Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
jovani62

Разстрелват бездомни кучета в Божурище

Проблемът с бездомните кучета  

201 гласа

1. 1. Да се запази ли сегашното положение с безстопаствените кучета ?

• Да
      9
    • Не
      192
  2. 2. Да бъдат ли ликвидирани непотърсените кучета ?

• Да
      175
    • Не
      27
  3. 3. Да се забрани ли отглеждането на безпризорни кучета пред и около жилищните сгради ?

• Да
      191
    • Не
      5

Recommended Posts

По твоя случай №2

Кучетата са събрани и обучени да охраняват дадения им район.

Изпълнявали са перфектно поставените задачи.

Продължили са да ги изпълняват дори без стопанина и ще ги изпълняват доживот.

Това че се множат е съвсем нормално и е задължително за всичко живо.

Понеже ти не обичаш да си сменяш маршрута си ги застрелял по безцеремонен начин.

А кръвното ти се вдига или от страх /вроден/ или от яд /придобит/

Казвам ви пак несериозно е ловец да се бои от куче.!!!Извод;

Кучетата са избити до крак защото са изпълнявали задължения възложени от предишен стопанин.

Смъртната присъда е издадена от преминаващ често притеснителен ловец с непоклатим маршрут.

Очевидно адреналинът повишен от лаещите кучета е отпушил неконтролирана реакция.

Нека оставим ловците настрана,и обърнем внимание на децата и жените!

Как ще реагираш ако бездомни кучета нахапят твоето дете(недай си боже)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека оставим ловците настрана,и обърнем внимание на децата и жените!

Как ще реагираш ако бездомни кучета нахапят твоето дете(недай си боже)?

Начинът на реакция ще е в зависимост от ухапването!промивка,превръзка лекар и т.н.

Ухапвания имаме само от домашни, но са били несериозни!

Контактуваме си с бездомни почти всекидневно и до този момент няма сериозен инцидент.

Утре ще ви кача снимки!

Зная какво си мислиш; Че ако куче ухапе дете мъж или жена-разстрел!

Не при всички случай е така в повечето инциденти е виновен човек/примерно ако подходи отзат за да погали някой пес/

Трябва да опознаеш добре кучетата и ще се справяш във всяка ситуация!

Иванов "Кучето е най-добрия приятел на човека" не е кръвожаден звяр :drinks:

А сега ти ми кажи ако пиян ловждия рани твой роднина! :drinks:

Или коня на дядо ти ритне детето? :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинът на реакция ще е в зависимост от ухапването!промивка,превръзка лекар и т.н.

Контактуваме си с бездомни почти всекидневно и до този момент няма сериозен инцидент.

Утре ще ви кача снимки!

Не при всички случай е така в повечето инциденти е виновен човек/примерно ако подходи отзат за да погали някой пес/

Ако коня на дядо ми ритне дете,ши Идем киФтета! :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ви кача снимки!

Радев, пияния ловджия не е преносител на бяс, глисти, всякаква микробна сътвер. Не ака по детските площадки и най-малкото не е въшлив :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ви кача снимки!

Въобще нямам желание детето или друг член от семеството ми да е хапан! Мога да ти кажа, че от тези помияри детето ми, има страх от кучета и на сън се е будила и плакала! Имам позната която я оперираха от кучишка тения, беше в белия и дроб. Нямаш си престава колко тежка операция е и опасна. Тя си беше донякъде виновна, тинейджърка много обича пумиярите, храни ги, гали ги, и хоп зараза. Баща и се стопи, и си отиде без време от притеснение! Така че стига си ми ги защитавал, купи си някъде голям двор, има доста изоставени села, събири си ги и гледай!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако коня на дядо ми ритне дете,ши Идем киФтета! :lol:

:bira: с тия кифтета върви и бираа :bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Радев

Ние ловците знаем как да се порадваме на някое куче а децата са с емоционални

реакции и дори по някога и родителите не можем да контролираме .Старите хора са с по

бавни реакции .Жените повечето са или страхливи или не знаят как да общуват с куче .

И кажи какво да направим да им забраним да излизат заради псетата бездомни .Аз живея

във вила край Варна комшийката ми и сина и ги е страх вечер да се приберат защото не

знам от къде вечер се появяват няколко кучета .Стоят с часове на главния път и чакат

случайно някой комшия да се прибира за да ги придружи до дума им .Един два пъти ме се

наложи от маса да ставам за да ги прибера от спирката.И си казах тези помии ми досаждат

и реших проблема . :diee: И ще го решавам до тогава докато не се вземат (не ме интересува вече

от кого)някак ви адекватни мерки .А от такива като теб акъл не искам . :yahoo: и не ме

учи как да се държим за да не ни ухапят,ако ги няма по улиците свободно няма да има

този проблем . :wallbash:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години в нашият край ходеше един ловджия и един полицай и всяко улично куче което се скита по улици и паркове и нямаше каишка на врата отнасяше огъня,това ставаше внимателно като се внимаваше да не пострада човек,нямаше пострадали хора за това време от стрелбата,дали е правилно или не това е друг въпрос,НО кучетата по улиците намаляха много драстично,в последните няколко години не е така,сега има приюти ,минават упояват ги,кастрират ги и пак на улицата,акането и пикането е ужасно да го видиш при положение че деца и възрастни ходят и играят ,аз съм за крайни мерки, защото дават положителен резултат.Аз имам куче но моето куче до сега на улица не е излизало само . :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години в нашият край ходеше един ловджия и един полицай и всяко улично куче което се скита по улици и паркове и нямаше каишка на врата отнасяше огъня,това ставаше внимателно като се внимаваше да не пострада човек,нямаше пострадали хора за това време от стрелбата,дали е правилно или не това е друг въпрос,НО кучетата по улиците намаляха много драстично,в последните няколко години не е така,сега има приюти ,минават упояват ги,кастрират ги и пак на улицата,акането и пикането е ужасно да го видиш при положение че деца и възрастни ходят и играят ,аз съм за крайни мерки, защото дават положителен резултат.Аз имам куче но моето куче до сега на улица не е излизало само . :good:

:good::good::good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става дума за пренасяне и сглобяване, а за употреба в населено място

Казус : Законен ловец със законно притежавана ловна пушка стреля от двора на къщата си на село и ранява(убива) скитащо куче на поляната пред къщата му в границите на селото.Няма пострадали хора и възмутени от постъпката му граждани.

Въпрос:Кои точно закон е нарушил (ЗОБВВПИ , ЗЛОД , НК или ....) и по кои член ?

Никой не ми е отговорил на въпроса :yahoo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ми е отговорил на въпроса :yahoo:

Нарушен е закона за лова.

Използването на ловното оръжие следва да се извършва само на лов. След като не си имал разрешително за лов в местността - двора на къщата, то си в нарушение. :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушен е закона за лова.

Използването на ловното оръжие следва да се извършва само на лов. След като не си имал разрешително за лов в местността - двора на къщата, то си в нарушение. :drinks:

В чл.5 ал.2 т.3 от ЗЛОД е написано ,че става дума за стрелба в ловностопански район ,а населеното място не е такъв район.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чл.5 ал.2 т.3 от ЗЛОД е написано ,че става дума за стрелба в ловностопански район ,а населеното място не е такъв район.

Ловците кадидатстват и притежават огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях за ловни цели

Прочитаме-

Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия

2. огнестрелни оръжия за лов - дългоцевни огнестрелни оръжия с гладкостенна цев, която е с дължина над 51 сантиметра, и до 300 броя боеприпаси за всяко оръжие, и дългоцевни огнестрелни оръжия с нарезна цев и до 100 броя боеприпаси за всяко оръжие;

Не ми се търси в закона - но в самото разрешително току що прочетох пише - Задължение - да ползва оръжието само по предназначение - значи лов

и ЗЛОД където е описано какво е лов..

Чл. 43. (1) Ползването на дивеча се осъществява чрез ловуване.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е убиване, улавяне, преследване и нараняване на дивеч, както и вземане, пренасяне, укриване, съхраняване, обработване, превозване на намерен, ранен и убит дивеч или на разпознаваеми части от него, събиране и вземане на яйца от птици - обект на лов.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е и престой или движение на лица извън населените места със:

1. извадено от калъф и сглобено ловно оръжие, независимо дали е заредено или не;

2. стъпни капани, примки с метално въже и електрически звуковъзпроизвеждащи прибори за привличане на дивеча.

(4) (Нова - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Не са ловуване действията по ал. 2 и 3, когато се извършват в район на обособени ловни стрелбища или полигони за обучение на ловни кучета.

(5) (Нова - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Не е ловуване по смисъла на ал. 3 извършването на:

1. охранителна или друга дейност с пистолети и револвери с дължина до 300 мм от длъжностни лица при и по повод изпълнение на служебните им задължения;

2. (отм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.)

Т.е. не може да използваш ловното оръжие не за лов

Впроче е вписано и в искането ти - Искане за разрешително за оръжие за лов..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано се разбира .че скитащо куче не е дивеч освен ако не е в извън населено място т.е. в ловностопански район и стрелба по него в населено място не може да се санкционира по ЗЛОД.

В старият ЗКВВООБ имаше един член (май,че 25-ти ,точката не я помня) в който пишеше,цитирам по памет ,, Не се издава разрешение а издаденото се отнема на лице,което използва оръжието не по предназначение и по начин създаващ опасност за живота и здравето на гражданите ,, . В новият ЗОБВВПИ такъв член НЯМА ! И кво праим ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д-р Радев, да те върна на един въпрос, на който упорито отказваш да отговориш.

ДЕЦА ИМАШ ЛИ?? ДЕЦА, ДЕЦА. Едни такива мили същества, като тези на които им купуваш гранули.

Или пак ще се направиш на приятно разсеян?? :clapping:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д-р Радев, да те върна на един въпрос, на който упорито отказваш да отговориш.

ДЕЦА ИМАШ ЛИ?? ДЕЦА, ДЕЦА. Едни такива мили същества, като тези на които им купуваш гранули.

Или пак ще се направиш на приятно разсеян?? :clapping:

и два внука да са живи и здрави?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано се разбира .че скитащо куче не е дивеч освен ако не е в извън населено място т.е. в ловностопански район и стрелба по него в населено място не може да се санкционира по ЗЛОД.

В старият ЗКВВООБ имаше един член (май,че 25-ти ,точката не я помня) в който пишеше,цитирам по памет ,, Не се издава разрешение а издаденото се отнема на лице,което използва оръжието не по предназначение и по начин създаващ опасност за живота и здравето на гражданите ,, . В новият ЗОБВВПИ такъв член НЯМА ! И кво праим ???

Напротив - може. Използваш оръжието не по предназначение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам една дресьорка на "котки". Тя влиза спокойно при лъвовете и тигрите и си играе с тях. Дай по тоя случай да пуснеме и лъвове по улиците - човек трябва да си знае мястото и да разбира животните, за да няма проблеми с тях. Още повече, че всички "ние" са виновни за изчезването им от балканите, като далечни наследници на тези, които са ги изтребили... :rolleyes:

Иначе браво за внуците. Преди години даваха един предаване за някакъв нашенски змияр. Имаше и репортаж как двете му щерки бяха хванали по една пепелянка и си ги бяха окачили (диви и живи разбира се) като гердани на врата. Винаги съм завиждал за подобни умения и търпение. :good:

Редактирано от Alien

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам към анкетата да се добави още един въпрос - "Да се изпратят ли спецчастите от МВР, след като решат проблема с шапните карави, да решат проблема с бездомните кучета?" Аз не виждам разлика в двата случая. Едните са носители на зараза и другите са носители на зараза ....дори бездомните кучета са по-опасни от гледна точка на това,че шапа не ходи по хората!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам към анкетата да се добави още един въпрос - "Да се изпратят ли спецчастите от МВР, след като решат проблема с шапните карави, да решат проблема с бездомните кучета?" Аз не виждам разлика в двата случая. Едните са носители на зараза и другите са носители на зараза ....дори бездомните кучета са по-опасни от гледна точка на това,че шапа не ходи по хората!

Аааа, сега последно казаха, че са порицали Войнов и не било нужно от МВР да пуцат по "умните крави" - загуба на време и ресурс било това :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, сега последно казаха, че са порицали Войнов и не било нужно от МВР да пуцат по "умните крави" - загуба на време и ресурс било това :)

Тънкия ми замисъл с този въпрос е процедурата ,която се предприема в единия и другия случай! Едните ще ги трепем ,другите ще ги храним .... от къв зор!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънкия ми замисъл с този въпрос е процедурата ,която се предприема в единия и другия случай! Едните ще ги трепем ,другите ще ги храним .... от къв зор!?

Разбрах Ви отлично :) просто исках да иронизирам леко :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах Ви отлично :) просто исках да иронизирам леко :drinks:

Аз съм сигурен ,че тук всички ме разбират отлично!

Питам се ,къде са ония дето ни изтипосаха в централните новини, да отговорят те на този въпрос..... 8)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - може. Използваш оръжието не по предназначение.

По кои закон ? И член ? По ЗОБВВПИ ,нама такъв. По ЗЛОД излиза,че това не е лов- пак не става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сигурен ,че тук всички ме разбират отлично!

Питам се ,къде са ония дето ни изтипосаха в централните новини, да отговорят те на този въпрос..... 8)

Ти пък сега, то всички от "Панчерово-Извор" са бракониери и "кмета" ги защитава!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове