Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2011/2012 год.

Recommended Posts

Благодаря ти Пламка,пожелавам  ви много такива слуки като първата до края на свинския лов.Благодаря на ловната дружинка на с.Люблен за топлото посрещане и за самата организация на лова.

Малко снимки и от мен,извинявам се за обърканата дата на фотото в суматохата не погледнах,че показва 30.09.2011г.

Наслука на всички!!!!

Поздравления колега за точните попадения!

Поздрав на всички колеги открили ловния сезон със слука от ловна дружина с. Драганица, Монтанско. А това е нашата слука от днешния излет. Дано така да ни върви до края. Привет на всички!

post-27843-0-02010400-1317577023_thumb.jpgpost-27843-0-85130600-1317577026_thumb.jpgpost-27843-0-96363500-1317577084_thumb.jpg

Edited by georgi_paunkin

Благодаря от името на всички колеги от ЛРД-Капанец с.Садина.Честита слука и на вас и другия път кажи на този Жоро да пусне едно па макар и малко прасенце към наша територия :) .

Благодаря колега,следващия път ще пропусна едно към ваша територия. :good:

И днес стана много истински лов! ;) Много прасета и як екшън из търните! Стадата се измъкнаха по закона на Мърфи там където бяхме оставили така наречената група на ''Равматизите'' :p които са батковци на Лили Иванова и както винаги не ги чули, не ги видели! :D Явно туй възрастта не прощава да го ева, и с мноо бъзици ги подсетихме! :lol: Аз само се дрЪвих на пусията слушайки кучетата и громолежа в гонката! Падна хубав нерез който явно си мислеше че догото нема му се лепне и кръстника го изтърбуши ставайки от леглото! :clap: Зъбите са обещаващи.........................

Ето и малко снимки за къдем на Юли, който щом като не ми се похвали по телефона,най вероятно е занулил......?????????? :to_pick_ones_nose2:

:bira:

post-17748-0-07445100-1317577432_thumb.jpg

post-17748-0-99528700-1317577440_thumb.jpg

post-17748-0-91528600-1317577533_thumb.jpg

Edited by Nanski

Честито на всички имали слука!!!

При нас се получи горе долу добро откриване.В събота пусиите изпуснаха един глиган и една малка група от 5-6 прасета....единственото отстреляно животно беше една белка :D

Днес лова започна малко по-късно по обясними причини и успяхме да направим една гонка до 12:30,на която беше отстрелян един млад глиган около 110-130 кг. и една котка...колегата който я отстреля беше много лошо смъмрен за тази си изключително груба бракониерска проява,след което беше завързан на центъра на селото и бит с камшик :D.....Абе като за откриване по трънските стнадарти не беше зле!

Браво колеги душата ми напълнихте с тия снимки , а мерака ми още по голям направихте. ПОЗДРАВЛЕНИЯ на всички все така да ви върви , при нас за съжаление нямаше такава добра слука , но вярвам че и на нас ще ни провърви рано или късно. Отново БРАВА ! :clap: :clap: :clap:

Честито на колегите имали слука на откриването ! Ние не успяхме да убием прасе, но за сметка на това и двата дена изпуснахме прасета, даже днес почти дойдоха до мен, но нямаше куче, което на ги натисне и се върнаха назад, избивайки между гоначите. Чувах как свинята водеше малките, с така характерното грухтене, а нерът изтропа надолЕ по дерето като кон. За сметка на това вдигнахме над 20 хищника, по които възрастните ловци не ни дадоха да стреляме, защото щели сме да изгоним свинената и нямало да идем джигер. Другия път обещавам да не е така. :D

Колеги имам удоволствието да се похваля, че тази година сезона започна повече от очакваното. Прилично количество прасета придружено с много емоции гарнираха изключителното преживяване. Поствам 3 снимки все на майстори от дена /съседни пусии/ жалко, че техните прасета поради големината беше малко трудно да подредим и аранжираме, както каза един колега "Пък твоето е най-фотогенично"

Та още на първа гонка ми излезна от гъсталака. Жалкото е, че се оказа женско прасе, но по начина, по който се появи нямаше начин да разбера, че са повече от 1 прасетата, а и от там да заключа естесвеното, че води майката. Един изстрел от разстояние 15м. както казах ограничена видимост и майката пое към вечните ловни полета.

Нещо любопитно - 1 изстрел с Федерал куршум 16 кал. прасето падна, порита ~ 30 сек. и умря. Тъй като ми беше любопитно какъв изстрел се е получил се включих в дрането конкретно на прасето, което отстрелях. Гледам ... солидна входна рана, гледам изходна от другата страна на прасето няма ... Прасе minimum 130 kg. Хм викам си .... сигурно е направило всичките вътрешности на пихтия. С учудване забелязвам, че виждам втора рана почти под прасето /в посока краката му/. Викам си какво стана тука ??? Един път кърмях с куршум под кожата има 2 рани и то доста близки една до друга. Разпарам/е прасето гледам всичко си стои цяло целеничко от жизнено важните му органи и още по учуден започвам да разследвам раната.

Оказва се, че мекият Федерал се е надробил като е пробил плешката, променил си е треакторията в прасето и част от него прави другата рана "под прасето". Интересно привидно няма закачен жизнено важен орган, но явно шока си е казал думата. Прасето падна като отсечено...

post-7562-0-47222200-1317587973_thumb.jpg

post-7562-0-65570600-1317587982_thumb.jpg

post-7562-0-97720500-1317588002_thumb.jpg

Edited by pashankov

И днес стана много истински лов! ;) Много прасета и як екшън из търните! Стадата се измъкнаха по закона на Мърфи там където бяхме оставили така наречената група на ''Равматизите'' :p които са батковци на Лили Иванова и както винаги не ги чули, не ги видели! :D Явно туй възрастта не прощава да го ева, и с мноо бъзици ги подсетихме! :lol: Аз само се дрЪвих на пусията слушайки кучетата и громолежа в гонката! Падна хубав нерез който явно си мислеше че догото нема му се лепне и кръстника го изтърбуши ставайки от леглото! :clap: Зъбите са обещаващи.........................

Ето и малко снимки за къдем на Юли, който щом като не ми се похвали по телефона,най вероятно е занулил......?????????? :to_pick_ones_nose2:

:bira:

Айде Бацко и от мене малко снимчици за кадем :to_pick_ones_nose2: Нали ти казах,че като трябва ша дублираме с Найден ,белким фане тоя кадем! :db:

post-2778-0-12861000-1317616662_thumb.jpg

post-2778-0-99949500-1317616692_thumb.jpg

Вчера хубав лов с много емоции!На първа гонка още в началото майка с приплоди връща назад,както вика Найден при "рематизите"-естествено ни чули,ни видели! :to_pick_ones_nose2: В средата вдигат нерез,минава през колега и си заминава и в края втора майка с шест гайди мина през колегата до мен,който прибра един приплод!Втора гонка-нема никой,жега,пот,бе неприятна работа!Хапнахме и решихме за последно да бутнем едно сечище дет се вика на късичко.Леле майко,кучетата полудяха,па за гоначите не ми се говори!Вдигнаха два бабача като единия го стопираха навреме,а другия ,който по думите на гоначите и на този дето го изтърва бил "много голям" си замина след три изстрела!И накрая малко снимки специален поздрав към Ванката Василев :download: Ванка просто е удоволствие да се работи с твоите ножове,нещата се случват "по-бързо",без излишно "напрежение"! :bb::bira:

post-2778-0-28896400-1317617566_thumb.jpg

post-2778-0-34351500-1317617596_thumb.jpg

post-2778-0-94542000-1317617608_thumb.jpg

post-2778-0-90307500-1317617619_thumb.jpg

Ебаси "нерчето" ... слабичко върви , има няма 200 оки :dance2:
Само 175 кг. Краси. Знаеш само ти и аз ги бием с такива малки размери :cap: .Девятката не прощава.Бие ги здраво..Наслука на всички

При нас вчера четири гонки въоръжен туризум! Поне времето беше хубаво!

Поздравления за всички майстори...сигурно е много приятно чувството така дългочаканото откриване да завърши успешно...при мен не беше така, но поне вдигнахме прасета...Наслука!

В събота резултата беше 1:1!

В неделя 1:6 в прасешка полза!

Ето го съботното с майстор Фильо, миналата година пак той откри но с 3 броя:

post-1011-0-43163100-1317628052_thumb.jpg

post-1011-0-83694500-1317628086_thumb.jpg

чистита слука ня всички колеги,

в събота начало 7:45 до 11:00 само 2 лисици, втората гонка от съседня район дойде един нерез около 90-100 кила без да го гони нещо излезна на моя брятел на около 20 метра от него повали го с две бренекета ротвайл магнум, страхотни попаденя,

неделя нямаше нищо интересно няколко сърни и това е, интересното в цялата сетоация че нямаме никакви чакали

post-23031-0-49756300-1317629369_thumb.jpg

чистита слука ня всички колеги,

в събота начало 7:45 до 11:00 само 2 лисици, втората гонка от съседня район дойде един нерез около 90-100 кила без да го гони нещо излезна на моя брятел на около 20 метра от него повали го с две бренекета ротвайл магнум, страхотни попаденя,

неделя нямаше нищо интересно няколко сърни и това е, интересното в цялата сетоация че нямаме никакви чакали

post-23031-0-14158600-1317629435_thumb.jpg

В събота две гонки,много жега и пот,само два чакала.И после :gathering::bira::sufra:

В неделя в осем часа изкарах този зъбльо

а това момче му е майстора

,бренекето влиза точно зад ухото чупи гръбнака и излиза от другата страна.

След много спорове,че е 220-240-260кг. след минаване през кантара

се оказа точно 196кг.

Желая на всички много слука при свинските гонки

и поне по един такъв екземпляр на всеки един от вас. :icon_thumright:

Както се вика на чист български "Ашкосун" на колегата и прасето.

Браво Вълко, поздравления за слуката, която си имал, дано да е така и за напред :bira: Много такива моменти да изживееш и да споделиш с нас :cap:

П.П. Това е най-четената и най-посещавана тема във форума за последните няколко дни ;) Гледам същата тема при "конкуренцията" нещо не върви :rolleyes:

Добре, че са ловците от нашия форум, та да видят и там отстреляни прасета и да прочетат някоя истинска история от ловната слука на колегите ловци :D