Jump to content

Група НШЗО "Хр.Ботев" Плевен

Recommended Posts

Добре дошли на всички "фазани", от всички набори!!!

Видях, че има такава група във Фейса(http://www.facebook....75530209135656/),

а от темата "Казарма" знам, че в "На ЛОВ" също има много възпитаници на школата.

Тук ни събира любимото хоби, но то не пречи да си припомним и ония години,

да си разкажем позабравени случки, да намерим стари приятели!!!

Но да се представим пак:

1981-83г. НШЗО "Христо Ботев" Плевен, под. 330 - "китайската" рота със списъчен състав 139 школника.

Това всъщност е 3-та рота(средна и голяма мощност) на свързочния батальон - комбат подп-к Христов(Клавдий), ротен Мачев.

Бях в 3-ти взвод през първата година - КВ Данчев, ЗКВ Костадинов. И двете години служих в школата.

През втората бях ЗКВ и КВ, първо на 3-ти, после на 1-ви взвод.

На някои страхотни офицери случих и на готини момчета - набори.

Е, както знаем "казармата е голям .уй, но имаше и "ташаци""...!!!

Тази година моят набор(1963) навършва 30 години от влизането в казармата, та си помислих, че може да се посъберем?!?!

1976-77 Втори район

Автомобилен бат. Комбат Конов ротен Бончев , взводен Пенчев,старшина Диков

Втората година в с. Телиш плевенско да геее...

1978-1979 под 235 Втори район трета кашишка рота Ротен ст л Михайлов взводен лт Василев Втората година ГВ Малко Търново

01.09.1992 до 09.1993г. под 620 - туба, ШЗО " Хр.Ботев " . Ротен Кирил Арнаутски - що ли не мога да го забравя, взводен Тошко Тодоров . След това до март 94г., под 22980 - София, първи батальон кам МО -1 .

Наборее, Енев, не се губи ама си напиши и ти житието битието ! :D

От 19.09.1989г. до .....08.1990г. НШЗО"Хр.Ботев"-Разузнавателна рота,4-ти взвод радио разузнавач (мармалад).

Ротен кап.Румен Костов,взводен ст.л-т Куклев.Ротата ни беше към кашишкия батальон и не се сещам в момента името на ком.бата.Щях да забравя майката на ротата ст.Цонко Горановски.

Втората година в гр.Банкя.

1996-1998 ,Дидо мен ща ма приемете ли при вас бре! :D Аз не можах да стана фазан, рано рано ми оскубаа перата и после в 44920 при пъоловите викаше дядо! Иначе бех у ШЗО то под. 240 танковия батальон! Къ не съм познавал наборът ти ВрЪбан тогиз щеше ми е по лесно да го ева! :lol:;)

Edited by Nanski

88-89 г. първа рота чист сапьор, ротен кап.Георги Иванов /Гошо п.....а./ взводен ст.л-т Петров /Пинко/

Втората година Кюстендил, Брезник, Кюстендил, Сотиря, и няколко командировки по седмица, две към Грудово и Елхово.

Edited by pinus

1978-1979 под 235 Втори район трета кашишка рота Ротен ст л Михайлов взводен лт Василев Втората година ГВ Малко Търново

И аз, 78-79 год., трети район ,сапьорна рота , понтонер...

Още в деня на клетвата - дежурен по рота , демек, успял съм да се на...кам за кратко време...

Шибан взводен /пу...ьо/, МГК-/ масова гимнастическа композиция/- байраци , тичане и блъскане в чест на БКП, дежурства по рота през ден , редовни физзарядки , чат пат някой марш на скок...

Втората година - Любимец... :varban: :ivanov:

От 19.09.1989г. до .....08.1990г. НШЗО"Хр.Ботев"-Разузнавателна рота,4-ти взвод радио разузнавач (мармалад).

Ротен кап.Румен Костов,взводен ст.л-т Куклев.Ротата ни беше към кашишкия батальон и не се сещам в момента името на ком.бата.Щях да забравя майката на ротата ст.Цонко Горановски.

аз тогава бях в 1-ва рота .имаше един ловчалия при вас.със сигурност ако се видим ще се познаем.

забравих комбат майор Симов

забравих комбат майор Симов

Точно така!!!

И при вас имаше доста Бургазлии.

92-93 Под.430-радиотелеграфист средна и голяма мощност.Ротен-капитан Илиев(Густав),лека му пръст на човека.После шест месеца "по заслуги" в Хасково на центъра зад лятното кино! :varban: :icon_zw[1]: Февруари 93-та мисля беше,бях наказан с десет денонощия арест и тогава в Плевен беше минус 27-28 градуса... :bb: Айде ,че требва да тръгвам малко по морето и като се върна ще продължим със спомените!

Edited by vve

1996-1998 ,Дидо мен ща ма приемете ли при вас бре! :D Аз не можах да стана фазан, рано рано ми оскубаа перата и после в 44920 при пъоловите викаше дядо! Иначе бех у ШЗО то под. 240 танковия батальон! Къ не съм познавал наборът ти ВрЪбан тогиз щеше ми е по лесно да го ева! :lol:;)

Грижи нямаш Нанс, за набора тогава не коси, то за това сега сте кат Кирил и Методий :D .

• 8 months later...

09.1991-081992 ШЗО "Христо Ботев" артилерииски баталион втора батарея батареен м-р Белецов втори взвод .

пс. гледам , че темата е позамряла та рекох да я раздвижа :mail1:

• 2 months later...

здр .колега....получава се че съм ти заек.......точно след теб но в 3 - парашутно разузнавателен взвод - взводен - ст лейтенант ЦАНКОВ ротен- КАПИТАН КОСТОВ.....САМО ДОБРИ СПОМЕНИ ПАЗЯ ЗА ТОЗИ КОМАНДИР.....МНОГО ЧОВЕЧЕН....ПРОСТО ВЕЛИК ..А КОЙ О БОЖЕ ГОСПОДИ НЕ ПОМНИ ЦОНКО ГОРАНОВСКИ................НАЙ-ДОБРИЯ.........СТАРШИНА - МАЙКАТА НА РОТАТА.......БЕШЕ СТРАХОТЕН................ИМАМ ЛИЧНИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ С НЕГО......НЕМА КАК ДА ГО ЗАБРАВЯ........ПРОСТО ВЕЛИКИ СПОМЕНИ......помниш ли как се казва - от твоя взвод.....остана фазан в школата......от ПЛЕВЕН Е.......БЕШЕ МИ ФАЗАН НА МЕН.......ЗАЕДНО С ЪС СТАРШИНА ШКОЛНИК ТАЧЕВ АНТОН...........ЕЙ ТАКИВА СПОМЕНИ СЪБУДИ.........ПОМНЯ ВСЯКА СЕКУНДА ИЗЖИВЯНА В НШЗО.....А В ПАРАШУТНОРАЗУЗНАВАТЕЛНИЯ ВЗВОД......НЕ БЯХА МАЛКО СЕКУНДИТЕ И СПОМЕНИТЕ...........ЛИПСВА МИ.....хаха КУКЛЕВ БЕШЕ САЙ-ГОЛЯМАТА ШМАТКА НА БАТАЛЬОНА...........

09.1991-081992 ШЗО "Христо Ботев" артилерииски баталион втора батарея батареен м-р Белецов втори взвод .

пс. гледам , че темата е позамряла та рекох да я раздвижа :mail1:

Ехеее.... спомени... :) 1981-1982 - НШЗО , 2-ра батарея , 3-ти взвод , ВК - ст.л-нт Белецов , старшина - прочутият Толупски! :) Та колега , казваш ,че Малкия Мук ( Белецов) е станал батареен :) Как беше като батареен при вас , щото при нас като взводен - пълна п-ка!

Поздравления за темата :hi:

1984-85 г. химическа рота,на последния етаж над свързочниците :) кап.Петров,кап.Рачев

Втората година Дупница,тогава беше Ст.Димитров

здр .колега....получава се че съм ти заек.......точно след теб но в 3 - парашутно разузнавателен взвод - взводен - ст лейтенант ЦАНКОВ ротен- КАПИТАН КОСТОВ.....САМО ДОБРИ СПОМЕНИ ПАЗЯ ЗА ТОЗИ КОМАНДИР.....МНОГО ЧОВЕЧЕН....ПРОСТО ВЕЛИК ..А КОЙ О БОЖЕ ГОСПОДИ НЕ ПОМНИ ЦОНКО ГОРАНОВСКИ................НАЙ-ДОБРИЯ.........СТАРШИНА - МАЙКАТА НА РОТАТА.......БЕШЕ СТРАХОТЕН................ИМАМ ЛИЧНИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ С НЕГО......НЕМА КАК ДА ГО ЗАБРАВЯ........ПРОСТО ВЕЛИКИ СПОМЕНИ......помниш ли как се казва - от твоя взвод.....остана фазан в школата......от ПЛЕВЕН Е.......БЕШЕ МИ ФАЗАН НА МЕН.......ЗАЕДНО С ЪС СТАРШИНА ШКОЛНИК ТАЧЕВ АНТОН...........ЕЙ ТАКИВА СПОМЕНИ СЪБУДИ.........ПОМНЯ ВСЯКА СЕКУНДА ИЗЖИВЯНА В НШЗО.....А В ПАРАШУТНОРАЗУЗНАВАТЕЛНИЯ ВЗВОД......НЕ БЯХА МАЛКО СЕКУНДИТЕ И СПОМЕНИТЕ...........ЛИПСВА МИ.....хаха КУКЛЕВ БЕШЕ САЙ-ГОЛЯМАТА ШМАТКА НА БАТАЛЬОНА...........

Предполагам поста ти е към мен,защото Антон Тачев беше от моя набор,но в другия взвод,а от нашия взвод остана плевенчанина Виктор Комитски.

Куклев наистина беше най-голямата шматка.

А капитан Костов наистина е ГОЛЯМ ЧОВЕК.........ИСТИНСКИ МЪЖ .!!!!