Jump to content

Собственикът на фирмите “Влад Кит” и “Скарабей” Вл. Китанов задържан в незаконен лов

Recommended Posts

Полицията направи клопка и задържа да ловува незаконно над благоевградското село Дъбрава популярния строителен предприемач Владимир Китанов. Китанов, който е собственик на фирмите за търговия със строителни материали “Влад Кит” и “Скарабей”, е спрян от ченгетата високо в гората над селото малко след 23 часа завчера. Бизнесменът дошъл на фарове да стреля ловната си пушка между благоевградските села Дъбрава и Демирево, където има много зайци и диви прасета. Авджията има вила в Дъбрава, където често събира колеги да поливат успешния лов.

Около 23,15 часа в неделя ловци от селото чули изстрелите и незабавно повикали полиция. Без да очаква, Китанов попаднал в полицейската клопка. С него имало и други хора, които ченгетата уточняват. Оръжието на Китанов - ловната му пушка, е конфискувана и му е съставен акт за незаконен лов.

Владимир Китанов е член на ловната дружинка в благоевградското село Лешко, където се прехвърлил от дружинката в симитлийското село Сенокос. Той е от най-запалените благоевградски ловджии. Миналата година стана баща за трети път, роди му се дъщеря, която носи неговото име Владимира. Никой от колегите му в дружинката в Лешко не е знаел за нощните му подвизи.

Бракониерският лов на фарове не е нарушение, а е престъпление, и ако полицията успее да докаже, че Китанов е стрелял или убил животно по време на забранен лов, ще бъде не само изключен от дружинката завинаги, но ще носи и наказателна отговорност.

Ченгетата отказаха коментар дали у Китанов са намерени убити животни, казаха само, че ловецът се е държал коректно, имал е възможност да избяга и да се скрие в гората, но не го е направил.

Ловният сезон е забранен до 13 август /събота/, когато ще бъде официално открит отстрелът на пернат дивеч. Всяка година ловджиите от региона правят пищни сбирки по случай откриването. Китанов може да не присъства, тъй като е без оръжие и е компрометирал дружинката си, коментираха ловджии вчера.

Източник: www.struma.bg

Това е по донос от някои завистлив колега на Владо !

Копче не могат да му кажат пак щели да доказват .. какво ще докажат,че е излезнал на нощна разходка в задния си двор и си е носел пушката!

В тоя случай крадеца вика дръжте крадеца !

В Благоевградски регион им далеч по ,,скандални'' случаи които останаха безнаказани ..

като системното бракониерство на доста от авджиите (Владо не е сред тях) отстрел на забранени животни (сърни)

лов с гонка извън ловния сезон и вместо да бъдат спрени от горските като се разминат с тях бракониерите си правят здравей с тези за които е допълнителната такса от 50 лева охрана на дивеча!!!

Ако В.Китанов бъде наказан това ще трябва да се запише в гинес !!!

В тоя случай няма убито животно само ловец които си е носел пушката и хоп наказание и акт!

В други случаи за които се писа и в вестниците и бяха намерени убити животни и какво стана: бяха поделени с горските и хоп няма проблем!

Докато гонят и хващат нормални ловци като Владо други които имат познати тук там ловуват и не ги интересува какво им излиза пред пушката !

За това сме в това положение защото изкарват нормалните,че са престъпници а откачалките са си съвсем наред !

Евала...

Владо ми клиент, продавал съм му камион. Добри са ми впечатленията като човек.

Като ловец - нищо не знам, сега научавам че бил. Не мога да взема страна по въпроса.

Това е по донос от някои завистлив колега на Владо !

Копче не могат да му кажат пак щели да доказват .. какво ще докажат,че е излезнал на нощна разходка в задния си двор и си е носел пушката!

Е, според статията са му взели пушката и акт му написали - това ако не е копче, че и отгоре...

В тоя случай крадеца вика дръжте крадеца !

В Благоевградски регион им далеч по ,,скандални'' случаи които останаха безнаказани ..

като системното бракониерство на доста от авджиите (Владо не е сред тях) отстрел на забранени животни (сърни)

лов с гонка извън ловния сезон и вместо да бъдат спрени от горските като се разминат с тях бракониерите си правят здравей с тези за които е допълнителната такса от 50 лева охрана на дивеча!!!

Все от някъде трябва да се почне. Когато се започне с париимащите нарушители, % на паринямащите нарушители рязко спада и остават само наглите и т.н.т. ...

Ако В.Китанов бъде наказан това ще трябва да се запише в гинес !!!

Що?!!! Да не би да е богопомазан, та него да не го накажат, а някой, който няма голям заден двор да?

В тоя случай няма убито животно само ловец които си е носел пушката и хоп наказание и акт!

Та значи ако се напия и управлявайки МПС не убия човек според теб би трябвало да ми се размине? КАТ-аджиите ме спират, черпят рахат локум и по живо, по здраво...

В други случаи за които се писа и в вестниците и бяха намерени убити животни и какво стана: бяха поделени с горските и хоп няма проблем!

Докато гонят и хващат нормални ловци като Владо други които имат познати тук там ловуват и не ги интересува какво им излиза пред пушката !

Брат'чет, нормалните ловци след залез не ходят в ловните полета въоръжени ...

За това сме в това положение защото изкарват нормалните,че са престъпници а откачалките са си съвсем наред !

Евала...

Разбрах, че сте си големи дружки с В.Китанов и че според теб е единствения ловец-светец по нашите географски ширини, но и ти разбери нещо - по каноните на християнството преди някой да стане светец, първо става мъченик...

А сега ми кажи кой си мисли гората за заден двор и място за въоръжени нощни разходки - нормалните или откачалките?

Пък после ще ти кажа защо "...сме в това положение...".

Edited by Forestar

Разбрах, че сте си големи дружки с В.Китанов и че според теб е единствения ловец-светец по нашите географски ширини, но и ти разбери нещо - по каноните на християнството преди някой да стане светец, първо става мъченик...

А сега ми кажи кой си мисли гората за заден двор и място за въоръжени нощни разходки - нормалните или откачалките?

Пък после ще ти кажа защо "...сме в това положение...".

Колега ти каквото си мислиш че си разбрал хубаво не мога да ти влияя на мнението но както казваш гората заден двор ! то е се едно катаджийте да ме чакат пред гаража да ме глобят за без колан.

Не му се явявам адвокат на Владо а изтъквам че има далеч по нагли бракониерски прояви без последствия !

А Владо живее в гориста местност и там без пушка през нощта трябва да си доста смел (това е в кръга на шегата )

Все пак колега всеки си имам мнение :)

Поздрави..

......

то е се едно катаджийте да ме чакат пред гаража да ме глобят за без колан.

......

Не дърпай дявола за опашката...

Колко е достоверна статията ... в това не може да си сигурен...

А най-добре е да се почне от връзкоимащите нарушители..!!!

А ти колега се опитваш да изопачиш целия мой пост..(нищо лично) но е така ...

Поздрави!

п.с Няма повече да пиша по темата а ще гледам отстрани развоя на случая така,че не си прави труд да ми отговаряш

..........

А най-добре е да се почне от връзкоимащите нарушители..!!!

А ти колега се опитваш да изопачиш целия мой пост..(нищо лично) но е така ...

Поздрави!

...........

Пари = връзки....

Когато слезеш от облаците или се отдалечиш от В.К. ще ти станат ясни доста неща по буквите и членчетата на законите в BG-то