Jump to content

Recommended Posts

Колеги дайте съвет. Историята е следната: На една позната дядо и починал преди 10-тина години. Човека имал пушка Меркел неясно каква модификация. Та, въпросната девойка обаче не намира пушката никъде( нито в каса, нито където и да е ) и я обявява за открадната пред полицията. Обаче преди една седмица като разчиствала тавана намира оръжието в калъф както си му е реда. И сега въпроса е, какво трябва да направи тя( то е ясно, че трябва да отиде в полицията), ще и конфискуват ли оръжието, тъй като не е ловец, или може да го прехвърли на някой познат. Ще я глобят ли, че я е обявила за открадната, а всъщност тя не е била открадната, въобще какво става в този момент.

По закон пушката би трябвало да отиде в полицията, а що се отнася за прехвърлянето може да се прехвърли на някои. :)

Абе най-добре да се консултира с адвокат, че може да се вкара в филм може да е по-добре да си трае. За това може да я осъдят на и на ефективен затвор. Нали знаеш, че може да не повярват на версията "намерих я случайно". Мене ме плашеха да ми пишат глоба 2к лв. щото не предадох пушките на баща ми в срок след като почина. Абе за малко да ми побелеят косите :wacko:

Edited by todir

Абе най-добре да се консултира с адвокат, че може да се вкара в филм може да е по-добре да си трае. За това може да я осъдят на и на ефективен затвор. Нали знаеш, че може да не повярват на версията "намерих я случайно". Мене ме плашеха да ми пишат глоба 2к лв. щото не предадох пушките на баща ми в срок след като почина. Абе за малко да ми побелеят косите :wacko:

Точно :good: , само с адвокат, иначе ще я направят луда в полицията, това разбира се ако иска да узакони пушката, иначе с флекса и в дворната ...............

Най добрият вариант е адвоката да и уреди 1 год съхранение в полицията докато тя реши дали ще я продава, подарява или обезопасява от сантиментална стойност.

Не вярвам да има последствия . При смърта на стареца, МВР е уведомено въпреки, че тогава пушката не е намерена и предадена. Мисля, че оръжието може да бъде прехвърлено / продадено /

и ще е нужно - смъртен акт на дядото, удостоверение за наследници и декларация от тях, че нямат нищо против оръжието да бъде продадено от един от тях / наследниците / .

ПС Добре е оръжието да не се пипа от мястото където е намерено, а само да се уведоми местното РПУ, което естествено ще изпрати някой .

Не вярвам да има последствия . При смърта на стареца, МВР е уведомено въпреки, че тогава пушката не е намерена и предадена. Мисля, че оръжието може да бъде прехвърлено / продадено /

и ще е нужно - смъртен акт на дядото, удостоверение за наследници и декларация от тях, че нямат нищо против оръжието да бъде продадено от един от тях / наследниците / .

ПС Добре е оръжието да не се пипа от мястото където е намерено, а само да се уведоми местното РПУ, което естествено ще изпрати някой .

и този "някой' си хареса пушката и става тя една .... :yahoo:

Иначе е точно така .... смъртен акт , удостоверение за наследници , деклерация . Оръжието неможе да се придобие от наследник без разрешително. Наседника може да плаща такса , "съхранение" мисля , че е 100лв. за година

Май не може повече от 1 година да я съхраняват. Имам в момента една комбинирана в КОС и казаха, че до една година ако не я прехвърля ще я конфискуват а срока не можело да се удължава :unsure:

Edited by todir

Май не може повече от 1 година да я съхраняват. Имам в момента една комбинирана в КОС и казаха, че до една година ако не я прехвърля ще я конфискуват а срока не можело да се удължава :unsure:

Може 100 кинти за година . На братчето пушките са му още в полицията и сърце не ми дава да ги взема от там , но .... почти измина година и ще трябва ги прибирам при мен.

Значи нещо са ме пързаляли тия или са си харесали пушката щото ме питаха дали не я продавам <_< Благодаря за информацията :drinks:

Значи нещо са ме пързаляли тия или са си харесали пушката щото ме питаха дали не я продавам <_< Благодаря за информацията :drinks:

Прехвърли я на някой познат с разрешително, че след година процедурата е следната: конфискува се в полза на държавата и се продава на търг на безценица на "наши" хора.

Като гледам напоследък как службите наблягат на актовете, гаранция че без акт няма да мине. Само с адвокат напред, че да мине после по лесно обжалването и падането на акта.

Като гледам напоследък как службите наблягат на актовете, гаранция че без акт няма да мине. Само с адвокат напред, че да мине после по лесно обжалването и падането на акта.

И за какво според теб ще бъде акта ?

И за какво според теб ще бъде акта ?

Колегата по горе ясно го е написал:

- Непредаване в срок

- Незаконно притежание /нека ти я намерят в имота пък ти иди доказвай че не си знаел за нея/

- Укриване

Всичко зависи от това на какъв служител ще попадне при уведомяването, ако е решил да се натегне пред началството, познатата на колегата е изгоряла без помощ от адвокат. Да не повтарям колегите но да не се вкара в такива разходи че после да съжалява. Спирам с идеите че ще прекрача закона без да искам ;)

То идеята е на момичето какво ще и направят. Щото ако и джаснат некоя глоба от илядо лева то нема смисъл.А това, че няма разрешително е най-малкия проблем, ще ми я прехвърли примерно на мен, догодина ще изкара курса и аз ще и я прехвърля обратно.

• 2 weeks later...

snapback.pngДБД написа на 03 август 2011 - 22:11 :

Това е най-точният отговор според ЗОБВВПИ и НК. Личи си кой чете законите и литература. Всички други опции са противозаконни. Най важното е да уведоми РУП незабавно след намирането на оръжието и да не го ПИПА ИЛИ МЕСТИ. УСПЕХ :buba::dance2: