Jump to content

болтова карабина Застава

Recommended Posts

здравеите искам да питам за карабина застава м70 болтова 30 06 дали мога да стрелqм с тежки куршуми и с какви грамажи е добре да се стрелq на дива свинq ако нqкои сподели ште сам бларен питам заштото за първа година сам с нарезно

здравеите искам да питам за карабина застава м70 болтова 30 06 дали мога да стрелqм с тежки куршуми и с какви грамажи е добре да се стрелq на дива свинq ако нqкои сподели ште сам бларен питам заштото за първа година сам с нарезно

Колега, разбира се, че можеш да стреляш с тежки куршуми стига да ги харесва пушката! Всяка цев харесва различни марки, грамажи и тн! И тежки тежки колко да са от 14,3гр. май по тежки няма мисля! Купуваш и пробваш, аз на примерно тая година отупах 4 прасета с норма орикс 13гр. Падат кат круши при добро попадение, но отката си не е кат с 11,7! Хубавото е от адреналина,че чак после се сещаш че носа понаболява малко ако не си имал време да я гушнеш кат ората! :D При тежките пропадането е по голямо, което пък на гонка не е болка за умиране, щото няма се правиш на снайперист! :) Проба грешка! Гледам си земляк, обади се кога си свободен да пием по кафе и да се запознаем, пък и има кво да се налъжем :yahoo:

ПС Само правописа пооправи малко,че.......излагаме се пред чужденците :good:

малко трудно пиша оште несам свикнал с клавиатурата затова така:drinks:

За стъпката на нарезите на Заставата най-добрия грамаж е 10.7гр. Изпитано.Проверено.Тествано. Не само от мен.

С по-тежки патрони става само на гонка-над 100м.значително разсейва.

Опитай и сам ще се убедиш!

Само да подскажа-опитай Хорнейди 11.7гр. - имам някакво вътрешно чуство,което ми подсказва,че ще останеш доволен.

Поздрави!

много се извинqвам за правописа човек се учи докато е жив тази клавиатура ,

За стъпката на нарезите на Заставата най-добрия грамаж е 10.7гр. Изпитано.Проверено.Тествано. Не само от мен.

С по-тежки патрони става само на гонка-над 100м.значително разсейва.

Опитай и сам ще се убедиш!

Само да подскажа-опитай Хорнейди 11.7гр. - имам някакво вътрешно чуство,което ми подсказва,че ще останеш доволен.

Поздрави!

Хм, ти ма срази колега; Стрелям с 11,7г. норма вулкан и не съм забелязал това разсейване което описваш! Същото е и със сръбски и чехски от 11,7г. Да не е от некачествени патрони? Имах едни Геко дето се представиха много лошо.

С 11,0 г. също няма проблем; С 13 г. не съм опитвал.

Ами разчета на 1:12 стъпка е принципно предвиден за стрелба с 10.7 гр. куршуми.

Поне на 308 е такъв.За 30-06 ме съмнява да е друг.Но все пак не се наемам да го твърдя.Аз също съм опитвал всички грамажи,дори и 14 гр.

Не казвам,че разсейките са огромни,но над 300 метра се отваря групата с няколко сантиметра,независимо от патроните. С 10,7 гр. стрелбата при мен е оптимална. Наистина,моята е в кал.308,което не ми се вярва да дава чак такива разлики от 30-06,но знае ли човек....

И аз съм съгласен с Крум.При изстреляни вече стотици патрони с моята ЗаставаМ70 308,стигам до заключението, че с 10,7гр куршуми дава повече от колкото може да се иска от такова оръжие:...Това са снимки от 2008 но и до днес резултатите с 10,7гр /писал съм 11.0/ са като близнаци.

post-170-0-88348600-1305133384_thumb.jpg

post-170-0-06434000-1305133399_thumb.jpg

post-170-0-56060500-1305133414_thumb.jpg

Edited by mladen

Стъпката на нарезите на 308 и 30-06 е различна; Класическата на 30-06 е 1:10 инча (254 мм), щото е правен за по-тежки куршуми.

Само на финландските карабини е еднаква за двата калибъра и е 1:11;

На Заставата стъпката на нарезите е 250 мм (1:10) за 30-06 и 300 мм (1:11,81, напрактика 1:12) за 308.

колеги а на 8/57 каква е стьпката защото с боини дава много прилична група а s/b или пп разсеива повече

благодаря

И аз съм съгласен с Крум.При изстреляни вече стотици патрони с моята ЗаставаМ70 308,стигам до заключението, че с 10,7гр куршуми дава повече от колкото може да се иска от такова оръжие:...Това са снимки от 2008 но и до днес резултатите с 10,7гр /писал съм 11.0/ са като близнаци.

Радвам се,че и ти си стигнал до извода,че с 10.7 нещата са най-близо до истината.

Апропо-моята ППУ-тата не ги стреляше добре,а да не говорим,че на няколко пъти съм вадил от животно проектил,който се е разпаднал на оловна сърцевина и на медната мантия,която е напълно отделена от оловото.За нагара по цевта да не говорим..................

Но както е добре известно-всяка цев си харесва патрона.

Поздрави!

Я да попитам и аз айде, каква е стъпката, че рових в сайта на Застава,но не намерих! Става дума за мойто момиченце М85 .223! :D

:bira:

M85 в .223 - 305 мм стъпка на нарезите.

Ако може да поспамя малко темата, да ме извиняват колегите. Някой да има информация ,къде има или някой да продава застава м85 малинхер 223 иска с къса 50см. цев. Може и ремингтон 223 таргет тактикал или чз 527. благодаря

• 4 years later...

Здравей колега, рових доста по нета както и в сайта на сърбите, но никъде не откривам стъпката на нарезите на Застава М70 в калибър 7 Rem. Mag. или някой ако знае нека сподели? Благодаря ви

• 3 weeks later...

Здравей колега, рових доста по нета както и в сайта на сърбите, но никъде не откривам стъпката на нарезите на Застава М70 в калибър 7 Rem. Mag. или някой ако знае нека сподели? Благодаря ви

Съдържанието на сайта е променено. Преди години ги даваха стъпките на нарезите.

• 2 months later...

Колеги продавам ловна карабина застава м70 в кал.30-06 в комплект с оптика Edenberg1,5-6х42 с просветка с бърз монтаж Leupold,калъф и ремък Hillman. Карабината е закупена в края на 2010г в перфектно състояние. Цената на комплекта е 1150лв. Телефон за контакт 0876776880

post-9679-0-46877300-1461962069_thumb.jpg

• 1 year later...