Jump to content

Предложение за изменение и допълнение на ЗЛОД

Recommended Posts

Уважаеми колеги ловци, получих информация от достоверен източник / народен представител /, че се готви предложение, което да се внесе за обсъждане и приемане от депутатите.

Това предложение, предполагам няма да се хареса на голяма част от българските ловци и затова ви предлагам да се запознаете с него и да коментирате...

Вашите мнения са важни, въпреки, че се съмнявам някой / тези, които вземат решенията в момента / да ги вземе в предвид...

С няколко думи, за какво става въпрос :

Ловците ще имат възможност да не членуват никъде, като в този случай ще трябва да си заплащат за ловуване в България, като чуждестранни ловци по линия на ОЛТ. Ще могат също така да ловуват в ДЛС и частните ЛС в цялата страна, също по цени на ОЛТ. Тези ловци ще плащат билет за лов единствено в ДГС, но за сметка на това, останалите такси ще са като за чужденци. Парите сбрани от тези ловци, ще остават в съответната дружина, на чиято територия ловуват. Режимът е уведомителен. Дружината не може да отказва искането за лов, освен в случаите, когато броят на тези ловци надвишава 1 ловец на 250 хектара. Отказът е писмен, като е необходимо да се указват точните причини за това. При неправомерен отказ се налага лична санкция на председателя - лишаване от право на лов за 3 години и глоба от 500 до 3000 лв.

Ловците също така, могат да членуват в ловен съюз, както е в момента - в дружина и сдружение. При този вариант, членовете на ловен съюз плащат ловен билет, членска карта и 50 лв за дивечовъдство. Имат право да ловуват на цялата територия на страната на уведомителен режим. Заплаща се бележката и убития дивеч по държавен ценоразпис. Парите отиват в дружината. Санкциите за неправомерен отказ са същите. Членовете на ловни дружини плащат ловен билет, членски внос и 50 лв за дивечовъдство. Правата им са също като на тези, които са членове само на съюз, обаче ще имат и право на един напълно безплатен лов месечно на територията на дружината. На този лов не се плаща нищо. Членовете на дружини могат да ходят на лов из цялата страна при условията, които са за членовете на съюзите.

Няма ограничения на вида лов по време на излет, което според мен противоречи на един друг закон, но това се предлага на този етап.

Ценоразписа, които се предвижда за отстрел на съответния дивеч е следния :

Пъдпъдък 2.00 лв ., гургулица 3.00 лв., фазан 10.00 лв, яребица и кеклик 12.00 лв, заек 28.00 лв, дива свиня 5.00 лв за кг.

Като дивата свиня се тегли без кожата, главата и вътрешностите. Участниците в груповия лов си поделят по равно парите.

Ловецът отстрелял животното си прибира главата, кожата и карантиите безплатно.

За всички внесени суми се издава касова бележка от касов апарат на дружината, свързан директно с НАП.

Това са предложенията до сега, които на този етап предстои да бъдат внесени за обсъждане в пленарна зала и евентуалното им приемане.

Този коментар е промотиран на статия от член на екипа на форума!

тия горе съвсем изпростяха

защо да плащаме за дивечоразвъждане

като ще си плащаме всеки отстрелян дивеч

и този дянков вече ще иска пари и за въздуха

представям си ги председателите с касовия апарат

в раницата и като гоначи :yahoo:

и трябва сигурно да им осигурим безжичен

интернет с покритие из цялото ловно поле

за постоянна връзка с НАП

Нещо много невероятни и много "постно" измислени ми се струват предложенията и силно ме съмнява да се приемат, ако изобщо ги има ...

Ако пък тази глупост стане ще си е адски сериозна доза "допинг" за бракониерите (мое мнение)

А от това, че "нямало да има ограничения на вида лов по време на излет" по-голяма глупост не съм чувал :D ...

Контролния орган кой ще е и кой ще идва да ми брои пъдпъдъците и да ми пуска касова бележка :rofl:

Ще плащаме дивечовъдство и после ще плащаме бекас и пъдпъдък (прелетни видове), за които не е положено никакво "въдство" ?!?!?!?

Аз лично за тези комедийни промени и предложения не съм чул и нещо ми подсказва, че няма и да чуя ;)

Нещо много невероятни и много "постно" измислени ми се струват предложенията и силно ме съмнява да се приемат, ако изобщо ги има ...

Ако пък тази глупост стане ще си е адски сериозна доза "допинг" за бракониерите (мое мнение)

А от това, че "нямало да има ограничения на вида лов по време на излет" по-голяма глупост не съм чувал :D ...

Контролния орган кой ще е и кой ще идва да ми брои пъдпъдъците и да ми пуска касова бележка :rofl:

Ще плащаме дивечовъдство и после ще плащаме бекас и пъдпъдък (прелетни видове), за които не е положено никакво "въдство" ?!?!?!?

Аз лично за тези комедийни промени и предложения не съм чул и нещо ми подсказва, че няма и да чуя ;)

Изобщо не се съмнявай относно тези предложения, обсъждат се и в момента в комисия в НС :pardon:

Източника на тази информация, също е достоверен ;)

Дали ще се приемат е друг въпрос, но не е малко и това, че се обсъждат тези промени и то сериозно...:)

Не са решили, не са ги облекли в законна форма...

Това според мен няма как да се приеме. Особено за плащането на всяко отсреляно животно.Все пак не ми се вярва дивеча в държавата да стане като частно ловно стопанство, и не съм запознат това да го има някъде прието в др. държава. Да не говорим, че тогава всеки ще е бракониер! ;)

Това, ако е замислено наистина което ме съмнява ще е най-голямата глупост на правителството. И ще стане обратния ефект като при вдигнатият акциз, което наведе везните към по-голяма сива икономика!

Edited by Мартин Маринов

Изобщо не се съмнявай относно тези предложения, обсъждат се и в момента в комисия в НС :pardon:

Източника на тази информация, също е достоверен ;)

Дали ще се приемат е друг въпрос, но не е малко и това, че се обсъждат тези промени и то сериозно...:)

Утре ще имам информация, както се казва от извора :good:

Такава пародия българския ловец едва ли ще понесе ....

Да не говорим, че половината дружини да не кажа и повече са с възрастни ловци, което ще рече, че приеме ли се ще намалеят доходите на ДЛС от към такси за бележки и или, ако се вземе бележка то, ако има обстрелен дивеч тои няма да бъде вписан в бележката и тем подобни схеми ...

Утре ще имам информация, както се казва от извора :good:

Такава пародия българския ловец едва ли ще понесе ....

Пробвай да измъкнеш, ако ти дадат писмени документи на обсъжданите в комисията предложения, ще е интересно да се види черно на бяло и с имена, кой какво е предложил...;)

Съмнявам се, че ще успееш на този етап, ама не е лошо да се пробва...

Росене, знае ли се кой е инициатора на тия тъпотии ???

Кой ще го внася за обсъждане???

То пак е за нечия далавера , ама все пак избори идват , хората да си направят някои изводи.

Нямам думи направо!!!

Знаех си аз, че не трябва да се изненадвам от никакви простотии. Явно сегашната власт навлиза в етап, в който вижда, че постепенно губи народната любов и започва да си отмъщава. И то на кого? - на свободната ловджийска общност. Която досега не беше зависима от ДЛС-та и ОЛТ. Надявам се силно, че такива промени, дори да минат в комисия, няма да минат на парламентарен вот. =@

Росене, знае ли се кой е инициатора на тия тъпотии ???

Кой ще го внася за обсъждане???

То пак е за нечия далавера , ама все пак избори идват , хората да си направят някои изводи.

Нямам думи направо!!!

Знам, но за сега не искам да давам повече информация ;)

Все пак сме ловен форум и както съм казвал много пъти, няма да се делим по политически пристрастия или да правим партийна агитация :pardon:

Знам, но за сега не искам да давам повече информация ;)

Все пак сме ловен форум и както съм казвал много пъти, няма да се делим по политически пристрастия или да правим партийна агитация :pardon:

Не става дума за партийна агитация, а към кого да се обърнем, от къде идват тия велики идеи??? Мисля ,че ако преди избори не се вслушат в народа , то после ....

А нас ловците политиката не може(не трябва) да ни разделя. На лова всички трябва да са равни!!!

Мен политиката не ме интересува, но не мога да мълча, когато някой вземе та се усере. И мога да забележа, кой се усира повече.

:pardon::clapping: :clapping: :clapping:

Уважаеми колеги , обръщам се към вас с голямо разочарование и притеснение от горе прочетения материал , дойде времето в което българският ловец е изправен пред една нелепа дилема от това да защити правата си или отново да наведе глава пред безумното политическо присъствие в нашата затъваща и така пропаднала държавица . Просто останах безмълвен от това нелепо предложение което съм сигурен , че ще бъде прието ако ние не се намесим ... Единствената цел с промените на ЗЛОД е облагодетелстване на лични интереси както бе и в предишната му промяна през Януари 2009.г Тогава закона така бе променен , че да улесни отношенията свързани с собствеността и отдаване под аренда на определени райони в частни ръце.

Сега наблюдаваме същото нещо , но вече въжето ни е сложено на шията =@:angry: Сигурно си спомняте как земеделският министър обяви публично,че трябва да има безплатен лов за хората изпълняващи висши длъжности в министерствата и парламента при положение ,че служебните им задължения го изискват

(имам предвид ,че когато дойде делегация от някъде нищо не им пречи да ги водят на лов в България за сметка на КОЙ на обикновеният данакоплатец , а това сме НИЕ )

и не им беше достатъчно това ами сега искат да лишат обикновеният български ловец да излезе сред природата и да практикува любимият си спорт свободно както са ловували дедите ни :( Много добре знаете , че малцина ще са тези които ще могат да си позволят такъв лов.Което ще доведе до масово опустяване на дружинките повечето хора като пенсионери , семейства с по две три деца.... никой мъж няма да избере лова пред това семейството му да се лишава,а съгласете се с мен , че във България такива семейства има много , но да си довърша мисълта след като има свободни места в дружинките то тогава никой прецедател не може да откаже лов по линия на ОЛТ и какво се получава идват някакви хора стрелят ,раняват, убиват дивеча които е подхранван, пазен през цялата година от вас ,а когато идва време вие да ловувате трябва да плащате и какво се получава падат повече прасета и не можете да ги заплатите , мигновено се превръщате в браконери и то не защото сте убили дивеч в размножителният период , а защото нямате финансовата възможност да ги заплатите.Затова уважаеми колеги целта на политиците е да направят ловът в България удоволствие за хората с пари , а за обикновеният човек остава само да гледа и да потрива ръце :(

П.п : Надявам се, че от 130 000 души ловци в България поне една трета ги е грижа за правото на българина да ловува и , че ще се вдигнем и няма да позволим такава нелепа безмислица да се случи !!!

С уважение: Ю.С Наслука !!!

Колеги ловните полета на много дружини представляват интерес за концесионерите и търсят начин как да ни стъпят на врата.Всички знаем кой е Емил Димитров Гео Дундаров и още дузина като тях и какви са техните интереси в ловното стопанство.Акак мислите защо от 6-те директори на новите горски предприятия 4-маса директори на ДЛС-та.Дано не се окаже че твърде късно сме се разбудили.

Аз пък мога да се хвана на бас, че Емил Димитров стои зад цялата тази работа...просто нищо свързано с лова не минава без негово одобрение..

Аз пък мога да се хвана на бас, че Емил Димитров стои зад цялата тази работа...просто нищо свързано с лова не минава без негово одобрение..

Ми как да мине без него, нали всичките "отговорни другари" са ловци и са на "ясла" там.Вижте филма в ловното му стопанство! Всичките тия глигани са хващани с капани от къде ли не и прибирани там??

Това е поредната башибозуштина тиа от парламента се самозабравqт,това не става на дърйжава наближават избори па да се позамислим за кого да гласуваме.Как така за тиа от парламента ште ловуват безплатно на наш гръб:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

Дружината не може да отказва искането за лов, освен в случаите, когато броят на тези ловци надвишава 1 ловец на 250 хектара. Отказът е писмен, като е необходимо да се указват точните причини за това. При неправомерен отказ се налага лична санкция на председателя - лишаване от право на лов за 3 години и глоба от 500 до 3000 лв.

Като си помисля , че имаме 5 , 6 "мегаполиса" мъка ми е за дружинките и дивеча около тях :nea: има дори предложение за всекидневно ловуване на прелетен дивеч :clapping:

Ае да ни е честито !!!....... :drinks:

Забраната за ловът заради ШАП-а засегна само ловците от югоизточна България - Тея промени ще спрат законния лов на 80% от Българските ловци ....

Няма проблеми , можем пак да сабуем гащите и кротко да се наведем , щом искат от горе пак да ни го сложат - какво друго да направим ? :D

Ами беднички са нашите депутати,че защо ще си плащат:blink: нали дивеча е държавен/демек тяхен/:angry: ....но явно това правителство искат да завземат всички по-апетитни ловни райони/те повечето ги взеха/,но някой сигурно неможаха да се уредят,та за това сега ще правим законен рекет...а за Е.Димитров колегите са прави:huh: ,а уж без лобите

Чакай,че нещо не разбрах!Уведомителния режим явно трябва да важи само за подборния лов!Има дружинки,които хранят с тонове фураж цяла година,за да имат слука при започване на груповия лов и някой отнякъде само на уведомителен режим ще ходи при тях на лов...:blink:Теоретично може за такъв лов да се съберат стотина човека и тогава какво се прави?Другото,което не ми излиза като сметка е да речем с фазанския лов...Един фазан закупен от фазанария струва 14лв.,а как така за отстрел 10 лв. и то пак някой непоканен...Тая отсега ви казвам,че няма как да стане...:blink:То и сега можеш да ловуваш в цяла България по линия на ОЛТ, така ,че не виждам каква е разликата?!

Един фазан закупен от фазанария струва 14лв.,а как така за отстрел 10 лв. и то пак някой непоканен...Тая отсега ви казвам,че няма как да стане...:blink:То и сега можеш да ловуваш в цяла България по линия на ОЛТ, така ,че не виждам каква е разликата?!

Нямало как :D Няма начин да няма начин като има лапачка :nea:

" То и сега можеш да ловуваш в цяла България по линия на ОЛТ, така ,че не виждам каква е разликата?!" .... еми , искат всички да сме "туристи" в собствената ни държавица :)

Чакай,че нещо не разбрах!Уведомителния режим явно трябва да важи само за подборния лов!Има дружинки,които хранят с тонове фураж цяла година,за да имат слука при започване на груповия лов и някой отнякъде само на уведомителен режим ще ходи при тях на лов...:blink:Теоретично може за такъв лов да се съберат стотина човека и тогава какво се прави?Другото,което не ми излиза като сметка е да речем с фазанския лов...Един фазан закупен от фазанария струва 14лв.,а как така за отстрел 10 лв. и то пак някой непоканен...Тая отсега ви казвам,че няма как да стане...:blink:То и сега можеш да ловуваш в цяла България по линия на ОЛТ, така ,че не виждам каква е разликата?!

Виж,колко убаво си го разбрал.Само пропускаш екстрите,които ти усигоряват новите поправки: Един път месечно АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО да ловуваш в собственното си поле/на дружинката ти/и дори и да не излезе нищо,а то със сигурност няма да излезе,да събираш празни гилзи от "гостите" за рилоудинг.Пак БЕЗПЛАТНО.Кеф,а? :yahoo:

Виж,колко убаво си го разбрал.Само пропускаш екстрите,които ти усигоряват новите поправки: Един път месечно АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО да ловуваш в собственното си поле/на дружинката ти/и дори и да не излезе нищо,а то със сигурност няма да излезе,да събираш празни гилзи от "гостите" за рилоудинг.Пак БЕЗПЛАТНО.Кеф,а? :yahoo:

Така е колега.Кеф и то какъв?????