Jump to content

удължаване на сезона за патици и гъски ?

Recommended Posts

Абе незнам удължават ли го - забраняват ли го този лов но аз вече си взех бележка за водоплаващ в нашия район и довечера съм на патица, а щом дават бележки и съм си законно на водоема какъв е проблема. Ще си взема и термометъра да и меря температурата, да не би случайно да имат "птичи грип".

Наслука на всички.

• Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Заповедта е вече факт.Днес е последния излет.

Факт е и че след лато прочетох поста, звъннах до НУГ /имам си пиле/ и ми каза че още не се е върнало съгласувателното писмо. В тази връзка няма още заповед както за закриване така и за удължаване.

Факт е и че след лато прочетох поста, звъннах до НУГ /имам си пиле/ и ми каза че още не се е върнало съгласувателното писмо. В тази връзка няма още заповед както за закриване така и за удължаване.

звани,радо звани?а можеше някой да каже!! но като

От теб мнение никой не е искал ти се натискаш като всезнаеш шаман :rolleyes:

нищо не мога да направя!!!

Edited by benelli

звани,радо звани?а можеше някой да каже!! но като

нищо не мога да направя!!!

не мога да разбера какво искаш да ми кажеш. :rolleyes:

Иначе си представям ако удължат срока каква физиономия ще направиш :D:blink::pardon:

Edited by radoadvokat

здравеите колеги,и така не разбрах дали удалйажат срока за ловуване или не.или да се напием от мъка!

Как не разбра бе колега.Верно,че малко са го осукали от "държавното и партийно ръководсто",но работата е ясна.

Ако няма патки - ще има лов, ако дойдат - лова се спира.Сега обикалят водоемите за да решат кое да бъде.

И аз днес цял ден ловувах.Застрелях една наелонова торбичка с реклама на цигари,една бутилка от безалкохолна - 1,5 л и една круша с четири куршума.Накрая си загубих пълнителя на флоберката.Така е когато ходиш на лов без

бележка. НАСЛУКА на всички без бележки.

Днес издадохме бележките,вечерта,понеже срока изтича .Нашият председател звъня в горското за нови евентуално ,там нищо не знаеха още!Юрдек имаше многоо,ама отсега започва и ако не удължат сезона ще го зяпаме като миналата година гъските по време на "птичи грип".

Нихад(т)? нямало да подпише заради птичия грип в Унгария. :good:

Сигурно,довечера ще му се присънят аргументите... сериозните де .Еее,много им се свиди този февруари да го дадат за лов ,да пробваме да го преименуваме ли?Може пък тогава да нямаме такива голееми проблеми?!Кой знае какво станало, че сме излезли за юрдек или гъска ,после седнали сме на огъня да хапнем,пийнем,приказка някоя да си кажем,песен някоя да изпеем....

Мдаа, така си е.....

Wolf, в коя дружинка си , ако не е тайна :good:

Тези там горе не можаха да разберат едно. "Популацията от гъски и патици през изминалата година не е претърпяла нужните загуби", един път от забраната миналата година и втори от хубавото време през тази.

Е как ще претърпи като не ни дават да ги бием. Те стават все повече и повече което води до повишаване на вероятноста от появата на птичи грип. Прелетните птици кацат в нашите полета, често близо до населени места, където има пуснати домашни такива. И каква е ролята на ловеца тук - ами че ние пръснати почти във всички водоеми и ниви просто не им даваме да кацнат бе- бой,стрелби,пушеци,кютек,кючек и всичко се спира чак в Турция.

Или какво, Румънците нямат забрана-бият само здравите и ни пускат грипавите.

Сталин е казал - има човек (в случая гъска), има проблем, няма човек - няма проблем.

Мислете с горните си глави.

Успех!

Току що ми се обадиха от Ловното-Ловът се забранява за всички видове пернат причината била птичия грип

тази сутрин са получили заповедта ...

А някой знае ли как стоят нещата сега като сме Европейци

Ако имам покана от приятел в Румъния какво ?

Взимам си пушката и направо на гости тои взима бележки и хаиде на лов.

Ами граници пушки разрешителни ?

Как не разбра бе колега.Верно,че малко са го осукали от "държавното и партийно ръководсто",но работата е ясна.

Ако няма патки - ще има лов, ако дойдат - лова се спира.Сега обикалят водоемите за да решат кое да бъде.

И аз днес цял ден ловувах.Застрелях една наелонова торбичка с реклама на цигари,една бутилка от безалкохолна - 1,5 л и една круша с четири куршума.Накрая си загубих пълнителя на флоберката.Така е когато ходиш на лов без

бележка. НАСЛУКА на всички без бележки.

В момента цялото "Партийно и държавно ръководство" :pardon: , во главе с др. Президент е на ловното изложение в Дортмунт. :good: Тази вечер се връщат и утре трябва да има становище. :good::):)

Ей вярно бе, и аз имам познати в Румъния, някой от Русе не може ли да провери на митницата какви разрешителни искат.

А някой знае ли как стоят нещата сега като сме Европейци

Ако имам покана от приятел в Румъния какво ?

Взимам си пушката и направо на гости тои взима бележки и хаиде на лов.

Ами граници пушки разрешителни ?

Ноември миналата година се прие закон за европейски сертификат за притежаване и носене на оръжие. С този документ спокойно можеш да преминаваш границите с ловно оръжие и оръжие за самоотбрана, както и да го ползваш във всички страни-членки на ЕС. Реда за лов обаче се регламентира от закона за лова в съответната държава. Според действаща конвенция, държавите-членки на ЕС не определят като чужденец лице, което е гражданин страна от ЕС. Например в България: германски, френски, гръцки и т.н. гражданин вече не се счита за чужденец и може да ловува както всеки от нас само с покана в дружинката. Същото е в Румъния, но не знам как се ловува по техните закони. Във всички случаи обаче там ти ще се ползваш с правата и задълженията на редови румънски ловец. Във Франция например в държавните ловни полета свободно ловуват само местните ловци, членове на дружеството. Гостите плащат огромни общински такси независимо дали са французи, турци или германци. За това там обикновено се ловува в частни ловни стопанства - таксите са по-нормални. Наслука!

Я вижте тука тея момци какво ги правят патиците

В момента така е при нас пускат не пускат продалжаваме какво да се прави да ги чакаме до като им стане кеф ли няма да стане тая. :good::pardon: