Jump to content

Комбинация Блазер BBF-97

Recommended Posts

След приблизително 8 месеца чакане получих комбинираната пушка BBF 97.В калибър 8х57 JRS и 12х76 магнум.Може всичко да си изчел по каталозите,/ като мен /но кагато я вземеш и прикладваш,разбираш стойността и истината за понятието пушка като цяло.

Перфектни механични мерни линии,които ти позволяват стрелба дори и без оптика или бързомер в случаите на гонка.

Успех в избора на калибър и дължина на цевите,чакането се забравя бързо. ;)

И към теб покана да постнеш мишени... Виж какво съм писал по-горе в темата...

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ейй ..... не щете да се научите да стреляте точно, та мощност, мощност, та магнум магнум, само пълните гората с желязо

След приблизително 8 месеца чакане получих комбинираната пушка BBF 97.В калибър 8х57 JRS и 12х76 магнум.Може всичко да си изчел по каталозите,/ като мен /но кагато я вземеш и прикладваш,разбираш стойн

Аз,стрелям по животни...а не по мишени.

Posted Images

След приблизително 8 месеца чакане получих комбинираната пушка BBF 97.В калибър 8х57 JRS и 12х76 магнум.Може всичко да си изчел по каталозите,/ като мен /но кагато я вземеш и прикладваш,разбираш стойността и истината за понятието пушка като цяло.

Перфектни механични мерни линии,които ти позволяват стрелба дори и без оптика или бързомер в случаите на гонка.

Здрасти колега, кажи ако обичаш, когато копчето на предпазителя е на " бой " и иглите са натегнати , отваряки пушката - предпазителя връща ли се назад и освобаждава ли иглите автоматично? Благодаря.

Edited by ij-58

Хайде покана и към теб да се "отчетеш" със снимки на мишени от комбинацията тук : http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=33916... Както писах по-горе интересуват ме групите на нарезната и гладката с куршум в една мишена с по 3 изстрела от цев... Форлаге (няколко) има в горепосочената тема...

Няма как да ти постна мишени от прострелката защото не ги пазя.При моята съвместих попаденията от двете цеви на 40м.За гладката използвах патрон на rc4-32гр-куршум PALLA.При нарезната използвах куршум 3гр на Ротвайл.На 40м СТП от двете цеви е около 10см.Като цяло си е доста тегава процедура но оръжието до 50м има потенциал да направи групи които ти искаш да видиш върху мишените!

Честито,щракни една-две снимки да си оплакнем дзъркелите,че май на доста и потекоха лигите.И все убАААви нерове да гъташ с нея. :drinks:

Честито,щракни една-две снимки да си оплакнем дзъркелите,че май на доста и потекоха лигите.И все убАААви нерове да гъташ с нея. :drinks:

Ще се постарая,да снимам,и пусна снимки.Благодаря за пожеланията. :good:

• 1 year later...

Дайте да ги видим тези комбита,и ние да оплакнем очи.

Ейй ..... не щете да се научите да стреляте точно, та мощност, мощност, та магнум магнум, само пълните гората с желязо :yahoo::drinks:

Прав си колега

"По добре 20 джаула в окото, отколкото 200 джаула в задника "

Не виждам животно в BG което би отнесло добре пласиран изстрел на 7х57 R , да не забравяме че скандинавците бият лосове и мечки с този боеприпас !

• 2 months later...

Ето я въпросната пушка.Много удобна за лов на ход.Лека и прикладиста!

post-41160-0-74983800-1366722852_thumb.jpg

Честито! :good:

Edited by Бат Ваньо

Честито, колега ! Истинско бижу, в подходящ европейски калибър!

Със здраве да си я ползваш и много слука! :drinks:

P.S. В нашата дружинка имаме адвокат, на който "Блазерът" е в комбинация 20х76 / 6,5х57R. Първото му прасе (над 100 кг.) падна в галоп с пречупен гръбнак....

А ето и снимка на входна рана от 11,5g куршум ТIG на RWS, от мойта ZH 304 (7x57R)

post-30326-0-49908000-1367264751_thumb.jpg

• 2 weeks later...

attachicon.gif Изображение

Благодаря колега.Дано има слука.