Jump to content

обучаване и дресиривка на английски сетер

Recommended Posts

здравейте колеги,

наскоо се сдобих със сетер

това е кучетокоето съм икал да гледам

искам съвет какви команди трябва да изпълнява на какво трябва да я науча

има няколко месеца то лова

около годинка е е мн е послушна прави стойка и и апорт

някакви съвети и пепоръки моля :)

кученцето е хубаво

снощи на една котка такава твърда стойка направи чче направо ме изуми

аз до сега се с гончета съм се занимавал

благодаря ви предварително:)

ее колеги никой нищо не казва

ее колеги никой нищо не казва

Учи на командите които , трябва да знае всяко куче .

Да сяда , да ляга , да остава на място (седнало или легнало зависи от това какво искаш) , да търси апотра ,не визуално а да използва носът си .

На място най - лесно можеш да го научиш да остава , когато му даваш да яде , вечерт или следобяд когато там го храниш , казваш му да седне / легне и му казваш МЯСТО и колкото повече издържи толкова по добре , след което си получава дажбата . И разбира че си му направил мн добро , понеже е време за хранене и е гладно и така лека полека свързва командата с яденето и се стреми да е изпюълни добре за да имам "мамбо" :).

Бъди внимателен Сетера и Пойнтера много обичат да се "сърдят" , не го бий щото после 2 дена няма да си говорите . Наказвай го , да стой седнало далече от теб , когато му се караш не се смей , кучетата са физиономисти , когато си ядосан разбират .

Това е в общи линии .

А и не прекалявай с тренировките щото ще му омръзне , а престави си на теб като ти омръзне да правиш нещо и той е така , като му омръзне няма повече да го прави , и повече игра , всичко трябва да става на игра , но най важното е винаги когато го повикаш , независимо каде , какво и как да идва до теб , друго може да не прави по книга , НО винаги да идва .

Така можеш да го върнеш когато гони дивече който не е ранен и да му спасиш живота от евентуален лов до автомобилен път :)

Това се сетих за първо мислене , но е по добре да видиш познат колега , на който ти харесва как му работи кучето и да го питаш как го е постигнал :)

Това е от мен , Поздрави :)

БЛАГОДАРЯ ТИ КОЛЕГА СУПЕР ОТГОВОР МЕРСИИ

БЛАГОДАРЯ ТИ КОЛЕГА СУПЕР ОТГОВОР МЕРСИИ

щом е на около година първо спечели доверието му после опознай маниерите и навиците му и щом си забелязал и ловна страст - извеждане му е майката и колега - най добре е да го научиш да не ходи при чужди хора че е пълно с обяви за изчезнали кучета УСПЕХ

колега смея да твърдя че съм спечелил доверието му мн ми се радва , най мн при мене идва

апортира ми всичко нау4их го на седни

постоянно съм с нея

ама несмея още да я пусна

навън

иначе като пусна на затворено

и както и кажа името и тутакси е при мене

ама голям глад голямо чудо куф е тоя апетит дето го има

хапчета и дадох ПаразимекД

и е суперр весела и игрива отпусна се

гледа ме постоянно в о4ите

а се отделя от нея и по4ва да се цупи

да лае да скимти

колега смея да твърдя че съм спечелил доверието му мн ми се радва , най мн при мене идва

апортира ми всичко нау4их го на седни

постоянно съм с нея

ама несмея още да я пусна

навън

иначе като пусна на затворено

и както и кажа името и тутакси е при мене

ама голям глад голямо чудо куф е тоя апетит дето го има

хапчета и дадох ПаразимекД

и е суперр весела и игрива отпусна се

гледа ме постоянно в о4ите

а се отделя от нея и по4ва да се цупи

да лае да скимти

Щом е почнала всичко това да прави е изкарай на полето. :good: Виж и държането

там .И почни с правилните движения.Карай я да претърсва по твоя заповед за ранен

или убит дивеч.За целта си вземи едно мюре с перушина от някакъв пернат дивеч.Когато

почне сполучливо да се справя с това предизвикателство вземи живи пъдпъдъци .Но не я

натоварвай много с команди прави всичко повече на игра.И го прави често но кратко

време 15-20мин.УСПЕХ :yahoo:

Edited by ivan-alarmata

Сетера си е готов ловец и почти няма нужда от обучение всичко си му е вродено , поне при моя е така само послушай колегата писал по горе и го научи да идва винаги при тебе като го викаш , става въпрос за в полето или гората , това е за да не излезе на шосе или да не ти го откраднат.Моя е на година и пет месеца и ловува перфектно на яребица , фазан и бекас , гони заек и сърна и намира и донася отстреляни гургулици в гора без да съм го учил изобщо.Но всеки ден правим по две дълги разходки навън сутрин и вечер а събота и неделя още повече.Без изключение.

Поздрави

Любо

Щом е почнала всичко това да прави е изкарай на полето. :good: Виж и държането

там .И почни с правилните движения.Карай я да претърсва по твоя заповед за ранен

или убит дивеч.За целта си вземи едно мюре с перушина от някакъв пернат дивеч.Когато

почне сполучливо да се справя с това предизвикателство вземи живи пъдпъдъци .Но не я

натоварвай много с команди прави всичко повече на игра.И го прави често но кратко

време 15-20мин.УСПЕХ :yaho

мерси колега ще питам някой ловец няма ли замразен падпадък ама има един проблем

апортира си4ко което не става за ядене

с кокал примерно не става хах това малко ме притеснява и малко е лакома ама да види мвайното е 4е в един кафез са две жени и не се карат , гончето и сетерката

мерси колега ще питам някой ловец няма ли замразен падпадък ама има един проблем

с кокал примерно не става хах това малко ме притеснява и малко е лакома ама да види мвайното е 4е в един кафез са две жени и не се карат , гончето и сетерката

Вземи облепи на различни предмети с перушина от пернато и наблягай на апорта

с тези предмети.Защото имам един колега който кучето му правеше такъв апорт и не

слушаше като му приказвах да не му дава да прави апорт на предмети които в лова

кучето няма да среща ( джапанки,сопи,пластмасови бутилки и други глупости )

И после на полето като не си намери убития дивеч викаше мен да му го търся.

И няма да ти казвам какъв майтап ставаше.Затова започвай от сега.На пазарите за

животни продават пъдпъдъци и не са скъпи.УСПЕХ

Edited by ivan-alarmata

с тези предмети.Защото имам един колега който кучето му правеше такъв апорт и не

[/quot

мерсиии жив и здрав

• 1 month later...

[/quot

мерсиии жив и здрав

Колега докъде стигна с обучението .Не казваш нищо вървят ли нещата при теб . :yahoo::drinks:

аа сори колега, напоследък нямам време излизаме

оня ден дигнахме падпадъци с нея, но не ми харесва мн стойката й, пък и като седи затворена докато се наиграе и прави глупости но е далеч по послушна след първия половин час изпълнява сичко, само апорта го тренираме с един кожен калъш и един стар кобур и става но от втория път третия път

ще стане

тука след 5 - 6 дена ще имам мн свободно време

и няма да има проблеми надявам се

мн е буйна

гончето ми се разгони и съм и намерил страхотен мъжки същата порода внесен от сърбия

имаш ли фейсбук дай го да то те намеря

и да я видиш сетерката

аа сори колега, напоследък нямам време излизаме

оня ден дигнахме падпадъци с нея, но не ми харесва мн стойката й, пък и като седи затворена докато се наиграе и прави глупости но е далеч по послушна след първия половин час изпълнява сичко, само апорта го тренираме с един кожен калъш и един стар кобур и става но от втория път третия път

ще стане

тука след 5 - 6 дена ще имам мн свободно време

и няма да има проблеми надявам се

мн е буйна

гончето ми се разгони и съм и намерил страхотен мъжки същата порода внесен от сърбия

имаш ли фейсбук дай го да то те намеря

и да я видиш сетерката

Голям съм да вися във феисбук нямам такъв . :yahoo: Но я качи в темата сетер . :good: Там ще я видим .

готово публикувах виж я