Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

didsann

Монтиране на Газова уредба на Дизелов двигател 2.3TDI

65 мнения в тази тема

Мисля, че когато стрелката на сондата на бутилката влезне в червеното и стигне до нулата газта свършва.По принцип знам че е така.Другото,което се усеща е намаляването на мощността,когато караш с газ мощността е МНОГО голяма,и ако карам с пусната газ и изкл.от копчето все едно нещо ме дърпа назад.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а при по-високи обороти ще подавали повече газ или над 1100 оборота подава едно и също количество?! Защото от обясненията оставам с впечатление, че газта се регулира на едно положение и подава постоянно едно и също количество.....

Влиза едно количество газ.На дизела му трябва много малко газ,колкото да разпали нафтата.Затова и разхода е 1-2л газ на 100км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах при подаване повече обороти увеличава ли се притока на газ спрямо впръскването на дизела или постъпва едно и също количество??!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах при подаване повече обороти увеличава ли се притока на газ спрямо впръскването на дизела или постъпва едно и също количество??!!

Колегата е отговорил

Влиза едно количество газ.На дизела му трябва много малко газ,колкото да разпали нафтата.Затова и разхода е 1-2л газ на 100км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При повече обороти НЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ПРИТОКА НА ГАЗ! Постъпва едно количество газ!Дори има датчик,който след 4000 оборота спира подаването на газ,т.е. изключва газовата уредба-но аз такъв не съм сложил,защото немисля да товаря чак толкова мотора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При повече обороти НЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ПРИТОКА НА ГАЗ! Постъпва едно количество газ!Дори има датчик,който след 4000 оборота спира подаването на газ,т.е. изключва газовата уредба-но аз такъв не съм сложил,защото немисля да товаря чак толкова мотора!

Дидо дай ми тел.да ти се обадя и да ми кажеш каде да закарам Тойотата и да и сложа такава уредба че ме убива с нафа.Благодаря ти предварително.Тел.може и на личния.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM ми е 0898761957.Майстора при който я карах е в Луковит.Ела и ще те заведа при него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега didsann, можеш ли да ми обясниш този датчик на педала на газта, който се слага към оборотомера ли е свързан, за да може да се включва на 1100 оборота ? ако не - ще съм ти благодарен да ми обясниш към кое е свързан?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На педала е!Не е свързан с обортомера,просто се настройва на натиска на педала да вкл при 1100 оборота на обортомера!

Редактирано от didsann
palimarka хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите и аз си взех фронтера 2.3 тд и ме интересува темата .За газта ми е ясно но за датчика ме интересува от каде да си го взема или го има при газаджиѝте

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към АГУто си е датчика.Това е датчика на газовия клапан,който пуска газта!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Димитров, колко струва поставянето в Луковит, че и мен ми се не прави на майстор?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите и аз си взех фронтера 2.3 тд и ме интересува темата .За газта ми е ясно но за датчика ме интересува от каде да си го взема или го има при газаджиѝте

Колега датчика ,както го е нарекъл колегата съвсем не е кои знае какъв датчик ,а по правило се нарича прекъсвач , ключ или на прост език копче за включване и изключване на електрически вериги , та това си е обикновенно копче с нормално отворени контакти ,което се поставя под педала на такава височина , че при достигане на 1100 об.мин на мотора педала го натиска и включва веригата на газовия клапан след ,което започва пропускането на предварително определеното количество газ от регулатора на изпарителя. :)
n960 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така,това си е ключ.А уредбата с всички чисто нови части,поставяне и преглед е малко под 400лв.Поне на мен толкова ми поискаха!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, днес бях в Луковит и си слжих газ на дизела. Жалко, че не можахме да се видим. Работата се проточи до шест вечерта, че имах проблем с бутилката (беше втора употреба), а и късно отидох при майстора.

За Ицо мога да кажа, че е разкошен човек. Първите ми впечатления от газификациятта са, че колата върви като луда. Сега, ако даде и икономия няма да има равна на себе си.

Колеги ще пиша, като си уточня колко ми е разхода, но и само мощноста която се получи е добре. Караш на нафа, а вървиш като с бензинов мотор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако върви много,значи и влиза много газ.Трябва да намериш правилното съотношение на дизел-газ,за да ти даде икономия и мощност.Това правиш с винта за пускане на газта,защото на дизела му трябва много малко газ,за да даде мощност и оттам вече идва икономията.Повече мощност при по-малко натискане не педала,и оттам икономия.Икономия за сметка на мощността,това е газодизела.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, днес бях в Луковит и си слжих газ на дизела. Жалко, че не можахме да се видим. Работата се проточи до шест вечерта, че имах проблем с бутилката (беше втора употреба), а и късно отидох при майстора.

За Ицо мога да кажа, че е разкошен човек. Първите ми впечатления от газификациятта са, че колата върви като луда. Сега, ако даде и икономия няма да има равна на себе си.

Колеги ще пиша, като си уточня колко ми е разхода, но и само мощноста която се получи е добре. Караш на нафа, а вървиш като с бензинов мотор.

Колега сподели, как е почувства ли икономия,мощност и пъргавина че и аз мисля да се оборудвам с газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели, как е почувства ли икономия,мощност и пъргавина че и аз мисля да се оборудвам с газ.

Много съм доволен. Колко точно е икономията не мога да засека. Карам го само на лов. А и имаще проблем, че изгорихме 50кила навта без газ. Сина мислил, че съм налял и заминал на Банско, а аз нямах време, а и не се сетих да му кажа. Но за вървене върви като, че е на бензин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега ще слагам и аз.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги за Митсубиши L200 става ли монтиране на газова уредба?Някой да е поставял мнения?Имам в гаража една газова уредба Ловато със 60 литрова бутилка дали ще стане?Благодаря предварително!Живи и Здрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам знаещите и можештите!Имам един спор-бас че питам освен метанова уредба става ли и газова която във момента е 1,26

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те на всички .

Благодаря на Дидо и Явор за хубавите думи радвам се че сте доволни все пак най-вече нашата цел е клиентите ни да са доволни

за всички останали който се колебаят дали да си монтират газова уредба на своя дизелов автомобил и имат въпроси може да се свържат с нас

за да им отговорим на въпросите и да им помогнем да решат

0888 87 00 15 - Ицо

088 65 65 721 - Петър

http://www.titanavto.com

Ще се радваме да бъдем полезни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРНОСТИ МНОГО!Ако е възможно утре може ли да ви звънна все пак е уикенда почивен ден!Зарадвах ви се за отзивчивоста!Наздраве да сте живи и здрави и семействата ви!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта влиза с въздуха.При мен е сложен щуцер след въздушния филтър.Мой приятел с Паджеро 2,8,пък е пуснал газта през винтил от джанта ,който е забол в маркуча след въздушния филтър.На един Ситроен пък маркуча с газта е мушнат в кутията на филтъра.Гърмеж при дизела няма,както е при бензина.Слагайте газ и карайте,върви повече-харчи по- малко.Не се чудете ,само губите време!!!

Колега може ли да пуснеш 2-3 снимки на възловите детайли как е поставена газовата най вече къде е вкарана газта другото ми е ясно за микрошалтера на педала и т.н. Също така ме интересува подгрява ли се изпаритела от охлаждащата течност или не е необходимо тъй като през него минава минимално количество газ и не може да замръзне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРНОСТИ МНОГО!Ако е възможно утре може ли да ви звънна все пак е уикенда почивен ден!Зарадвах ви се за отзивчивоста!Наздраве да сте живи и здрави и семействата ви!

Може да званите по всяко едно време ще се радваме да бъдем полезни

Колега може ли да пуснеш 2-3 снимки на възловите детайли как е поставена газовата най вече къде е вкарана газта другото ми е ясно за микрошалтера на педала и т.н. Също така ме интересува подгрява ли се изпаритела от охлаждащата течност или не е необходимо тъй като през него минава минимално количество газ и не може да замръзне.

Савсем скоро в сайта на фирмата ще има галерия кадето ще може да видите доста снимки на най-разични автомобили. Изпаритела задалжително се свързва с охладителната система

http://www.titanavto.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване