Jump to content

Може ли да се стрелят патрони 308win(7,62x51) с пушка калибър 7,62x54r?

Recommended Posts

cd762x54rrussian.jpg

cd308winchester.jpg

Открийте разликите.........!!!!!!!? Който ги открие първи печели бонус-Да пусне тема "Може ли 22 WMR да стреля с 22 LR" или ""222REM в патронник на 223REM" :):D :D :rofl::)

Малко принос към темата: http://talks.guns.ru/forummessage/2/175478.html

Явно и други са пробвали! :angry:

При 30 06 и 308 е много по-лесно. 308 е клонинг на 30-06, куршума е почти еднакъв, гилзата е същия диаметър и форма в дъното, само по къса. Раздуването става в шийката на гилзата...., газовете не се връщат назад в цевната кутия и в лицето на стрелящия.

При другия случай - раздуване отзад, екстракция с шомпол... всичко което беше написано по-горе...

Експерименти.... за хора с много свободно време, излишни пушки и пари и стабилна здравна застраховка!

cd3006.jpg

cd308winchester.jpg

При 30 06 и 308 е много по-лесно. 308 е клонинг на 30-06, куршума е почти еднакъв, гилзата е същия диаметър и форма в дъното, само по къса. Раздуването става в шийката на гилзата...., газовете не се връщат назад в цевната кутия и в лицето на стрелящия.При другия случай - раздуване отзад, екстракция с шомпол... всичко което беше написано по-горе...

Експерименти.... за хора с много свободно време, излишни пушки и пари и стабилна здравна застраховка!

Eдинственото, което е позволило изстрелване на .308 от .30-06 е много як изхвъргач, който е задържал патрона и иглата е ударила капсата. Иначе патрона ще влезе навътре в камерата и изстрел няма да се получи.

Цевната кутия или затвор може да не издържат, защото налягането на .308 е по-голямо от това на "майчиния" патрон.

Само глупак или самоубиец може да си позволи подобни "експерименти". Виждал съм снимка на куршум .30-06 изстрелян от преработена японска "Арисака" от войната. Пича райберовал камерата за .30-06 но не проверил цевта. Японците са имали два калибъра по време на вийната - доколкото си спомням 6,5 и 7,7мм. Пича мислел, че цевта е 7,7мм а тя била 6,5мм. Та той се оплакал на оръжейник, че пушката ритала много. Оръжейника разбрал каква е причината и не повярвал, че куршум с 1мм по-голям диаметър може да мине през цевта. Направили още един опит, цевна кутия и затвор без проблеми, а на снимката куршума приличаше на макарон.

Здравейте момчета.Виждам ,че сте се съсредоточили в една доста интересна тема. Имам 2 въпроса. Как се изчислява един американски или руски калибър и може ли да се истреля патрон 16 кал. в пу6ка 12 кал.Наслука

Както личи по начина на задаване на въпроса - знаеш отговора...

Ние тук да не сме в играта "Стани Богат" по Нова ТВ... с въпрос за 500 лева.

Отдолу под моя пост можеш да си отговориш - таман няма да помислят, че си говориш сам...

Наслука!

(честито на позналите, останалите - пробвайте пак)

аз искам да играя само за 100-200 лв :-)

а инъче съм гърмял 16.кал патрони в 12.кал пушка - само че изобщо не би могло да се разчита на някакво поразяващо действие на патрона.. все пак и тапите и концентраторите и всичко е с около 1 мм по-малко и няма никаква обтурация...

Ей, пичове, уважавам ви. Толкова много мнения за тази ХУЙНЯ.

Ех, Бенели, все пак, би трябвало да разбираш поне малко от огнестрелни оръжия. Ако беше така, щеше да знаеш, че с огнестрелното оръжие ташак не може да се прави. Тази вдлъбната тема доказва, че не уважаваш нито оръжията, нито професията си.

Ей, пичове, уважавам ви. Толкова много мнения за тази ХУЙНЯ.

Ех, Бенели, все пак, би трябвало да разбираш поне малко от огнестрелни оръжия. Ако беше така, щеше да знаеш, че с огнестрелното оръжие ташак не може да се прави. Тази вдлъбната тема доказва, че не уважаваш нито оръжията, нито професията си.

Браво Хари е това е мъжка приказка (за та6ака имам предвид)

благодаря на всички за написаните коментари!!за отделеното внимание,за споделиния ви опит!бях малко здравословно препядстван,но сега ще отговоря!!!за една седмица сте изписали доста!браво!интересно,че от всички писали тук никой не попита за какъв патрон става въпрос?патроните са халосни калибър .308 и няма никакъв проблем да се стрелят!проблем е само изваждането на гилзата и повечкото нагар!!

П.П:"радо благодаря ти за отделеното внимание,но в този форум сме за да споделяме опит,а не да се подиграваме един на друг!сигурно си спомняш въпроси от рода на:с какво да си изчистя пушката?какво значи * на шоковете на пушката ми?

благодаря на всички за написаните коментари!!за отделеното внимание,за споделиния ви опит!бях малко здравословно препядстван,но сега ще отговоря!!!за една седмица сте изписали доста!браво!интересно,че от всички писали тук никой не попита за какъв патрон става въпрос?патроните са халосни калибър .308 и няма никакъв проблем да се стрелят!проблем е само изваждането на гилзата и повечкото нагар!!

П.П:"радо благодаря ти за отделеното внимание,но в този форум сме за да споделяме опит,а не да се подиграваме един на друг!сигурно си спомняш въпроси от рода на:с какво да си изчистя пушката?какво значи * на шоковете на пушката ми?

!проблем е само изваждането на гилзата и повечкото нагар!!

e това ако не е проблем здраве му кажи.

И за какъв дявол ще "мъчеш" пушката с тия халостни.

Или ти май стреляш само с такива ........... :rofl::rofl:

Бенели, ти май се опитваш да се измъкнеш с тъп опит за пързаляне. Всички знаем, че нищо не разбираш от карабини. Опита ти да направиш впечатление с тази тема, доведе до голям смях. Ако прочетеш по-внимателно това, което са написали колегите, ще видиш, че няма коментари по темата ти, а само кофи с лайна по необразованата ти глава. Ти имаш едно рядко свойство да пишеш грандиозни глупости, на моменти. Правиш го по много специфичен и уникален начин и за това си дал началото на нови понятия в този форум. Например, "бенелка" стана нарицателно за тъпа тема.

Та, в тая "бенелка" не виждам какъв опит споделяш. Колкото до Радовите въпроси, и ти си ги задавал някога. Всеки го е правил в един или друг момент. Но въпроса, който е заглавие на тази тема, е "бенелски". Консултирай се с колегите си, преди да пускаш отново "бенелки", моля те. Все някой около теб разбира от оръжие. Ако човека отсъства, а теб те напъва мерака да блеснеш, мини диагонално по уличката и питай отстреща. Хората са разбрани, ще те консултират.

Като ще ме цитираш, цитирай точно. Въпроса ми за чистене на пушка беше за нарезна, или се лъжа, а? Или викаш за 10г. ловец не си бях чистил пушката. А ти от колко си?

За шоковете, пушката предната ми пушка беше с три, новата с пет моб. шока.

За подиграването: да ти кажа откровено това е твой приом. И като сочим други теми, виж в темата за удължаване на срока на лов на водоплаващ твоето отделено внимание към форума.

Иначе ти отговориха другите по горе.

Edited by radoadvokat

е извинявайте за "бенелките"само се разберете с тигъра защото той е патентовал тази дума! ;):yahoo::awesome:! ок това последното мнение и полседната тема на един досадник и невежа...наслука на всички!!!дано сега форум-а стане по добър!!!!чао на всички!!! :oops2:

Edited by benelli

е извинявайте за "бенелките"само се разберете с тигъра защото той е патентовал тази дума! :oops2::awesome:;)! ок това последното мнение и полседната тема на един досадник и невежа...наслука на всички!!!дано сега форум-а стане по добър!!!!чао на всички!!! :yahoo:

Айде тука стана работата на ти си парцалките дай си ми куклите.

Недей така бе Бенели какво ще стане сега с нас ............

Май критика не понасяш .

Виж патетно право за "бенелките " няма да търся това си стана общонароден израз .

Ами помисли малко ето с това нарицателно име има вече патрони - трябва да се чувставаш горд е не нацупен. :rofl:

• 6 months later...
Казах не може по повод половия акт....

за другото не съм твърдял че е невъзможно, даже е възможно човек да лети... само не се научил да се приземява.... но с една втулка на краката може и да успее! :)

И всепак като събуеш а не "сваляш" гащите, ако тая с вдигнатата пола не е избягала

много далече и успееш да я стигнеш - може!.... :)

• 2 years later...

Значи отговора е не може!

Защото със свалени гащи се бяга по-бавно отколкото с вдигната пола!

:angry: Хахаха верно тук си напълно прав

Пичове,невъзможни работи няма!Сещам се само за една невъзможна,но тя в момента е далеч от темата,пък и форума се посещава от дами и непълнолетни.

Та,напълно възможно е да се гръмне един патрон кал.308 с руска винтовка.Въпросът тук е какъв ще бъде ефекта от подобен изстрел./ Ако трябва патрона ще го омотая с конци,100 пъти ще меря но накрая ще гръмна.Какво ще улуча- божа работа!/ В патронник 9х19 мм,токерови патрони си гърмят по един без проблем.Само не може да презареди и ваденето на гилзата е лек проблем.Обратният вариант - в патронник .308 да гръмнеш 7,62х54р е малко по-трудно.Иска си бургия,майстор и може би малко по-друга глава на затвора със съответния изхвъргач!Ама невъзможни работи НЕМА !

Да ни пази бог от самоуки майстори,ревниви жени,трезви кръчмари,дяволски ангели и ангелски дяволи!

• 1 month later...
  • 1 year later...