Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Като я вземеш, да я подържиш в ръцете си, ще разбереш сам.

Все едно, че я е сглобявал бай Пешо в гаража отсреща, използвайки чук и ъглошлайф...

Единствения плюс, че е 308Win....

но минусите са толкова, че по-добре за аналогична цена SLR на Арсенал...или нещо по-скъпо :)

Edited by ezekiel
колеги кажете нещо за тази пушка. предимства недостатъци цена и др.

Колега, аз лично харесвам САЙГа-та...ето ти официялния сайт на ИЖ в Русия : http://www.izhmash.ru/rus/product/saiga.shtml

Доколкото знам единствената фирма, която внася техните продукти, е в Пловдив ...ако искаш може да ти дам номера да звъннеш и да питаш всичко, което те интересува ! :)

Edited by generala_ak47

Колега аз преди 3 месеца си взех SAIGA 308-1 на цена 970лв.

Пробвах с български патрони на Арсенал на 100 метра прави група 5-6 см.

На мен ми харесва като изключим теглото с оптиката е около 5 кг.

Колега аз преди 3 месеца си взех SAIGA 308-1 на цена 970лв.

Пробвах с български патрони на Арсенал на 100 метра прави група 5-6 см.

Пацо, от Пловдив ли я взе? колко време чака за поръчката или си я имаше там ? интересува ме дали има САЙГА МК като калашник е ? с къса цев ?

Двуногата включена ли е в цената или ти препоръчват оръженосец????

Като я вземеш, да я подържиш в ръцете си, ще разбереш сам.

Все едно, че я е сглобявал бай Пешо в гаража отсреща, използвайки чук и ъглошлайф...

Единствения плюс, че е 308Win....

но минусите са толкова, че по-добре за аналогична цена SLR на Арсенал...или нещо по-скъпо :)

Тука не съм съгласен с теб. Сайга .308 не е по зле направена от Тигър. Приклада и полуложата (когато са от дърво), даже са значително по-добри. Просто е калашник в калибър .308. Голямото тегло на пушката идва от тежката цев. Цевта е много дебела в частта си след патронника, но не се забелязва на пръв поглед, защото тази част е скрита от полуложата. Самата тежест на карабината не може да бъде недостатък. Недостатък е спусъчния механизъм - точно като на калашника. С малко заглаждане на триещите се части, се постига по-меко и гладко спускане, но няма мек спусък. SLR на Арсенал по никакъв начин не може да се сравнява с възможностите на Сайга .308 и не е по-добрия вариант. Все пак, калашник в калибър .308 е много по-добре от калашник 7.62Х39 или .223. Разбира се, тази карабина не може да се сравнява с Тигъра, но е една добра разработка на базата на калашника. Казвам това от позицията на човек притежавал и използвал няколко вида SLR 7.62X39, Сайга .308 и Тигър 7.62х54R и стрелял с Тигър .308 (на Езекил). Колкото до групите, които правят тези карабини, искам да ви дам един полезен съвет. Всяка карабина продавана от НВС има паспорт. В него пише каква е групата на заводската прострелка и това, което пише е вярно.. Почти няма еднакви в това отношение карабини. Просто, ако сте решили да си купувате карабина от НВС, изчакайте да дойде партидата и помолете да ви извадят паспортите за да си изберете карабината с най-добрата група. Групата на моята Сайга .308 беше 3 см на 100 м. Така пишеше в паспорта и такава група си правеше карабината при стрелба от стенд. Имаше и карабини с 7 и 8 см група.

Edited by HARRY POTTER

Тези които съм гледал за съжаление не бяха с дървени части.... впечатлението които са ми правили е било лошо. Пласмасовите части и чувството, че е правена от ламарина се асоциира с много "евтина" пушка.

За останалото разбира се съм съгласен... (калибъра и групите).

Тези които съм гледал за съжаление не бяха с дървени части.... впечатлението които са ми правили е било лошо. Пласмасовите части и чувството, че е правена от ламарина се асоциира с много "евтина" пушка.

За останалото разбира се съм съгласен... (калибъра и групите).

Не искам да засягам никого, но немога на дамеря нищо ловно в тая пушка. Само от думата "калашник" се правят съвсем други асоциации. А нали лова не е само убийство а много повече.

Не искам да засягам никого, но немога на дамеря нищо ловно в тая пушка. Само от думата "калашник" се правят съвсем други асоциации. А нали лова не е само убийство а много повече.

Не си много прав Радо. Ние Дъртаняните в тоя форум, като чуеме Манлихер и се сещаме за военното обучение на времето (края на 10 клас). Там се стреляше с Манлихери - едни стари бойни карабини (изкарали по две-три войни). Асоциацията, обаче, е много положителна. А, колкото до лова, той е преди всичко убиване на дивеч. Това, дето е "много повече" е свързано основно с убиването. Но, след пет години разнасяне насам натам на ловни карабини на базата на калашника (всички различни модели без Сайга 7.62х39), мога да кажа само едно: Трябва да си им фен, за да не се чувстваш преебан от избора си. А когато така или иначе, разбереш, че си се преебал, прави се на фен.

Edited by HARRY POTTER
Не си много прав Радо. Ние Дъртаняните в тоя форум, като чуеме Манлихер и се сещаме за военното обучение на времето (края на 10 клас). Там се стреляше с Манлихери - едни стари бойни карабини (изкарали по две-три войни). Асоциацията, обаче, е много положителна. А, колкото до лова, той е преди всичко убиване на дивеч. Това, дето е "много повече" е свързано основно с убиването. Но, след пет години разнасяне насам натам на ловни карабини на базата на калашника (всички различни модели без Сайга 7.62х39), мога да кажа само едно: Трябва да си им фен, за да не се чувстваш преебан от избора си. А когато така или иначе, разбереш, че си се преебал, прави се на фен.

Сигурно си прав Хари. В интерес на истината аз не съм ходил в казарма и не съм стрелял с калашник, май даже не съм виждал. Сайга съм виждал. И тук руската поговорка важи с пълна сила.

Поздрави

• 5 years later...

Някой може ли да ми каже имам Сайга 308 пристреляна на 100м. +4см с оптика пилат 4по32 милдот,на какво разстояние мога да се прицелвам с първата долна точка на скалата?

:beach: ами изхаби някой друг патрон и ще разбереш , пък и разни патрони разни неща се получават. гледаш през милдота не виждаш ли каква е разликата като знаеш пада на куршума.

Стрелям с федерал 11.7 грама. На 200м. попадението е между кръстчето и 1-вата точка на скалата.Нямам възможност да пробвам на по-далечно разстояние.

• 1 year later...

Каква е стъпката на нарезите на Сайга 308 Win.

Edited by suzi1973