Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня- ловен сезон 2011/2012 год.

Recommended Posts

Бат Жоре, може и да не е така! ;)

Късмета важи за тия де седят кат мумии единствено и само на пусия и хал хабер си нямат от лов бре! И като пиша късмет, значи дали ще им излезе! От там нататък всичко е в техни ръце, :D и обикновено се оакват ма яко, кат днес тоя над Бацко! И не стига, че се оака ми си и тръгна кат насран лъжейки, че не бил гърмял! :fuck:

Мноо мразя да слогувам на некадърници, де не знаят що са у горЪта и все нещо да им е попречило да станат велики ловци! :D

И знаеш ли и друго?!!! И аз давам пари за дрехите де си късам, да правя всичко възможно да си направи некой нехайник кефа, ма да ти гоня и да те чуя че гръмнеш и да се опиташ да си по хитър от мен с едно не съм стрелял...........уф....... веднага го пращам на неколко санта по нагоре от там де е излезнал! ;)

Айде нема нужда! ;)

Ма ти що им се връзваш? Гяволи - бол. Нали има една приказка: не стреляйте по пианиста, той толкова си може. И аз за късмета имах предвид - да ти излезе. Пък ако излезе и се осереш, после пак те напуска късмета. Това е друга работа. И съм сигурен, че предпочиташ да ходиш и гонач, вместо да висиш на пусията 2-3 часа и да не ти избие нищо. Нъл тъй? Наслука! :buba::bira:

Edited by JOR8 (Vodosviretz)
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Таман си влизам Бацко! Днес направихме една единствена гонка, защото прасета много и не знаят на кой да излизат! Та председателя ми звънна още десет минути след започването на гонката и вика идват в

Днес беше един наистина успеше ловен ден!!! Гонката започна в 9:15 и още щом пуснах кучетата,врявата започна.Кучета лаеха на всякъде,клони пращяха яко.....абе екшън голям!Беше изминал около час от на

Тръпката при гонача

Posted Images

Ма ти що им се връзваш? Гяволи - бол. Нали има една приказка: не стреляйте по пианиста, той толкова си може. И аз за късмета имах предвид - да ти излезе. Пък ако излезе и се осереш, после пак те напуска късмета. Това е друга работа. И съм сигурен, че предпочиташ да ходиш и гонач, вместо да висиш на пусията 2-3 часа и да не ти избие нищо. Нъл тъй? Наслука! :buba::bira:

Що им се връзвам ли? :rolleyes: Лъжата лъжата.......... :moil: Абе карай, другия живот ще съм гявол и готово! :)

Юли, не знам ти как си, но аз вече съм решил, видя ли прАсе, да стрелям. Още не съм направил сефтето тази година и направо срамота. Той сезонът ща мини, аз са моткам. Ако видиш Връбан на Шел Микре, прати му много поздраве и от мен. ;)

Бат Жоре, не е редно да се прави т.н. пресягане.. Утре на мен ще идват и някой ще се пресегне... Шанса да се обърка лова от прибързан изтрел са големи. Излизаха точно на друга пусия и човека си свърши работата.

Браво момци, само така. Завиждам ви за хубавото време и ловнитв емоции. И най-вече - за приятната компания. :cap:

И аз да се похваля със сефте за сезона.

post-9147-0-37680400-1321199459_thumb.jpg

Дебнахме се известно време, докато се реши да излезе от гъстака.

post-9147-0-98758100-1321199533_thumb.jpg

Наслука! :bira:

Браво адаш. Страхотен нерез си ударил. Честито и още такива ти желая.

Днес направихме хубав лов на диво прасе с приятели от форума, аз и Стефан нямахме късмет да отстреляме, но продължаваме да вярваме в успеха ! :eusa_pray:

П.П.- На последната снимка Стефчо показва добри майсторски умения с ножа, макар, че днес за пръв път дра диво прасе. :good:

Видно е че сте изкарали страхотен лов. А на Стефчо си му е време пък и му отива да дере :D

И аз да се похваля със сефте за сезона.

post-9147-0-37680400-1321199459_thumb.jpg

Дебнахме се известно време, докато се реши да излезе от гъстака.

post-9147-0-98758100-1321199533_thumb.jpg

Наслука! :bira:

Честито и от мен,дано имаш още слука този ловен сезон.

Юли,Баце,незнам къде ша си другата събота вечер,ама пак искам да та чуя и видя на Скайпа...Кво да прайш...???Кадем,явно някакъв! :db: Благодаря! :a016: И аз имам клипче,ма не е за пред ората... 8)

Както повечето от форума четоха Събота и Неделя бях на гости при Найден. Дружината на с. Балканец, Троянско...

Пристигнах в Петък, топло посрещнат от Найден и Деса(кадема) хапвахме и пиивахме до след 1 часа през ноща. Хубава ракия, с хубава туршия.. ама имам забележки относно липсата на кисело зеле. Въпреки това кюфтенцата от диво свинско бяха перфектни и добре заредих калориите.

5:15 - ставане, обличане, кафе и вземане на сечивата за лов.

6:00 тръгване към Балканец

6:15 спиране пред ловния клуб

6:20 един от дружината отваря клуба и влизаме на топло.

6:20 - 7:00

Клуба се напълни с ловци, един прави кафе, един пише бележка разисква се къде и как да се ходи. Председателя на дружината попита има ли гоначи по желание, един, двама вдигнаха ръце, останалите бяха посочени от председателя. Получиха по един марс (явно традиция в дружината). Разясни се кой къде и с кой ще пътува, пусии, места, всичко. Направи се инструктаж.

Мен ме викнаха лично и ми направиха личен инструктаж, от който ще перефразирам само следното

Момче, стреля се единствено и само по прасета. Имаме всякакъв дивеч и очаквай да излиза всичко.

На стадо прасета пропускаш първите две и почваш да стреляш, пък каквото сабя покаже.

Найден ме беше инструктирал подробно какво да правя ако излезе мечка, макар, че в Събота бяхме на място, където шанса да има беше нищожен, аз лично постоянно си имах 1 на ум.

Перфектно отношение към мен и двата дни, бях оставян на перфектни пусии и се нагледах на животни..

При оставяне ми беше обяснявано къде са останалите пусии, зони за стрелба оградени от ясно видими знаци. От къде ще излезе гонач, от къде може дойде дивеч.

Района е доста тежък - наклона е голям и първия ден бая зор видях. Изчакваха ме и групата движеше с моето темпо.. Изкарах около кило пот :)

Както вече писах на първа гонка, прасетата избиха на контра. На втора гонка видях 6 сърни и 5 прасета..

Много интересен начин на гонене.. гоначите се сменяват по време на гонката... Гонач излиза при вардач и гонача става вардач на контра, а вардача почва да гони с/у следващите вардачи.

Ден втори... сутринта се повтаря същото от предния ден. Пак ми се прави личен инструктаж !!! И пак чувам, стреля се само по прасета !

Разбрах, че ще се гонят два дола с имената голям и малък мечи дол.... Почнах пак да питам какво да правя ако излезе мечка :)

Води ни бай Иван.. само като го слушаш и мед ти капе на сърцето.. Минал 60-те, сложил ръцете на гърба и води нагоре.

Минаваме място дет приличаше на магистрала от пресно минали прасета. Гората държи половин пръст сняг по шумата и си личи ясно.

Оставят ме, обясняват ми отново откъде, накъде и т.н. Наслука и те продължават нагоре. Чистя шумата и си правя подходи нагоре, надолу и настрани 2 броя.

10 минути след началото на гонката чувам ясен кучешки лай, дола ми носи звука и от време на време се чудя къде ли е кучето. С периферията мяркам движение в гората. Хващам с поглед и виждам животното как преминава през гората на около 150-200 метра и идва към мен. Туп Туп Туп.

Сърната излезе на 10-на метра от мен подмина пътя и спря да се ослушва. Стоим и се гледаме, аз я виждам, ама тя мене не. Само премахва с ушите и върти главата. Бъркам за телефона, усети ме и хайде нагоре. Кеф...

Втора гонка, пълно с прасета. Найден на първата вардеше на сами билото някъде, щот аз бях изял закуската на пусията, той още не беше стигнал завалията :beach:

Тоя кат гони, все изкарва.....

Кучешки лай, чуваш чупене на клони, падане на камъни... ноооо излезнали на пусията над мен...

Стадото обаче се беше пръснало и един от вардачите на високите пусии беше прибрал младо нерче... Отново слука.

Главите на не трофейните животни остават за дружината, като всяка Събота се прави банкет ! След лова, в клуба. В Събота Найден искаше да ме води, но толкова бях скапан, че в 9 часа бях омешал завивките...

Та момчета... с две думи...

В тази дружина има МНОГО ДИВЕЧ. Но не защото просто си го има...

Има много хранилки, царевица се изнася постоянно.(40 тона на година) Не се бият майки.

По логика ако аз за 2 дена успях да видя 7 сърни.... то там е пълно със сърни.. Обаче ги има защото не се пипат !!! Кучетата отдавна са спрели и да ги гонят... Никакъв интерес. Аз и 7-те ги видях явно вдигнати от шум или гоначи. Без куче по тях.

Тотална политика на Контра на всичко коз !!!

Тотална дисциплина в дружинката. Не чух един път някой нещо да мрънка, че ще варди еди си къде си или пък че ще гони.. Няма такова нещо.

Туй нещо гост да помага при дрането... аз се опитах нещо да помагам ама.... там отвсякъде има хора да дерат и оправят месото... Няма такова нещо като 1 дере и 10 бръкнали в джобовете. Прасето е оправено за 30 минути и двата пъти на река.....

С две думи.. дружинка за пример !!!

Благодарности за 2 дни на лов, топлото посрещане.. Аз си напълних очите от дивеч ! (и раницата де, ама кат тюфлек :to_pick_ones_nose2: )

Юли, то всичко супер, ама що снимки няма?!? Пусни някоя да оплакнем окото с мезенца, с пейзажи, със слуката...иначе не вярваме!!!

Росене - де си ? Какво направихте днес? Видя ли Голяма Желязна какво са скроили :M16:

На лов съм, къде на друго място да бъда в събота и неделя :cap: Бяха ме поканили мои близки приятели на сватбата на дъщеря си в събота... познай дали отидох :nea:

Разбрах какво сте направили миналата седмица, дори имам и аз някакво участие в отстрелването на петте прасета на Генади. Все пак съм му продал подходящата карабина и съм му прострелял оптиката :D Дори спахме в Голяма Желязна в хотела на центъра и още вечерта ни информираха за слуката.

Вчера в Старо село също са имали успешен и резултатен лов, но ще оставя възможността те сами да се похвалят ;)

Чух и за едни отстреляни прасета, около 30 бр. в района на Априлци, ама дали е вярно не знам ? Засега това е непотвърдена информация :buba:

При нас в Борима в събота едно прасе отстреляно и няколко изпуснати, а в неделя същата работа, като отстреляния мъжки глиган попадна под точния мерник на Петър. Добре, че беше заел позиция по-рано от нас, защото щеше да си отиде и този глиган :rolleyes:

post-3218-0-22721000-1321259118_thumb.jp

post-3218-0-37037300-1321259119_thumb.jp

post-3218-0-65703700-1321259120_thumb.jp

Ние в Старо село направихме страхотен лов този уикенд,имахме гости от ловната дружинка с.Подем/там сме на разменено гостуване-ние на дребен и пернат при тях, те на едър при нас/.В събота 2 гонки и само едно прасе /желязненците ги намериха/, вечерта спретнахме купонче при Бони - комплекс "Езерото", иии много играят тези момчета от плевенско,направо ни скриха топката,то не беше дунавско,то не беше дайчово, та ситно влашко,какво ли не,от там дискотеката в Желязна,който спал спал и в 7,30 сутринта в неделя на "казанката"-инструктаж и към пусиите,наредихме гостите -те 14 души полендаци настръхнали, наежени, с една дума готови, и като се почна.. - първо желязненците ни пратиха едно и горе по пусиите се загърмя преди още да са тръгнали гоначите,после кучетата намериха една сюрия в нашето и пак бой от горе..откъм Борима ни пратиха доста голяма група,но колегата/гост/ не се е усетил да ги пусне в гонката и тогава да пуца, а ги почнал веднага,в резултат на което едно пада другите обратно..накрая събрахме десет броя..почти всеки гост стрелял,кой уцелил,кой не..всичките много доволни!!

П.П.Мечката беше в гонката-премина през три пусии и прехвърли към "кашавар"

Юли, то всичко супер, ама що снимки няма?!? Пусни някоя да оплакнем окото с мезенца, с пейзажи, със слуката...иначе не вярваме!!!

Нямам снимки от слуката в Неделя Стефчо, в Събота си позволих да направя 1 снимка, но в Неделя ми беше вече супер неудобно да ходя и да се фотографирам с пайовете.. Когато стигнах до мястото на дране. прасето беше вече разфасовано, че аз вардех в единия дол, прасето го бяха свалили в другия..

Ей малко снимки от първата пусия (от прасето в Събота има снимки по-нагоре в темата, както и бат Найден ухилен как дере)

post-1355-0-63161400-1321265168_thumb.jpg

post-1355-0-10087500-1321265178_thumb.jpg

Ние в Старо село направихме страхотен лов този уикенд,имахме гости от ловната дружинка с.Подем/там сме на разменено гостуване-ние на дребен и пернат при тях, те на едър при нас/.В събота 2 гонки и само едно прасе /желязненците ги намериха/, вечерта спретнахме купонче при Бони - комплекс "Езерото", иии много играят тези момчета от плевенско,направо ни скриха топката,то не беше дунавско,то не беше дайчово, та ситно влашко,какво ли не,от там дискотеката в Желязна,който спал спал и в 7,30 сутринта в неделя на "казанката"-инструктаж и към пусиите,наредихме гостите -те 14 души полендаци настръхнали, наежени, с една дума готови, и като се почна.. - първо желязненците ни пратиха едно и горе по пусиите се загърмя преди още да са тръгнали гоначите,после кучетата намериха една сюрия в нашето и пак бой от горе..откъм Борима ни пратиха доста голяма група,но колегата/гост/ не се е усетил да ги пусне в гонката и тогава да пуца, а ги почнал веднага,в резултат на което едно пада другите обратно..накрая събрахме десет броя..почти всеки гост стрелял,кой уцелил,кой не..всичките много доволни!!

post-14619-0-77791500-1321265682_thumb.jpg

post-14619-0-29574200-1321265721_thumb.jpg

И аз пускам две снимки от един лов през миналата седмица, в ловно стопанство до Костенец. Снимките са само пейзаж, щото убито прасе няма, но отивам в другата тема да разправям подробности.

post-29236-0-09009000-1321265995_thumb.jpg post-29236-0-61008300-1321265997_thumb.jpg

Щом казваш , че са десет - нека са десет :beach:

чистито на ималите слука, и пожелавам слука на всички който не са имали

и ние тази седмица се разписахме с едно добро нерезче над 100 кила , бак на същото място кадето миналата седмица ни излезна оня шареня,( мястото е една малка горичка заобиколена от замеделска земя и покрай нея минава две каналчета с малко водица )

гонката почети свършва и кучета хващат дира на лисица която мина един час по рано без да имат пусиите шанс да я гърмят и влезна в една трънка покрай една рекичка далеч от горичката,

след който се чува лай на кучетата бак на обратно към нас, и чувека на най близката посия се презареди с 6/00 мислейки че връщат лисицата да ама не, гледа нереза как търчи към следващата пусия изчака го да го подмине и вика (ВАРДИИИИ) колегата на следващата пусия вижда нереза да търчи косо на пусиите и го изчака да се доблежи към него и му прати бренеке и 13/00 след който и то почва да вика (вардиии) прасето мина около 40 метра и рухна. оказа се че пренекето е минало през гръклана към сърцето и застанал от другата страна под кожата. а от 13/00 само една съчма в коляното.

(наблюдаваме от началото на този ловен сезон че и трите глигани кадето сме отребали че няма никаква логика по начена им на раздвижване изобщо без никакв страх тръгват към гоначите към шума минават по ливадите макар на 50 метра от тях да се намира гъста растителност който е логично да хващат по него да минат.

питам се дали и в други места имате такова наблудение.

мястото кадето падна прасето

post-23031-0-35132700-1321279092_thumb.jpg

чистито на ималите слука, и пожелавам слука на всички който не са имали

и ние тази седмица се разписахме с едно добро нерезче над 100 кила , бак на същото място кадето миналата седмица ни излезна оня шареня,( мястото е една малка горичка заобиколена от замеделска земя и покрай нея шареня

майстора

post-23031-0-28183600-1321279281_thumb.jpg

post-23031-0-44620200-1321279440_thumb.jpg

Щом казваш , че са десет - нека са десет :beach:

На снимката се виждат,може да са малки ,ама са десет!

Хайде и нещо от неделният излет при нас!

post-15221-0-54435600-1321279244_thumb.jpg

Edited by plamen_8205

Ето и вълкът.

Честито за слуката Александре,все така да ги биете.

Местността граничи ли със село Тошевци,защото в неделя са изпуснали голям вълк?

Честито за слуката Александре,все така да ги биете.

Местността граничи ли със село Тошевци,защото в неделя са изпуснали голям вълк?

Не няма нищо общо, животните са отстреляни в Благоевградско :)))