Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня- ловен сезон 2011/2012 год.

Recommended Posts

Погърмях си добре 9 пъти и с две думи ударих 6 прасета! post-17748-0-24389300-1319893388_thumb.jpgЗа дружината общо девет, post-17748-0-59702900-1319893430_thumb.jpgслед което прекратихме лова прибрахме оръжията и започнахме да дерем покрай огъня на реката! След туй червено вино и така! Обща снимка на дружината чакам да ми пратят! :bira:

Браво бре Найдене, аз толкова прасета не съм виждал, колкото ти си убил днеска. :drinks::friends:

Кадемлия си ти!

Абе да не си влязъл в някой заградена кочина??? :rofl:

Респект братле!

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Таман си влизам Бацко! Днес направихме една единствена гонка, защото прасета много и не знаят на кой да излизат! Та председателя ми звънна още десет минути след започването на гонката и вика идват в

Днес беше един наистина успеше ловен ден!!! Гонката започна в 9:15 и още щом пуснах кучетата,врявата започна.Кучета лаеха на всякъде,клони пращяха яко.....абе екшън голям!Беше изминал около час от на

Тръпката при гонача

Posted Images

Днес за мой приятел и колега, както и за мен не беше един от най приятните дни в живота.... Може би най - доброто младо куче в околията, КОЕТО РАБОТИ САМО НА ПРАСЕ и е едва на 2г едва не загуби живота си в един голям капинак ... В крайна сметка нереза успя да избяга, по думите на колега е бил като магаре, а последствията са 46 вътрешни шева и 58 външни за нашият герой ! ДАНО ВСИЧКО БЪДЕ НАРЕД И СКОРО Е ГОТОВ ЗА ЛОВНИТЕ ПОЛЕТА !

Найден ми звънна в 10 часа, беше отупал 6 броя -) чакайте снимки довечера.

Баце другата седмица кат ми дойш на гости ща оставя да та сгазят и ако са изложиш повече нема ти звъня! :D

Направо си за гинес.Как ги отупа.Аиде да ти е честито.Другия път с повече броики да е снимката.Даи боже и аз да видя толкова прасета през целия ловен сезон,че при нас голяма суша.

Ми тупа лупа и готово! :baraban:

Май снощи, някой не е спал........rolleyes.gifhi.gif Евала, Найдене. Честито и наслука !bira.gif

Браво, браво. То тъй шъй тя, като си ги биете само вие, ги има по много. Аз тези дни бях и в едно стопанство и после на гости. В стопанството беше малко яловко, но после с дружинката имаше добра слука. Е, не толкова много, колкото при вас, но бива. Прилагам една снимка първоначално, само за инфо. Три прасета, един чакал и лисица.

Само за сведение, глигана е над 200 кг., а зъбките се подават към 7 см. За да падне, мина през няколко пусии. Голяма гад.

post-29236-0-82218800-1319920230_thumb.jpg

Браво бре Найдене, аз толкова прасета не съм виждал, колкото ти си убил днеска. :drinks::friends:

Кадемлия си ти!

Абе да не си влязъл в някой заградена кочина??? :rofl:

Респект братле!

Благодарско на всички ви! Пожелавам да ви се върне тая емоция и да има снимки с повече от 6. Между другото за сетен път се убеждавам че добрата стрелба не върви ръка за ръка с адреналина! При мен той изчезна преди 2-3 години и е доста по лесно макар да се губи голяма част от тръпката! Нито съм първия в дружината с това постижение нито ще съм последния, просто ми потръгна стрелбата, въпреки че първия куршум бе ялов заби се в бук пред приплода който си бях избрал! От там нататък всичко си дойде на мястото въпреки че им дадох добра скорост и започнаха да излизат топки черва! :baraban: Шестия също беше ялов защото бяха вече на повече от 100 метра и летяха, успях да мушна само един в бързотията и не трябваше и да го стрелям ама викам айде да пробвам!

:bira:

Таман си влизам Бацко! Днес направихме една единствена гонка, защото прасета много и не знаят на кой да излизат! :D Та председателя ми звънна още десет минути след започването на гонката и вика идват в тебе прасета една майка с седем осем малки, само му затворих и си свалих шапката! ;) Нещо ми не комфортно с нея пък и почит към тия де ш мрЪт! :hi: След има няма 5 минути се появиха в тръс и....................се започна, :baraban: тупа лупа тупа лупа 6 пъти и останаха 4 котарака да ритат из шумата на около 45 метра над мен! Майката си замина с няколко от чавеата. Тъкмо говорех по телефона, че го запалиха любопитни гоначите и чувам едно куче от майсторите на дружината кляфа право срещу мен! Е пак си свалих шапката и гледам дваесетина прасета идват към мен ама на 50 метра по надолу един калибър около 100 килограма! Пуснах първите две и а на нова сметка :D бой да го ева ама яко! :baraban: Третото падна на място а на четвъртото му повторих и тежки да не бях че се оказа женско, че нещо не можах да го хвана първия път! Хвана ме срама и не стрелях повече, можех да счупя поне още две ама достатъчно са нааках! ;)

Погърмях си добре 9 пъти и с две думи ударих 6 прасета! post-17748-0-24389300-1319893388_thumb.jpgЗа дружината общо девет, post-17748-0-59702900-1319893430_thumb.jpgслед което прекратихме лова прибрахме оръжията и започнахме да дерем покрай огъня на реката! След туй червено вино и така! Обща снимка на дружината чакам да ми пратят! :bira:

Бре Найдене къдема ти е много здрав !!!!!!!!! Все така да ги трепеш . :hi::good:

Баце другата седмица кат ми дойш на гости ща оставя да та сгазят и ако са изложиш повече нема ти звъня! :D

Ми тупа лупа и готово! :baraban:

Благодарско на всички ви! Пожелавам да ви се върне тая емоция и да има снимки с повече от 6. Между другото за сетен път се убеждавам че добрата стрелба не върви ръка за ръка с адреналина! При мен той изчезна преди 2-3 години и е доста по лесно макар да се губи голяма част от тръпката! Нито съм първия в дружината с това постижение нито ще съм последния, просто ми потръгна стрелбата, въпреки че първия куршум бе ялов заби се в бук пред приплода който си бях избрал! От там нататък всичко си дойде на мястото въпреки че им дадох добра скорост и започнаха да излизат топки черва! :baraban: Шестия също беше ялов защото бяха вече на повече от 100 метра и летяха, успях да мушна само един в бързотията и не трябваше и да го стрелям ама викам айде да пробвам!

Найдене, в диалектическия материализъм има един закон, който обяснява качествените изменения с количествени натрупвания :umnik2: . Казано по нашенски, има прасета - стреляш до насита, но с времето тръпката отлита. Няма прасета или излизат рядко - трепериш като ученик на първа любовна среща и уцелиш ли, няма по-голяма радост в живота, пък и не могат да ти затворят устата след това. Пожелавам ти слуката да не напуска вашата дружинка и да имате винаги много дивеч. :buba:

Бре Найдене къдема ти е много здрав !!!!!!!!! Все така да ги трепеш . :hi::good:

Имаме познал верния отговор от първия опит... :D И кат "налитам" на Деска да са не чудите що... :lol: :kakata_na_ivanov: Малко слука и при нас,но по закона за всеобщата гадост тоя дебелак падна късно следобяд и на възможно най-отдалеченото от път място и възможно най-стръмно :download: Още веднъж браво на Найден и на ...Деса! :a016:

post-2778-0-89077700-1319960622_thumb.jpg

post-2778-0-06937000-1319960640_thumb.jpg

Браво на Найден :clap: Поздравления за слуката и точните изстрели :bira: За сега си шампион по отстреляни прасета на един излет :cap:

Ще трябва да ти идвам на гости следващата седмица за да си поговорим за кадема, който ползваш :D Ти си ми приятел, а приятел в нужда се познава, така казват старите хора. Кадем ще ми трябва от твоя, защото в събота ми излезе един трофеен глиган, който отнесе три изстрела в една висока подраст и получи от тях само начална скорост и леко нараняване на "пищова" :sorry: Мисля да взема и Върбан с мен, щото и той постоянно за твоя кадем говори, явно е много мераклия, а и слука няма още... :search:

В петък ловувахме с Жоро, Стефчо и Ненко в едно ловно стопанство в района, но за съжаление и на двете гонки не се вдигнаха животни. Организацията беше добра, но забелязах, че няма жълъд по земята, което е странно за този район. Вероятно прасетата са още в по-ниските части на балкана, където има плодове и жълъд, а и не е за подценяване това, че много от дружинките подхранват активно и по този начин задържат животните при тях.

След кратка консултация в петък, взехме решение, че в събота сменяме ловното стопанство и отиваме на гости при нашите приятели от Борима. Пристигнахме още в петък вечерта във вилата на наш колега, хапнахме и си поговорихме за утрешния лов, като не пропуснахме да изразим надежда за успешен и резултатен лов на следващият ден. Така и стана, ловът беше успешен и резултатен. На първата гонка се вдигнаха прасета, като някой от тях избиха през гоначите назад, а един приплод, беше хвант жив от кучетата. На втората гонка, бяхме с Ненко и Жоро на съседни позиции. Още в началото кучетата залаяха голям глиган на място, който излетя от един капинак и се отправи по посока на предните пусии. По- нагоре съм разказал какво се случи с моите изстрели по него :unsure: Последваха още пет-шест изстрела и глигана беше повален.

Имаше майтапи и закачки, купих бира и мезета, за да почерпя за пропуска, както е прието в дружинката и така до късно вечерта пред камината.

Найдене, мисли как ще ме уредиш с твоя кадем, за да не се излагаме повече... :friends:

post-3218-0-39456900-1319966985_thumb.jp

post-3218-0-59695200-1319966991_thumb.jp

post-3218-0-09289600-1319966993_thumb.jp

post-3218-0-84503600-1319966994_thumb.jp

post-3218-0-02237400-1319966996_thumb.jp

Бре Найдене къдема ти е много здрав !!!!!!!!! Все така да ги трепеш .

Имаме познал верния отговор от първия опит... И кат "налитам" на Деска да са не чудите що... :kakata_na_ivanov: Малко слука и при нас,но по закона за всеобщата гадост тоя дебелак падна късно следобяд и на възможно най-отдалеченото от път място и възможно най-стръмно Още веднъж браво на Найден и на ...Деса!

Уффффф да та ева у ''летящия'' ! И стига ''издава'', че ей го на Генов ти се върза! :D

Браво на Найден Поздравления за слуката и точните изстрели :bira: За сега си шампион по отстреляни прасета на един излет

Ще трябва да ти идвам на гости следващата седмица за да си поговорим за кадема, който ползваш :D Ти си ми приятел, а приятел в нужда се познава, така казват старите хора. Кадем ще ми трябва от твоя, защото в събота ми излезе един трофеен глиган, който отнесе три изстрела е една висока подраст и получи от тях само начална скорост и леко нараняване на "пищова" Мисля да взема и Върбан с мен, щото и той постоянно за твоя кадем говори, явно е много мераклия, а и слука няма още...

В петък ловувахме с Жоро, Стефчо и Ненко в едно ловно стопанство в района, но за съжаление и на двете гонки не се вдигнаха животни. Организацията беше добра, но забелязах, че няма жълъд по земята, което е странно за този район. Вероятно прасетата са още в по-ниските части на балкана, където има плодове и жълъд, а и не е за подценяване това, че много от дружинките подхранват активно и по този начин задържат животните при тях.

След кратка консултация в петък, взехме решение, че в събота сменяме ловното стопанство и отиваме на гости при нашите приятели от Борима. Пристигнахме още в петък вечерта във вилата на наш колега, хапнахме и си поговорихме за утрешния лов, като не пропуснахме да изразим надежда за успешен и резултатен лов на следващият ден. Така и стана, ловът беше успешен и резултатен. На първата гонка се вдигнаха прасета, като някой от тях избиха през гоначите назад, а един приплод, беше хвант жив от кучетата. На втората гонка, бяхме с Ненко и Жоро на съседни позиции. Още в началото кучетата залаяха голям глиган на място, който излетя от един капинак и се отправи по посока на предните пусии. По- нагоре съм разказал какво се случи с моите изстрели по него Последваха още пет-шест изстрела и глигана беше повален.

Имаше майтапи и закачки, купих бира и мезета, за да почерпя за пропуска, както е прието в дружинката и така до късно вечерта пред камината.

Найдене, мисли как ще ме уредиш с твоя кадем, за да не се излагаме повече... :friends:

Росене, ще ти обадя как стоят нещата с кадемеца га те видя! ;) Между другото нали бяхте одили на разходка на Борима....,та роги ми бе намерила Деси......... :lol: нали помниш!??????ВрЪбан да вземе от неговото вино, да минете да вземете и сИджуци от ония де си купува :lol: и ш дойдете. Ааа........ ''Налитащия'' да си носи и тефтер и химикалка да си записва, че ш има и малко теория! :D

Имаме познал верния отговор от първия опит... :D И кат "налитам" на Деска да са не чудите що... :lol: :kakata_na_ivanov: Малко слука и при нас,но по закона за всеобщата гадост тоя дебелак падна късно следобяд и на възможно най-отдалеченото от път място и възможно най-стръмно :download: Още веднъж браво на Найден и на ...Деса! :a016:

Ейййй Върбански, веднъж и аз да имам принос! :D Разбрах,че ще ходите за чакали, та не е нужно да си чупиш краката към Троян! Понеделник или вторник ще съм ти гостенка искаш не искаш, тогава ще можеш да се тръкнеш ! :D

Браво Найдене, следващия път повечко да поодариш че онея убавите сутжуци само ги разправяме на ляво на дясно.

Честито и от мен , на колегата ! Незнам за кадемите му,ама да земе да ги пуска малко и към наща мера :) Ние нямахме слука , ама сервитиора ни е на ниво.

post-47091-0-49852300-1320039435_thumb.jpg

Днес за мой приятел и колега, както и за мен не беше един от най приятните дни в живота.... Може би най - доброто младо куче в околията, КОЕТО РАБОТИ САМО НА ПРАСЕ и е едва на 2г едва не загуби живота си в един голям капинак ... В крайна сметка нереза успя да избяга, по думите на колега е бил като магаре, а последствията са 46 вътрешни шева и 58 външни за нашият герой ! ДАНО ВСИЧКО БЪДЕ НАРЕД И СКОРО Е ГОТОВ ЗА ЛОВНИТЕ ПОЛЕТА !

колега качи снимки ако имаш да го видим тос смелчага дано се оправи

.... Хвана ме срама и не стрелях повече, можех да счупя поне още две ама достатъчно са нааках! ;)

Ей за такъв "срам" и "наакване" си мечтаем всички, но "много са призваните, а малко избраните"...!!!

Малко хора не биха се наакали от гордост, буквално в тоя случай - хеле пък я...!!! ;):)

Поздравления, за слуката,. стрелбата и чувството за хумор в самооценката Найдене!!! :hi:

Edited by Тони Груев

Таман си влизам Бацко! Днес направихме една единствена гонка, защото прасета много и не знаят на кой да излизат! :D Та председателя ми звънна още десет минути след започването на гонката и вика идват в тебе прасета една майка с седем осем малки, само му затворих и си свалих шапката! ;) Нещо ми не комфортно с нея пък и почит към тия де ш мрЪт! :hi: След има няма 5 минути се появиха в тръс и....................се започна, :baraban: тупа лупа тупа лупа 6 пъти и останаха 4 котарака да ритат из шумата на около 45 метра над мен! Майката си замина с няколко от чавеата. Тъкмо говорех по телефона, че го запалиха любопитни гоначите и чувам едно куче от майсторите на дружината кляфа право срещу мен! Е пак си свалих шапката и гледам дваесетина прасета идват към мен ама на 50 метра по надолу един калибър около 100 килограма! Пуснах първите две и а на нова сметка :D бой да го ева ама яко! :baraban: Третото падна на място а на четвъртото му повторих и тежки да не бях че се оказа женско, че нещо не можах да го хвана първия път! Хвана ме срама и не стрелях повече, можех да счупя поне още две ама достатъчно са нааках! ;)

Е верно си се наакал :D:good:

:hi::icon_thumright:

колега качи снимки ако имаш да го видим тос смелчага дано се оправи

На същото мнение съм.Заслужава да се види тоз юнак.Давай снимки.

Имаме познал верния отговор от първия опит... :D И кат "налитам" на Деска да са не чудите що... :lol: Малко слука и при нас,но по закона за всеобщата гадост тоя дебелак падна късно следобяд и на възможно най-отдалеченото от път място и възможно най-стръмно :download: Още веднъж браво на Найден и на ...Деса! :a016:

Връбане,ако искаш да ги тепаш като Начо трябва да вземеш къдем от кака! :kakata_na_ivanov:

Разгеле направих сефтето и аз ! На 8 октомври те тая те таранка като по учебник, изкефих се яко ! Тва спИциално за Стуци да види кой туй нещо :D

P.s. Бате Найдене, браво ей голема работа си да знаеш ! Дай Боже такава слука всекиму, а на теб още 100 по толкова !

Поздрави !

Браво Неделчо, те тия са кеф да се пуат! Ш стане работата да знаеш! :D

ПС На останалите колеги благодарско, да ви се връща на синца още веднъж! :baraban:

Поздрави за Найден! Дано да се оправи кучето!

И не си пожелавайте това което не можете да понесете!

До Връбан, Иванов и кака му... абе не разбрахте ли, че не става само с кадем требва и акЪл, то инак тъщата да е изтрепала до ся милион шопара..

Та ВрЪбане, батко, ако ще да се ожулиш от търкане в кадема на Найден, все тая брат :girl_cray2: :girl_cray2: