Jump to content

Какво предварение давате при стрелба с карабина

Анкета(Тук става въпрос за лов на прасе ,защото друг дивеч много не остана)  

274 members have voted

1. 1. Какво предварение давате при стрелба с карабина до 30м

• никакво
    • една идея в ляво(дясно)
    • около 10см
    • друго
  2. 2. Какво предварение давате при стрелба с карабина на около 50м

• никакво
    • около 10см
    • една педя
    • целя се в носа
    • друго
  3. 3. Какво предварение давате при стрелба с карабина на около 100м

• около 10см
    • една педя
    • целя се в носа
    • избягвам подобни упражнения
    • друго

Recommended Posts

:D Едно време казваха че труда е облагородил маймуната и я е направил човек а мързела връщал човека към маймуната.

Зад бая псевдоними тук стоят реални хора /въпрос на ровичкане тук там/ .

Всичко е много относително за "брега" когато отиваш на някъде дясното ти е едно ,когато се връщаш вече е ляво :lol: Айнщаин - що да правиш? чиста наука за относителността.

Бе близо 30г "гостувам" в монтаньско па никогиш не съм бил на куцо а винаги добре дошъл та..... лова е многолик и разностранен посредник между хората. :bira:

Темата беше за предваренията май а аз отплеснах.

..........."нъл е модерен "левия брег" и аз в крак с модата ,та го изчакам да ми се огъзи и като го прасна в 10ката без предварение ,направо умирга".......... Аз пък предваренито го давам малко преди плешката. /накъдето и да се обърна,десното си ми е се у десно/

Към изпадналите в нелегалност....

Колега, какво напираш с тая "нелегалност" толкова, като и ти не си от "най-легалните"...?!?! :buba:

Виждам, в профила ти "Име: ogo", потребителското ти име пък е ogoogo...???

Да бяхме по Африката разбирам, може име и фамилия да са ти, ама туй Монтана ме смущава,

че не мога да си проесня коя точно, щата в USA ли, града в България ли?!?!

Та, тия ти напъни за легитимност малко са ТРЪТ да знаеш, щото бая хора тук се познаваме лично отдавна и се знаем кой кой е,

а пък ти Ого ли си, Гого ли си, Огнян ли ...?!?! :huh:

Остани си със здраве и Наслука и хич толкова да не ти пука...!!! :)

..........."нъл е модерен "левия брег" и аз в крак с модата ,та го изчакам да ми се огъзи и като го прасна в 10ката без предварение ,направо умирга".......... Аз пък предваренито го давам малко преди плешката. /накъдето и да се обърна,десното си ми е се у десно/

Колега, отскоро си във форума ... "първо се огледай, после се ослушай и ако не идва влак ... можеш да караш напред" :). Просто приятелски съвет (не съм адвокат на никого) А отностно предваренията във въпросния клип с различните калибри и разстояния, понеже съм понастрелвал някой и друг "куц глиган" ;) могат да се вземат за приблизителни понеже на са посочени грамажи и скорости на използваните боеприпаси. Требе си пуцане и по-малко четене :D

Според мен сбъркана е самата тема. Заглавието би било правилно "какво предварение давате при стрелба с карабина на полигон". Хубави примери и клипчета, но всичко "по учебник". Навремето като завърших ТВУто и се сблъсках с реалността разбрах ,че нищо не съм научил.Практиката в последствие тури нещата на място.

Та и в лова така. Късмет беше, за колеги имали възможност да ловуват по татово време. Благодарение на практиката са успяли да си изградят стрелкови модел в лова поради простата причина ,че дивеч имаше бол и ако не днес то утре или в други ден вече си гръмнал нера или патката или квото и да е. А най-важното при много честата среща с различни животни е че долу горе почваш да предвиждаш поведението им. И от "демократичните" колеги има доста които са много напред с материала в тази посока но странно що не пишат. И какво да напишат? Всяка ситуация различна и интуицията е тази която води при пласиране на изстрела.

Теорията и практиката вървят ръка за ръка ,но когато теорията изпревари практиката нещата отиват към излуй гащи, до кат обратното е по-малко вероятно.Туй "в моцуната" "метър отпред" ,"2 отзад" - да ,но и пак много "но".

Не желая да засягам никого ,просто туй е мойто виждане по въпроса.

• 2 years later...
  • 4 weeks later...

Според мен сбъркана е самата тема. Заглавието би било правилно "какво предварение давате при стрелба с карабина на полигон". Хубави примери и клипчета, но всичко "по учебник". Навремето като завърших ТВУто и се сблъсках с реалността разбрах ,че нищо не съм научил.Практиката в последствие тури нещата на място.

Извинявам се ма по мое време ТВУ беше - трудово възпитателно училище, а преподаването там... :smakbumm::censored:

• 4 weeks later...

Колега,хахаредбул добра ти е анкетата,но трябваше да има и водене на дивеча.Тогава щеше да бъде и дори отлична!

Воденето е само един от начините за стрелба по подвижни цели и в реални условия е не винаги приложим !

Между другото всички световноизвестни стрелци "виртуози" стрелят без водене - така наречената моментна стрелба,резултат от вродени качества,много тренировки и рутина доближаваща ги до ниво което ние редовите ловци никога няма да достигнем,а и никак не е необходимо !

• 2 weeks later...