Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

АПОЛО, РАПТОР ИЛИ ХИЛМАН

Recommended Posts

Аз лично не вярвам тези дрехи да са Финландски,особенно на тази цена.Един вълнен пуловер във Финландия е в рамките на 100-150 евро.Фирмата сигурно е Финландска, но като гледам какви оптики разпространяват със същата марка,ми става ясно Китайският произход на всичката стоката.

За оптиките съм напълно съгласен, даже преди година с един колега от форума се поспречкахме ..... !

Що се касае за дрехите, обаче и особено за белия камуфлажен костюм, то материалите и качеството му са на ниво !

Нося ги вече 3-та година, верно .... белия го слагам, само когато е снежно !

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Имам аполота и май няма да повторя. Панталоните им са под всякаква критика. А якетата дето ми стават в раменете и като дължини(ръкави ,яке) са за някакви свръх дебели чичковци и не седят добре..Всяка

Ако искаш нещо много здраво, удобно и в същото време евтино ...... поразгледай излишъците на Бундесвера или шведската армия !!! Чукни шведска парка М90 и виж за какво става дума .... миналата година

един глас за раптор

Някой пробвал ли е CHEVALIER ?

Лично не, но трима от дружината ни ги носят вече няколко сезона, като единият ги подлага на "джелатска" експлоатация - не са мръднали и на йота! Ако не са ти проблем "знаците" - скачай в тигана с тая марка. ;)

Къде е това колега,да не ловуваш в Германия??В централна България дъжд не е валял от 2 месеца.

Много, много на изток в Русия , та чак в Камчатка.

За оптиките съм напълно съгласен, даже преди година с един колега от форума се поспречкахме ..... !

Що се касае за дрехите, обаче и особено за белия камуфлажен костюм, то материалите и качеството му са на ниво !

Нося ги вече 3-та година, верно .... белия го слагам, само когато е снежно !

Аз съм навит на белите камуфлажи, ама не знам дали ги има, и ако ги има къде.Намерих ги в Германия на 179 Евро плюс 20 доставка.Проблема е дали ще оцеля точният номер.В последно време съм се хванал за главата, стават ми дрехи от L до XXL. Как ги слагат тези номерации нямам идея.

Edited by веско

Аз съм навит на белите камуфлажи, ама не знам дали ги има, и ако ги има къде.Намерих ги в Германия на 179 Евро плюс 20 доставка.Проблема е дали ще оцеля точният номер.В последно време съм се хванал за главата, стават ми дрехи от L до XXL. Как ги слагат тези номерации нямам идея.

Навремето ги взех от магазина на Росмуларм в София до Ал.Стамболийски единия комплект, а другия беше при Боби от Арсенал на Герена, но скоро не съм минавал натам !

Да ..аз съм фен на Шевалие , ползвам го от дълго време и мога да кажа ,че Рицаря е тих,ергономичен ,топъл ,ветро и водо непропусклив. Дори с Шевалит мембрана няма кусур. Е по скъп е но пък се изплаща с комфорт дълги години.

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ.

С наближаване на зимния ловен сезон се замислям за закупуването на облекло подходящо за него. Разгледах доста неща но не мога да взема решение, като се има пред вид всичко написано по форумите, затова пускам тема и се надявам хора доволни от някой модели (не само тези които съм посочил) да пишат за впечатленията, които иамт. Първоначално се бях насочил към хилман но сега гледам някакви рекламки тука за аполо и не знам какво да избера.

Подредени са в заглавито по качество. За Хилмана няма да говоря, ако ти се хвърлят пари на вятъра... Аполото е най-доброто от българските фирми и от повечето внос. По-горе ти говорят за кройки, аз ти казвам, че гледам функционалност. То и Хилмито го докарва на кройка, ама до там. Аполо имат по-ефтинджос с мембрана Атекс и по-скъпо с Горетекс. Качеството и при двете е добо. Ако си търсиш обувки или дрехи виж фирмата дали продава за Армията и полицията, ама не да го пише по рекламата, а дали има реални поръчки. Контингентите ни в Авганистам са с дрехи на Аполо. Обличат и други и няма рекламации. Не съм служител на фирмата, нямам роднини там. Пиша което съм видял и пробвал.

Аз съм със Хилман и съм доволен и от летният и зимният.А обувките са Черука много са добри.

Ползвам два костюма от 9 години/единия е летен без никаква подплата/ и двата са с ГорТекс,никога не са пропуснали,но

преди 2 месеца закупих само панталон/памучен с цвят олив/,след първия лов панталона стана ръждив от слънцето/може

би от цената-120лв./

Подредени са в заглавито по качество. За Хилмана няма да говоря, ако ти се хвърлят пари на вятъра... Аполото е най-доброто от българските фирми и от повечето внос. По-горе ти говорят за кройки, аз ти казвам, че гледам функционалност. То и Хилмито го докарва на кройка, ама до там. Аполо имат по-ефтинджос с мембрана Атекс и по-скъпо с Горетекс. Качеството и при двете е добо. Ако си търсиш обувки или дрехи виж фирмата дали продава за Армията и полицията, ама не да го пише по рекламата, а дали има реални поръчки. Контингентите ни в Авганистам са с дрехи на Аполо. Обличат и други и няма рекламации. Не съм служител на фирмата, нямам роднини там. Пиша което съм видял и пробвал.

Имам аполота и май няма да повторя. :)Панталоните им са под всякаква критика. А якетата дето ми стават в раменете и като дължини(ръкави ,яке) са за някакви свръх дебели чичковци и не седят добре..Всяка уважаваща себе си фирма ,ако не прави по поръчка би трябвало да има и "слим фит" и "нормал фит" и тн.

Хилман ги гледах в преди в сафарито ама не можаха да ме излъжат да си купя.

Другата фирма от заглавието ме излъга да си купя.Купих по веднъж и реших да повторя. Сега чакам да ми стане зимния костюм. Като го получа ще тествам и ще пиша. :)

По-натам може да пробвам и Шевалие. Но няма да бъде за тоя сезон. :)

Имам аполота и май няма да повторя. :)Панталоните им са под всякаква критика. А якетата дето ми стават в раменете и като дължини(ръкави ,яке) са за някакви свръх дебели чичковци и не седят добре..Всяка уважаваща себе си фирма ,ако не прави по поръчка би трябвало да има и "слим фит" и "нормал фит" и тн.

Хилман ги гледах в преди в сафарито ама не можаха да ме излъжат да си купя.

Другата фирма от заглавието ме излъга да си купя.Купих по веднъж и реших да повторя. Сега чакам да ми стане зимния костюм. Като го получа ще тествам и ще пиша. :)

По-натам може да пробвам и Шевалие. Но няма да бъде за тоя сезон. :)

От изложение ли ги взе или от магазин? Не съм чувал някой да се оплаква,че не мустават (че му стоят като трби). Може и да си попаднал на лоша партида, но като знам, че нарязаха цяла партида за незначителен дефект, но не го преоцениха и не го пунаха на пазара. И всепак шият за мисиите на Армията и изнасят за Западна Европа!!??

От изложение ли ги взе или от магазин? Не съм чувал някой да се оплаква,че не мустават (че му стоят като трби). Може и да си попаднал на лоша партида, но като знам, че нарязаха цяла партида за незначителен дефект, но не го преоцениха и не го пунаха на пазара. И всепак шият за мисиите на Армията и изнасят за Западна Европа!!??

От изложение съм ги вземал.... Ама дали ще си взема яке 3хл от изложението или от магазина има ли голяма разлика?

Освен това дрехите са шумни и панталоните са смотани. :) А цените им са като на истински дрехи..Дошли от северна страна... :)

От към здравина нямам оплаквания.Миналата зима скъсах якето ама аз си бях виновен... Кой нормален човек тича след прасе в драките с оптика подаваща се от джоба на якето му.. ;)

Имам зимно яке на Раптор, от тези с по-здравия плат - за гоначи. Добре е, не пуска, здраво е, но захващането на качулката е под всякаква критика - с едни лабави копченца, ужас. Загубих една в драките и се наложи да поръчам нова - към 70 лева с доставката! Захваща се и тя по същия лигав начин, и затова ми стои в раницата, слагам я само когато завали, досадна работа.

За панталона ми взеха мярка на мястото, където ги шият, ама май по-добре да си бях взел конфекция, стои ми като краден. По моите разбирания подплатата му е много дебела за гоначески гащи, все пак гоначите ловуват активно и това е трябвало да се има предвид. След гонка съм мокър от пот от кръста надолу. По тази причина, а и поради неудобната кройка, не го нося почти.

Моля за извинение колегите, ако вече съм ги писал тези неща, че ми се появи някакво дежаву в края на поста

Ако намериш взимай FjallRaven :)

Стефчо, тази марка предизвиква у мен противоречиви чувства. Наскоро попаднах във Франкония да позяпам. Бях с жена ми и докато аз се мотаех из сектора с оръжието, тя си харесала едно якенце от полар за зимата. Нямаше как да откажа и още преди да видя цената, юнашки и казах да го взима. После на касата лошо ми стана, ама нали сме мъже, ще търпим. Въпросното якенце струваше 199,95 Евро. Има си и оранжава сигнална жилетка в джоба, в случай че жената реши да дойде на лов с мен :D

Ползвал съм облекла на Хилман и Аполо. Според мен няма нищо общо между тях. След няколко изпирания мембраната на Хилмана просто спря да държи, а Аполото не е мръднало. В момента използвам Аполо Сенатор и мога да кажа, че и в най-студените дни по време на гонки или на чакало се чувствам много удобно и комфортно. За да е пълно удоволствието освен доброто облекло са нужни и качествени обувки. Горещо препоръчвам Мендл.

• 4 weeks later...

Здравейте, фирма Аполо и този сезон предлага за дамите ловци комплекти с Gore-Tex, моделът

K 689CG Lady Hunter както и всички други модели на Аполо с Gore-Tex, могат да се закупят от фирменния магазин на ул. Оборище 16, както и от магазините в страната, с които работи фирмата - Магнум Варна, Бумеранг Силистра, Сини Макс - Бобъра - Велико Търново, Салуки - Русе, Неломил Разград, Супер Магнум – Пловдив, Аркус Лясковец, Джими 96 Магазин Глиган Сандански, Ксели Габрово, Мирком Плевен, Москов – Левски, Хънтинг груп – София и др., цените на Gore-Tex комплектите са с 50 % намаление.

1_big.jpg

• 3 weeks later...

Здравейте,колеги!Аз имам панталон на Раптор подсилен отпред с кордура.Този ловен сезон съм с него и съм доволен.Здрав е все още,а и доста добре предпазва от къпини,шипки и драки.Имам и Аполо-пълен комплект,но все още не съм ги обличал и не мога да изкажа мнение.На вид изглеждат добре.

Эдравейте,колеги.Преди три години на илиянци си купих зимен панталон и елек с мембрана за 40 лв от братятя китайци.

Трябва да ви кажа, че до момента дрехите не пускат вода.Миналата година си купих зимно яке от Аполо за 250 лв , за да си

направя комплекта за лов.Случвало ми се е лошо време дъжд и вятър по време на лов.Прибирал съм се абсолютно сух и сами

си направете разликата в цените , но не и в качеството на плата и дрехите.Скоро един мой познат си беше купил от някакви

цигани зимен панталон пак с някаква мембрана за 20 лв.Така , че не е лошо колегите от София да минат по илиянци.Поздрави и наслука.

Эдравейте,колеги.Преди три години на илиянци си купих зимен панталон и елек с мембрана за 40 лв от братятя китайци.

Трябва да ви кажа, че до момента дрехите не пускат вода.Миналата година си купих зимно яке от Аполо за 250 лв , за да си

направя комплекта за лов.Случвало ми се е лошо време дъжд и вятър по време на лов.Прибирал съм се абсолютно сух и сами

си направете разликата в цените , но не и в качеството на плата и дрехите.Скоро един мой познат си беше купил от някакви

цигани зимен панталон пак с някаква мембрана за 20 лв.Така , че не е лошо колегите от София да минат по илиянци.Поздрави и наслука.

Абсолютно си прав колега. Така преди години ходих на едни много студени места и си купих яке и шуба Салева + елек и нема ти кажа хем сухо хем много топло. Сега рядко ги нося даже шубата подарих щот у нас по фанелка зимата и завираш .Та марки...Илиенци...все тая то у нашта търговия всичко е тюрлюгювеч.Къв е смисъла от марки и утвърдени производители вече незнам ма Салевата си я харесвам па и други де

По темата, ако ще е българско Аполо. Работят с Горетекс и по-евтината Атекс мембрани. Е скъписа, но имат и отстъпки на по-стари модели.