Jump to content

Украса на приклад стил "Art Nouveau"(Ар Нуво)

Recommended Posts

Респект!

:buba:

и от мене. златни ръце, майсторе. много Убава дървения. страх ме е да питам колко чини една такава Убавиня.

Стилно!

Красиво!

Изящно!

Поздрави и адмирации от мен за работата ти!

Уникално .....също така респект за цялото творчество на г-н Димов ! Доставяте удоволствие за окото ........и на тези които могат да си го позволят ...Продължавайте в този дух и не се срамувайте да рекламирате работата си .......Те са уникални и заслужават да се видят от повече хора . Предполагам, че админите няма да имат нищо напротив ........

Тъкмо от снощи на ЛС бяхме подкарали една такава тема и разказвах и показвах на един колега какво и как правят в PERAZZI. И за отношението към красивото и стилно оформено оръжие. Видях това твое творение и думите не стигат или по точно стават излишни.

Правя ти поклон до земята МАЙСТОРЕ.

и от мене. златни ръце, майсторе. много Убава дървения. страх ме е да питам колко чини една такава Убавиня.

гена,пиши ми на ЛС,ако е тайна колко чини тоя майсторлък. може пък и да се престраша-- за ижовката ми....

Почти не се е случвало да видя ''дялкан'' приклад и да ми хареса, но на това изкуство единствено :hi:.

Наистина ще е интересно да се разбере гооооре долу в какви граници вървят цените. То ясно, че променливи в уравнението много, но поне някакъв ориентир.

Още докато си писал съм те заръфал като побясняло куче. :D Някои от тези модели съм щастието ги държал в ръцете си и нима ще кажеш че не са хубави и не стават за ловуване. Така си мислиш ти щото сме на този хал. хората не ги купуват само за да им стоят на стената за украшение.

post-2044-0-33364700-1315939396_thumb.jpg

post-2044-0-35148300-1315939418_thumb.jpg

А за това сигурно ще кажеш че е кич.

post-2044-0-68992400-1315939477_thumb.jpg

Или може би и за това.

post-2044-0-93932200-1315939515_thumb.jpg

Преди да кача тези снимки в темата на майстора много дълго размишлявах дали да го направя. Но в на края реших че той по нищо не им отстъпва по майсторлък. Макар че неговото е работа върху дърво а това е метал но и двете не позволяват никакви грешки.

като ги гледам тия хубавици. надървям ???????????показалеца. :D;)

Edited by мецан

Благодаря за всички отзиви :dance2:

Цени разбира се нямам намерение да давам, все пак тук не е раздел "купува-продава-предлага" judit.gif

Просто показвам последната си работа :bb: .

...но ловното оръжие не търпи такъв вид украси.... няколко вековното оръжейно изкуство говори доста красноречиво за това...

Това не е вярно, не знам чии няколковековни традиции се визират.

...всъщност ключовата дума тук е наистина "традиции"

А на въпроса "защо някъде си не е така застъпено?" ...понякога има много прост отговор- "защото не могат".

Можеби на по-късен етап(сега нямам много време) ще разязня :mail1: основанията ми за тази "еретична"мисъл :mamba:

...но тази пушка остава на витрината...

Това също не е вярно

Благодаря отново за интереса :rolleyes:

Edited by ev_dimov

Поздравления за поредната прекрасна изработка Гена!

Аз също не съм съгласен, че подобна пушка е "за витрината".

Въпрос на личен избор е. Аз лично ловувам с пушка минала през ръцете на Евгени Димов.

Доставя ми удоволствие. Харесвам я и лично аз не смятам да я слагам във витрина.

Ловувам редовно с любимата ми "девойка" и смятам всяка следваща да минава по пътя и.

Гена бъди здрав и радвай колегите и за напред.

Поздрави!

P.s Имам чест да съм първия с такава накатка на пистолетната дръжка. :)

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=25662

Edited by Н.Николов

явно успоредно сме писали- Николай, здравей!

Привет Гена! Отново поздрави за теб и семейството.

Колега Димов, хич да не ти пука кой как би възприел твоите шедьоври! Наистина са уникални :hi: и ако мога един ден да си го позволя бих си накичил пушлето ама веднага! :beach:

Между другото, гледам си оставил скайп та драснах ти малко, ако обичаш да направиш нещо по въпроса да получа отговор! ;)

Мен пък, конкретно ме интересува освежаване и дооформяне на гравюрите по металните части на Тула БМ,

като тая на снимката. Моля, ако имате завършени проекти да ги покажете...!!!

Разгледах сайта и работите Ви Майсторе и съм силно впечатлен...!!!

Аз също, като Танаци не съм привърженик на толкова искрящи дърворезби по пушката,

но при наличието на такъв талант и толкова майсторство мисля, че ще можем да се разберем...?!?!

ПП По майчина линия съм Карловец, често минавам от там и ако е удобно ще се радвам да ви посетя и запозная с Вас и работите Ви от близо...?!?!

Edited by Тони Груев

Здравейте всички,

Отдавна имам регистрация и често идвам тук, но рядко пиша, тъй като не съм ловец.

Реших да се представя.Казвам се Евгени Димов, от гр. Сопот, по занятие гравьор

Може да се каже че съм представител на Сопотската школа в това направление.

Току що завърших една много интересна за мен украса на приклад за ТОЗ БМ , и реших с това да се представя:

Украса на приклад стил "Art Nouveau"(Ар Нуво)

316188_275714112441789_100000096086960_1129737_391312208_n.jpg

Малко данни:

-дърворезба клас І+,

-орнаментика стил Art Nouveau

-контурни инкрустации бял метал

-инкрустирани фигури тагуа(лат. phytelephas), чимшир(лат. buxus)

-финиш- восъци, ленено масло и шеллак (french polich)

голяма снимка(2000рх)

T  OZ%2520BM-Art-Nouveau-big.jpg

На когото е интересно, моята работа може да се види тук

Защо реших точно с това да се покажа- не е нито най-сложната работа която съм правил, нито пушката е сред най- елитнте, но цялата работа я правих с огромно удоволствие от А до Я, а това отдавна не ми се бе случвало, просто така се получи .

ето и клипче за някои работни моменти :

Благодаря на собственика, който ми даде пълен картбланш на работа и изцяло се довери на моята преценка.

P.S. Не намерих тема за представяне и за това пиша в този раздел.

Хвала тебе МАЙСТОРЕ!!!Златни ръце имаш.Дано да работят само за добро.

...конкретно ме интересува освежаване и дооформяне на гравюрите по металните части на Тула БМ, като тая на снимката.... Аз също, като Танаци не съм привърженик на толкова искрящи дърворезби по пушката...

Лошо няма, всеки си има вкус и естетика и чувство за мяра. Разбира се че може ли по- пищно, може и по-семпло. Просто не виждам смисъл да качвам снимки на по-обикновени от моя гледна точка неща, примерно само полета с ръкохватки. Това много майстори го могат добре.

Най-добре мини пътьом за Карлово да речем, през Сопот и донеси пушлето да го огледаме и да изумуваме какво реално аджеба може да се направи. Тази пушка(показаната) беше с много дълбоки язви по гравюрата и отложихме евентуално опресняваве за по-късен етап

Мислех да не пиша повече по темата,но това за "тъча" ....

tanatsi tanatsi , сега излиза че се заяждам, ама откровени лекомислени съждения и неистини....

цитат:

Та,привърженик съм на класиката,представи си един притежател на Пърдей как се е запътил към теб за малко кървинг по приклада,оп олях се нещо.

отговор:

Сега- аз до пърдей още не съм опирал, ама един ден може и да ми се случи, за теб не знам . Пък и да не опрем, хайде холан, няма да си мятаме камъка на шията я

цитат:

Това дърворезбата по прикладите е възникнала в Тексас с всичко произтичащо от това.

отговор:

Това не е вярно, чак се чудя как голям човек с отношение към оръжието може да го мисли и да го напише това.

Иначе да, аз също харесвам гравюра по метала. Тук сме на едно мнение

цитат:

Няма нито една от десетте на хубави пушки в света/по последната неофициална класация/ с дърворезба,включително и инлей.

отговор:

Е в музеите сети ли се да поразгледаш, все ще има някой екземпляр, така си мисля де.

А замислял ли си се ЗАЩО?

Просто хората имат много добра школа и натрупване по металогравюра. Там нямат стигане, но по фина дърворезба нямат. Нямат нашите традиции(на славяните) в миниатюрната резба въобще. Най-доброто в общият случай което могат да направят е прецизна "накатка" върху шарено дръвце, и това е истината

Не виждам причина да не изтъкваме че в нещо сме по-напред като традиции и умения на майсторите.

Мен ме зарежи, но има и други, и то си се знае и си се признава.

Искам да е ясно че не противопоставям красотата на хубавата дървесина на дърворезбата, това са два вида красота, блондинка и брюнетка.

цитат:

Пушката и витрината-мисля така защото един работен приклад може да бъде освежен много по-лесно, от колкото такъв с резба

отговор:

Това също не е вярно, ама въобще. Колко дюс и колко дърворезбосани приклада си освежил за да го твърдиш това?

Всичкото това го пиша не за да се заяждам с теб, а за да опровергая откровени неистини и лекомислени мисловни клишета(е това пък как ми хрумна не знам)

Ти можеш да ми кажеш- "твоята работа не струва, направо кич", няма да се разсърдя въобще. Но да хвърляш всички дърворезбари на приклади с лека ръка в коша, щото видите ли топ 10, тинтири минтири, ей с това не мога да се съглася. Точно тук е мястото, в което да кажеш "Не ми допада(НА МЕН) дърворезбата по приклади, но свят широк, хора всякакви" и толкоз, няма сега зорлен да те карам да я заобичаш я. Аз самия не смятам че всеки приклад трябва да е с дърворезба :huh: (това не мога да повярвам че го написах ;) )

шега:

И недей моля те да ми вадиш повече доказателства и доводи, че ми свършиха цветовете... :lol: :lol:

Уникални творби Евгени, Браво !!! Отдавна съм ти разглеждал сайта и всичко е уникално. След ловния сезон мисля да направим нещо и по моето пушле (ИЖ 58МА), че така и така приклада е за смяна. Ако имаш малко време може да ми пуснеш на ЛС една примерна оферта (примерно за пушка каквато си правил - приклад, ложа и малко метал гравюра) за да се подготвя и аз. Поздрави и успехи !!!

цитат:

...Кажи ми тази славянска школа кво оръжие/ловно/ е сътворила някога?Олекваш нещо в този спор,аз мога да пиша много по въпроса,но ти,не....

Глей го сега, де го чукаш де се пука. В какъв филм ме вкарваш бе човек . К'во сътворение на ловни оръжия от славянската школа, к'ви 5 лева!?

През цялото време мислех че говорим за дърворезба по приклад в общия случай, малееее......

Знаеш ли, предавам се. Ти победи.... Така става ли?

Усетих се че взех участие в оспамването на собствената си тема :D :D :D

Благодаря за добрите думи на съфорумниците

кой каквото си харесва,това да си поръчва. никой не кара никого на сила. гена,разбирам те като занаятчия :friends: . защото съм бил каменоделец и правех "едни работи" от варовик,мрамор и гранит. подобен стил на твоя имах (който може да си го позволи де) и никой не съм вкарвал насила в работилницата си. така,че бачкай си и не се коси.......... :good: :good: :good: .

Евгени не се коси това което правиш е уникално , зарежи тая разправи който не му харесва да не ти влиза в темата.

е това е маисторлък

post-46310-0-68352200-1316109459_thumb.jpg