ако нямате съчогледи в района , малко му се чудят после няма проблем , правят "окопи" :D Нали знаеш " цар глад ... по силен от тока "

Някой пробвал ли е слънчогледово кюспе защото видях че не го харесват прасетата.

Не знам бяхме слагали преди години мисля, ч1е доста им се услади! :rolleyes:

А иначе царевичката си е класика в жанра.

Видях комбинирано подхранване с царевица и кюспе. Царевицата хапнаха на бързо а кюспето след като го накисна един дъжд прсетата започнаха да се търкалят в него а не го ядът.

И ти си много прав,защото на мястото първо идва хищника,слагал съм камери гледал съм ги и един път не съм си позволил да гръмна,по прасе разбира се.На камерата първо се нанизаха бурсуците ,че и светкавицата не ги притеснява,играят си и това е.След това дойде прасето към 2.45 мисля че беше,само яе има едно но.От края на май началото на юни спират,поне при нас етака,незнам може би имат какво да ядат на нивите.в неделя хранихме имаще драскано от нокти,сигурно хищник си маркира територията.Авсички изсъхнали дървета бяха съборени ,като окопани направо с корените нещо им харесва там .аз за захранката знам едно,прави се така че да е по близо до естественото им хранене..Учили са ме да я заривам за да ровят.снимките закоито писах по горе ги бях качил в темата-няма ги прасетата.

Има една подробност обаче... Вечерта когато светкавицата се включи и уплаши животното, туй повече никогаш няма да мине от там. :nea: А може и в съседния ловен район да иде да се премести ;)

То затова са измислени тези с инфрачервената светлина. Дори и тогава, като им светнат червените крушки, го удрят на спринт, докато им свикнат. Но наистина, светкавицата ще им искара акъла, и до доста!

колега ти от фара ли си наясно за ефекта на светкавицата :rofl: .....споко,не са толкова страхливи и фара не ги стряска много :yahoo: .хей,пошегувах се,да не се обидиш :)

Нашата дружинка ще правим дивечова нива на един остров на р.Дунав.Ще садим царевица,но неможем да се разберем кое е по-добре,да я насадим сега и ноември да имаме узряла царевица или да изчакаме и през сезона царевицата да е млечна?

колега ти от фара ли си наясно за ефекта на светкавицата :rofl: .....споко,не са толкова страхливи и фара не ги стряска много :yahoo: .хей,пошегувах се,да не се обидиш :)

Не колега, не съм от фара наясно :drinks: Ами имам поставена трайел-камера с инфра червена светлина. Така съм е насстроил, че когато сензора се активира, да прави по 3 снимки една след друга. На първата се вижда прасето както си е, на втората как го удря на спринт, а на 3-тата вече не се вижда. При тази камера няма светкавица, ами само няколко диода който присветват за секунда, клкото трае правенето на снимката. Но явно и това е достатъчно за да ги подплаши :pardon: . Та от там си мисля че обикновенна светкавица ще им изкара доста акъла ;)

Нашата дружинка ще правим дивечова нива на един остров на р.Дунав.Ще садим царевица,но неможем да се разберем кое е по-добре,да я насадим сега и ноември да имаме узряла царевица или да изчакаме и през сезона царевицата да е млечна?

Ами що не гласувате по време на :sufra: ? :D