Jump to content

LEAPERS

suzi1973
 Share

Recommended Posts

Здр.колеги някой ползва ли тая оптика http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&level1=Long_Eye_Relief&level2=&itemno=SCP3-1428L1&status=&mtrack=4m да даде мнение.

Тази не е лоша като за малко пари,но по-силно от 7.62х39 не бива да слагаш.Качеството им е адва покрива минимума за огнестрелно оръжие.

Ако искаш да вземеш нещо с минимално количесво компромиси в по-евтиния клас разкледай. Nikko http://www.armadapon...&category_id=33

Edited by xaxaredbul

Здр.колеги някой ползва ли тая оптика http://www.leapers.c...atus=&mtrack=4m да даде мнение.

Колега един позната има ЗИГ 551 и на него беше поставил една оптика липърс и нямаше проблем.

Тази не е лоша като за малко пари,но по-силно от 7.62х39 не бива да слагаш.Качеството им е адва покрива минимума за огнестрелно оръжие.

Ако искаш да вземеш нещо с минимално количесво компромиси в по-евтиния клас разкледай. Nikko http://www.armadapon...&category_id=33

Абе ти луд ли си или се правиш на такъв?От кога ползваш такава оптика че даваш такова мнение за нея?Що не се спреш вече да ставаш на всяка мандаджа миродия.Кога си купи 310 кал. че изказваш мнения?

Извинявай ,че се опитах да помогна ,все пак не си длъжен да се съгласиш с мен.

Извинявай ,че се опитах да помогна ,все пак не си длъжен да се съгласиш с мен.

Колега извинявам се за острия език вчера всичко ми се струпа на куп все пак ти благодаря. :bira::good:

• 4 weeks later...

един приятел има такава оптика на 22 кал не е мръднала 2 години мн е доволен само се хвали :)

п.п Слагал я и на една въздухарка мн мощна суматра и там беше мн доволен ;)

Edited by kik4y

Колега, какви отзиви събра за тази оптика, интересувам се ще издържи ли на 30-06

Две оптики Леаперс имах: 1,5-6х42 и другата май беше 3-12х56 или 3-9х50 /нямам точен спомен/ с подсветки .... върнах ги .....

Проблема беше в нощта: подсветката, заслепяването и относително ниския клас на лещите !

За здравината и калибъра, може би стават ..... !

Edited by zkk

...От кога ползваш такава оптика че даваш такова мнение за нея?...

А, той може и да ти я монтира, ако му я изпратиш, заедно с пушката по пощата...!!!! ;):buba:

Точно тази оптика бях сложил на 308W, на изстрел издържа, но аз не я издържах...!!!

Голям паралакс, кофти лещи, нееднообразност на боя след въртене на вариото.

Ако я застопориш, или залепиш може и да стане за нещо, но лошо "вижда" в сумрак и в гората.

А ако ще я застопоряваш, по-добре вземи бързомер - той няма паралакс поне...!!!

Липърса са 3 класа , двата са средна хубост и с кофти посветка - свети цялата скала . Лекува се със съпротивление под батерията . Но за парите си - толкова .

3тия клас - Аккушот е нещо съвсем различно - и като механика , и като лещи и като посветка . Но струва 2-3 пъти повече . Имат и такива с корекция на паралакса .

Около мен доста хора вече са с такива на карабините и са доволни .

Edited by andi

е те парите и са толкова за тея пари мисля че няма мн по добри варианти

Edited by k.tanov

Аз пък си я купих.

Пробвах я на колиматор - много добре се държи. Теста с квадрата го издържа, при промяна на увеличението държи центъра, паралакса е обран на 100 метра.

Ще я монтирам на ИЖ18 7,62х54. Колега я има същата от 3 години на ИЖ94 същия калибър, няма проблеми.

Има си и недостатъци: тежка е, на увеличение 1 се наблюдава лек ефект рибешко око, много ярка подсветка (последното се оправя).

Плюсове според мен са: тръба на ф30, лещите са стъклени с качествено покритие, става за лов на гонка (почти замества бързомереца).

Това е от мен, ако можеш разгледаи я на живо и тогава реши.

Аз пък си я купих.

Пробвах я на колиматор - много добре се държи. Теста с квадрата го издържа, при промяна на увеличението държи центъра, паралакса е обран на 100 метра.

Ще я монтирам на ИЖ18 7,62х54. Колега я има същата от 3 години на ИЖ94 същия калибър, няма проблеми.

Има си и недостатъци: тежка е, на увеличение 1 се наблюдава лек ефект рибешко око, много ярка подсветка (последното се оправя).

Плюсове според мен са: тръба на ф30, лещите са стъклени с качествено покритие, става за лов на гонка (почти замества бързомереца).

Това е от мен, ако можеш разгледаи я на живо и тогава реши.

Колега блестящ отговор няма кво повече да се пита :)

Колега блестящ отговор няма кво повече да се пита :)

Има какво да се попита ;) .

Може ли да и се има доверие,и ако да колко време?

Колко пъти смяташ да си купуваш оптика? И тн.

Има какво да се попита ;) .

Може ли да и се има доверие,и ако да колко време?

Колко пъти смяташ да си купуваш оптика? И тн.

е за това вече не знам колко време може да и се вярва :)

е за това вече не знам колко време може да и се вярва :)

Ако поне имаш някаква гаранция че при дефект може да го върнеш...

Но това няма да ти спести отрицателните емоции по изпуснатия трофей.

На мен лично евтините работи винаги са ми излизали скъпо.Овреме го разбрах и затова сигурно не си купих ЛИПЪРС.

Edited by lovecbg

аз на чз имам една стара оптика доста стара но е карл цайс и ми върши чудесна работа на бърното съм сложил една оптика която ми е подарък отвратителна не точно но мн фалшива зос мн голяма от ибей за 200 лева къква да е

10-40x60

и исках да кажа че аз нямам някви качествени и скъпи оптики

Edited by k.tanov

аз на чз имам една стара оптика доста стара но е карл цайс и ми върши чудесна работа на бърното съм сложил една оптика която ми е подарък отвратителна не точно но мн фалшива зос мн голяма от ибей за 200 лева къква да е

10-40x60

и исках да кажа че аз нямам някви качествени и скъпи оптики

По пътя на логиката DDR ския ЦАЙС-ЙЕНА да мине на флоберката а ЧЗто да му вземеш нещо по така ;) .Ако не се лъжа имаш възможност да пазаруваш от нета така че избора ти е голям.

Edited by lovecbg

По пътя на логиката DDR ския ЦАЙС-ЙЕНА да мине на флоберката а ЧЗто да му вземеш нещо по така ;) .Ако не се лъжа имаш възможност да пазаруваш от нета така че избора ти е голям.

Например къкво мога да сложа на чзто къкво значи нещо по тъка :)

пп колега то чз е 22 кал а бърното е 30 06

Edited by k.tanov

Например къкво мога да сложа на чзто къкво значи нещо по тъка :)

пп колега то чз е 22 кал а бърното е 30 06

Грешката е моя!

Имах в предвид цайса на флоберката а на бърното оптика съобразена с това как ловуваш с нея.

Под по-така разбирай от Меопта на горе.Въпрос на избор и друга тема.

Edited by lovecbg

Грешката е моя!

Имах в предвид цайса на флоберката а на бърното оптика съобразена с това как ловуваш с нея.

Под по-така разбирай от Меопта на горе.Въпрос на избор и друга тема.

Ами да колега аз сега на флоберката съм сложил цайса а на бърното е оня телескоп :) къкви са нормални те параметри за една пушка 30 - 06 за оптика та и

Ами да колега аз сега на флоберката съм сложил цайса а на бърното е оня телескоп :) къкви са нормални те параметри за една пушка 30 - 06 за оптика та и

Оптиката се избира според начина,по който ловуваш.За лов на гонка е с едни параметри/1-4х22;1.5-4.5х.../ за лов на варда в малките часове са други/7х50;....х56/ и тн.Това е друга тема.Разбира се има и такива с по универсални параметри като тази, на която аз се спрях 1.5-6х42.

Edited by lovecbg

Оптиката се избира според начина,по който ловуваш.За лов на гонка е с едни параметри/1-4х22;1.5-4.5х.../ за лов на варда в малките часове са други/7х50;....х56/ и тн.Това е друга тема.Разбира се има и такива с по универсални параметри като тази, на която аз се спрях 1.5-6х42.

Благодаря ти колега поздрави и мн слука значи ще си избирам някоя марка с 1.5-6х42.тези параметри за 30 - 06 благодаря ти !