Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
XuMePa

Предай нататък - Контра на всичко коз

162 гласа

1. 1. Ще предадете ли нататък ?

• Да. Ще променя нещата
      140
    • Не. Няма смисъл.
      22

Recommended Posts

Поради връщането на бекъп, останалите коментари са загубени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорете в дружинките, в които членувате, обяснявайте защо така трябва, питайте за бъдещето.. Учете младите ловци на добрите ловни практики, говорете с тях. Говорете и отстоявайте правото на лов за децата ни преди всеки излет... Разбира се в дружинките където се налага !

Всичко започва и свършва с 16-ят пъдпъдък.. нататък всичко е същите релси..

Пожелавам на всички успешен ловен сезон, много емоции и хубави преживявания. Безопасността преди всичко !

Говориш , говориш и накрая някои започват да те отбягват и си мислят че нещо си " мръднал " ( не че ми дреме)

Незнам но с говорене ..... тзаи май няма да стане и аз мисля , че имаме много , много повече от това което заслужаваме . Аз съм ЗА контра на всичко коз и се опитвам но ....

" Всичко започва и свършва с 16-ят пъдпъдък.. " :nea::good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за" обаче без строг контрол от страна на прецедателя във всяка дружинка и налагане на наказания (включително парични) едва ли ще има реален ефект.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко свършва с 15-ят пъдпъдък....

Пожелавам на всички успешен ловен сезон, много емоции и хубави преживявания. Безопасността преди всичко !

Ако човек не може и не иска сам да се контролира :nea: Когато излизам на откриването не нося други патрони от №7-12...особено заради това че може да искочи и "хищник"

Успешен и безавариен (без жертви)сезон колеги!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек не може и не иска сам да се контролира :nea: Когато излизам на откриването не нося други патрони от №7-12...особено заради това че може да искочи и "хищник"

Успешен и безавариен (без жертви)сезон колеги!

Не е опасно оръжието,а ръката която го държи.

Не е важно, какво носиш,а как го ползваш.Най-големите "месари" не излизат на пъдпъдъци,в тях няма месо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е опасно оръжието,а ръката която го държи.

Не е важно, какво носиш,а как го ползваш.Най-големите "месари" не излизат на пъдпъдъци,в тях няма месо.

Правилно.Ловната пушка не е по-страшна от лопата,мотика или друго земеделско сечиво.А за месарите има много изписано.При нас се познават,когато тръгнем примерно на хайка за хищници или да правим хранилка,и в следващия момент когато е откриването на свинския лов.Разликата в бройката на ловците е огромна.Тази година на събранието председателя обеща,че който не е присъствал на хайка или не е присъствал на мероприятия,няма да стъпи на свински лов.Това означава,че на свински лов ще сме около 10-15 човека при 105 членове(изобщо не го вярвам) ама както и да е.Наслука на всички колеги и внимателската,че живота няма цена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за" обаче без строг контрол от страна на прецедателя във всяка дружинка и налагане на наказания (включително парични) едва ли ще има реален ефект.

Да ама председателя гледа да замаже работата,защото ще си развали отношенията с някой тарикат.:nea:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради връщането на бекъп, останалите коментари са загубени.

Просто всичко което ви беше неудбно го изтрихте итакива неща се случват при демокрацията.Иначе всичко е о кей.ЛОВЪТ ВИНАГИ ПРОДЪЛЖАВА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто всичко което ви беше неудбно го изтрихте итакива неща се случват при демокрацията.Иначе всичко е о кей.ЛОВЪТ ВИНАГИ ПРОДЪЛЖАВА.

Нищо не е трито от тази тема!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с тая демокрация, че отдавна не съм ползвал едни бутони тука.

Чао - продължавай лова.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинанието е много добро но мисля че твърде е позакъсняло.Но всепак късно отколкото никога.Тази игра на всичко коз навлезе с появата в нашите редици на ония дебеловрати и малко грамотни момчета титулуващи се като БОРЦИ.Ние ги допуснахме в редовете на ловното движение и сега трудно ще пресечем тази игра.Смятам че ако навсякъде се разбере правелно тази инициятива резултати ще има.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене оправия няма всичко е въпрос на самосъзнание и докато глада и мизерията не се изкоренят от държавата това никога няма да спре 8)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,може само се иска дупе за тая работа:rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинанието е много добро но мисля че твърде е позакъсняло.Но всепак късно отколкото никога.Тази игра на всичко коз навлезе с появата в нашите редици на ония дебеловрати и малко грамотни момчета титулуващи се като БОРЦИ.Ние ги допуснахме в редовете на ловното движение и сега трудно ще пресечем тази игра.Смятам че ако навсякъде се разбере правелно тази инициятива резултати ще има.

"Абе" ще ме извините колега "ама" при нас най-големите козаджии са все стари ловци... Не че се имам за борец - просто съм от ония, дето навлязоха в редиците, без дядо им да е имал пушка... и вече ловците много, дивеча малко, а старите си продължават по старо му... тази тема обаче е много дъвкана и е известна.

Инициативата е добра. Ако измисля как може целта на начинанието да произведе по-голям ефект, ще пиша. До момента обаче нищо не съм измислил. И в тази връзка колегата от по-горе е напълно прав - говориш, говориш и вземат да те отбягват... "Бе ти кога стана циганин, кога и почерня г..а... ти ще ми даваш акъл, кое и как... то ние ако не те бяхме приели" и т.н. Добре, че и на мен не ми пука...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нали знаеш че старите вълци водят глутницата и учат младите как се дави.Но до тук с бъзиците.Колеги мисля че ако на дружините на които на ловната територия има запас от бл.елен и им се разреши срещу заплащане да отстрелят някой приплод по цени ако ще и по ОЛТ а не само да се сипят хули срещу ловците че браконерстват резултат ще има.Защото съм чувал много пъти приказки -за ония с лъскавите дрехи може ама за нас НЕ.Има се предвид ловуването в ловните стопанства.Тука трябва да излезе на преден план и ръководителя на ловното здружение каквото е заложил в таксацията и има разпределено за отстрел по дружините да се вадят разрешителни и да се стреля.А не да излизат с този остарял отговор-ТЕ не разрешават.Всичко е в наши ръце каквото направим това ще е.... :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той, председателя на дружинката дава сведения,какво ще се стреля или плана за отстрел на ловната дружина.Ако горското ти разреши тогава,а не ръководителя на сдружението:huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и мен ми вписна всеки път колегите мисари да почват,

като излезе за хищни има ли нещо друго, а гърмя ли по нещо по така, а ..........

ужас и безумие никой от тях не вярва че до ден днешен не съм дигал пушката освен на хищник

и сега на откриването почнах да ги предопреда всеки да внимава кадето знам че има зайци че за всеки случи да знаят че аз знам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да предаваш, и да говориш е все тая! Това е лично мнение. Докато не ти уври главата и сам не се контролираш... Само много сериозни парични наказания могат да свършат работа. Иначе, глас в пустиня...! За съжаление...

Със здраве...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважение към старите да.... те може да те научат на много неща да ти разкажат много история......и до там.Живели ловували са с такива времена имали ли са такива разбирания...днес нещатата не са никак същите......нито дивечът сега е толкова много нито начинът на лов.Дивечът сега е много по малко и много по предпазлив.Също така навлизането на новите технологии говоря за радиостанции и такива работа, по онова време е нямало.Друго от рода на "Качвате се по тези джипове и тръгвате" ми като се замисля има такива райони че ако падне някаде прасе в по пресечена месност съм далеч от мисълта че някой от старите ще слезе или ще се качи да помогне за изваждането.

Така ги виждам аз нещата..Поздрави и наслука :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инициативата е супер .Да ти кажа честно има доста председатели дето са по-хищни и от вълк.С по-чести проверки от подвижната охрана нещо може да се пооправи но за жалост аз все още не съм им виждал очите и затова пъдпъдъкът яде зайците а прасетата сърните ;) .В дружинките където има поне един ''изгорял''най-вероятно нещата са друга работа .При нас когато и да дойдат все ще има кой да хванат ама .............не идват.Аз не се страхувам и говоря доста често с колеги на които смятам че мога да повлияя но има доста неспасяеми случаи .Доста пъти съм бил на косъм да подам сигнал но като се сетя че после съвеста ще ме яде че някой е осъден заради мен ...........това ме е спирало винаги(а и повечето колеги са семейни) но не знам до кога ще е така.Айде на слука на всички и със здраве.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия проблем е ловът на фарове, паленето на стърнищата и пестицидите - ВИНАГИ като излезем събота има следи от коли и много често намираме по 1-2 заека прясно умрели ....... Незнам дали са наши или чужди, но ако бракониерството секне, малко по малко ще се регулират нещата. И строг контрол! Правим хранинлки - всички сме там (после банкет в хижата иху ахо:), купуват се фазани - всички дават пари (тази година 100тина , и още толкова яребици) откриваме сезона пак всички! Нали затова сме дружинка! Най ме радва(след като прочетох доста постове) че явно в нашата дружинка сме 90% ловци които излизат за удоволствие, тръпката и за банкета накрая!

А относно старите ловци - еми уважаваме си ги (стига да не се мръднали :)))

Наслука колеги! Много хубави емоции през сезона!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кучетата си лаят кервана си върви -има една такава сентенция ,ние си приказваме тук а в гората всичко е по старому

-на пъдпъдък не ходи щот няма вратна пържола.

-на хищик не излиза щот видиш ли горското не плаща

-на хайка ходи с бренекета и 13/0 щот чакалите много лоши и се хапят

-на торбата са първи нищо че за цялата си ловна практика няма и една бригада

-председателя не наказва никой щот на събранието да не земат да го сменят

-и т.н.

та затова иде реч колеги докато в дружинките съществува правилото -"КАТ СТАНЕШ НА МОЯТ СТАЖ КАТО ЛОВЕЦ -ТОГАВА

МОЖЕШ ДА ДАВАШ АКЪЛ" нещата ще са постарому .

Затова приканвам всички колеги които наистина ходят на лов с любов да не прикланяме глава а да заявим на всички месари че така

няма да я бъде .УСПЕХ НА ВСИЧКИ СЪМИШЛЕНИЦИ.

Редактирано от staklarenko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове