Jump to content

С каква марка патрони ловувате ?

Recommended Posts

Здравейте колеги правя тази тема за да срвним марките патрони грамаж и какви + и недостатъци имат разлияните патрони .Аз лично ловувам с Бренеке Remington и 13/0 B&P . Моля споделете вашите мнения ! Наслука !

• Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес си сгънах малко такива - Утре ще гледам да пусна няколко за проба .

Има един мохабет: "Недей ми хвали п__тка и пушка, хвали ми око и к_р". Всичко е слука, аз съм трепал прасе около 120-130 кг с патрон за 0,65 ст. Премиер един изстрел и на куп. Да не взема да говоря ко

Здравейте колеги правя тази тема за да срвним марките патрони грамаж и какви + и недостатъци имат разлияните патрони .Аз лично ловувам с Бренеке Remington и 13/0 B&P . Моля споделете вашите мнения

Posted Images

Здравейте колеги правя тази тема за да срвним марките патрони грамаж и какви + и недостатъци имат разлияните патрони .Аз лично ловувам с Бренеке Remington и 13/0 B&P . Моля споделете вашите мнения ! Наслука !

За прасета БРЕНЕКЕ-РЕМИНГТОН и РОТВАЕЛ съчми за този лов не използвам а за пернато български от финансови съображения.Преди време си правех патроните в къщи но след като спря продажбата на барут прекратих тази деиност.Няма по-голямо удоволствие от това със собственоръчно направен патрон да отстреляш прасе. :drinks:

...45-70 Govt. Hornady 325 gr...Federal 300 gr и релоудвани с Hammerhead също възможно по "леки" 300 gr с тежките варианти от 405 gr не успях да свикна ...мноооого са бавни...а и с тях стрелбата даже за свикнал е изпитание...

От 3 години с бренеке ротваил магнум 39 грама.Мързи ме да пробвам как се държи с различните втулки та ако някой е пробвал да каже.Аз плюшя с цилиндър на автомата ми.13/0 използвам федерал магнум 15 съчми.Добре стрелят въпреки че в България са само осмо качество и между 2 партиди няма 2 еднакви по дължина патрона.Добре означава от 5 патрона 4 животни. Ма то всичко у нас е така.Ниско качество но за сметка на това скъпо....което доказва,кои са балъците в Европа !

Преди години пробвах с Ремингтън магнум и имах проблеми с презареждането.От Вип-а ми казаха веднага да сменя боепропаса,защото била лоша партида.Засичали,раздували цевите на хора.Сторих го и не съжалявам.

Edited by adwokat

бренеке на БП галанди, а за сачми winchester super x 13/0 и братан 13/0. Прасчовците просто не могат да им устоят. НАСЛУКА на всички колеги през новия сезон

Аз съм с уинчесрър пауар пойнт 11.7гр от 3 години не ги сменям,при среща с тях прасетата подвиват крачета на мига...

Аз използвам 13/00 магнум на S&B (15 съчми) и бренекета на Бендида също магнум - експанзивни и турбини. Мисля за този сезон да си взема и подкалибрени с куршум Полев на Балиста и да видя как са :rolleyes: Наслука! :drinks:

За едрия лов след много експерименти се спрях на 14-0 Уйнчестер магнум с 10 помеднени сачми и патрони "Ламбро" с куршум Гуаланди-според терена.Това за гладкоцевното.Карабини и патрони през годините смених доста,но от този сезон ще заложа на новата придобивка в кал.300win. mag.с доказалия ефективноста си бюджетен патрон на Геко с T-mantel куршум.За дребния лов използвам всякакви марки патрони различни от Българските,не за друго но ми писна да чистя автомата от недоизгорял барут.

Аз използвам 13/00 магнум на S&B (15 съчми) и бренекета на Бендида също магнум - експанзивни и турбини. Мисля за този сезон да си взема и подкалибрени с куршум Полев на Балиста и да видя как са :rolleyes: Наслука! :drinks:

Балистата са перфектни за цената си.Наслука през предстояшият сезон!

Аз използвам Sako .308win 13гр., с мек връх и Norma .308win 11.7 гр., пак с мек връх.

Здравейте колеги.След заек на горе,ползвам нарезно оръжие с патрони Лапуа -13 гр.в кал.-30-06.А за пернатия -5;7;и11 номер.:drinks:

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Карам си чехкинята със Сако sup.ham.head 11,7 и много ги харесва! Миналата година не можах да си купя преди сезона щото нямаше внос и подскокнах на Нормичка Орикс13 грама! И с тях съм доволен, но ще е Сако отново и отново! ;)

ППУ 308W 11,7 гр.

Този сезон мисля да заложа на BP галанди и на 13/0 Remington докато е по зелено, след като падне шумата S&B 11.7g Soft Point :dance2:

За таз година ще ползвам за едрия дивеч бренекета ТОРБИНКИ от ГЕСА,а сачми не ползвам освен за хищници.