Jump to content

какви и къде процедури при подборен лов?

Recommended Posts

моля за инфо по какъв начин и къде се взима бележка за подборен лов. на отчет се водя в дружинка към софия-изток. на групов лов ходя в селото на родът ми в южна витоша, предимно на свиня. когато съм се интересувал какви документи трябват за подборен лов и от къде се вадят старите ловци казват:" бе ти луд ли си,много е сложно." явно така е по лесно,вместо да отгворят: незнам. те са малко странни хора там,щото последните 2пъти като ходих с карабината ме гледаха все едно съм 7лв. на цяло. според мен гладкоцевната с 13/0 е по опасна от карабина ама айде въпрос на виждане е. та някой може ли да даде информация след като съм посочил къде членувам и къде ловувам към коя инстанция и къде да се обърна. от южната страна на витоша има и сръндак,нерез и благор.елен. по Трънско също имам приятели,и там го има този добитък. пречки за подборен има ли-като определен район примерно и ако някой го практикува редовно да сподели с колко дебел портфейл трябва да си? някъде съм чел в "книгата на младия ловец",но това е теория,на практика може Вие да сте по-полезни.

Колега първотрябва да си завършил курсови за подборен лов да си положил успешно изпит да имаш издаден документ за подборен лов.От там нататък съответното здружение трябва да има план за подборен отстрел на сръндак бл.елен глиган.Твоята дружина или в която ще извършваш отстрела трябва да има сключен договор със съответното здружение.Ръководителя на съответното здружение отива да ти извади разрешителното за дивеча който ще отстрелваш от ДГС или ДЛС към която се води съответната дружина.Лова се провежда с придружител отгорското или от упълномощено от тази институция лице.Заплащането става по цени за ОЛТ.СРЪНДАК до 250гр-150евро.над 500гр-2500евро.БЛ.елен-до8кг-2700евро над 13кг-19200евро.Глиган до 14см-300евро над 22см-1600евро плюс60 евро за всеки следващ милиметър.Такса за ловен водач 60евро затранспорт от съответното здружение илиДЛС-60евро.Нощувка-30-50евро зависи от категорията на ловния дом.Храноден 50евро.НАСЛУКА КОЛЕГА. :drinks:

• 3 weeks later...

Колега първотрябва да си завършил курсови за подборен лов да си положил успешно изпит да имаш издаден документ за подборен лов.От там нататък съответното здружение трябва да има план за подборен отстрел на сръндак бл.елен глиган.Твоята дружина или в която ще извършваш отстрела трябва да има сключен договор със съответното здружение.Ръководителя на съответното здружение отива да ти извади разрешителното за дивеча който ще отстрелваш от ДГС или ДЛС към която се води съответната дружина.Лова се провежда с придружител отгорското или от упълномощено от тази институция лице.Заплащането става по цени за ОЛТ.СРЪНДАК до 250гр-150евро.над 500гр-2500евро.БЛ.елен-до8кг-2700евро над 13кг-19200евро.Глиган до 14см-300евро над 22см-1600евро плюс60 евро за всеки следващ милиметър.Такса за ловен водач 60евро затранспорт от съответното здружение илиДЛС-60евро.Нощувка-30-50евро зависи от категорията на ловния дом.Храноден 50евро.НАСЛУКА КОЛЕГА. :drinks:

Според мен Нощувка,храноден,транспорт могат да отпаднат при колегата защото доколкото разбрах той не иска да ловува в ДДС.Пък и цените за трофея ми се струват малко множко такива са цените в ДДС-тата.Пък и защо и на кого трябва да ги плаща тези пари.Един приятел ми сподели че той също е искал да ловува подборно на сръндак при него положението е такова че трябвало да даде искане за отстрел на сръндак да му изпратят горски който да разреши на место отстрела на даден сръндак.Наслука

Edited by maleno88

Според мен Нощувка,храноден,транспорт могат да отпаднат при колегата защото доколкото разбрах той не иска да ловува в ДДС.Пък и цените за трофея ми се струват малко множко такива са цените в ДДС-тата.Пък и защо и на кого трябва да ги плаща тези пари.Един приятел ми сподели че той също е искал да ловува подборно на сръндак при него положението е такова че трябвало да даде искане за отстрел на сръндак да му изпратят горски който да разреши на место отстрела на даден сръндак.Наслука

правилно си ме разбрал,колега. ще разпитам и опитам. наслука .

• 1 year later...

правилно си ме разбрал,колега. ще разпитам и опитам. наслука .

Здравей колега,сподели какво стана!!!

Темата е дъвкана, предъвквана и изплюта. В помощ на новите колеги давам следния Жокер:

1.) http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=5219#entry48893

2.) Търсачка на форума с ключови думи - подборен, подборен лов, подборен лов в дружинки,

3.) като ми остане време, ще се заема с написването на обобщена тема за подборния лов в ДЛС, ДДС и в свободни ловни площи. Ако някой го мързи да търси до тогава да има търпение.

На слука!