Jump to content

СБОГОМ НА БЛРС,СБОГОМ НА НСЛР

Recommended Posts

Опа, грешка!

Лично съм участвал в преговорите по промяна на закона за оръжията. Първоначалният му вариянт доста се отличава от приетият. За съжаление ръководството на силовите органи още се тресе от БКП мнителността и бъзливостта. А може би са прави - какво са направили "милите" ни ръководители, та да не ги е страх от народа?

От 2008 година сериозни промеи в ЗЛОД не са правени, а скоро може и да не се правят. Съюзите нямат законодателна инициатива, а ИАГ и МЗХ имат достатъчно работа по изпълнението и преструкторирането съгласно новия Закон за горите. След това може да се почне работа и по нов ЗЛОД. Доста неща има за изменение.

Опа, грешка!

Лично съм участвал в преговорите по промяна на закона за оръжията. Първоначалният му вариянт доста се отличава от приетият. За съжаление ръководството на силовите органи още се тресе от БКП мнителността и бъзливостта. А може би са прави - какво са направили "милите" ни ръководители, та да не ги е страх от народа?

От 2008 година сериозни промеи в ЗЛОД не са правени, а скоро може и да не се правят. Съюзите нямат законодателна инициатива, а ИАГ и МЗХ имат достатъчно работа по изпълнението и преструкторирането съгласно новия Закон за горите. След това може да се почне работа и по нов ЗЛОД. Доста неща има за изменение.

Май ще се окажете независими... нищо не зависи от вас.

Та въпроса е - за какво сте ?

Не се самозалагваите дори и да разселват дивеч целогодишно докато има "ловци" които ловуват целогодишно и по всичко проблема с нямането на дивеч според мен няма да се оправи ако щте и още пет закона да се гласуват.А такива има много за сажаление.

Пичове, знаете ли отговора на въпроса ,,Защо в ловните ни полета дивеча не е на необходимото количество и качество?" Отговора е много лесен. Защото ловното ни законодателство не отговаря на съвременните условия в страната. Въпреки че се правя на голям герой, си признавам без бой, че този отговор ми го даваха ловци поситили други държави с по-добро ловно законодателство. Бедата е че у нас няма политическа воля за постигане на тези цели, защото много от нас ще се обявят против тези кардинални реформи.

• 3 months later...

колеги аз си мсля че те са само в тежест на сдруженията

Май ще се окажете независими... нищо не зависи от вас.

Та въпроса е - за какво сте ?

Да лапкат, независимо какви са и как се казват...!!!

След тарикатите в България, последните които ще умрат са балъците - щото са повече...!!!;)

Колеги,ще си позволя да изкажа мое мнение по тази тема.Ходя на лов предимно за пернат дивеч в централна България и респективно Пазарджик-Пловдивско и от части Карловско,искам да ви каже че дружинките който стопанисват дивеча си и отстрела е в разумни граници/не казвам че спазват нормата но не прекаляват т.е. "до крак"/ имат и яребица и заек.С мой приятел бяхме преди една или две седмици и дивеча си е пре доволно.Темата наистина беше за СЛРБ-БЛРС но в контекста ако чакаме все някой да даде или оправи доста ще се почака.Колко до дивеч,въпросната организаци наистина дава и съм свидетел на това за тази година поне на 4 дружества/толкова са ми познати и съм бил свидетел/.Колега,според мен причината е някъде при вас,не е в Националното.

• 5 months later...

Здравейте колеги,

Искам да се извиня,че се включвам малко късно в тази дискусия - спор, но сега влизам във форума.

Първо бих искал да попитам след дадените толкова мнения и приети нападки ,колко от вас са запознати с устава на СЛРБ-БЛРС, какво зависи от тях и какво "вземат" ? Само искам да спомена, за тези, които просто говорят, като борците за свобода и въстание, а всъщност разговора е винаги на маса, но не и където трябва.Ако има такива които са недоволни , има начин по който да се дават предложения - конкретни и то, и те могат да бъдат разгледани ,допълнени и приети или отхвърлени -съответно като това място е ловното сдружение където сте член. Но е грозно да се говори без конкретика в случаи като този , кой , къде ,какво и т. н. Ако просто си направите труда да попитате колко от вашия членски внос и този от новоприетият чл.37 /за неосведомените допълн. такса от 50 лв. която се плаща с членския внос / остават в НЛРС-СЛРБ , ще разберете с колко храните и "дундуркате" тези които наричате с всякакви определения .Просто бих ви посъветвал - погледнете при вас, заинтересувайте се къде са средствата във вашето сдружение, защото всичко се връща там, а не остава горе.Там остават 15% от тези чл.вносове и едва 7 % от "бележките"- разрешителните за индивидуален и групов лов.За другото си задайте въпроса сами защо не получавате нищо.И накрая без СЛРБ - БЛРС няма как да съществувате като самостоятелни бойни еденици- да го знаете само. Когато има организирани мероприятия като ловът ,трябва да има и някой който да ви представлява пред държавата , а в този случай това се явява СЛРБ - БЛРС .За сега това защото иначе може да се обяснява още два дни в писане.А има къде да се прочете .....при желание.???

Edited by Юлиан

ПП: Ако може и още няколко въпроса:

- Къде беше този съюз, когато се обсъждаше новия ЗЛОД? - защо се допуснаха куп неуредици в закона, ощетяващи ловците?

- Къде бе този същия Съюз, когато орязаха сроковете за ловуване?

- Какво направи този същия съюз, когато се приемаше новия ЗВВООБ?

Има и още ... ама айде по-нататък?

Как къде беше ?! :to_pick_ones_nose2: ... на бул. " Витоша " 31-33 :freak: много приятно местенце с ресторантче :yes3:

Колеги пак еда и съшта тема само с различно заглавие.Коментирахме го вече този въпрос.Имаше заштитници и колеги които искаха промени за мен имаше и добри предложения и не до там добри.Колега ще ти кажа че от белешките за пилешки лов неще събереш пари за разселване на пернати.Парите идват от свинския лов и много от дружествата се надигат именно затова.Колега колко плашташ за белешка за индивидуален лов на пирнати за колко иизлета?За свинския всяка седмица по 60лв.Та маи си в грешка за парите за разселването.И пониже не искам да съм голословен ще ти дам пример часник тредлага 45 дневни фазанчета на половината от цената на тези които ги продава саюза.А за това че ги няма в участието на новия закон ще кажа че отдавна са изхврлени от всички държавни стуктори и ловни съвети.Но тех ни им пука карад си го по старомо фаида никаква............

Колеги пак еда и съшта тема само с различно заглавие.Коментирахме го вече този въпрос.Имаше заштитници и колеги които искаха промени за мен имаше и добри предложения и не до там добри.Колега ще ти кажа че от белешките за пилешки лов неще събереш пари за разселване на пернати.Парите идват от свинския лов и много от дружествата се надигат именно затова.Колега колко плашташ за белешка за индивидуален лов на пирнати за колко иизлета?За свинския всяка седмица по 60лв.Та маи си в грешка за парите за разселването.И пониже не искам да съм голословен ще ти дам пример часник тредлага 45 дневни фазанчета на половината от цената на тези които ги продава саюза.А за това че ги няма в участието на новия закон ще кажа че отдавна са изхврлени от всички държавни стуктори и ловни съвети.Но тех ни им пука карад си го по старомо фаида никаква............

Нещо бъркаш сметката - ако една дружина има всяка събота и неделя бележки за групов лов на дива свиня ло -това прави 24 х 60 =1440 лв. за целия сезон.

Още на откриването всички се втурваме за гургулици и пъдпъдък.Много от колегите не ловуват в своите дружини и за това плащат поотделно за всяка събото и неделя -2х5 =10 + 2 ддс =12лв.Нормално във всяка дружина на ловен ден има 5-10 гости. х 5 лв = 25-50 лв. без ДДС на ден х 6 дни само за август =150-300 лева в дружина. Когато през септември гургулицата се групира и когато тръгнат пасажите от пъдпъдъци , има дружини със 50-60 гости по 5 лв на ден - 250 - 300 лева на ден от дребен лов.Да ти кажа ли колко ловци си взимат бележки през януари за гъски, а когато февруари има и гривяк.

Нещо бъркаш сметката - ако една дружина има всяка събота и неделя бележки за групов лов на дива свиня ло -това прави 24 х 60 =1440 лв. за целия сезон.

Още на откриването всички се втурваме за гургулици и пъдпъдък.Много от колегите не ловуват в своите дружини и за това плащат поотделно за всяка събото и неделя -2х5 =10 + 2 ддс =12лв.Нормално във всяка дружина на ловен ден има 5-10 гости. х 5 лв = 25-50 лв. без ДДС на ден х 6 дни само за август =150-300 лева в дружина. Когато през септември гургулицата се групира и когато тръгнат пасажите от пъдпъдъци , има дружини със 50-60 гости по 5 лв на ден - 250 - 300 лева на ден от дребен лов.Да ти кажа ли колко ловци си взимат бележки през януари за гъски, а когато февруари има и гривяк.

Кажи де :eusa_think: .... интересно ми е , колко сме тези дето ловуваме януари и февруари :thank:

А това,дали е законно да се вземат тези пари на ден,при положение е за прелетен дивеч?

А това,дали е законно да се вземат тези пари на ден,при положение е за прелетен дивеч?

За законно, законно е с бележка за групов лов. Друг е въпроса дали е морално към колегите ловци.

За индивидуалните бележки закона също го позволява, защото е записан само максимален срок на бележката до 1 месец. И има хора които се възползват да прекарат колегите си.

Колега нешто имаш гешка три мен ловуват само на космат дивеч и са 4 групи в 7 ловни района я ти смятаи колко се събират само от косматея а парите от гостите си оставят в дужинката.тук говорим и за парите и от членския внос които се превеждат на един от двата саюза.Колега далеч от истината си председател съм от доста дълго време така че съм наясно с много от нештата..............

Къде ходят? Какво правят? Малко информация за осмисляне

Днес пуснах няколко тигела из Софето и едно птиченце ми доложи малко интересна информация:

- От касата на националистите липсвали 1,5 М левчета. Някой ги похарчил, а не постъпили очакваните попълнения;

- Наемателя на "Ловен парк" отказвал да плаща наема. Липсвал натурален акт;

- Забранили на националистчетата да отдават ловните стопанства под наем и да ги ползват за ОЛТ. То май ще има и продължение;

- Взели да клатят стола на Ванката, на събранието щели да го свалят.

Ако има някой по-запознат да сподели! Делегатите да са подготвени за предстоящото ОС.

P.S. То днес май бе вчера, като гледам колко часа е станало.

А, да! Много ми липсва най-демократичният принцип на изменения през 2009 година закон - Доброволно, задължително членство в НЛРС-СЛРБ! Това и в устава им го пишеше!?!?

Колеги задайте си въпроса защо са 2 организации за една и съща дейност.

Разделяй и владей.

И ако няма какво да се дели и владее.И ако всички (АМА ВСИЧКИ)спрем да плащаме.Дали биха ни чули тогава?

Законно е ,проблема с инд.разрешителни е , че много то ловците -гости не ги връщат.

Кажи де :eusa_think: .... интересно ми е , колко сме тези дето ловуваме януари и февруари :thank:

по черноморието + дунава + гости от цялата страна

Виждал съм попълнени 4 разрешителни за групов лов на дребен дивеч за един ден-за гъски.

И тъй като се "нагърмяват " гъските в събота в тази дружина , на другия ден сме в следващата и този път се попълват 5 групови разрешителни и "нагърмяването-умишлено не пиша ловуване или отстрел" - продължава

На "Еимне" съм броил 124 ловци за един ден !!!!!!!!!!!!!!

Законно е ,проблема с инд.разрешителни е , че много то ловците -гости не ги връщат.

Няма проблем да вземат,но да е в рамките на нормалното......Една лека равносметка:20х7лв.=......,а може и да е по 4лв.-примерно...Пак остават за дружинката....А, за Емине не ми се говори,че там става една.....Поздрави

• 5 months later...

Аз искам да попитам ако не си вършат работата кои трябва да ги контролира и да им потърси сметка.