Jump to content

ИЖ 27 - модификации?

Recommended Posts

Здравейте,

Прочетох почти всичко за тази пушка във форума, но не намирих информация за отделните модификации.

Искам да попитам каква е разликата между ИЖ 27 М, ИЖ 27 ЕМ и т.н... :) Вероятно ще е полезно и на други потребители, защото тази пушка е много разпространена.

Поздрави!

Здравейте,

Прочетох почти всичко за тази пушка във форума, но не намирих информация за отделните модификации.

Искам да попитам каква е разликата между ИЖ 27 М, ИЖ 27 ЕМ и т.н... :) Вероятно ще е полезно и на други потребители, защото тази пушка е много разпространена.

Поздрави!

Ето, виж това http://akbnn.ru/manual_izh27.php Пише за модификациите които те интересуват(а и не само за тях), но дано се оправяш с руския...

Edited by emil5koff

Ето, виж това http://akbnn.ru/manual_izh27.php Пише за модификациите които те интересуват(а и не само за тях), но дано се оправяш с руския...

Колега само за сведение искам да ти кажа че тази информация е стара. Аз си купих нова пушка и ще снимам паспорта на оръжието. Например моята е с 71 см цеви. Има и други разлики :drinks:

post-4481-0-58595200-1305009494_thumb.jpg

Edited by начинаещ

А това е сертификата. В края на паспорта има чертежи за устройството на отделните модификации. Ако проявяваш интерес ще ги кача иначе в текста е описано какво означават отделните букви след марката оръжие :drinks:

post-4481-0-38987700-1305009856_thumb.jpg

Колега само за сведение искам да ти кажа че тази информация е стара. Аз си купих нова пушка и ще снимам паспорта на оръжието. Например моята е с 71 см цеви. Има и други разлики :drinks:

Стара, стара, колко да е стара? Става дума за пушка, а не за вестник.Това, че има насъществени различия е факт и се среща и при доста по престижни марки.Още повече,производителя се е подсигурил включвайки в паспорта на оръжието текстове като: "...Примечание- *Возможно изготовление ружей с другими сочетаниями дульных сужений;Ружья могут поставляться в рядовом, штучном и экспортном исполнениях..." и др.Колегата пита за разликата между ИЖ 27 М и ИЖ 27 ЕМ, така че едва ли ще го впечатли факта, че болта в позиция №58(примерно)е М6, а не М8(пак примерно)!

Стара, стара, колко да е стара? Става дума за пушка, а не за вестник.Това, че има насъществени различия е факт и се среща и при доста по престижни марки.Още повече,производителя се е подсигурил включвайки в паспорта на оръжието текстове като: "...Примечание- *Возможно изготовление ружей с другими сочетаниями дульных сужений;Ружья могут поставляться в рядовом, штучном и экспортном исполнениях..." и др.Колегата пита за разликата между ИЖ 27 М и ИЖ 27 ЕМ, така че едва ли ще го впечатли факта, че болта в позиция №58(примерно)е М6, а не М8(пак примерно)!

Да така е обаче преди да си купи пушка човек се ориентира към определена дължина на цевта която съвсем не е маловажна :good:

След толкова писания, някой с думи прости да обясни, каква е разликата...с едно ИЗРЕЧЕНИЕ! :yahoo:

След толкова писания, някой с думи прости да обясни, каква е разликата...с едно ИЗРЕЧЕНИЕ! :yahoo:

аз лично мисля,че разликата е в задприладния елемент :D

Буквата М- магнум - патронника е с дължина 76 милиметра.

Е - ежектор . Мился , че знаете какво е ежектор .

Един сравнително изчерпателен отговор на зададения въпрос:

Гладкоцевна ловна пушка с две вертикално разположени цеви

• Базов модел ИЖ 27 в производство от 1973 година, като модернизация на ИЖ 12. Произвежда се в различни модификации.

• Възможни калибри: основно 12, 16 и 20, по поръчка и 20, 28 и 410

• Патронник: 70 мм или 76,2 мм (магнум)

• Средно налягане на газовете: 65 МПа (за 70 мм); 90 МПа (за 76,2мм)

• Дължина на цевити: основно 725 мм (при поръчка 675, 725 и 750)

• Произвежда се с постоянни и сменяеми втулки (С – 0,0; IС – 0,25; М – 0,5; IМ – 0,75, F – 1,0 и Т - 1,23)

• Диаметър на канала за 12 кал.: 18,4 мм

• Маса: за различните модификации: 3,4 – 3,6 кг

• Възможни буквени означения на различни модификации:

М – модификация на базовия модел ИЖ 27 (напр. ИЖ 27М)

Е – наличие на ежектори (автом. изхвъргачи) напр. ИЖ 27ЕМ

1С – с един спусък (напр. ИЖ 27 ЕМ – 1С)

Допълнитилно М – понякога оръжието магнум (76,2 мм) се означава например ИЖ 27ЕМ – М

Комбинацията от тези означения показва типа на модификацията.

освен магнум буквата М може да означава модернизирано,модифицирано или бог знае какво още.за магнум и на руските маркират"3",тоест 3 инча ма не на всички.те тия руски мркировки в 13та глуха може да те метнат.мога да ти покажа пушка дето хем е маркирано М,а до него и "3"

Edited by nqkoiotnqkade

Най - лесно ми е така да ги разпознавам , а явно се бъркам щото , ако е М е магнум то тогава мой познат на който пушката е Иж-27ЕМ-М и е СССР и си е 12/70 , с ежектори .

Чак сега загрях , че "М" не е магнум .

Извинявам се , че ви подведах .

Явно сте прави колеги , че е М е модификация някаква . :clapping:

Да! И е много важно да се знае, от уважаващите себе си ловци, че не е ИНЖЕКТОР!!!!

Драги инжекторджии - говорим за пушки, а не за инжектори, жигльори и темподобни....!!!

Edited by don_stefano

Най - лесно ми е така да ги разпознавам , а явно се бъркам щото , ако е М е магнум то тогава мой познат на който пушката е Иж-27ЕМ-М и е СССР и си е 12/70 , с ежектори .

Чак сега загрях , че "М" не е магнум .

Извинявам се , че ви подведах .

Явно сте прави колеги , че е М е модификация някаква . :clapping:

по горе колега е качил паспортни данни,тоест направо е снимал паспорта.има много модели,където присъства М,но не е магнум.абе не се бъркам на никой,но просто искам да предпазя добронамерено колегите,които мислят,че надписа М задължително е магнум и може някои да реши да поразкриви клюячовия механизъм или да понадуе цевите на своята пушка,като и набура патрони магнум :)

Нищо руско не може да се обясни с едно изречение :eusa_naughty: ...многото мнения в тази, инъче, простичка тема го доказват

Изрично съм написал, че буквата "М" непосредствено след ИЖ 27 означава модификация на базовия модел. Понякога, след другите букви, с тире отпред се пише "М", което означава "магнум". Например ИЖ 27 ЕМ - М.

Един сравнително изчерпателен отговор на зададения въпрос:

Гладкоцевна ловна пушка с две вертикално разположени цеви

• Базов модел ИЖ 27 в производство от 1973 година, като модернизация на ИЖ 12. Произвежда се в различни модификации.

• Възможни калибри: основно 12, 16 и 20, по поръчка и 20, 28 и 410

• Патронник: 70 мм или 76,2 мм (магнум)

• Средно налягане на газовете: 65 МПа (за 70 мм); 90 МПа (за 76,2мм)

• Дължина на цевити: основно 725 мм (при поръчка 675, 725 и 750)

• Произвежда се с постоянни и сменяеми втулки (С – 0,0; IС – 0,25; М – 0,5; IМ – 0,75, F – 1,0 и Т - 1,23)

• Диаметър на канала за 12 кал.: 18,4 мм

• Маса: за различните модификации: 3,4 – 3,6 кг

• Възможни буквени означения на различни модификации:

М – модификация на базовия модел ИЖ 27 (напр. ИЖ 27М)

Е – наличие на ежектори (автом. изхвъргачи) напр. ИЖ 27ЕМ

1С – с един спусък (напр. ИЖ 27 ЕМ – 1С)

Допълнитилно М – понякога оръжието магнум (76,2 мм) се означава например ИЖ 27ЕМ – М

Комбинацията от тези означения показва типа на модификацията.

Благодаря за изчерпателния отговор! Точно тази информация ме интересуваше :)

Сега чуденката е дали да бъде ИЖ 27M или ИЖ 27 ЕМ, варианта с един спусък не ми харесва. Иначе със сигурност ще бъде 12/70.

Какво бихте препоръчали за млад ловец?

Благодаря предварително за отговорите!

Колега, няма място за чудене. Иж-27 само без ежектори. Иначе някои екземпляри правят трайно живота ти неудобен (точно за ежекторите говоря).

Благодаря за изчерпателния отговор! Точно тази информация ме интересуваше :)

Сега чуденката е дали да бъде ИЖ 27M или ИЖ 27 ЕМ, варианта с един спусък не ми харесва. Иначе със сигурност ще бъде 12/70.

Какво бихте препоръчали за млад ловец?

Благодаря предварително за отговорите!

Колега аз си купих чисто нова пушка преди два месеца с никелирана глава 12/76 магнум с два спусъка, сменяеми шокове и дължина на цевта 71 см.

Много съм доволен от пушката въпреки че ще я водя на майстор. За да ти бъда полезен ще ти кажа плюсовете и минусите тъй като вече съм й прекарал 300 патрона само по стрелбищата :yahoo:

Плюсове:

1. Главата е никелирана и почти няма нужда от подръжка - отворихме я да я смазваме с един майстор и вътре всичко свети защото ми ръждавееше в края но се оказа оранжева субстанция за пасване на дървото към метала която слагат в завода.

2. Шоковете са голям плюс за всяка пушка и там проблеми съм нямал никакви.

3. Ежекторите си работят чудесно въпреки опасенията ми :yahoo:

4. Пасването на ложата е добро за пушка от ниския ценови клас.

5. Спусъците работят безотказно - за 300 патрона нито една засечка нямам а съм гърмял от всички марки на пазара:yahoo:

Недостатъци:

1. Самата пушка е тежка 3,4 кг дават по паспорта - помага при стрелба с магнум патрони но си тежи.

2. Появи се проблем при пасването на шепталата което е отстранимо от оръжейник.

Абе като изтрещях с първия патрон десятка на стрелбището на 50 метра си казах че това е моята пушка :yahoo:

Е по-нататък ще си купя берета SV 10 ама ижа пак няма да го продам :drinks: