Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

С каква марка патрони ловувате ?

Recommended Posts

Ползвам съм такива, правени от месинг и от стомана, разликата е в грамажа . Днес стрелях в бермата на един канал, почвата бе като камък, като видях че нищо не стана хич не ми се копаеше да ги търся, но все пак извадих единя - не беше мръднал .

Борисов направи ли пробите, ако да, сподели как беше ?

Иначе по темата, Ротвейл (екзакт или бренеке) в дясната и монолит 28 в лявата.

Edited by Илиян Недялков
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес си сгънах малко такива - Утре ще гледам да пусна няколко за проба .

Има един мохабет: "Недей ми хвали п__тка и пушка, хвали ми око и к_р". Всичко е слука, аз съм трепал прасе около 120-130 кг с патрон за 0,65 ст. Премиер един изстрел и на куп. Да не взема да говоря ко

Здравейте колеги правя тази тема за да срвним марките патрони грамаж и какви + и недостатъци имат разлияните патрони .Аз лично ловувам с Бренеке Remington и 13/0 B&P . Моля споделете вашите мнения

Posted Images

За карабината тествах и корегирах оптиката с новия модел GECO EXPRESS, на съблазнителна цена от 2.80 лв. за бр. ....пък ще видя кво ще стане в реалният лов :D

post-26836-0-89811200-1351443149_thumb.jpg post-26836-0-24764500-1351443159_thumb.jpg post-26836-0-67435200-1351443168_thumb.jpg

Хубава група ли направиха и от къде ги взе

Дуплекс Монолит 28 и Саувестре!!! :dance2: Саувестре-то вече се отличи!!! Въпрос на време и Дуплекс-а да покаже на какво е способен. :horo:

Дуплекс Монолит 28 и Саувестре!!! :dance2: Саувестре-то вече се отличи!!! Въпрос на време и Дуплекс-а да покаже на какво е способен. :horo:

:D

Едно ми е чудно само, ка ги съосявате на 50м.два различни патрона с тия тръби? То смениш шока и един и същи патрон си смени физиономията па два различни .... ба ли го. Туй малко ми отоди кат преди, де втоматчици имаше де редяха бренеке-13/0, бренеке-13/0 и т.н. или обратно и гледах ги по горите, четях, чудех се ка докарват един 54гр да клъцне там де е 30гр. и си виках "пуцай кумее и душа да се освободи" :rofl::bira:

Ако са пробани "лева - тоя, десна -друго" ДА и не важи горе писаното , ма инач ,тая марка "ка вървиии" или "тоя е моо як патрон" и от тоя сорт то тогава :lol:

А има и нещо друго на каква дистанция е ползван дадения патрон. На 20-30м и гюлле да сложиш се е тая. да мръдне 2-3см де не е много от значение ма кат отоди нагоре вече нещато отиват в друга посока.

Edited by garry

Хубава група ли направиха и от къде ги взе

Пуснах 2-3 за проба, колкото да корегирам височината, затова неможах, да измеря групата, но си личеше, че държат центъра... Иначе патроните ги взех от магазин в Кюстендил, но в момента от този вид GECO "EXPRESS" се свършиха...останаха само GECO -"PLUS" и Geco -"SOFTPOINT" http://geco-munition...cartridges.html

Edited by Бойчо Георгиев

Вчера си взех BALENTE GOLD 28gr PALLA на NSI [nobelsporitalia].Ако някой има опит с тях,нека да сподели(предварително благодаря).Наслука!!!!!

Здравей колега. Как са патроните, ако си ги пробвал разбира се, че и аз взех една кутия - 10 броя от тях. Подкалибрени са, сега ги видях, че на кутията пише, да не се използват за лов, а само за мишени. Друго, нищо не пише. 70мм гилза, 28 грама подкалибрен куршум тип "palla gualandi" и толкова, нито начална скорост, нито нищо. Някой ако знае нещо за тях, да казва, чудя се дали да ги ползвам по време на лов...

Миналата седмица си взех няколко вида B&P и дано скоро ми остане време в следващите уикенди да ги изпитам на реален лов как се държат.

B&P Black Shock

63132_4456420221280_1954362299_n.jpg

B&P Thrill Shock

533504_4456420661291_737987786_n.jpg

B&P Big Game palla

600666_4456420781294_1318767127_n.jpg

Миналата седмица си взех няколко вида B&P и дано скоро ми остане време в следващите уикенди да ги изпитам на реален лов как се държат.

B&P Black Shock

63132_4456420221280_1954362299_n.jpg

B&P Thrill Shock

533504_4456420661291_737987786_n.jpg

B&P Big Game palla

600666_4456420781294_1318767127_n.jpg

Сивите Бенелито ги приема много добре. Проба му е майката и после тренировки.

Почти 10 години вярна служба,пък и мелачката си харесва :yes3:

Прасета трепал ли си с тях? Това са мачови куршуми (за спортна стрелба) и ми е интересно какви поражения правят в едри животни?

Наслука!

Прасета трепал ли си с тях? Това са мачови куршуми (за спортна стрелба) и ми е интересно какви поражения правят в едри животни?

Наслука!

Да колега,мачови куршуми са и работата ми налага едновремено да тренирам и ловувам с тях.Тези,които използвам за лов минават през "работилницата" ;) Преди това няколко години ловувах с 30-06,но това е друга тема.

От както ползвам тези боеприпаси имам три случая,при които свинския обект не пада на място,тъй като по време на бягството си е перфориран в корема,но пък съседите са доволни. :horo:

Не ми се е налагало да стрелям на повече от 150 м.тъй като с посоченото по-горе ловувам сама на гонка,но при поразена зона "глава",врат" отърване няма.

В зависимост от ъгъла на попадение на проектила от тези двата боеприпаси деформациите им са различни.Зависи от "работилницата" :bira:

Все пак 12.4 грама са .....и те така...

Edited by v.krumoff

Аз също имам 2 убити с такива куршуми (без доработки) но едното попадение беше в врата а другото холка-гръбнак и естествено остават на място.

Интересно ми беше при обикновено попадение - в гр. кош какво става....както и да е само слука да има.

Поздрави!

Аз също имам 2 убити с такива куршуми (без доработки) но едното попадение беше в врата а другото холка-гръбнак и естествено остават на място.

Интересно ми беше при обикновено попадение - в гр. кош какво става....както и да е само слука да има.

Поздрави!

В началото на декември 2009 имах случай при стрелба на около 80 метра по мъжкар /диво прасе/ около 120 кг, при който входа на проектила бе в бронята фронтално ,но преди това бе преминал през ноздрите на пърлицата, през езика в долната челюст и оттам м/у предните крака,над сърцето.

При аутопсията се установи масивен вътрешен кръвоизлив,но проектила не бе открит,а нямаше и изход????Явно червата са поели товара.Ама тях кой да ги рови? :D

Наслука!

Edited by v.krumoff

Аз ползвах такива патрони и имам доста животни с тях. Впечатленията ми са следните. Много точни, при по-дребни животни само пробиват и не нанасят големи поражения (с изключение на случаите когато срещат дебели кости) т.е. държат се като фул метал жакет, при едри масивни животни нанасят големи поражения, като в повечето случаи куршумът "експлоадира" и често се дезинтегрира вътре в животното. Нанасят много поражения на месото и има много хематоми. При по-дълги дистанции, вероятно поради по-голямото тегло на куршума пропада доста и за да стреляш трябва да знаеш на колко метра колко му е пада на определена дистанция. Общото впечатление е, че е много точен, става за лов с определени ограничения и е за стрелба до 150-200 м. Според мен точното му предназначение е друго. Вероятно е създаден като снайперски боеприпас, за стрелба в градски условия при полицейски акции, за къси и средни дистанции.

Здравей колега. Как са патроните, ако си ги пробвал разбира се, че и аз взех една кутия - 10 броя от тях. Подкалибрени са, сега ги видях, че на кутията пише, да не се използват за лов, а само за мишени. Друго, нищо не пише. 70мм гилза, 28 грама подкалибрен куршум тип "palla gualandi" и толкова, нито начална скорост, нито нищо. Някой ако знае нещо за тях, да казва, чудя се дали да ги ползвам по време на лов...

Привет колега.За сега само ги разнасям,,от джоба до цевите и обратно,,Мисля че във сайта им ще има някаква информация.На слука!

Нищо не намерих и в сайта, но на кутията ясно си пише - "да не се използват за ловни цели"... като не гледам навреме... май ще ги причисля към подразделението "сватбарски" . То веднъж ще ми излезне прасе и да го изпусна заради това, че и 10 взех. Друг вариант е да се замери началната скорост и вече като се знае че са 28 грама стават лесни изчисленията, но при положение, че са за мишени, може и да са с намален заряд с цел понижена скорост и енергия... за това се чудя. Но като цяло гуаланди си е класически и доказал се куршум, в случая поставен в специален концентратор, при занижени норми на заряда, гилзата лесно може да се развалцова, да се извади снаряда с концентратора и да се преснареди наново с нужното количество барут.

Значи,аз имам карабина Benelli Argo 30-06 ,и тази година ловувам с патрони norma много съм доволен стрелях един глигли на 45 метра с 3 изтрела и 3-те патрона бяха в него,търколи се веднага . Страхотно поражение . :)

post-58392-0-97252100-1353317604_thumb.jpg

post-58392-0-05971700-1353317728_thumb.jpg

Edited by Medovnica
  • 1 month later...

Имах Браунинг лонг трак ,прострелян с Бренеке ТУГ на RWS 11.7гр. и бях много доволен. После смених пушката и преминах на Norma Orix отново 11.7гр. ама много портят дивеча...

• 1 year later...

Тъй като от десетина дена съм горд собственик на полу-автомат BROWNING-300W.M., моля за инфо каква марка патрони и грамжи, са най-удачни за тази карабина??

Предварително БЛАГОДАРЯ! :drinks: