Jump to content

Разход на гориво при Фронтера 2.3 ТДИ

didsann
 Share

Recommended Posts

Здравейте,някой засичал ли е Фронтерата дълга база с 2.3 тди мотор колко му гори.Мойта я засичам градско някъде 11-12л.,извън градско пада на 9л.Това е с гуми 235/75-15.КАК ВИ СЕ СТРУВА.

Здравейте,някой засичал ли е Фронтерата дълга база с 2.3 тди мотор колко му гори.Мойта я засичам градско някъде 11-12л.,извън градско пада на 9л.Това е с гуми 235/75-15.КАК ВИ СЕ СТРУВА.

Преди около 7-8 год, имах същата и разхода ми бе и на мен толкова. Междо другото, мотора е много корав. Взет е от Опел Рекорд и му е добавено турбо :good:

Взех го наскоро за 3000лв,пробутаха ми го със спукана глава и без термостат,че изхвърляше водата.Глава взех от Омега за 150лв,от Рекорда нестана,имаше различия в дюзите и клапаните,иначе на вид едни и същи.Иначе за сега взрши работа.Има място за всичко.

post-18832-0-56456900-1307108660_thumb.jpg

Edited by didsann

разход от 12/100 в града е абсолютно нормален за модела,имах такава преди години и я продадох точно 14 дни след като я засякох колко гори :D

Благодаря Ви много,питах,защото колеги тук казаха, че нетрябвало да е повече от 10/100,а пък всичко му прегледах,клапани,дюзи,а и енерция има.

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Колега от Варна съм и при нас трафика не е малък мойта гори 10/100, засичал съм я многократно и даже дават резервоара 80 литра а той е около 95

• 3 weeks later...

Последното засичане сега лятото ми го даде 10/100,може би това се дължи че не съм влизал в гората,а само въртя в града.Чух че слагали газова уредба на дизеловия двигател и разхода падал с около 40%.Затова записах час за монтаж на нова АГУ в другиден.Ще видим какво ще стане!

Днес го сложих.Веднага се усети повече мощност.За разхода по-натам,но засега съм доволен и на мощността.

7 литра дизел за 120 км,добре е!

Много просто.Обикновен изпарител,става и най-големия ментак.Пуска се газта след въздувният филтър с обикновен дросел,дупка в маркуча където върви въздуха.Там се пуска газта,намалена на минимум.Така се обогатява сместа и дизеловата помпа пуска по-малко нафта, а сместа е по-силна (газта разпалва нафтата и тя йзгаря напълно).Икономията идва от по-голямата мощност.Слага се и датчик на педала на газта,така че газта се пуска след 1100 оборота автоматично,на тихи работи само на дизел).Разхода:Дизела пада с 30-40 дори и на 50% а Газ гори около 1,5 до 2 литра на 100км.ПРИ МЕН ДАДЕ И ИКОНОМИЯ И МОЩНОСТ.

Edited by didsann