Jump to content

иж-18мн.корекция на спусък.

Recommended Posts

Не доброто изпълнение на руснака при иж-18 на удъроспускателните механизми изисква дуработка от купувача в повечето случаи. Какъв съвет бихте дали.Има ли някой с опит.Спусъка е дълбок и не се движи плавно.

Не доброто изпълнение на руснака при иж-18 на удъроспускателните механизми изисква дуработка от купувача в повечето случаи. Какъв съвет бихте дали.Има ли някой с опит.Спусъка е дълбок и не се движи плавно.

Колега, повечето са така, за толкова пари бай руснак дава толкова,НО спусаците и все механизми и джаджи свързани с тях не са майтап! Дай да пипа на някой, който наистина знае какво прави, в противен случай може да стане голяма беля..........и гърмели кога не трябва!

Колега, повечето са така, за толкова пари бай руснак дава толкова,НО спусаците и все механизми и джаджи свързани с тях не са майтап! Дай да пипа на някой, който наистина знае какво прави, в противен случай може да стане голяма беля..........и гърмели кога не трябва!

Можеда се шлаифат частите с шкурка до 2000 , да се подложат шаиби под пружината натискашта спусъка както беше написано в два от броевете на лов икуче. Аз опитах спусъка стана мек и плавен но при резко затваряне гърмеше чудо е че се рзминах :unsure: Така ,че както пише Нански внимаваи. Един миг не внимание после цял живот смърт :eusa_naughty:

Благодаря за съветите.Ще се пробвам най- вероятно със полиране на чука и запъвача и да видим какво ще стане.За затварянето няма да пипам не ме дразни.Ако поне стане по плавен и да се разграничава мекия спусък преди спускане ще е напредък.И вярвам и от по доброто спускане и попаденията ще се подобрят.

Благодаря за съветите.Ще се пробвам най- вероятно със полиране на чука и запъвача и да видим какво ще стане.За затварянето няма да пипам не ме дразни.Ако поне стане по плавен и да се разграничава мекия спусък преди спускане ще е напредък.И вярвам и от по доброто спускане и попаденията ще се подобрят.

Ако си близо до или във София - бягай при Shaman-a... Щом можа да "пипне" без забележки спусъка на моето ТОЗ-че 57, значи и на ИЖ-ето ще може да го пооправи... Както писаха колегите по-горе - "направи си сам" със спусковият механизъм на карабина е опасна работа... По-добре ползвай услугите на печен оръжейник... Със сигурност няма да се разориш от цената на такава услуга...

• 2 weeks later...

Колега, оръжейният майстор във магазина на ВИПА в София за 20лв. ми направи спусъка мек и без свободен ход т.е. като на скъпите карабини.

Моля експериментаторите да не правят това в къщи.....обърнете се към специалист оръжейник, тук има достатъчно във форума ....това е прецизен механизъм свързан най-вече с безопасността както на самото оръжие ,така и на околните ....не правете така, че да ми създавате работа после ...... :dapriest:

• 3 weeks later...

Моля експериментаторите да не правят това в къщи.....обърнете се към специалист оръжейник, тук има достатъчно във форума ....това е прецизен механизъм свързан най-вече с безопасността както на самото оръжие ,така и на околните ....не правете така, че да ми създавате работа после ...... :dapriest:

баце,ти и гробар ли работиш???????или поп?????? :dance2: :dance2: :dance2:

баце,ти и гробар ли работиш???????или поп?????? :dance2: :dance2: :dance2:

Абе не точно ,но в повечето случай свързано с тях.... :camera::beach:

Колега, оръжейният майстор във магазина на ВИПА в София за 20лв. ми направи спусъка мек и без свободен ход т.е. като на скъпите карабини.

митко от вип-а на какво ти е "пипал" спусъка.

• 3 weeks later...

На ИЖ-18. Първоначално имаше два свободни хода и след това гърмеше.

на моята подложих шайбички и стана перфектно

• 3 months later...

на моята подложих шайбички и стана перфектно

И аз подложих една шайба и полирах леко запавача и стана малко по мек.Но дългия ход си остана.Ама за сега толкова ще видим как ще е.

• 2 years later...

И аз подложих една шайба и полирах леко запавача и стана малко по мек.Но дългия ход си остана.Ама за сега толкова ще видим как //// къде ги слагате тия шайби да пробвам гладкоцевия тек, карабината ми я направиха 1,125 кг, без празен ход, не искам по мек на колегата е 600 гр. но на мен кило ми е добре на 100 крачки на механика целя капачка на буркан с повторение! ю

• 6 months later...

Можеда се шлаифат частите с шкурка до 2000 , да се подложат шаиби под пружината натискашта спусъка както беше написано в два от броевете на лов икуче. Аз опитах спусъка стана мек и плавен но при резко затваряне гърмеше чудо е че се рзминах unsure.gif Така ,че както пише Нански внимаваи. Един миг не внимание после цял живот смърт :eusa_naughty:

Уважаеми колеги, навлизаме безмислено в много опасни води ...без да съм голям разбирач, но подлагането на шайби/като от списанието/ звучи просто аматьорски/нещо като Сделай сам или ТНТМ/ ... Горещо препоръчвам с оглед както на безопасността, така и на прецизността, корекциите по спусъка да се правят само от опитни и отговорни оръжейници ... Първото име, което се сещам е Георги Топалов от Златарица ... Поздрави и наслука!

• 3 weeks later...

Също - Кирил Балабанов от ВИП-а в Бургас.

Направи ми спусъка на автомата /АК/ регулируем и лек като на карабина. Направо несравнимо усещане.

В събота му оставих и двата си ИЖ 18 М за корекции на спусъците. Бяха ги правили и други майстори, умишлено няма да казвам имена, но след окелотяването им единият беше на 3,2 кг., а другия на 2,2 кг. Мерено с електронен кантар с накрайник. При Кирил видях един ИЖ 18 М на 790 грама. Е, аз моите ги искам около 1-1,2 кг. И най-важното е, че не се променя драстично ъгъла на шепталото и размера на площта, с която контактува. Защото някои майстори ми предложиха да ги олекотят, но като скосят ъгъла на шепталото и на практика то да контактува с около 0,5 милиметра от площта си. Само дето на мой приятел с коригиран по този начин спусък, като го разглобихме и разгледахме видяхме, че контактното ръбче останало след изпиляването е започнало да се подбива и сякаш приплесква...а ако се отчупи това минимално ръбче, или се сплеска, така че да изтърве или т.н.?

Наистина трябва да се внимава много, дори и с майсторите.

Защото ремонта минава и после ние носим отговорността.

Поздрави!

• 5 months later...

някой ходил ли е при Георги Топалов в Златарица за корекция на спусък на иж 18мн? Да каже мнение,за колко време става манипулацията,колко струва и да даде субективно мнение.

Наслука колеги!

Здравей колега Радев.

Ходил съм при Топалов по други поводи и съм доволен.

Мисля, че ако поговориш с него предварително по телефона и го разпиташ подробно как точно ще олекоти спусъка ще придобиеш представа. Важното е да не се пипа шепталото.

В другите форуми съм споделил как Кирил Балабанов направи моите спусъци. Изключително съм доволен.

Наслука!

Ще обясниш ли , какво по-точно доработихте. Благодаря.

Да , Стоян полира повърхноста на запъвача и подложи една шайба на една пластинчата пружина. След това веднъж свалих бойната пружина , просто си играех да видя как става разглобяването според инструкцията на руснаците, и както си играех с една отвертка натиснах без да искам пружината така че края и (задния край) излезе от упора и на практика пружината се скъси с около четвърт от една навивка.Малко повече от четвърт може би. Скъси се без да се реже от нея. Спусъка стана забележимо по лек и удобен и няма никакви проблеми с нежелани изстрели при затваряне. Освен това забелязах че много пречат отпред ръбовете на самия спусък ... като почнеш да натискаш спусъка и ръба се врязва в пръста ти ... заоблих ги с пиличка.След всичко това пушката стана доста удобна и точна. Доста си поиграх да напасвам полуложата защото аз пушката съм я купил с дървен приклад а пластмасовия си го купих допълнително.

Edited by lobo