Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Мишени с групи на гладкоцевни куршуми

Recommended Posts

Някой би ли споделил реда за снаредяване на куршум Майер колко барут Сокол какви тапи и някоя снимчица

• Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Теста на Монолит 28 - 12/70. Оръжието : чешка комбинация ZH-305, 5.6x52R + 12/70, цеви 60см, мерник-оптически Meopta 4x32, шока на гладката цев е фиксиран 3/4 (IM). Дистанцията 50м. Стрелбището в Ло

Преди няколко дни, сгънах няколко курчума за проба с новото ИЖ- е - експанзивни на Геса, турбина на Майер - и от преди това имах сгънати няколко хидрошока / поне така ги водят / пак на Геса + тях им

Дистанция 50 метра Пушка- бенели м2 Бързомер- аймпойнт 9000 цс Мишената е на аймпойнт за прострелка на бързомера В центъра са маер на балиста Другите са самоделки "експанзивно " на геса

Posted Images

Някой би ли споделил реда за снаредяване на куршум Майер колко барут Сокол какви тапи и някоя снимчица

За да бият точно минус 0,1-0,2 от дозата посочена ка кутията,особено,ако са от Омуртажкото производство и са от меко олово.

Обикновено теглото на същите,произведени в Геса варира между 33-35грама,в зависимост от партидата.

Двойната турбина маер е силночувствителен към деформации куршум.Затова се развърта в такл за да се облекчат деформациите.По същата причина ползвай кечени тапи или тапи тип "сандвич" с дебела подкуршумна капачка.

Виж как Сергейчо ги снарядва,но той си им слага пълната доза и нещо не му се получиха ,както трябва,въпреки че старателно ги развъртя в талк

Проби иска с тях.Капризни куршуми са;)

• 4 months later...

Разтояние 35м. Оръжие ИЖ-27 ЕМ 12х70, производство 2003г. Подпряно на полуложата оръжие,хладно време .

Първа мишена, 30 грамов слугов куршум - турско производство с махнат обтюратор, барут " Сокол " - 2,05гр. надбарутна капачка и тапа . Прицелна точка - основанието на мишената, три изстрелаpost-22133-0-53759700-1381423278_thumb.jpg- с долна цев .

Горна цев, патрон на ВР - Таргет слуг - 28гр., скорост според производителя 410м/с - четири изстрела . post-22133-0-91791700-1381423387_thumb.jpg

Не съм мерил групи, щото ме запука дъжд и се наложи да се изнасям бързичко от полето и кашона остана там .

Пушката явно е правена в сряда, ама мушката със сигурност е навивана в понеделник - 1 мм в дясно от средата на планката ..

Edited by ДБД

Разтояние 35м. Оръжие ИЖ-27 ЕМ 12х70, производство 2003г. Подпряно на полуложата оръжие,хладно време .

Първа мишена, 30 грамов слугов куршум - турско производство с махнат обтюратор, барут " Сокол " - 2,05гр. надбарутна капачка и тапа . Прицелна точка - основанието на мишената, три изстрелаattachicon.gif1011425yspbN1ZC.jpg- с долна цев .

Горна цев, патрон на ВР - Таргет слуг - 28гр., скорост според производителя 410м/с - четири изстрела . attachicon.gif10111387oxMvHYf.jpg

Не съм мерил групи, щото ме запука дъжд и се наложи да се изнасям бързичко от полето и кашона остана там .

Пушката явно е правена в сряда, ама мушката със сигурност е навивана в понеделник - 1 мм в дясно от средата на планката ..

Ако можеш я корегирай , колега и си огън или потърси услугите на оръжейник. За другото то си личи че го можеш ;)

Първа мишена, 30 грамов слугов куршум - турско производство с махнат обтюратор, барут " Сокол " - 2,05гр. надбарутна капачка и тапа . Прицелна точка - основанието на мишената, три изстрелаattachicon.gif1011425yspbN1ZC.jpg- с долна цев .

Горна цев, патрон на ВР - Таргет слуг - 28гр., скорост според производителя 410м/с - четири изстрела . attachicon.gif10111387oxMvHYf.jpg

Метчици 3 и 3,5 мм трудно се намират.Мисля резбата е М3,5 на Ижетата.

Друга дупка с дрелката малко зад тази и заспива работата.

Ще видим, за сега съм лепнал една фиброоптична зад нейната, ама кашона ще покаже ...

Дебели са фиброоптичните.Може да почне да ги праща долу

Интересно ми е ....

Някой играл ли си е да слага втора по-малка мушка назад по мерната линия (вместо мерник) и да прострелва...

Би следвало да има смисъл - щом "спортинговите" духалки масово ги произвеждат така...

Интересно ми е ....

Някой играл ли си е да слага втора по-малка мушка назад по мерната линия (вместо мерник) и да прострелва...

Би следвало да има смисъл - щом "спортинговите" духалки масово ги произвеждат така...

Моята е така фабрично, но си направих мерник и така по-ми харесва а и по-бързо хващам целта.... А може и да е въпрос на навик...

Интересно ми е ....

аз съм сложил и е супер

аз съм сложил и е супер

Ами хайде тогава - снимки, групи...

Интересно ми е ....

Имах такава(цевта на Моссберг). Едната мушка е по широка и при дулото. Другата е почти на средата на планката и е мн тясна. Ако се вгледаш добре при прицелване задната мушка "разцепва" предната.

Практически тези мушка и втора мушка действително помагат за по бързо прицелване,докато свикнеш на пушката. Когато вече си и свикнал ти е все тая. Това поне са моите лични наблюдения.

Практически ползвах тази пушка над 15 години,от които поне 14 от тях реално ми беше все тая дали има втора мушка или не :p

Та въпросната тръба си беше харесала едни Български евтини куршуми на Братан и с тях дълги години мн точно стреляше и то без особено да се вглеждам във въпросната втора мушка. Всичко вносно и скъпо не и се нравеше :rolleyes: ......не я знам защо.Просто май така я подведох :D

Ако не ми верваш за слабостта на този Моссберг към евтините български бренекенца ,продадох я на колега от форума и може да го потвърди :D

Edited by nqkoiotnqkade
  • 4 weeks later...

Имах такава(цевта на Моссберг). Едната мушка е по широка и при дулото. Другата е почти на средата на планката и е мн тясна. Ако се вгледаш добре при прицелване задната мушка "разцепва" предната.

Практически тези мушка и втора мушка действително помагат за по бързо прицелване,докато свикнеш на пушката. Когато вече си и свикнал ти е все тая. Това поне са моите лични наблюдения.

Практически ползвах тази пушка над 15 години,от които поне 14 от тях реално ми беше все тая дали има втора мушка или не :p

Та въпросната тръба си беше харесала едни Български евтини куршуми на Братан и с тях дълги години мн точно стреляше и то без особено да се вглеждам във въпросната втора мушка. Всичко вносно и скъпо не и се нравеше :rolleyes: ......не я знам защо.Просто май така я подведох :D

Ако не ми верваш за слабостта на този Моссберг към евтините български бренекенца ,продадох я на колега от форума и може да го потвърди :D

Моята си хареса маер на валиста- 0,89 лв, дупка в дупка. Иначе я черпих с патрони и за 7 лв бройката.

Не съм те забравил, просто тия две седмици е лудница и не мога да мърдам

Моята си хареса маер на валиста- 0,89 лв, дупка в дупка. Иначе я черпих с патрони и за 7 лв бройката.

Не съм те забравил, просто тия две седмици е лудница и не мога да мърдам

Ок,когaто ти е удобно. Номерa е дa стaне рaботaтa :)
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

А между другото много се кефа, че мойта гърмяща пръчка хареса евтиния патрон- 1.50 лв.

Преди това пробвах федерал, хексолит, и други подкалибрени за по 8-10 лева, но не снимах мишената щото с прашката правя по- добри групи. А федерала така силно трескаха, че още ми пищят ушите. Ако ходя на сватба, ще взема от тях.

A да знаеш само как точно мята маер на балиста...

Дистанция 50 метра

Пушка- бенели м2

Бързомер- аймпойнт 9000 цс

Мишената е на аймпойнт за прострелка на бързомера

В центъра са маер на балиста

Другите са самоделки "експанзивно " на геса

post-58349-0-25071500-1414183579_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Дистанция 50 метра

Пушка- бенели м2

Бързомер- аймпойнт 9000 цс

Мишената е на аймпойнт за прострелка на бързомера