Jump to content

Проблем с пружините на Дефендъра

iscren
 Share

Recommended Posts

Колеги някой има ли представа,защо задните пружини на Дефендъра излизат от леглата,когато го карам по черен път?

Дали е възможно да са испуснали амортисорите и от там да идва проблема?

Може и да са умалели, http://www.paddockspares.com/parts-and-accessories/land-rover-defender/suspension.html евтин и добър вариянт :)

комлпект подсилени стандартни пружини са 38 паунда;)

Да не би да си го наддигнал повечко и да са му умалели прожините ?

Не е пипан.Всичко си е оригинално.

Абе ти да не би да има с какво да се похвалиш,а ? Според мен трябва да смениш пружините и тампоните мисля, че са отишли на кино.

Абе ти да не би да има с какво да се похвалиш,а ? Според мен трябва да смениш пружините и тампоните мисля, че са отишли на кино.

Като стане време за хвалене то ш'са чуе.За сега само си се возя :)

Колеги някой има ли представа,защо задните пружини на Дефендъра излизат от леглата,когато го карам по черен път?

Защото го ръчкаш много. На мен също ми се случва, даже често и в София. Затова джекът не слиза от джипа.

Да не би да си го наддигнал повечко и да са му умалели прожините ?

Колега, могат да умалеят гумите, пружините-не!

А самото вдигане се прави посредством пружините-по-дълги, или по твърди.

Решението за Дифендъра е конуси в задните пружини и по високи ограничителни тампони за моста.

Има и едно друго решение, но аз не го харесвам - ограничване на ходовете с колани или направо връзване на пружината за горната капачка със свинска опашка 15мм.

ПП Това последното го давам само за информация.

Защото го ръчкаш много. На мен също ми се случва, даже често и в София. Затова джекът не слиза от джипа.

Колега, могат да умалеят гумите, пружините-не!

А самото вдигане се прави посредством пружините-по-дълги, или по твърди.

Решението за Дифендъра е конуси в задните пружини и по високи ограничителни тампони за моста.

Има и едно друго решение, но аз не го харесвам - ограничване на ходовете с колани или направо връзване на пружината за горната капачка със свинска опашка 15мм.

ПП Това последното го давам само за информация.

Казах го защото има някои, които правят лифт на купето посредством тампони между купето и шасито, и тогава се дига купето не само с гумите, и пружините умаляват.

Edited by mir777

От карането гаранция не е.Толкова кротко го карам,че чак се чудя на мен си :)

А докато си караш кротко, така правиш ли?

post-6198-0-57029600-1317398739_thumb.jpg post-6198-0-28158000-1317398745_thumb.jpg

post-6198-0-31484900-1317398751_thumb.jpg post-6198-0-15498400-1317398757_thumb.jpg

В долната част където лежат пружините върху тях трябва да има една планка- шина с две дупки ,която ляга и държи пружината да не се вади случва се да се счупи провери дали е на мястото си и ако я няма си направи и сложи много е проста, но е важна. Ако не се ориентираш виж на друг или пиши ,ще ти пратя снимки.

Имах същия проблем на дискавъри. Смених амуртисйори...и свърши.

В долната част където лежат пружините върху тях трябва да има една планка- шина с две дупки ,която ляга и държи пружината да не се вади случва се да се счупи провери дали е на мястото си и ако я няма си направи и сложи много е проста, но е важна. Ако не се ориентираш виж на друг или пиши ,ще ти пратя снимки.

Планката я има,но пружините излизат от горе.Дали може някой някога да е сменял амортисорите и да са сложени по-дълги?

Най- вероятно не държат нещо както трябва и да са по-дълги са най много с 5см. или 2 инча, но чак да излезе пружината от това не мисля, явно твоите не държат провери ги и ги смени.

Най- вероятно не държат нещо както трябва и да са по-дълги са най много с 5см. или 2 инча, но чак да излезе пружината от това не мисля, явно твоите не държат провери ги и ги смени.

Реших проблема по Български.Заварих по една рифелова ламарина,от горната чашка надолу край пружината и готово.

Сега прещраква по голямите дупки,но пружините си стоят на мястото. :)

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ще ги измеря след няколко дни(след сряда)и ще пиша ;)

Ти за пружините не написа,ами поне пиши колко харчи твоя звер.

• 4 weeks later...

Дам,забравих,много заети почивки имам :sufra: ,за което се извинявам,иначе имам стандартни пружини излишни!

За горенето със стандартните гуми гори около 10 на 100,зимата го карам с големи регенерати гори повече даже и немога да го засека ама съм доволен ;)

post-12517-0-24172300-1325017803_thumb.jpg

• 2 weeks later...

10 на 100 само в гората ли?

Смесено ;)

А при дълга база смесено 15 на 100 нормално ли е според теб?

Kакви са ти гумите по размер?Какъв ти е двигатела?години?

Иначе според мен е долу горе добре все пак дълга база,аз не съм специалист тъй че ;)

Аз моя както казах с големите регенерати гори много повече ама мен не ми пречи тъй като го карам само около 1 месец с тях :)

Иначе както казах със стандртните гуми(205/80/16) последното ми засичане бе с 27 литра нафта минах 269 километра ;)

И дай някоя снимка най-накрая :)

Edited by Васката

Kакви са ти гумите по размер?Какъв ти е двигатела?години?

Иначе според мен е долу горе добре все пак дълга база,аз не съм специалист тъй че ;)

Аз моя както казах с големите регенерати гори много повече ама мен не ми пречи тъй като го карам само около 1 месец с тях :)

Иначе както казах със стандртните гуми(205/80/16) последното ми засичане бе с 27 литра нафта минах 269 километра ;)

И дай някоя снимка най-накрая :)

Гуми стандартни,1999г.2,5TD.Освен ще взема и да го снимам :) .