Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2011/2012 год.

Recommended Posts

И ние само на дървета ги палим - така дори се чува доста повече . И само с единичен гръм .

Бат Жоре, напълни ми душата с тия снимки и ловни традиции ! Честито за слуката !!!

Кога ли ще ги стигнем европейците...Дано поне младите ловци в нашата мила България почнат да уважават дивеча и да правят всичко с мерак и ловна етика !

Пепи, за съжаление трябваше да избирам - или да документирам всичко със снимки и клипчета, или да участвам пълноценно в лова. Спазването на традициите не само покачва самочувствието на участниците. Дава и чувство за сигурност, защото се знае, че всички без изключение знаят правилата и ги спазват. Ще изброя няколко момента, които нищо не пречи да се прилагат и у нас. Вече ги наблюдавам и в някои от дружинките, където гостувах наскоро:

- Подробен инструктаж преди лова, с указание на какъв дивеч се ловува, в кое землище, при какви обстоятелства се прекратява лова и пр.

- Всеки ловец изтегля на случаен принцип карта с номера на пусията, в зависимост от броя на участниците. Така никой не мрънка и не обвинява някого за лош късмет, лоша пусия и дълго ходене до поста си. Освен това получава и диплянка с мерките за безопасност и действия при инцидент.

- Началото и края на гонката се отбелязват със звуков сигнал (три изсвирвания с ловен рог за начало и едно изсвирване за край) Преди и след сигнал стрелбата е абсолютно забранена, дори да излезе сюрия прасета.

- Стрелбата по друг освен по позволения дивеч води до незабавно прекратяване на лова и жестока глоба (ефективна) към нарушителя.

- Оръжието (ловни карабини) се носи винаги изпразнено. Зарежда се на пусията при звуковия сигнал за начало и се изпразва при звуковия сигнал за край на гонката. При придвижване към следващите пусии затворите на пушките са отворени, за визуална сигурност на уастниците.

- Облеклото задължително съдържа сигнален елемент, било то шапка, яке, шал, лента, раница. Светло отразителни ленти обаче не видях.

Отбелязвам изрично, че това се случва в държавно ловно стопанство, а не в частно. Предполагам, че мерките в частните стопанства са дори по-строги. Не искам да спамя повече темата с още много подробности, но си мисля, че това са интересни неща за колегите, които не са гостували на лов в други страни. Смятам, че е въпрос на добро желание и малко усилие от наша страна. за да започнем да провеждаме и ние традициите, които имаме, но са неглижирани я от мързел, я от спускане по течението на сивото ежедневие. :buba:

Здравейте колеги. Пиша в темата за да се похваля със сефтето за сезона. Късничко но затова пък с нелош трофей. Бях поканен на лов в с. Борима от Росен Генов за което сърдечно му благодаря. Искам да изкажа благодарности и на дружинката в селото за гостоприемството, добрата организация и късметлийската пусия. Накратко ситуацията........оставиха ме на пусия на 80-100м под билото. След около 30 минути, кучетата залаяха под мен в ниското, явно гонейки нещо. Няколко минути след това, откъм билото чух силно чупене и обръщайки се видях да се изнася на скорост внушитело прасе, което бягаше диагонално над мен на около 70-80м. Тичаше в сравнително гъста подраст. Стрелях и прасето падна за момент, изправи се и пак побягна. Стрелях втори път, нямаше реакция, стрелях трети път и глигана падна като отсечен. В последствие се оказа че първия куршум е попаднал в хълбока, с втория не съм го улучил, третия беше в плешката и от там в белия дроб. Боеприпаса беше Сако Суперхамърхед 11,7гр. За съжаление при първото падане прасето счупи част от десния долен зъб. Е това беше, после ни взе душите докато го изтеглим но си струваше.

025649059.jpg?r=0

Браво Ванка страхотна слука.Поздрави и наслука.

Забравил съм кавичките , ма съм смигнал с емотикона! :rolleyes: Наполовина присъда моля! :D;)

:cap:

Преди три седмици бях в Априлци и в събота в 7.00 бях на крака с кафето в ръка щот е ловен ден пък аз не бях на лов и разбирасе кат не съм на лов място не мога да си намеря :D и си викам я да видя на първата пусия как ще е стрелбата е доста са стреля явно имате доста животинки :)

Хей,стана време и аз да се похваля,щото вчера счупихме каръка .Ловът започна в 9:00 часа и 9:20 кучетата вече лаеха.Две прасета връщат назад и излизат на контрата,но си отиват като войводи,въпреки перфектните условия за стрелба(двама човека от двете страни им пускат 6 патрона)По-късно кучетата се връщат и отново дигат прасета.Един от гоначите се беше изгубил(щото е гост)и остава при едната пусия където излизат нови две прасета,но пада само малкото,което е около 60 кг.На мен ми излезе прасе в гонката,но не го виждах добре и прецених че е по-добре да нестрелям.Къпината при нас е много висока и видимостта е силно ограничена,което е и основна причина от 6 години да нямаме прасе.Много кучета са идвали на гости,но тези на колегите от дружинката на Мизия вчера ни скриха шапките.Поздрави и наслука!

Пепи, за съжаление трябваше да избирам - или да документирам всичко със снимки и клипчета, или да участвам пълноценно в лова. Спазването на традициите не само покачва самочувствието на участниците. Дава и чувство за сигурност, защото се знае, че всички без изключение знаят правилата и ги спазват. Ще изброя няколко момента, които нищо не пречи да се прилагат и у нас. Вече ги наблюдавам и в някои от дружинките, където гостувах наскоро:

- Подробен инструктаж преди лова, с указание на какъв дивеч се ловува, в кое землище, при какви обстоятелства се прекратява лова и пр.

- Всеки ловец изтегля на случаен принцип карта с номера на пусията, в зависимост от броя на участниците. Така никой не мрънка и не обвинява някого за лош късмет, лоша пусия и дълго ходене до поста си. Освен това получава и диплянка с мерките за безопасност и действия при инцидент.

- Началото и края на гонката се отбелязват със звуков сигнал (три изсвирвания с ловен рог за начало и едно изсвирване за край) Преди и след сигнал стрелбата е абсолютно забранена, дори да излезе сюрия прасета.

- Стрелбата по друг освен по позволения дивеч води до незабавно прекратяване на лова и жестока глоба (ефективна) към нарушителя.

- Оръжието (ловни карабини) се носи винаги изпразнено. Зарежда се на пусията при звуковия сигнал за начало и се изпразва при звуковия сигнал за край на гонката. При придвижване към следващите пусии затворите на пушките са отворени, за визуална сигурност на уастниците.

- Облеклото задължително съдържа сигнален елемент, било то шапка, яке, шал, лента, раница. Светло отразителни ленти обаче не видях.

Отбелязвам изрично, че това се случва в държавно ловно стопанство, а не в частно. Предполагам, че мерките в частните стопанства са дори по-строги. Не искам да спамя повече темата с още много подробности, но си мисля, че това са интересни неща за колегите, които не са гостували на лов в други страни. Смятам, че е въпрос на добро желание и малко усилие от наша страна. за да започнем да провеждаме и ние традициите, които имаме, но са неглижирани я от мързел, я от спускане по течението на сивото ежедневие. :buba:

За съжаление видях, и те ползват елеци за пътни работници! На клипа и на снимките тоя с жълтия елек и другите с оранжевите са със свтлоотразители. Факта си е факт. Дано не ни го натресат с някоя разпоредба като задължително и на нас!

В неделя намерихме 3 прасета от коити успяхме да отстреляме 2.Оказа се че това са доста охранени женски нераждали прасета.Предполагаме че и третото което си замина бе същото.Досега не бяхме намирали такива групи

post-7741-0-29767300-1321885201.jpg

Добре че им отстреляхте прасе,че специалистите няма да видят прасе още няколко сезона.Честито на стрелеца!!!

Ми ела па ти да ни отстреляш.Който ходи редовно на лов бие,а ти седи у вазе оно ше доде на автогарата да го одариш ти......

И аз да покажа нашата слука от събота

post-18233-0-21467800-1321887937_thumb.jpg

И аз да покажа нашата слука от събота

Браво, добри зъбета. Ама си му направил сянка, ше изгори на потник :D

Ми ела па ти да ни отстреляш.Който ходи редовно на лов бие,а ти седи у вазе оно ше доде на автогарата да го одариш ти......

Аз ходя на лов за удоволствие-не съм мръвкар,а с дела си храня кучетата или го раздавам на приятели .Не раздавам само пътпъдъците.

А не съм излезъл ва лов ,защото ме нямаше в района.Следващия път като се обадиш ще дойда.Поздрави!!

Честито на всички имали слука.При нас двата дена се оказаха ялови....В неделя един колега съфорумец,стреля по-негови думи един глиган към 200кг.,но много кръв,5км. след него и накрая кръвта спира,и те така...Дано оцелее,че пак да го срещнем...Ако желае,може да разкаже и малко подробности,защото е била интересна среща ноооо....

Браво, добри зъбета. Ама си му направил сянка, ше изгори на потник :D

Мисля около 9-10 сантиметра дано неги развали колегата

Честито на всички имали слука.При нас двата дена се оказаха ялови....В неделя един колега съфорумец,стреля по-негови думи един глиган към 200кг.,но много кръв,5км. след него и накрая кръвта спира,и те така...Дано оцелее,че пак да го срещнем...Ако желае,може да разкаже и малко подробности,защото е била интересна среща ноооо....

От къде го дигнахте и в каква посока го търсихте :)

От къде го дигнахте и в каква посока го търсихте :)

Що бе,баце да не би да ни знаеш района

Браво бе майка, имате напредък, явно се засилвате от едно на две да го ева! :D Пак ли попречиаа буците на некой.....! Майната му!

Глей сеги, вчера едно, щот само толкоо имаше в гонката и го изпружих на майтап ма не можах му се извиня! post-17748-0-17706600-1321813365_thumb.jpg За любопитните 11 то за сезона, без да се фалам!

Днес на първата гонка само фъшкий ринахме, ма на втората ''Батак'' бате 8мина паднаа и само аз не видех!post-17748-0-98918500-1321813531_thumb.jpg Голем карък! ;)

Браво на Ванката и на Жоро за слуката. За Найден няма да говоря, тука е мястото да му благодаря за поканата, за лов на прасе (да видим и ние малко) към мен и двама мои приятели.

Благодаря колега!!! :buba:

Гоем си ...!!!

Браво на Ванката и на Жоро за слуката. За Найден няма да говоря, тука е мястото да му благодаря за поканата, за лов на прасе (да видим и ние малко) към мен и двама мои приятели.

Благодаря колега!!! :buba:

Гоем си ...!!!

:D Валкааа уф майка ................................ :girl_cray2::baraban:

Що бе,баце да не би да ни знаеш района

Щот аз в събота стрелях един такъв и кучетата ми се върнаха мокри което ме кара да си мисля че са минали реката и може да се е спрял във вашия район

Щот аз в събота стрелях един такъв и кучетата ми се върнаха мокри което ме кара да си мисля че са минали реката и може да се е спрял във вашия район

Зависи от коя страна на реката?Ти от коя страна беше?Нашия не беше пипнат,докато колегата не го рани...

айде днес наслука на всички които са на лов времето е идеално в бургаско