Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

От вчера се сдобих с такава машина,досега не съм карал,на равно не вдига повече от 90 на баир на 4 та си държи 80 на надолнище може и да стигне до 100 и това е.Така ли е при самураите по принцип или моя нещо не е наред.двигателя е 1.3

Зависи от гумите,но по принцип е така.Щом на баира вървиш на 4 с 80 няма какво да се оплакваш от двигателя.Силата на самурая е в гората не на асфалта.

Зависи от гумите,но по принцип е така.Щом на баира вървиш на 4 с 80 няма какво да се оплакваш от двигателя.Силата на самурая е в гората не на асфалта.

+ 1

:icon_thumright:

Благодаря,за отговора ще откривам тепърва и предимствата и недостатъците на машинката.Засега много му се радвам.

Ще видиш в гората за какво става въпрос.Ще има места където само ти , уазките и някоя нива ще минете.

Моят съвет е - слагай възможно най-тесните гуми и не се притеснявай да включваш на бавни и да си караш на 3-та,не слушай приказки,че на бавни гори много.Сам ще се убедиш колко спокойно работи двигателя.

Ще видиш в гората за какво става въпрос.Ще има места където само ти , уазките и някоя нива ще минете.

Моят съвет е - слагай възможно най-тесните гуми и не се притеснявай да включваш на бавни и да си караш на 3-та,не слушай приказки,че на бавни гори много.Сам ще се убедиш колко спокойно работи двигателя.

Не го засилвай колегата за бавните.Ако има добри гуми за кал на самурая рядко му се налага да включва бавните.По принцип те са за те извадят от кофти ситуация на 1-ва,а не да се кара на тях особенно пък на 3-та.Ще окоти раздатката ако прекалява.И най важното НИКОГА бавни на асфалт.

Не го засилвай колегата за бавните.Ако има добри гуми за кал на самурая рядко му се налага да включва бавните.По принцип те са за те извадят от кофти ситуация на 1-ва,а не да се кара на тях особенно пък на 3-та.Ще окоти раздатката ако прекалява.И най важното НИКОГА бавни на асфалт.

Говорим за гората.А на бавни и на 3-та с 20км\ч нищо и няма на раздатката.Говоря не просто каране по черен път,а в постоянна кал и сняг.За 7 години в които моето Самурайче рядко излизаше от гората и късах всяка седмица гърнета,и 3 пъти съм хвърлял съединител-нито веднъж не съм имал какъвто и да е проблем с раздатъчната кутия.

Ммм да съгласен съм с колегата в кал и киша рапам си му бавните и ме боли.......... и по млако маи харчи,иначе съединитлче ще сменяш по често :moil:

:good:

Колеги някой може ли да каже какви са цените на резервните части за Самурая ориентировъчно.Благодаря

Колеги някой може ли да каже какви са цените на резервните части за Самурая ориентировъчно.Благодаря

Евтини са, карай спокойно а и ги има доста втора употреба.

Колега само уазите и нивите и самурайте ли са мн. проходими? Ела да те видя къде ще минеш и аз къде ще мина?

Аз карам тази проста Витара!!!post-6523-0-36114800-1316708855_thumb.jpg

Edited by satanata_83_stz

Колега само уазите и нивите и самурайте ли са мн. проходими? Ела да те видя къде ще минеш и аз къде ще мина?

Аз карам тази проста Витара!!!post-6523-0-36114800-1316708855_thumb.jpg

Не искам да засегна някой.Казах го в смисъл,че причислявам Самурайчето към този клас проходими автомобили,а не че няма и други.

А със Самурая ще мина на всякъде където ти минеш с Витарата.

Ще минеш ако е оригинален и не е подготвен ама ДРУГ ПЪТ!!!

Срещу оригинална и не подготвена Витара-ВСЕКИ ПЪТ!!!

Бая се запалихте... ;)

Двете машини като че ли са с изравнени възможности и ще зависи повече от шофиращия.

И все пак давам една идея предимство на Самурайчето.

Преди време се бях заплеснал и по двете джипки, но така и не намерих читава....

Ако все пак стигнете до "мерене на п.....е", пишете - бих се включил да гледам с удоволствие.

Бая се запалихте... ;)

Двете машини като че ли са с изравнени възможности и ще зависи повече от шофиращия.

И все пак давам една идея предимство на Самурайчето.

Преди време се бях заплеснал и по двете джипки, но така и не намерих читава....

Ако все пак стигнете до "мерене на п.....е", пишете - бих се включил да гледам с удоволствие.

До мерене няма как да се стигне,защото вече нямам Самурай.

Колегата се засегна,защото не включих Витарата в списъка на проходимите джипове,но същото можеше да направи и някой собственик на G-класа например,или на някои модели на Тойота и т.н. и с тях нямаше как да споря,но за Самурай и Витара 1:1.И като бивш собственик на Самурай с един + за него!!! :bb::D

До мерене няма как да се стигне,защото вече нямам Самурай.

Колегата се засегна,защото не включих Витарата в списъка на проходимите джипове,но същото можеше да направи и някой собственик на G-класа например,или на някои модели на Тойота и т.н. и с тях нямаше как да споря,но за Самурай и Витара 1:1.И като бивш собственик на Самурай с един + за него!!! :bb::D

Честно да ви кажа и аз съм за Самурая, но ако Витарата е подготвена за офроуд ще е едни гърди напред, но въпреки всичко като гледам в профила ти си се ориентирал за правилната марка автомобили. ;):D

Edited by papirion

Честно да ви кажа и аз съм за Самурая, но ако Витарата е подготвена за офроуд ще е едни гърди напред, но въпреки всичко като гледам в профила ти си се ориентирал за правилната марка автомобили. ;):D

Всяка подготвена за офф-роуд джипка ще е с едни гърди пред неподготвените.Дори при два подготвени-единия ще е по-подготвен от другия,затова в случая говорим за стандартно заводско производство.

И тука има едно НО зависи от задкормилното устройство. :bike:

:yes3::good::drinks:

• 2 weeks later...

И тука има едно НО зависи от задкормилното устройство. :bike:

Ужасно си прав!

Но 1 + за Самурая. "Голямо куче е Дакела!"

• 2 weeks later...

Бих потошйл малко страстите за НАЙ проходим джип няма лош джип щом те вози и слуша а й тук в този му раздел ние ги ползваме за помошно сретство за лов и не че от части не ги караме като истински офролдери . Запомнете едно колкото е по добър и проходим джипа ТОЛКОВА ПО ДАЛЕЧ ЩЕ ХОДИТЕ ЗА ТРАКТОР това последното е испитано не веднъж поздрави и НАСЛУКА

Бих потошйл малко страстите за НАЙ проходим джип няма лош джип щом те вози и слуша а й тук в този му раздел ние ги ползваме за помошно сретство за лов и не че от части не ги караме като истински офролдери . Запомнете едно колкото е по добър и проходим джипа ТОЛКОВА ПО ДАЛЕЧ ЩЕ ХОДИТЕ ЗА ТРАКТОР това последното е испитано не веднъж поздрави и НАСЛУКА

Браво,тва ми хареса а пък и вярно :buba: